Florett Damer U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | BUCHHOLTZ Charlotte | 2004 | F | GER | VT Zweibrücken (GER) | |||
2 | ARNELA Lucia | 2005 | F | GER | ATSV Saarbrücken (GER) | |||
3 | RINGEISEN Cara | 2005 | F | GER | TSV Speyer (GER) | |||
4 | BUSCHE Lena | 2005 | F | GER | FSV Klarenthal (GER) | |||
5 | SCHNEIDER Patricia | 2005 | F | GER | TSV Speyer (GER) | |||
6 | TROPMANN Abigail | 2004 | F | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | |||
7 | PLECHINGER Alina | 2005 | F | GER | TSV Speyer (GER) |
Florett Herrar U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | HEITZ Noah | 2005 | M | GER | ATSV Saarbrücken (GER) | |||
2 | BORCHERT Moritz | 2004 | M | GER | TSV Bockenheim (GER) | |||
3 | BUSCHE Lukas | 2004 | M | GER | FSV Klarenthal (GER) | |||
4 | FAITZ Philip | 2005 | M | GER | SKG Oberhöchstadt (GER) | |||
5 | EICH Anselm Theodor | 2005 | M | GER | TSG Weinheim (GER) | |||
6 | GERSCH Emil | 2005 | M | GER | TSG Friesenheim (GER) | |||
7 | MÖRGELIN Noah | 2005 | M | GER | TSG Weinheim (GER) | |||
8 | KRIEGER Tristan | 2005 | M | GER | Mannheimer FC (GER) |
Värja Damer U10 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Värja Damer U11 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Värja Damer U12 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Värja Herrar U10 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Värja Herrar U11 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Värja Herrar U12 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Damer U10 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Damer U11 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Damer U12 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Herrar U10 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Herrar U11 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Herrar U12 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Värja Damer U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KISSEL Emily | 2004 | F | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | |||
2 | BECKER Caroline | 2004 | F | GER | TSV Mannheim (GER) |
Värja Herrar U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | OHLIG Sebastian | 2004 | M | GER | [i] Fechtverein Heidelberg (GER) | |||
2 | TIPPELT Cedric | 2004 | M | GER | TSG Friesenheim (GER) | |||
3 | VAULONT Richard | 2005 | M | GER | Mannheimer FC (GER) | |||
3 | POPP Tim | 2004 | M | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | |||
5 | HERMANN Julian | 2004 | M | GER | Mannheimer FC (GER) | |||
6 | MAIER Aaron | 2005 | M | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | |||
7 | WOHLFARTH Simon | 2005 | M | GER | Mannheimer FC (GER) | |||
8 | HOßFELD Tristan | 2004 | M | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | |||
9 | SHEN Adnan Efe | 2005 | M | BUL | [i] Fechtverein Heidelberg (GER) | |||
10 | SCHERTENLEIB Pierre Joel | 2005 | M | GER | [i] Fechtverein Heidelberg (GER) |