Tillbaka till listan

Resultat

2017 Svenska mästerskapen för seniorer och veteraner
SWE Örebro
22 april 2017 - 23 april 2017

Florett Damer Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 RUNDQUIST Harriet 1998 F SWE EGF Solna (SWE)
3 HANSEN Andrea 2002 F SWE EGF Solna (SWE)
3 GÖTHBERG VON TROIL Gabrielle 1989 F SWE GFK Göteborg (SWE)
5 JÄDERLING Miranda 2000 F SWE EGF Solna (SWE)
6 EIERMANN Birgit 1963 F GER FFF Stockholm (SWE)
7 VALERO-COLLANTES Cristina 1995 F SWE EGF Solna (SWE)
8 MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
9 1. omg LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
10 1. omg JÖNSSON Line 2000 F SWE ARA Helsingborg (SWE)

Värja Herrar Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
2 HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
5 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
6 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
7 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
8 FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
10 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
11 VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
12 WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
14 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
16 GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 SVERKER Samuel 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
19 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
20 JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
21 AGERBERG Niklas 1980 M SWE SAF Solna (SWE)
22 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
23 EKSTRÖM Gustav 1991 M SWE WFF Örebro (SWE)
24 WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
25 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
26 HÄRELL Jimmy 1992 M SWE NFK Nyköping (SWE)
27 DANIELSON Martin 1968 M SWE SAF Solna (SWE)
28 EIRITZ Jacob 1972 M SWE UF Uppsala (SWE)
29 JOHANSSON Alexander 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
30 OXENSTIERNA Alexander 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
31 LUNDH Oscar 1999 M SWE [i] FKK Arvika (SWE)
32 ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
33 WIEMERSLAGE Lyle 1982 M USA UF Uppsala (SWE)
34 TORVÉN Erik 1970 M SWE SAF Solna (SWE)
35 ORESTIG Per 1982 M SWE A6 Jönköping (SWE)
36 STEINMO Simon 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
37 NORRMAN Henrik 2001 M SWE MF19 Malmö (SWE)
38 LINDQVIST Johan 1967 M SWE I2 Karlstad (SWE)
39 STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
40 LUNDH William 1997 M SWE [i] FKK Arvika (SWE)
41 LINUSSON Pierre 1983 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
42 OHLIN Oliver 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
43 WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
44 PETTERSSON-JENSEN Tobias 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
45 KUTTI Adam 1998 M SWE WFF Örebro (SWE)
46 JOHANSSON Victor 1991 M SWE WFF Örebro (SWE)
47 TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
48 SEGERSTEN Per 1969 M SWE UF Uppsala (SWE)
49 JONSSON Erik 1989 M SWE GFK Göteborg (SWE)
50 RANDO Pablo 1975 M URU SAF Solna (SWE)
51 NYSTRÖM LINDÉ Magnus 1998 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
52 ZANDER Anders 1964 M SWE MF19 Malmö (SWE)
53 ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
54 JANSSON Alvar 1981 M SWE DIF Stockholm (SWE)
55 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
56 LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
57 HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
58 SAVVA Fredrik 1992 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
59 KARLSSON TOFTNER Anton 1985 M SWE AFF Göteborg (SWE)
60 ERICI Harald 1998 M SWE AFiL Lund (SWE)
60 WALENTIN Fredrik 1969 M SWE WFF Örebro (SWE)
62 STRÅLIN Erik 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
63 RODUNG Ludvig 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
64 1. omg GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
64 1. omg PATKOS Stefan 1979 M SWE DIF Stockholm (SWE)
66 1. omg LUNDEGREN Axel 2002 M SWE GFK Göteborg (SWE)
67 1. omg LUNDH Carl 1967 M SWE [i] FKK Arvika (SWE)
68 1. omg WESTMAN Jonatan 1983 M SWE SAF Solna (SWE)
69 1. omg BILLING Anton 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
70 1. omg LINDAHL Johan 1968 M SWE I2 Karlstad (SWE)
71 1. omg ERIKSSON Dennis 1987 M SWE KFK Kalmar (SWE)
72 1. omg BECCAU Andreas 1986 M SWE SAF Solna (SWE)
73 1. omg NYBERG Christian 1989 M SWE NFK Nyköping (SWE)
74 1. omg LEJONKLOU Rickard 1991 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
75 1. omg DE GROAT Eric 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
75 1. omg JENDBRO Tom 1998 M SWE AFiL Lund (SWE)
77 1. omg SKOGSTRÖM Dan 1968 M SWE I2 Karlstad (SWE)
78 1. omg BERGSTRÖM Anders 1958 M SWE LFK Linköping (SWE)

Sabel Herrar Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 WAGNER Alexander 1990 M SWE LUGI Lund (SWE)
2 KONYA Balazs 1972 M HUN LUGI Lund (SWE)
3 DE JONG SKIERUS Johan 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 KÖRLINGE Max 1990 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 LILJENSTRÖM Johannes 2002 M SWE LUGI Lund (SWE)
6 WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 SVERNVALL Fredrik 1973 M SWE GFK Göteborg (SWE)
8 LUNDBORG Frederik 1971 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 CEDERLUND Johan 1970 M SWE FFF Stockholm (SWE)
10 DOBRYDEN Illia 1985 M UKR FFF Stockholm (SWE)
11 ERIKSSON Johan 1966 M SWE FFF Stockholm (SWE)
12 1. omg KÜTH Simon 1993 M GER UFK Umeå (SWE)
13 1. omg SVÄRD Lucas 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
14 1. omg HOVANYI Viktor 1999 M SWE EGF Solna (SWE)

Florett Herrar Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
2 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
3 SINIAK Alexsandr 1984 M BLR ÄFK Stockholm (SWE)
3 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
5 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
6 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
7 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
8 PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
9 WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
10 RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
11 ELMFELDT Albin 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
12 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
13 PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
14 MAGNUSSON Mattias 1981 M SWE HFS Halmstad (SWE)
15 PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
16 AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö (SWE)
17 ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
18 LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
19 ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
20 PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
21 BERGGREN Carl 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
22 ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
23 URIA Juan 1969 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
24 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
25 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
26 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
27 1. omg WIEMERSLAGE Lyle 1982 M USA UF Uppsala (SWE)
28 1. omg NYSTRÖM Rasmus 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
29 1. omg SVERNVALL Fredrik 1973 M SWE GFK Göteborg (SWE)
30 1. omg HOVANYI Viktor 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
31 1. omg KÖRLINGE Max 1990 M SWE FFF Stockholm (SWE)
31 1. omg KÜTH Simon 1993 M GER UFK Umeå (SWE)

Värja Damer Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 LARSSON Sofie 1985 F SWE UF Uppsala (SWE)
2 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
5 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
6 WUOPIO Kerstin 1967 F SWE LFK Linköping (SWE)
7 HANSSON Kristina 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
8 ERIKSSON Ida 1993 F SWE UF Uppsala (SWE)
9 HAARLEM Sophie 1973 F SWE FFF Stockholm (SWE)
10 ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
11 GORDON ACHOUR Alina 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
12 MAGNUSSON Camilla 1988 F SWE HFS Halmstad (SWE)
13 RUNOLD Vendela 1993 F SWE FFF Stockholm (SWE)
14 GORDON ACHOUR Runa 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
15 WILLEMO Josefine 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
16 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
17 WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
18 FAGERBERG Kerstin 1999 F SWE UF Uppsala (SWE)
19 WIKSTRÖM Elin 1988 F SWE KFK Kalmar (SWE)
20 GRINNEBY Dagmar 2000 F SWE DIF Stockholm (SWE)
21 SUNDBERG Emma 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
22 HANSSON Ulrika 1970 F SWE GFK Göteborg (SWE)
23 PERSSON Caroline 1986 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
24 GÖTHBERG VON TROIL Gabrielle 1989 F SWE GFK Göteborg (SWE)
25 ORNSTEIN Erika 1986 F SWE SAF Solna (SWE)
26 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
27 BORSODI Nora 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
28 ERIKSSON Agnes 2000 F SWE WFF Örebro (SWE)
29 RUNOLD Jeannette 1959 F SWE FFF Stockholm (SWE)
30 1. omg HARTWIG LUNDH Charlotte 1966 F SWE [i] FKK Arvika (SWE)
31 1. omg OLIN Johanna 1998 F SWE WFF Örebro (SWE)
32 1. omg EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
33 1. omg ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
34 1. omg SJÖQVIST Therese 1998 F SWE AFC Arvika (SWE)
35 1. omg SANDELIN Amalia 1991 F SWE EFK Eskilstuna (SWE)

Värja Herrar V50 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 ARONOWITSCH Niklas 1962 M SWE SAF Solna (SWE)
2 ZANDER Anders 1964 M SWE MF19 Malmö (SWE)
3 TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
5 LUNDH Carl 1967 M SWE [i] FKK Arvika (SWE)
6 AF ROBSON Carl 1945 M SWE WFF Örebro (SWE)
7 SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 DE GROAT Eric 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 BERGSTRÖM Anders 1958 M SWE LFK Linköping (SWE)
10 1. omg KARLSSON Ulf 1966 M SWE EFK Eskilstuna (SWE)
11 1. omg SALO Jukka 1963 M SWE NFF Norrköping (SWE)

Sabel Damer Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 CEDERLUND Hedda 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 GÖTHBERG VON TROIL Gabrielle 1989 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
5 EKMAN Ingrid 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 1. omg HANSSON Ulrika 1970 F SWE GFK Göteborg (SWE)