Värja Damer U17 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | MÜLLER Tomke | 2003 | F | GER | 1. FC Holz (GER) | ||
2 | N | KISSEL Emily | 2004 | F | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | ||
3 | N | BÖHLE Letizia | 2003 | F | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) |
Värja Herrar U17 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | WARNKING Nicolo | 2005 | M | GER | Fechterring Hochwald (GER) | ||
2 | N | PRIESNITZ Niklas | 2003 | M | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | ||
3 | N | OBERMAYR Tom | 2003 | M | GER | Fechterring Hochwald (GER) | ||
4 | N | IMBSWEILER Lars | 2002 | M | GER | TV Homburg (GER) | ||
5 | N | POPP Tim | 2004 | M | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | ||
6 | N | TIPPELT Cedric | 2004 | M | GER | TSG Friesenheim (GER) | ||
7 | N | Poule | STRAUB Max | 2006 | M | GER | ATSV Saarbrücken (GER) | |
8 | N | Poule | WEBER Julius | 2002 | M | GER | FSC Saarlouis (GER) | |
9 | N | Poule | KOCBEK Vincenc Niclas | 2002 | M | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | |
10 | N | Poule | KREUTZ Marcel | 2003 | M | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | |
11 | N | 1. omg | ANTONI Benedict | 2005 | M | GER | HC Bad Dürkheim (GER) | |
12 | N | 1. omg | NEUMANN Niklas | 2005 | M | GER | TV Homburg (GER) | |
13 | N | 1. omg | JUNG Iason | 2005 | M | GER | TV Homburg (GER) |
Florett Damer U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | N | RINGEISEN Cara | 2005 | F | GER | TSV Speyer (GER) | ||
3 | N | PLECHINGER Alina | 2005 | F | GER | TSV Speyer (GER) | ||
4 | N | LUPA Celina | 2006 | F | GER | TG Frankenthal (GER) | ||
5 | N | NIEDZIELA Maja | 2005 | F | POL | TSG Kaiserslautern (GER) | ||
6 | N | KNOSALA Emily | 2005 | F | GER | TSG Kaiserslautern (GER) | ||
7 | N | 1. omg | ROTHE Catherine | 2006 | F | GER | Mainzer TV (GER) |
Florett Herrar U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BAPPERT Felix | 2006 | M | GER | TG Frankenthal (GER) | ||
2 | N | STRAUB Max | 2006 | M | GER | ATSV Saarbrücken (GER) | ||
3 | N | RICHTER Tim Niklas | 2006 | M | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | ||
4 | N | BETTIN Killian | 2006 | M | GER | VT Zweibrücken (GER) | ||
5 | N | SCHULTE Sebastian | 2006 | M | GER | TSG Friesenheim (GER) | ||
6 | N | SEIDEL Fabian Emanuel | 2005 | M | GER | Mainzer TV (GER) | ||
7 | N | 1. omg | DORT Cornelius | 2006 | M | GER | VT Zweibrücken (GER) | |
8 | N | 1. omg | BUCH Sean | 2006 | M | GER | VT Zweibrücken (GER) |
Florett Damer U17 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BUCHHOLTZ Charlotte | 2004 | F | GER | VT Zweibrücken (GER) | ||
2 | N | SCHNEIDER Marie-Estelle | 2003 | F | GER | TSV Speyer (GER) | ||
3 | N | TROPMANN Abigail | 2004 | F | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | ||
4 | N | BUSCHE Lena | 2005 | F | GER | FSV Klarenthal (GER) | ||
5 | N | HOFFMANN Lea | 2004 | F | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | ||
6 | N | HUSSUNG Aerin | 2005 | F | GER | TV Homburg (GER) | ||
7 | N | 1. omg | HEESE Vanessa | 2004 | F | GER | HC Bad Dürkheim (GER) | |
8 | N | 1. omg | KOLLING Jolina | 2005 | F | GER | TUS Neunkirchen (GER) | |
9 | N | 1. omg | DÖRR Lilith | 2006 | F | GER | TUS Neunkirchen (GER) |
Florett Herrar U17 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | RALLE Alexander | 2003 | M | GER | TSG Friesenheim (GER) | ||
2 | N | BORCHERT Moritz | 2004 | M | GER | TSV Bockenheim (GER) | ||
3 | N | RITTHALER Finn | 2004 | M | GER | TSG Friesenheim (GER) | ||
4 | N | EULENBURG Julian | 2002 | M | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | ||
5 | N | SEBASTIAN Philipp | 2004 | M | GER | TG Frankenthal (GER) | ||
6 | N | JANZEN Leonard | 2002 | M | GER | VT Zweibrücken (GER) | ||
7 | N | Poule | HARRISS Quin | 2004 | M | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | |
8 | N | Poule | STRAUB Max | 2006 | M | GER | ATSV Saarbrücken (GER) | |
9 | N | Poule | COREA Till | 2004 | M | GER | TUS Neunkirchen (GER) | |
10 | N | Poule | BETTIN Killian | 2006 | M | GER | VT Zweibrücken (GER) | |
11 | N | 1. omg | FAIER Luca | 2003 | M | GER | [i] KHC Bad Kreuznach (GER) | |
12 | N | 1. omg | BUSCHE Lukas | 2004 | M | GER | FSV Klarenthal (GER) | |
13 | N | 1. omg | LEG Elias | 2003 | M | GER | FSG Dillingen (GER) | |
14 | N | 1. omg | BUSCH Jonathan | 2003 | M | GER | [i] KHC Bad Kreuznach (GER) |
Florett Damer U12-U9 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | HUSSUNG Aiana | 2009 | F | GER | TV Homburg (GER) |
Florett Herrar U12-U9 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | NIEßNER Finn | 2007 | M | GER | TG Frankenthal (GER) | ||
2 | N | LEHNER Fynn | 2008 | M | GER | VT Zweibrücken (GER) | ||
3 | N | KEMPE Jonah-Maurice | 2007 | M | GER | VT Zweibrücken (GER) | ||
4 | N | SCHRAMM Fynn | 2008 | M | GER | VT Zweibrücken (GER) | ||
5 | N | ANDRÈS Leander | 2010 | M | GER | FSG Dillingen (GER) |