Florett Damer U10 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Damer U12+U11 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Damer U20 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KÜHBORTH Viktoria | 1997 | F | GER | TG Frankenthal (GER) | |||
2 | BUCHHOLTZ Charlotte | 2004 | F | GER | VT Zweibrücken (GER) | |||
3 | FREITAS DE OLIVEIRA Mariana | 2003 | F | GER | TSG Kaiserslautern (GER) | |||
3 | STEINLAGE Emily | 2002 | F | GER | HC Bad Dürkheim (GER) | |||
5 | ZUKOWSKI Berit | 2002 | F | GER | HC Bad Dürkheim (GER) | |||
6 | WEHRMEISTER Carla | 2001 | F | GER | TSV Speyer (GER) |
Florett Herrar U10 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Herrar U12+U11 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Herrar U20 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | HAUBEIL Niklas | 1998 | M | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | |||
2 | RALLE Alexander | 2003 | M | GER | TSG Friesenheim (GER) | |||
3 | FERIZI Florian | 2001 | M | GER | TG Frankenthal (GER) | |||
3 | MUNDT Peter | 1998 | M | GER | TSV Speyer (GER) | |||
5 | KNERR Emil | 2001 | M | GER | VT Zweibrücken (GER) | |||
6 | BRETTNICH Leo | 1998 | M | GER | Darmstädter FC (GER) | |||
7 | RAUSCH Aaron Luca | 2000 | M | GER | MTV Giessen (GER) | |||
8 | MEZLER Mathieu | 1999 | M | GER | HC Bad Dürkheim (GER) | |||
9 | BUSCH Jonah | 2001 | M | GER | TUS Neunkirchen (GER) | |||
10 | ECKL Timon | 1997 | M | GER | TV Neckargemünd (GER) | |||
11 | KÜHBORTH Max | 2000 | M | GER | TG Frankenthal (GER) | |||
12 | RITTMANN Jonas | 2000 | M | GER | TG Frankenthal (GER) | |||
13 | SEBASTIAN Philipp | 2004 | M | GER | TG Frankenthal (GER) |
Värja Damer U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | BÖRGER Lina Fortuna | 2004 | F | GER | Wuppertaler FC (GER) | |||
2 | STRAUB Annika | 2003 | F | GER | TG Rohrbach (GER) | |||
3 | BRUCK Victoria | 2003 | F | GER | TG Rohrbach (GER) | |||
3 | BÖHLE Letizia | 2003 | F | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | |||
5 | MÜLLER Tomke | 2003 | F | GER | 1. FC Holz (GER) | |||
6 | LÖHLER Lilli | 2005 | F | GER | Elmshorner MTV (GER) | |||
7 | FLAT Diana | 2003 | F | GER | TSV Speyer (GER) | |||
8 | KISSEL Emily | 2004 | F | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) |
Värja Herrar U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MARX Valentino | 2003 | M | GER | Fechterring Hochwald (GER) | |||
2 | OBERMAYR Tom | 2003 | M | GER | Fechterring Hochwald (GER) | |||
3 | DERGAY David | 2004 | M | GER | FC Offenbach (GER) | |||
3 | HÜRLIMANN David | 2004 | M | SUI | SESAF Fribourg (SUI) | |||
5 | TIPPELT Cedric | 2004 | M | GER | TSG Friesenheim (GER) | |||
6 | PRIESNITZ Niklas | 2003 | M | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | |||
7 | FUCHS Henry | 2003 | M | GER | TSG Kaiserslautern (GER) | |||
8 | HAHNEL Thore | 2004 | M | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen (GER) | |||
9 | KAZAKOV Maxim | 2003 | M | RUS | TSG Kaiserslautern (GER) | |||
10 | LINGEMANN Vincent | 2003 | M | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | |||
11 | HUWALD Thore | 2004 | M | GER | TG Rohrbach (GER) | |||
12 | MEIER Jannes | 2003 | M | GER | Fechterring Hochwald (GER) |
Florett Damer U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FREITAS DE OLIVEIRA Mariana | 2003 | F | GER | TSG Kaiserslautern (GER) | |||
2 | SCHNEIDER Marie-Estelle | 2003 | F | GER | TSV Speyer (GER) | |||
3 | BUCHHOLTZ Charlotte | 2004 | F | GER | VT Zweibrücken (GER) | |||
3 | TROPMANN Abigail | 2004 | F | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | |||
5 | HOFFMANN Lea | 2004 | F | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | |||
6 | SHKLYAROVA Alissa | 2004 | F | GER | TSV Speyer (GER) | |||
7 | HEESE Vanessa | 2004 | F | GER | HC Bad Dürkheim (GER) |
Florett Herrar U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RALLE Alexander | 2003 | M | GER | TSG Friesenheim (GER) | |||
2 | RITTHALER Finn | 2004 | M | GER | TSG Friesenheim (GER) | |||
3 | BORCHERT Moritz | 2004 | M | GER | TSV Bockenheim (GER) | |||
3 | SEBASTIAN Philipp | 2004 | M | GER | TG Frankenthal (GER) | |||
5 | HIRSCH Julius | 2003 | M | GER | TSV Speyer (GER) | |||
6 | VAJDA Gàbor | 2003 | M | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | |||
7 | GOROSHANIN Maxim | 2003 | M | GER | TSG Kaiserslautern (GER) | |||
8 | WARRLICH Leon | 2004 | M | GER | TG Frankenthal (GER) | |||
9 | ROTHE Constantin | 2004 | M | GER | Mainzer TV (GER) | |||
10 | SEEGMÜLLER Karl | 2003 | M | GER | TSG Kaiserslautern (GER) | |||
11 | HOßFELD Tristan | 2004 | M | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | |||
12 | JAGELLA Lukas | 2003 | M | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | |||
13 | MAYER Daniel | 2003 | M | GER | TV Alzey (GER) | |||
14 | KREUTZ Marcel | 2003 | M | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | |||
15 | LEG Elias | 2003 | M | GER | FSG Dillingen (GER) |
Värja Damer U20 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MARIEN Isabell | 1997 | F | GER | Fechterring Hochwald (GER) | |||
2 | STRAUB Johanna | 2000 | F | GER | TG Rohrbach (GER) | |||
3 | BREITWIESER Carolin | 1999 | F | GER | TSG Friesenheim (GER) | |||
3 | LINGEMANN Victoria Ariane | 2001 | F | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | |||
5 | STRAUB Annika | 2003 | F | GER | TG Rohrbach (GER) | |||
6 | KUSTER Hannah | 2000 | F | GER | TSV Speyer (GER) | |||
7 | MAAß Jasmin | 2001 | F | GER | HC Bad Dürkheim (GER) | |||
8 | VERST Theresa | 2001 | F | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) |
Värja Herrar U20 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | BAYER Sebastian | 1997 | M | GER | HC Bad Dürkheim (GER) | |||
2 | BOPP Eduard | 1998 | M | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen (GER) | |||
3 | BOPP Dietrich | 2001 | M | GER | PST Trier (GER) | |||
3 | MARX Valentino | 2003 | M | GER | Fechterring Hochwald (GER) | |||
5 | ZENS Philipp | 2001 | M | LUX | Fechterring Hochwald (GER) | |||
6 | VOLK Gabriel | 2000 | M | GER | Päd. Baden Baden (GER) | |||
7 | VOLK Lucien | 1998 | M | GER | MTV München (GER) | |||
8 | SICILIANO Saro | 2000 | M | GER | Darmstädter FC (GER) | |||
9 | IMBSWEILER Lars | 2002 | M | GER | TV Homburg (GER) | |||
10 | MARX Simon | 1998 | M | GER | TSG Kaiserslautern (GER) | |||
11 | NIEßNER Laurin | 1999 | M | GER | Darmstädter FC (GER) | |||
12 | LAUE Richard | 2000 | M | GER | HC Bad Dürkheim (GER) | |||
13 | IRSCH Joshua | 2000 | M | GER | Fechterring Hochwald (GER) | |||
14 | HENZE Marcel | 1997 | M | GER | ||||
15 | DICK Timon | 1998 | M | GER | HC Bad Dürkheim (GER) | |||
16 | KALLENBRUNNEN Mark | 1999 | M | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | |||
17 | LINGEMANN Carl Lauritz | 1999 | M | GER | TGM Mainz-Gonsenheim (GER) | |||
18 | DEIMLING Jonas | 2000 | M | GER | TG Frankenthal (GER) | |||
19 | FUCHS Lennard | 2000 | M | GER | TSG Kaiserslautern (GER) | |||
20 | MÄDICKE Lukas | 2002 | M | GER | TSG Kaiserslautern (GER) | |||
21 | KOCBEK Vincenc Niclas | 2002 | M | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) | |||
22 | PRIESNITZ Niklas | 2003 | M | GER | Fechtzentrum Maxdorf (GER) |