Alla beräkningar på startpositioner görs på basis av aktuella rapporterade uppgifter och kan ändras fram till anmälningstidens utgång. Startplatser är endast slutgiltiga när de bekräftats av arrangören.
Visa lista
Kvot | Ranking | BE | BN | BR | BS | BY | HB | HE | HH | MR | MV | NR | NS | SA | SH | SN | ST | SW | TH | WE | WÜ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
individuellt | 70 | 0 | 5 | 3 | 1 | 3 | 7 | 1 | 6 | 2 | 1 | 1 | 10 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 11 |
Anmälningar | 0 | 5 | 1 | 1 | 5 | 7 | 0 | 11 | 0 | 0 | 0 | 13 | 1 | 1 | 3 | 7 | 0 | 1 | 0 | 5 | 4 | |
Kvot | 0 | 0 | -2 | 0 | 2 | 0 | -1 | 5 | -2 | -1 | -1 | 3 | -2 | -1 | 1 | 4 | -2 | -1 | -2 | 2 | -7 |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | SINGH SUD Laura | GER TSV Berlin-Wittenau | |||
2 | HELMRATH Felicia Lilli | GER OSC Berlin | |||
3 | METZ Mia | GER OSC Berlin | |||
4 | SCHOLZ Henriette | GER OSC Berlin | |||
5 | WILCZEK Sophia | GER OSC Berlin |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
2 | GROß Alicia | GER FC Ravenstein |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | SCHULZ Zoé | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | ZWICKER Annemarie | GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, FC Konstanz | |||
2 | PFLUGFELDER Nike | GER SV Waldkirch | |||
3 | DRAYER Helena | GER SV Waldkirch | |||
4 | GRAEVE Carla | GER SV Waldkirch | |||
5 | MASINDE Mila | GER SV Waldkirch |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | NORDMEYER Helene | GER TV Augsburg | |||
2 | STEUERER Lena | GER ASV Ortenburg | |||
3 | TAUBER Frieda | GER TSV Weilheim | |||
4 | WIESNET Katharina | GER Nürnberger FC | |||
5 | GAO Felicia Yixuan | GER | |||
6 | STUMPE Hanna | GER TV Kaufbeuren | |||
7 | MAUCHER Clara | GER TV Augsburg |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | PETROVICI Antonia | GER FC Offenbach | |||
2 | MOLL Marie | GER FC Offenbach | |||
3 | STERNBERG Lya | GER FC Offenbach | |||
4 | GRAF Louisa | GER FC Offenbach | |||
5 | NICKEL Tabea | GER TV Dillenburg | |||
7 | HUANG Shuwen | GER VFL Bad Nauheim | |||
8 | HASSFURTER Lene | GER VFL Bad Nauheim | |||
9 | ZVEREV Maja | GER Frankfurter TV | |||
10 | PICHURA Nele Sophie | GER FC Offenbach | |||
11 | KÖHLER Paula | GER SSG Bensheim | |||
12 | SAWERTHAL Marie | GER VFL Bad Nauheim |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | KOLLOCH Marit | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | |||
2 | MINHORST Anni | GER Fecht Club Krefeld | |||
3 | REINARTZ Helena | GER Fechtzentrum Solingen | |||
4 | ROTT Chiara | GER OFC Bonn | |||
5 | BREITBACH Stella Sofie | GER EFG Essen | |||
6 | LÜTZENKIRCHEN Maria | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | |||
7 | TOSUN Lea | GER OFC Bonn | |||
8 | GORALCZYK Jennah | GER OFC Bonn | |||
9 | ARI Elizan | GER Fechtzentrum Solingen | |||
10 | ORAWSKI Maggy | GER Lohausener SV | |||
11 | VOOS Larissa | GER Fechtzentrum Solingen | |||
13 | BÜTTNER Katharina | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | |||
14 | KOLDITZ Lucy-Constanze | GER TSV Bayer 04 Leverkusen |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | KRÜGER Valentina | GER MTV Braunschweig |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | MARX Finja | GER Fechterring Hochwald |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | VON WOLFF Emma | GER Elmshorner MTV | |||
2 | BERWING Emma | GER Fechtergilde Südholstein | |||
3 | VOIGT Yvaine-Fay | GER FG Segeberg |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | SCHACHE Lucy | GER TV Markkleeberg | |||
2 | PIWARZ Clara Elise | GER Dresdener FC | |||
3 | SCOBEL Annalena | GER FC Leipzig | |||
4 | MICHALSKI Aurelia | GER FC Leipzig | |||
5 | ILLMANN Selma | GER Dresdener FC | |||
6 | RITZOW Livia | GER FC Leipzig | |||
7 | MUCHA Paula | GER Dresdener FC |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
2 | MULAWA Maja | GER Fechtzentrum Maxdorf |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | RUTKOWSKY Lena-Marie | GER Herner TC | |||
2 | SCHEELE Charlotte | GER FS Bielefelder TG | |||
3 | ALBUSCHAT Lisa | GER Fechtzentrum TSV Hagen | |||
4 | EINENCKEL Clara | GER FS Bielefelder TG | |||
5 | SCHIERHORN Charlotte | GER FS Bielefelder TG |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | HERZ Elisabeth | GER Heidenheimer SB | |||
2 | WERNER Sophia | GER Heidenheimer SB | |||
3 | SCHWAHN Kristina | GER TSF Ditzingen | |||
5 | BEER Léonie Maríe | GER TSV Pliezhausen |
Visa lista
Kvot | Ranking | BE | BN | BR | BS | BY | HB | HE | HH | MR | MV | NR | NS | SA | SH | SN | ST | SW | TH | WE | WÜ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
individuellt | 24 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Anmälningar | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Kvot | 0 | -1 | -1 | -1 | 0 | 0 | -1 | 0 | -1 | -1 | -1 | 0 | -1 | -1 | 0 | 0 | -1 | -1 | -1 | 0 | -1 |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | BERLIN | GER |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | BADEN-SÜD | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | BAYERN | GER |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | HESSEN | GER | |||
2 | HESSEN 2 | GER |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | NORDRHEIN | GER | |||
2 | NORDRHEIN 2 | GER |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | SCHLESWIG-HOLSTEIN | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | SACHSEN | GER |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | WESTFALEN | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | WÜRTTEMBERG | GER |