Tillbaka till listan

Resultat

Würzburger Juniorenturnier
GER Würzburg
5 april 2014 - 6 april 2014

Värja Damer U20 Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KROLL Paula 1996 F GER FC Leipzig (GER)
2 BRACHERT Denise 1996 F GER TV Augsburg (GER)
3 MÜLLER Rabea 1997 F GER SGS Erlangen (GER)
3 SCHILLING Verena 1999 F GER Chemnitzer PSV (GER)
5 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
6 KÄSTL Annalena 1996 F GER Post SV Nürnberg FA (GER)
7 HAUF Sybille 1997 F GER TV Augsburg (GER)
8 JAHN Julia 1997 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
9 STILL Irena 1996 F GER TV Augsburg (GER)
10 SCHRÖDER Jenny 1999 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
11 HEPPER Laura 1997 F GER FSV Görlitz (GER)
12 ZIEBELL Anna 1996 F GER TG Schweinfurt (GER)
13 BÖTTGER Gwendoline 1996 F GER SGS Erlangen (GER)
14 MICHEL Nadine 1999 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
15 KIETZ Natalie 1999 F GER FC Leipzig (GER)

Värja Herrar U20 Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 RÜMMLER Tom 1997 M GER Dresdener FC (GER)
2 HAASE Jan Paul 1997 M GER Dresdener FC (GER)
3 DRESCHER Samuel 1995 M GER TG Schweinfurt (GER)
3 KARLE Daniel 1997 M GER SV Böblingen (GER)
5 CHROMKO Marcel 1996 M GER Dresdener FC (GER)
6 SCHWARZ Jacob 1996 M GER FC Leipzig (GER)
7 PETERSEN Cornelius 1998 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
8 NÖLLER Lucas 1997 M GER FC Leipzig (GER)
9 STAHL David 1997 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
10 GREBNER Nico 1996 M GER TG Schweinfurt (GER)
11 PLEITZ Benjamin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 DITTLER Ludwig 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 KOPPENHOFER Stefan 1998 M GER MTV Ingolstadt (GER)
14 RÖHLE Florian 1997 M GER FSV Görlitz (GER)
15 STAHL Jonathan 1999 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
16 KRAUSE Alexander 1999 M GER FC Leipzig (GER)

Florett Damer U20 Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 ZATIK Zofia 1996 F GER TG Dörnigheim (GER)
2 KROHMER Alice 1999 F GER CTG Koblenz (GER)
3 BECKER Elena 1998 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
3 FREITAG Luise 1999 F GER FC Fürth (GER)
5 ALBERT Jule 1998 F GER TSV Bad Kissingen (GER)
6 BRANDT Wiebke 1997 F GER TSG Bamberg (GER)
7 DÜRR Elisabeth 1996 F GER FS TG Würzburg (GER)
8 BERNER Anthea 1995 F GER FS TG Würzburg (GER)
9 1. omg BAUMER Tina 1996 F GER TSG Bamberg (GER)

Florett Herrar U20 Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 DROEGE Oliver 1994 M GER MTV München (GER)
2 MEINHARD Nils 1998 M GER TG Dörnigheim (GER)
3 VON UXKULL-GYLLENBAND Jan 1996 M GER CTG Koblenz (GER)
3 HEINDL Jonas 1996 M GER FC Fürth (GER)
5 KAISER Patrick 1997 M GER FC Augsburg (GER)
6 STERN Marc-Dominik 1995 M GER [i] FC Jengen (GER)
7 BAUER Maximilian 1997 M GER TSG Bamberg (GER)
8 SPIEß Roderick 1996 M GER FS TG Würzburg (GER)
9 MARTIN Jan 1998 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
10 JUNGE Louis 1998 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
11 GRÄF Maximilian 2000 M GER FS TG Würzburg (GER)
12 MEIER Richard 2001 M GER FS TG Würzburg (GER)
13 DIETRICH Kilian 1997 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
14 BERNER August 1999 M GER FS TG Würzburg (GER)