Tillbaka till listan

Resultat

2018 Svenska mästerskapen lag
SWE Stockholm
8 december 2018 - 9 december 2018

Värja Herrar Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
1 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N KAPING Karsten 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
2 N FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
3 N ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 N ARIAS-OLSSON Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 N NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
4 N GOFK VISBY       SWE GoFK Visby (SWE)
4 N MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
4 N STEPHANSSON Joar 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
4 N MAREND Alexander 1993 M SWE GoFK Visby (SWE)
4 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
5 N DIF STOCKHOLM 2       SWE DIF Stockholm (SWE)
5 N FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 N REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 N ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 N OXENSTIERNA Oskar 1983 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N FFF STOCKHOLM 2       SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N ULMANEN Kasper 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 N KF99 KUNGSBACKA       SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
7 N GUSTAFSSON Viktor 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
7 N SILIWANOWICZ Mateusz Konrad 2001 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
7 N DEJENFELT Tobias 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
7 N VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
8 N UF UPPSALA 2       SWE UF Uppsala (SWE)
8 N ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 N GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 N LANGHAMMER David 1991 M SWE UF Uppsala (SWE)
9 N DIF STOCKHOLM 4       SWE DIF Stockholm (SWE)
9 N ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
9 N SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
9 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
9 N NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 N KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
10 N BARVESTAD Peter 1956 M SWE KFK Kalmar (SWE)
10 N KAJBJER Ola 1969 M SWE KFK Kalmar (SWE)
10 N KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
10 N WIKSTRÖM Ulf 1958 M SWE KFK Kalmar (SWE)
11 N LOFK LIDINGO 1       SWE LöFK Lidingö (SWE)
11 N RÖNNMARK Marcus 1967 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
11 N PELLEGRINI Cedric 1991 M FRA LöFK Lidingö (SWE)
11 N JOHNSSON Pierre 1963 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
11 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
12 N UF UPPSALA 3       SWE UF Uppsala (SWE)
12 N STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
12 N EIRITZ Jacob 1972 M SWE UF Uppsala (SWE)
12 N JOHANSSON Erik 1974 M SWE UF Uppsala (SWE)
13 N UF UPPSALA 5       SWE UF Uppsala (SWE)
13 N DANNFORS Karl 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
13 N STRÖMSÖE Axel 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
13 N NILSSON Axel 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
13 N RASMUSON Ludvig 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
14 N SAF SOLNA       SWE SAF Solna (SWE)
14 N AGERBERG Niklas 1980 M SWE SAF Solna (SWE)
14 N DANIELSON Martin 1968 M SWE SAF Solna (SWE)
14 N JOHANSSON Klas 1969 M SWE SAF Solna (SWE)
14 N TORVÉN Erik 1970 M SWE SAF Solna (SWE)
15 N WFF OREBRO       SWE WFF Örebro (SWE)
15 N GUNNARSSON Max 1996 M SWE WFF Örebro (SWE)
15 N MAXE Johan 1971 M SWE WFF Örebro (SWE)
15 N OHLIN Oliver 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
15 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
16 N SAF SOLNA 2       SWE SAF Solna (SWE)
16 N ENGSTRÖM Urban 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
16 N ADOLFSSON Stefan 1976 M SWE SAF Solna (SWE)
16 N ROTH Edvin 2001 M SWE SAF Solna (SWE)
16 N WESTMAN Jonatan 1983 M SWE SAF Solna (SWE)
17 N FFF STOCKHOLM 3       SWE FFF Stockholm (SWE)
17 N FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 N FORSLÖW Greger 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 N RAMSBERG Joakim 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 N STRÖM Johan 1959 M SWE FFF Stockholm (SWE)
18 N DIF STOCKHOLM 3       SWE DIF Stockholm (SWE)
18 N DIXELIUS Karl 1974 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 N OXENSTIERNA Alexander 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 N GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
19 N FFF STOCKHOLM 4       SWE FFF Stockholm (SWE)
19 N SANDGREN Jona 1997 M SWE FFF Stockholm (SWE)
19 N SANDGREN Per 1966 M SWE FFF Stockholm (SWE)
19 N BILLING Jonas 1968 M SWE FFF Stockholm (SWE)
20 N UF UPPSALA 4       SWE UF Uppsala (SWE)
20 N SEGERSTEN Per 1969 M SWE UF Uppsala (SWE)
20 N ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
20 N LANSÅKER Pär 1963 M SWE UF Uppsala (SWE)
21 N FFF STOCKHOLM 5       SWE FFF Stockholm (SWE)
21 N TORESSON Clas 1962 M SWE FFF Stockholm (SWE)
21 N GOTTESLEBEN Claas 1965 M GER FFF Stockholm (SWE)
21 N BARBIERI Luca 1987 M ITA FFF Stockholm (SWE)
21 N KÄLL Philip 1993 M SWE FFF Stockholm (SWE)
22 N OFFK OSTERSUND       SWE ÖFFK Östersund (SWE)
22 N JOELSSON Patrik 1970 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
22 N ANDERSSON Juan 2003 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
22 N MEBRAHTOM Simon 2002 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
22 N LEJONKLOU Rickard 1991 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
23 N LUGI LUND       SWE LUGI Lund (SWE)
23 N TÖRNBLOM Rasmus 1990 M SWE LUGI Lund (SWE)
23 N FRIGYESI Attila 1971 M SWE LUGI Lund (SWE)
23 N TRULSSON Patrik 1997 M SWE LUGI Lund (SWE)
23 N CAGNOTTO Giovanni 1982 M ITA LUGI Lund (SWE)
24 N LFK LINKOPING       SWE LFK Linköping (SWE)
24 N ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
24 N ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
24 N HJORTSMARKER Knut 2005 M SWE LFK Linköping (SWE)
25 N ÄFK STOCKHOLM       SWE ÄFK Stockholm (SWE)
25 N HELLQUIST Martin 1965 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
25 N HELLSTRÖM Johan 1971 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
25 N KLEMENTJEVS Rodion 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
25 N PIZZIGNACCO Antonio 1963 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Sabel Herrar Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N ÄFK STOCKHOLM       SWE ÄFK Stockholm (SWE)
1 N WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
1 N SUNDSTRÖM Filip 1986 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
1 N HIEN Josef 1981 M GER Berliner FC (GER)
1 N TAPPE Jonathan 1996 M GER ÄFK Stockholm (SWE)
2 N FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N DE JONG SKIERUS Johan 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N KÖRLINGE Max 1990 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N TYPL Pavel 1980 M CZE FFF Stockholm (SWE)
3 N ÄFK STOCKHOLM 2       SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 N SINIAK Alexsandr 1984 M BLR ÄFK Stockholm (SWE)
3 N SHELKAPLIASAU Yauheni 1983 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 N GREN Fredrik 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
4 N FFF STOCKHOLM 2       SWE FFF Stockholm (SWE)
4 N BRODÉN Daniel 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
4 N WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
4 N JANSSON Stefan 1978 M SWE FFF Stockholm (SWE)
4 N VUCIC Stefan 1994 M SRB
5 N FFF STOCKHOLM 3       SWE FFF Stockholm (SWE)
5 N NEIJ Jonatan 1992 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 N EKMAN Rikard 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 N RAMSEY Alexander 1969 M USA FFF Stockholm (SWE)
5 N ERIKSSON Johan 1966 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N FFF STOCKHOLM 4       SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N GUSTAFSSON Nils 1983 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N LUNDBORG Frederik 1971 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N BERNTORP Niklas 1984 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N NORDIN Jonas 1983 M SWE FFF Stockholm (SWE)

Florett Herrar Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
1 N KAJBJER Ola 1969 M SWE KFK Kalmar (SWE)
1 N LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
1 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
1 N KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N ARA HELSINGBORG       SWE ARA Helsingborg (SWE)
2 N JÖNSSON Petter 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
2 N PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
2 N PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
3 N ÄFK STOCKHOLM       SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 N ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 N PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 N WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
4 N ÄFK STOCKHOLM 2       SWE ÄFK Stockholm (SWE)
4 N ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
4 N PETERSTRAND Ola 1965 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
4 N SINIAK Alexsandr 1984 M BLR ÄFK Stockholm (SWE)
4 N URIA Juan 1969 M ESP ÄFK Stockholm (SWE)
5 N VF VALLENTUNA       SWE VF Vallentuna (SWE)
5 N GAD Leonard 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)
5 N NYBOHM Viktor 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)
5 N TJÄDER Sebastian 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)
5 N TUFVESSON Viktor 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)

Värja Damer Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
1 N BERGENHEIM Maria 1974 F SWE UF Uppsala (SWE)
1 N LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
1 N LEJON Viktoria 1994 F SWE UF Uppsala (SWE)
1 N HANSSON Kristina 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
2 N KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N HAGLUND Emmy 2001 F SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N HAARLEM Sophie 1973 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N ALBERTSON Pia 1965 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
4 N DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
4 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
4 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
4 N ERIKSSON Caroline 1988 F SWE DIF Stockholm (SWE)
4 N ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
5 N FFF STOCKHOLM 2       SWE FFF Stockholm (SWE)
5 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 N GORDON ACHOUR Runa 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N DIF STOCKHOLM 2       SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N STRÖMBOM Felicia 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N SUNDBERG Emma 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
7 N UF UPPSALA 2       SWE UF Uppsala (SWE)
7 N THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 N SEIKINA Olga 1981 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 N FAGERBERG Kerstin 1999 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 N FORSLUND Johanna 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
8 N SAF SOLNA       SWE SAF Solna (SWE)
8 N SJURSETH Isolde 2001 F SWE SAF Solna (SWE)
8 N ALTAUZ Julia 2002 F SWE SAF Solna (SWE)
8 N ROTH Hedvig 2003 F SWE SAF Solna (SWE)
8 N ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
9 N LFK LINKOPING       SWE LFK Linköping (SWE)
9 N KOTÁN Csenge 2004 F SWE LFK Linköping (SWE)
9 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
9 N ULLTJÄRN Bianca 2002 F SWE LFK Linköping (SWE)
10 N UF UPPSALA 3       SWE UF Uppsala (SWE)
10 N KROON Linnea 2003 F SWE UF Uppsala (SWE)
10 N FORSBERG Alexandra 1993 F SWE UF Uppsala (SWE)
10 N EIRITZ Ingrid 1942 F SWE UF Uppsala (SWE)
11 N EFK ESKILSTUNA       SWE EFK Eskilstuna (SWE)
11 N SANDELIN Amalia 1991 F SWE EFK Eskilstuna (SWE)
11 N DAHLÉN Sofia 1993 F SWE EFK Eskilstuna (SWE)
11 N ANDERBERG Roxanne 1991 F SWE EFK Eskilstuna (SWE)