Alla beräkningar på startpositioner görs på basis av aktuella rapporterade uppgifter och kan ändras fram till anmälningstidens utgång. Startplatser är endast slutgiltiga när de bekräftats av arrangören.
Visa lista
Kvot | Ranking | BE | BN | BR | BS | BY | HB | HE | HH | MR | MV | NR | NS | SA | SH | SN | ST | SW | TH | WE | WÜ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
individuellt | 70 | 0 | 4 | 2 | 1 | 3 | 8 | 1 | 7 | 2 | 1 | 1 | 9 | 3 | 2 | 2 | 4 | 2 | 2 | 2 | 3 | 11 |
Anmälningar | 0 | 3 | 4 | 0 | 1 | 7 | 0 | 7 | 0 | 0 | 0 | 13 | 2 | 3 | 4 | 6 | 0 | 2 | 2 | 4 | 13 | |
Kvot | 0 | -1 | 2 | -1 | -2 | -1 | -1 | 0 | -2 | -1 | -1 | 4 | -1 | 1 | 2 | 2 | -2 | 0 | 0 | 1 | 2 |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | ORGEL Gabriel | GER TSV Berlin-Wittenau | |||
2 | UHLMANN Haye | GER FC Berlin Südwest | |||
3 | JAUERT Michael | GER TSV Berlin-Wittenau |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | SCHMIDT VEGA Till | GER Heidelberger FC/TSG R. | |||
2 | KAMMERER Constantin | GER FC Hardheim-Höpfingen | |||
3 | SCHUBERT Jonas | GER | |||
4 | MÄDER Anton | GER Heidelberger FC/TSG R. |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | ACKERMANN Ben | GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, FC Konstanz |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | BIRKNER Johannes | GER TSV Weilheim | |||
2 | VARAS ROLL Joseph Simao | GER MTV München | |||
3 | BAUMGARTL Matti | GER SSV Ettal | |||
4 | SCHIEßLER Xaver | GER TSV Weilheim | |||
5 | EULER Jakob | GER TV Kaufbeuren | |||
6 | MIDDELDORFF Jonas | GER TSV Weilheim | |||
7 | ANDREU MORANT Lucas | GER TSV Weilheim |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | FEY Tom | GER SSG Bensheim | |||
2 | BRÜCKMANN Bjarne | GER FC Offenbach | |||
3 | TATAROV Arseny | GER TV Dillenburg | |||
4 | NEUMANN Raphael | GER FC Offenbach | |||
5 | FERREIRA GONCALVES Cristiano | GER FC Offenbach | |||
6 | MÜLLER Elia | GER VFL Bad Nauheim | |||
10 | FISCHER Hugo | GER Homburger TG |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | SCHÜTZ Eric | GER Fechtzentrum Solingen | |||
2 | MEIER Benno | GER Fechtzentrum Solingen | |||
3 | MARCHET Bruno | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | |||
4 | CUMBO Gabriel | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | |||
5 | VOGEL Linus | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | |||
6 | KOLZ Feodor | GER Fechtzentrum Solingen | |||
7 | HÄNSCH Anton | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | |||
8 | PRINZ Jaron Linus | GER Fechtzentrum Solingen | |||
9 | GONZÁLEZ Cosimo Maximilian | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | |||
10 | BALI Florian | GER Fechtzentrum Solingen | |||
11 | REPPERT Lukas | GER Fechtzentrum Solingen | |||
12 | MEYER Henry | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | |||
13 | KEIL Liam | GER TSV Bayer 04 Leverkusen |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | HELLMICH Richard | GER Osnabrücker SC | |||
2 | MIDDENDORF Theo | GER Osnabrücker SC |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | TCHANG Emil | GER ATSV Saarbrücken | |||
2 | MEISBERGER Remo | GER ATSV Saarbrücken | |||
3 | STRAUB Ben | GER ATSV Saarbrücken |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | BERSCH Jorik | GER Elmshorner MTV | |||
2 | FISCHER Finn | GER Sport-Club Itzehoe | |||
3 | OTT Louis Bennet | GER Sport-Club Itzehoe | |||
4 | KORNEMANN Momme | GER Tura Meldorf |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | KOCH Franz | GER Dresdener FC | |||
2 | CRUSTEWITZ Raban Valerio | GER FC Leipzig | |||
3 | THIEME Hugo Richard | GER TV Markkleeberg | |||
4 | WAHL Max | GER Dresdener FC | |||
5 | KUPETZ Bodo | GER FC Leipzig | |||
6 | RICHTER Caspar | GER Dresdener FC |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | POLLEY Elias | GER Fechtzentrum Maxdorf | |||
2 | LENZ Julius | GER Fechtzentrum Maxdorf |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | SCHINDLER Valentin | GER FZ Erfurt EnGarde | |||
2 | KENTNER Paul | GER FZ Erfurt EnGarde |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | BENTLAGE David | GER Quernheimer FC | |||
2 | ALTENBORG Moritz | GER FS Bielefelder TG | |||
5 | HELD Jonathan | GER FS Bielefelder TG | |||
6 | SIMON Jesse | GER FS Bielefelder TG |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | SCHÜNKE Hendrik | GER Heidenheimer SB | |||
2 | FAILENSCHMID Moritz | GER SV Böblingen | |||
3 | RING Cornelius | GER TSG Reutlingen | |||
4 | SCHIELKE Jan-Luca | GER SV Böblingen | |||
5 | GREWER Tobias | GER Heidenheimer SB | |||
6 | HÄBERLE Max | GER Heidenheimer SB | |||
7 | KEITEL Moritz | GER Heidenheimer SB | |||
8 | KREß Joshua | GER Heidenheimer SB | |||
9 | HIKEL Benjamin Lukas | GER SV Böblingen | |||
10 | HEUPEL Jan | GER TSG Reutlingen | |||
11 | BOLLENDORF Tim | GER SV Böblingen | |||
12 | ZAUSCH Simon | GER Heidenheimer SB | |||
13 | MESSERSCHMIDT Linus | GER TSG Reutlingen |
Visa lista
Kvot | Ranking | BE | BN | BR | BS | BY | HB | HE | HH | MR | MV | NR | NS | SA | SH | SN | ST | SW | TH | WE | WÜ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
individuellt | 24 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Anmälningar | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | |
Kvot | 0 | 0 | 0 | -1 | -1 | 1 | -1 | 0 | -1 | -1 | -1 | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 | -1 | -1 | -1 | 0 | 0 |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | BERLIN | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | BADEN-NORD | GER |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | BAYERN | GER | |||
2 | BAYERN 2 | GER |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | HESSEN | GER | |||
2 | HESSEN 2 | GER |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | NORDRHEIN | GER | |||
2 | NORDRHEIN 2 | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
2 | NIEDERSACHSEN | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | SAAR | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | SCHLESWIG-HOLSTEIN | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | SACHSEN | GER |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | WESTFALEN | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | WÜRTTEMBERG | GER | |||
2 | WÜRTTEMBERG 2 | GER |