Tillbaka till listan

Resultat

2015 Svenska mästerskapen lag
SWE Stockholm
5 december 2015 - 6 december 2015

Florett Herrar Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 EGF SOLNA       SWE EGF Solna (SWE)
1 WICKMAN Elis 1996 M SWE EGF Solna (SWE)
1 ERICSON Christian 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
1 HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna (SWE)
1 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
2 ÄFK STOCKHOLM       SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 SINIAK Alexsandr 1984 M BLR ÄFK Stockholm (SWE)
2 WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 HELLSTRÖM Max 1971 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 GFK GOTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
3 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 WERTSÉN Johan 1983 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 MARTIN Julius 1994 M SWE GFK Göteborg (SWE)
4 GFK GOTEBORG 2       SWE GFK Göteborg (SWE)
4 LUNDEGARD Henrik 1985 M SWE GFK Göteborg (SWE)
4 LUNDEGARD Martin 1988 M SWE GFK Göteborg (SWE)
4 SVERNVALL Fredrik 1973 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 ÄFK STOCKHOLM 2       SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 PETERSTRAND Ola 1965 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 URIA Juan 1969 M ESP ÄFK Stockholm (SWE)
5 PETERSTRAND Lars 1965 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Värja Damer Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
1 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
1 HAARLEM Sophie 1973 F SWE FFF Stockholm (SWE)
1 ROBERTSSON Hillevi 1988 F SWE FFF Stockholm (SWE)
1 WESTMAN Nina 1989 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 LFK LINKÖPING       SWE LFK Linköping (SWE)
2 BJÖRK Pia 1966 F SWE LFK Linköping (SWE)
2 WUOPIO Kerstin 1967 F SWE LFK Linköping (SWE)
2 WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
3 UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
3 LARSSON Sofie 1985 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 WESSLÉN Elin 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 ERIKSSON Ida 1993 F SWE UF Uppsala (SWE)
4 DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
4 LASSALLE Astrid 1993 F FRA DIF Stockholm (SWE)
4 MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
4 WENNE Emma 1993 F SWE DIF Stockholm (SWE)
5 FFF STOCKHOLM 2       SWE FFF Stockholm (SWE)
5 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 ANDERSSON Malin 1998 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 BERGSTRÖM Josefine 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 DIF STOCKHOLM 2       SWE DIF Stockholm (SWE)
6 KELLY Judith 2000 F SWE DIF Stockholm (SWE)
6 ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
6 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
7 UF UPPSALA 2       SWE UF Uppsala (SWE)
7 GIDESKOG MALMGREN Moa 1998 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 FAGERBERG Kerstin 1999 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 OLSEN Marie-Louise 1976 F SWE UF Uppsala (SWE)
8 SAF SOLNA       SWE SAF Solna (SWE)
8 EKMAN Lovisa 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
8 ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
8 BARTOLONI Chiara 1994 F ITA SAF Solna (SWE)
8 ORNSTEIN Erika 1986 F SWE SAF Solna (SWE)

Värja Herrar Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
1 BROLIN Robert 1976 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 JOUFFRAY Jean-Baptiste 1989 M FRA DIF Stockholm (SWE)
1 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 FFF STOCKHOLM 3       SWE FFF Stockholm (SWE)
2 LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 LANDO TROTTEIN Remy 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 STRÖM Johan 1959 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 KF99 KUNGSBACKA       SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 VÄGGÖ Victor 1995 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 POP I. Adrian 1968 M ROU KF99 Kungsbacka (SWE)
3 HANSSON Rasmus 1999 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
4 GFK GOTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
4 LUNDEGARD Henrik 1985 M SWE GFK Göteborg (SWE)
4 WERTSÉN Johan 1983 M SWE GFK Göteborg (SWE)
4 SVERNVALL Fredrik 1973 M SWE GFK Göteborg (SWE)
4 LUNDEGARD Martin 1988 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
5 FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 ANDERSSON Måns 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 DIF STOCKHOLM 2       SWE DIF Stockholm (SWE)
6 VOIGT Mattias 1968 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 OXENSTIERNA Oskar 1983 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
6 OXENSTIERNA Alexander 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 FFF STOCKHOLM 2       SWE FFF Stockholm (SWE)
7 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 BERGDAHL Erik 1988 M SWE A6 Jönköping (SWE)
7 ALSTON Vincent 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
8 NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 ARIAS-OLSSON Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 LUNDBLAD Tomas 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 EIRITZ Jacob 1972 M SWE UF Uppsala (SWE)
9 GOFK VISBY       SWE GoFK Visby (SWE)
9 WILLEMO Jakob 1994 M SWE GoFK Visby (SWE)
9 MANCEWICZ Pawel 1976 M SWE GoFK Visby (SWE)
9 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
10 UF UPPSALA 2       SWE UF Uppsala (SWE)
10 BERGLIND Jonathan 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
10 STRÅLE Hannes 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
10 STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
11 ÄFK STOCKHOLM       SWE ÄFK Stockholm (SWE)
11 BOHLIN Jacob 1998 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
11 ELMFELDT Mathias 1968 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
11 ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
12 SSIF STOCKHOLM       SWE SSIF Stockholm (SWE)
12 REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 DOVGOBORETS Vsevolod 1988 M SWE SSIF Stockholm (SWE)
12 ÅRMAN Henning 1984 M SWE SSIF Stockholm (SWE)
12 STEINMO Simon 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 SAF SOLNA       SWE SAF Solna (SWE)
13 BERG Jörgen 1965 M SWE SAF Solna (SWE)
13 AGERBERG Niklas 1980 M SWE SAF Solna (SWE)
13 DANIELSON Martin 1968 M SWE SAF Solna (SWE)
13 SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
14 DIF STOCKHOLM 3       SWE DIF Stockholm (SWE)
14 HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 SSIF STOCKHOLM 2       SWE SSIF Stockholm (SWE)
15 ARVIUS Fredrik 1975 M SWE SSIF Stockholm (SWE)
15 ADOLFSSON Stefan 1976 M SWE SAF Solna (SWE)
15 HALLBERG Anders 1983 M SWE SSIF Stockholm (SWE)
15 JANSSON Alvar 1981 M SWE DIF Stockholm (SWE)
16 GOFK VISBY 2       SWE GoFK Visby (SWE)
16 SÖLVHAMMAR Isak 1996 M SWE GoFK Visby (SWE)
16 LINDVALL Gustav 2001 M SWE GoFK Visby (SWE)
16 THUNBERG Jonas 1973 M SWE GoFK Visby (SWE)
16 WAHLGREN Rasmus 1993 M SWE GoFK Visby (SWE)
17 MF19 MALMO       SWE MF19 Malmö (SWE)
17 EKLUND Edvin 1995 M SWE MF19 Malmö (SWE)
17 ZANDER Anders 1964 M SWE MF19 Malmö (SWE)
17 SUNDKVIST Petter 1979 M SWE MF19 Malmö (SWE)
18 FFF STOCKHOLM 4       SWE FFF Stockholm (SWE)
18 CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
18 KÖRLINGE Max 1990 M SWE FFF Stockholm (SWE)
18 TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
18 BENKESTOCK Kurt 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
19 A6 JONKOPING       SWE A6 Jönköping (SWE)
19 BERGDAHL Johan 1962 M SWE A6 Jönköping (SWE)
19 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
19 ORESTIG Per 1982 M SWE A6 Jönköping (SWE)
20 DIF STOCKHOLM 4       SWE DIF Stockholm (SWE)
20 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
20 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
20 HÅKANSSON Gustav 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
20 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
21 LFK LINKÖPING       SWE LFK Linköping (SWE)
21 LOMBACH Wilhelm 1990 M SWE LFK Linköping (SWE)
21 GYLLANDER David 1988 M NOR LFK Linköping (SWE)
21 HUANG Alan 1991 M SWE LFK Linköping (SWE)
22 SAF SOLNA 2       SWE SAF Solna (SWE)
22 LINDGREN Carl 1986 M SWE SAF Solna (SWE)
22 ENGSTRÖM Urban 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
22 RANDO Pablo 1975 M URU SAF Solna (SWE)
22 LAURELL Christer 1961 M SWE SAF Solna (SWE)
23 UF UPPSALA 3       SWE UF Uppsala (SWE)
23 SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
23 ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
23 LANSÅKER Pär 1963 M SWE UF Uppsala (SWE)
23 NORDSTRAND Jonas 1974 M SWE UF Uppsala (SWE)
24 WFF OREBRO       SWE WFF Örebro (SWE)
24 NIKLASSON Carl 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
24 OHLIN Andreas 1972 M SWE WFF Örebro (SWE)
24 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
25 UF UPPSALA 5       SWE UF Uppsala (SWE)
25 SEGERSTEN Per 1969 M SWE UF Uppsala (SWE)
25 GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
25 HANSSON Fredrik 1994 M SWE UF Uppsala (SWE)
25 REHE Robert 1989 M EST UF Uppsala (SWE)
26 FFF STOCKHOLM 5       SWE FFF Stockholm (SWE)
26 HINTZE Henric 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
26 UDDSTRÖMER Hugo 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
26 DECROIX Hugo 1998 M FRA FFF Stockholm (SWE)
27 SAF SOLNA 3       SWE SAF Solna (SWE)
27 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
27 HARTVIG Nils 1997 M SWE LFK Linköping (SWE)
27 JOHNSSON Pierre 1963 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
27 NORDLIST Georg 1986 M SWE SAF Solna (SWE)
28 FFF STOCKHOLM 8       SWE FFF Stockholm (SWE)
28 SANDGREN Jona 1997 M SWE FFF Stockholm (SWE)
28 SANDGREN Per 1966 M SWE FFF Stockholm (SWE)
28 BILLING Jonas 1968 M SWE FFF Stockholm (SWE)
28 BILLING Anton 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
29 UF UPPSALA 4       SWE UF Uppsala (SWE)
29 BIEDZINSKI Yann 1986 M FRA UF Uppsala (SWE)
29 DANNFORS Philip 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
29 STENBERG Marcus 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
30 NFK NYKOPING       SWE NFK Nyköping (SWE)
30 ARGENIUS Tomas 1981 M SWE NFK Nyköping (SWE)
30 NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
30 NYBERG Christian 1989 M SWE NFK Nyköping (SWE)
31 FFF STOCKHOLM 6       SWE FFF Stockholm (SWE)
31 SCHIÖLER Thomas 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
31 ACHOUR Adnane 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
31 MÅRTENSSON Nicklas 1971 M SWE FFF Stockholm (SWE)
31 LINDGREN Bo 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
32 FFF STOCKHOLM 7       SWE FFF Stockholm (SWE)
32 FRANZEN Peter 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
32 ANDERSSON Kim 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
32 EKMAN Rikard 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
32 ROSVALL Fredrik 1984 M SWE FFF Stockholm (SWE)
33 WFF OREBRO 2       SWE WFF Örebro (SWE)
33 FOLDE Niklas 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
33 WIGREN Eric 1972 M SWE WFF Örebro (SWE)
33 OHLIN Oliver 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
34 UF UPPSALA 6       SWE UF Uppsala (SWE)
34 MAGNUSSON Gustav 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
34 DANNFORS Karl 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
34 SVERKER Samuel 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
34 LIDBOM Hampus 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
35 SAF SOLNA 4       SWE SAF Solna (SWE)
35 LÖFGREN Dan 1959 M SWE SAF Solna (SWE)
35 WIDEN Joakim 1967 M SWE SAF Solna (SWE)
35 SKÖLD Nils 1983 M SWE SAF Solna (SWE)
35 GLIMASINSKI Piotr 1998 M POL SAF Solna (SWE)

Sabel Herrar Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 LUGI LUND       SWE LUGI Lund (SWE)
1 WAGNER Alexander 1990 M SWE LUGI Lund (SWE)
1 MONCREIFF Harry 1986 M GBR LUGI Lund (SWE)
1 KONYA Balazs 1972 M HUN LUGI Lund (SWE)
2 FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
2 WAERN Felix 1997 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 KÖRLINGE Max 1990 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 FRANCE-LANORD Albert 1974 M FRA FFF Stockholm (SWE)
3 LUGI LUND 2       SWE LUGI Lund (SWE)
3 LUNDQVIST Anton 1972 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 MALM Erik 2002 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 WETTERLING Simon 1990 M SWE LUGI Lund (SWE)