Tillbaka till listan

Resultat

2019 Svenska mästerskapen för seniorer och veteraner
SWE Stockholm
27 april 2019 - 28 april 2019

Värja Herrar Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 N ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
3 N LARSSON Richard 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)
5 N LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 N WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 N LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
9 N KAPING Karsten 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
10 N FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
11 N GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 N VON POST Joel 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
13 N AGERBERG Niklas 1980 M SWE SAF Solna (SWE)
14 N ELMFELDT Mathias 1968 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
15 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
16 N SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
17 N KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 N GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
18 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
20 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
21 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
22 N ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
23 N TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
24 N ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
24 N ULMANEN Kasper 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
26 N STEPHANSSON Joar 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
27 N ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
28 N ÖSTERBERG Henning 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
29 N VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
30 N GUSTAFSSON Viktor 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
31 N STRÖMSÖE Axel 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
32 N TORVÉN Erik 1970 M SWE SAF Solna (SWE)
33 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
34 N HÄRELL Jimmy 1992 M SWE NFK Nyköping (SWE)
35 N WIMAN Carl-Johan 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
36 N EIRITZ Jacob 1972 M SWE UF Uppsala (SWE)
37 N STRÅLIN Erik 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
38 N RÖNNMARK Marcus 1967 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
39 N EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
40 N SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
41 N JONSSON Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
42 N REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
43 N NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
44 N ADOLFSSON HEDIN Stefan 1976 M SWE SAF Solna (SWE)
44 N BODIN Fernando 1991 M SWE FFF Stockholm (SWE)
46 N WESTMAN Jonatan 1983 M SWE SAF Solna (SWE)
47 N HÅKANSSON Gustav 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
48 N ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
49 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
50 N FRIGYESI Attila 1971 M SWE LUGI Lund (SWE)
51 N SILIWANOWICZ Mateusz Konrad 2001 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
52 N SIPOS Szilard 1970 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
53 N NYBERG Christian 1989 M SWE NFK Nyköping (SWE)
54 N WIK Hugo 2003 M SWE FFF Stockholm (SWE)
55 N LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
56 N ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
57 N LEJONKLOU Rickard 1991 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
57 N POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
59 N ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
60 N RANDO Pablo 1975 M URU SAF Solna (SWE)
61 N ANDERSSON Oscar 2002 M SWE AFiL Lund (SWE)
62 N BARBIERI Luca 1987 M ITA FFF Stockholm (SWE)
63 N 1. omg JOHANSSON Hjalmar 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
64 N 1. omg PERSSON Kristoffer 1990 M SWE LFK Linköping (SWE)
65 N 1. omg GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
66 N 1. omg ENGSTRAND Theodor 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
67 N 1. omg SANDBACKA Jim 1989 M FIN NFF Norrköping (SWE)
68 N 1. omg STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
69 N 1. omg SOLEHAV André 2002 M SWE FFF Stockholm (SWE)
70 N 1. omg AGLANDER Markus 1969 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
71 N 1. omg KARLSSON Ulf 1966 M SWE EFK Eskilstuna (SWE)
72 N 1. omg EKMAN Rikard 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
73 N 1. omg ZANDER Anders 1964 M SWE MF19 Malmö (SWE)
74 N 1. omg SAVVA Fredrik 1992 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
75 N 1. omg ERICSON Björn 1970 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
76 N 1. omg TRULSSON Patrik 1997 M SWE LUGI Lund (SWE)
77 N 1. omg LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
78 N 1. omg JOHNSSON Henrik 1985 M SWE FFF Stockholm (SWE)
79 N 1. omg LANGHAMMER David 1991 M SWE UF Uppsala (SWE)
80 N 1. omg NILSSON Axel 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
80 N 1. omg TORESSON Clas 1962 M SWE FFF Stockholm (SWE)
82 N 1. omg BILLING Jonas 1968 M SWE FFF Stockholm (SWE)
83 N 1. omg DE GROAT Eric 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)

Florett Damer Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N LÖFMARK Linn 1996 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
2 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
3 N MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
5 N RUNDQUIST Harriet 1998 F SWE EGF Solna (SWE)
6 N EIERMANN Birgit 1963 F GER FFF Stockholm (SWE)
7 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
8 N 1. omg ATHLIN Felicia 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
9 N 1. omg KIS Lili 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
10 N 1. omg DUVERGER Ondine 1994 F FRA UFK Umeå (SWE)

Sabel Herrar Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N HIEN Josef 1981 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 N DE JONG SKIERUS Johan 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N LUNDBORG Frederik 1971 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 N BERNTORP Niklas 1984 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 N DOBRYDEN Illia 1985 M UKR FFF Stockholm (SWE)
8 N ELMFELDT Albin 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
9 N SUNDSTRÖM Filip 1986 M FIN ÄFK Stockholm (SWE)
10 N GUSTAFSSON Nils 1983 M SWE FFF Stockholm (SWE)
11 N RAMSEY Alexander 1969 M USA LUGI Lund (SWE)
12 N LUNDQVIST Anton 1972 M SWE LUGI Lund (SWE)
13 N LILJENSTRÖM Johannes 2002 M SWE LUGI Lund (SWE)
14 N BRODÉN Daniel 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
15 N JANSSON Stefan 1978 M SWE FFF Stockholm (SWE)
16 N 1. omg ERIKSSON Johan 1966 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 N 1. omg ANDERSSON Oscar 1992 M SWE FFF Stockholm (SWE)
18 N 1. omg NEIJ Jonatan 1992 M SWE FFF Stockholm (SWE)
19 N 1. omg EDLUND Mattias 1984 M SWE UF Uppsala (SWE)
20 N 1. omg LÖFQUIST Rasmus 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Värja Damer V40 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
2 N WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
3 N BROLIN Maria 1972 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
3 N EIRITZ Ingrid 1942 F SWE UF Uppsala (SWE)
5 N RUNOLD Jeannette 1959 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N 1. omg FORSSIUS Cecilia 1972 F SWE SAF Solna (SWE)

Värja Damer Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
5 N BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
6 N ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
7 N HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
8 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
9 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
10 N LEJON Viktoria 1994 F SWE UF Uppsala (SWE)
11 N WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
12 N THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
13 N LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
14 N ERIKSSON Caroline 1988 F SWE DIF Stockholm (SWE)
15 N GORDON ACHOUR Runa 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
16 N FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
17 N SLEZIONA Ewa Zofia 1979 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
18 N SJURSETH Isolde 2001 F SWE SAF Solna (SWE)
19 N WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
20 N DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
21 N ORNSTEIN Erika 1986 F SWE SAF Solna (SWE)
22 N FORSBERG Alexandra 1993 F SWE UF Uppsala (SWE)
23 N RUNOLD Jeannette 1959 F SWE FFF Stockholm (SWE)
24 N FAGERBERG Kerstin 1999 F SWE UF Uppsala (SWE)
25 N 1. omg ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
26 N 1. omg ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
27 N 1. omg WIKSTRÖM Elin 1988 F SWE KFK Kalmar (SWE)
28 N 1. omg STENBERG MARQVARDSEN Mette 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
29 N 1. omg MÅRTENSSON Jenny 2001 F SWE DIF Stockholm (SWE)
30 N 1. omg MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
31 N 1. omg BORSODI Nora 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
32 N 1. omg EIRITZ Ingrid 1942 F SWE UF Uppsala (SWE)

Florett Herrar Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N MINDELÖF Vincent 1997 M SWE FFS Solna (SWE)
3 N PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
5 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
6 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
7 N ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
8 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
9 N PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
10 N KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
11 N PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
12 N WAHLMAN Filip 2002 M SWE EGF Solna (SWE)
13 N WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
14 N ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
15 N GREN Fredrik 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
16 N KRÖCKEL Emil 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
17 N TAPPE Jonathan 1996 M GER ÄFK Stockholm (SWE)
18 N LINDVALL Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
19 N 1. omg FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
20 N 1. omg SIPOS Szilard 1970 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
21 N 1. omg HELLSTRÖM Lukas 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
22 N 1. omg KANSA NEIRA ROMERO Alexander 2002 M SWE ZRD Stockholm (SWE)
23 N 1. omg KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
24 N 1. omg LÖFQUIST Rasmus 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Värja Herrar V60-V70 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 N ENGSTRÖM Urban 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
3 N BERG Göran 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
3 N WIKSTRÖM Ulf 1958 M SWE KFK Kalmar (SWE)
5 N ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
6 N 1. omg PARTOS Christian 1958 M SWE FFF Stockholm (SWE)

Värja Herrar V50 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N LARSSON Richard 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)
2 N WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N DANIELSON Martin 1968 M SWE SAF Solna (SWE)
3 N ÖSTERBERG Henning 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 N ARONOWITSCH Niklas 1962 M SWE SAF Solna (SWE)
6 N SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
7 N SEGERSTEN Per 1969 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 N SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
9 N LANSÅKER Pär 1963 M SWE UF Uppsala (SWE)
10 N FRANZEN Peter 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
11 N KARLSSON Ulf 1966 M SWE EFK Eskilstuna (SWE)
12 N BILLING Jonas 1968 M SWE FFF Stockholm (SWE)
13 N DE GROAT Eric 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
14 N FRANSSON Mikael 1963 M SWE NFK Nyköping (SWE)
15 N ZANDER Anders 1964 M SWE MF19 Malmö (SWE)
16 N 1. omg ASK Paul 1968 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
17 N 1. omg TORESSON Clas 1962 M SWE FFF Stockholm (SWE)
18 N 1. omg VIKLUND Nils 1962 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
19 N 1. omg SALO Jukka 1963 M SWE NFF Norrköping (SWE)
M 1. omg AGLANDER Markus 1969 M SWE LöFK Lidingö (SWE)

Värja Herrar V40 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N KAPING Karsten 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N WIMAN Carl-Johan 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N ALEXANDERSSON Jonas 1971 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
3 N RANDO Pablo 1975 M URU SAF Solna (SWE)
5 N TORVÉN Erik 1970 M SWE SAF Solna (SWE)
6 N MAXE Johan 1971 M SWE WFF Örebro (SWE)
7 N ADOLFSSON HEDIN Stefan 1976 M SWE SAF Solna (SWE)
8 N 1. omg ERICSON Björn 1970 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
9 N 1. omg HELLSTRÖM Johan 1971 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Sabel Herrar V40 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N FRIGYESI Attila 1971 M SWE LUGI Lund (SWE)
2 N JANSSON Stefan 1978 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N LUNDBORG Frederik 1971 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N RAMSEY Alexander 1969 M USA LUGI Lund (SWE)
5 N LUNDQVIST Anton 1972 M SWE LUGI Lund (SWE)
6 N 1. omg EKMAN Rikard 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)