Alla beräkningar på startpositioner görs på basis av aktuella rapporterade uppgifter och kan ändras fram till anmälningstidens utgång. Startplatser är endast slutgiltiga när de bekräftats av arrangören.
Visa lista
Kvot | Ranking | BE | BN | BR | BS | BY | HB | HE | HH | MR | MV | NR | NS | SA | SH | SN | ST | SW | TH | WE | WÜ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
individuellt | 98 | 32 | 4 | 3 | 1 | 2 | 9 | 1 | 7 | 2 | 1 | 1 | 7 | 4 | 1 | 2 | 4 | 1 | 2 | 2 | 4 | 8 |
Anmälningar | 32 | 6 | 3 | 0 | 2 | 8 | 2 | 7 | 0 | 0 | 0 | 8 | 4 | 2 | 3 | 4 | 0 | 2 | 0 | 2 | 7 | |
Kvot | 0 | 2 | 0 | -1 | 0 | -1 | 1 | 0 | -2 | -1 | -1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | -1 | 0 | -2 | -2 | -1 |
Tävlingsranking | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | PETERSEN Ole | GER FC Leipzig | |||
2 | STRAUB Max | GER ATSV Saarbrücken | |||
3 | GWALANI Nayan Carl | GER FC Tauberbischofsheim | |||
4 | POHL Marc Arthur | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | |||
5 | GLASER Moritz | GER FC Kassel | |||
6 | SPREMBERG Paul | GER FC Leipzig | |||
7 | BUSCH Erik | GER Heidenheimer SB | |||
8 | DENG Levi | GER Eintracht Frankfurt | |||
9 | WINKER Leonard | GER TV Augsburg | |||
11 | MIKES Julian | GER Eintracht Frankfurt | |||
12 | WILLERS Colten | GER TSF Ditzingen | |||
13 | HEINECKE Max-Julius | GER TV Dillenburg | |||
14 | JURTSCHAK Tim | GER Heidenheimer SB | |||
15 | REINEKE Nepomuk | GER SSV Ettal | |||
16 | HERTWECK Andri | GER Eintracht Frankfurt | |||
17 | HUMMEL Rudy | GER Heidenheimer SB | |||
18 | MÜLLER Benno | GER FC Leipzig | |||
19 | MARTIN Jasper | GER Eintracht Frankfurt | |||
20 | FECHNER Oskar | GER OSC Berlin, UKS ATLAS Tarnowo Podgorne | |||
21 | SCHULLER Stephan | GER Heidenheimer SB | |||
22 | BINGENER Tim | GER TSC Eintr. Dortmund | |||
24 | GOEDEJOHANN Anselm Maria | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | |||
26 | KLADDE Ole | GER Osnabrücker SC | |||
27 | ZIMMERMANN Frederik | GER Heidenheimer SB | |||
28 | HEUBERGER Marwin | GER Heidenheimer SB | |||
29 | HÖLLER Vincent Maurice | GER Fechtzentrum Solingen | |||
30 | KARNAGEL Leopold | GER FC Leipzig | |||
32 | REICH Paul | GER Heidenheimer SB | |||
33 | REICHE Korbinian | GER SV Medizin Bautzen | |||
34 | NOE Louis | GER FC Tauberbischofsheim | |||
35 | STRASSNER Moritz | GER SSV Ulm 1846 | |||
36 | CLUSEN Henri | GER TV Paderborn |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
2 | UNGUREIT Luca | GER OSC Berlin | |||
3 | KROMM Lukas | GER OSC Berlin | |||
4 | FREUND Julian | GER OSC Berlin | |||
5 | JANITZ Louis Rafael | GER FC Berlin Südwest | |||
6 | NICKEL Simon | GER OSC Berlin | |||
7 | DUDA Denis Wolfgang | GER Fechtzentrum Berlin |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
2 | MALETTA Leonard | GER FC Tauberbischofsheim | |||
4 | BLASER Leonard | GER FC Tauberbischofsheim | |||
5 | BLOHM Kai | GER FC Tauberbischofsheim |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | FRANZ Sonnwin Huidi | GER Rastatter TV | |||
2 | FRANZ Wilfried Ruizhi | GER Rastatter TV |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
3 | GROLLITSCH Atilla | GER TV Augsburg | |||
4 | EXNER Lars | GER Fechtclub München | |||
5 | REINEKE Franz | GER SSV Ettal | |||
6 | REINECKE Jonas | GER MTV München | |||
7 | GILG Jakob | GER TSV Weilheim | |||
9 | VON BREUNIG Quentin | GER MTV München | |||
10 | MAZRAANI Vincent | GER MTV München | |||
11 | PEDRETTI Lorenzo | GER MTV München |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | GARNATZ Ryan Philip | GER | |||
2 | ALTEHOEFER Hauke | GER FC Bremen-Nord |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
7 | GIANNOLO Valerio | GER Frankfurter TV | |||
8 | TATAROV Viktor | GER TV Dillenburg | |||
9 | PETERS Remi Leon | GER FC Kassel | |||
10 | GERNDT Jan | GER TV Dillenburg | |||
11 | OTTO Bo | GER | |||
12 | BARBAS Sebastian | GER VFL Bad Nauheim | |||
13 | BAYER Mighty Maitian | GER Frankfurter TV |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
5 | HAUGK Laurenz Alexander | GER Fecht Club Krefeld | |||
6 | HEIMANN Anton | GER Fechtzentrum Solingen | |||
7 | MORLANG Kim | GER Lohausener SV | |||
8 | LENNARTZ Daan | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | |||
9 | KOLDITZ Gideon-Lucien | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | |||
11 | BÜTZLER Paul | GER EFG Essen | |||
12 | SCHRUMPF Vincent | GER Fechtzentrum Solingen | |||
13 | MACCHIANO Leandro | GER Fechtzentrum Solingen |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
2 | HÖWEKENMEIER Jakob | GER Osnabrücker SC | |||
3 | HELLMICH Konrad | GER Osnabrücker SC | |||
4 | BALBOA Sebastian | GER MTV Braunschweig | |||
5 | KALUZA Akira Rizqi Thoma | GER MTV Braunschweig |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
2 | SCHÖMER Jonas | GER Fechterring Hochwald | |||
3 | BALLER Joshua | GER Fechterring Hochwald |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | LANGE Magnus | GER FG Segeberg | |||
2 | ADAMS Henry | GER 1.SC Norderstedt | |||
3 | LANGE Jesper | GER FG Segeberg |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
4 | VON SONNTAG Julius Fridolin | GER FC Leipzig | |||
5 | RÖSELER Felix | GER FC Leipzig | |||
7 | GEBHARD Tobias | GER SV Medizin Bautzen | |||
8 | HÜBNER Nils | GER FC Oelsnitz |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | DORT Cornelius | GER VT Zweibrücken | |||
2 | GRÖGER Christoph | GER Fechtzentrum Maxdorf |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
3 | GROTKAMP Paul | GER FS Bielefelder TG | |||
4 | SCHIERHORN Hannes | GER FS Bielefelder TG |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
10 | WULF Lennart | GER Heidenheimer SB | |||
11 | SCHENKENGEL Joannes | GER Heidenheimer SB | |||
12 | SCHMUTZ Kilian | GER Heidenheimer SB | |||
13 | KÖPF Johannes | GER Heidenheimer SB | |||
14 | KÖPF Cornelius | GER Heidenheimer SB | |||
16 | SCHWARZ Julian | GER Heidenheimer SB | |||
19 | GANZ David | GER TSV Pliezhausen |
Visa lista
Kvot | Ranking | BE | BN | BR | BS | BY | HB | HE | HH | MR | MV | NR | NS | SA | SH | SN | ST | SW | TH | WE | WÜ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
individuellt | 24 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 |
Anmälningar | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Kvot | 0 | 0 | -1 | -1 | -1 | 0 | -1 | 1 | -1 | -1 | -1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | -1 | -2 | 0 | -1 |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | OSC BERLIN | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | FC TAUBERBISCHOFSHEIM | GER |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | MTV MÜNCHEN | GER |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | EINTRACHT FRANKFURT | GER | |||
3 | STG FRANKFURTER TV / BAD NAUHEIM | GER |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | BAYER LEVERKUSEN | GER | |||
2 | FECHTZENTRUM SOLINGEN | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | OSNABRÜCKER SC | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | STG ATSV SAARBRÜCKEN / FR HOCHWALD | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | STG FG SEGEBERG / 1.SC NORDERSTEDT | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | FC LEIPZIG | GER | |||
2 | STG Bautzen/Oelsnitz | GER |
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare |
---|
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | STG FS BIELEFELDER TG / TV PADERBORN | GER |
Prioritet | Idrottare | ||||
---|---|---|---|---|---|
1 | HEIDENHEIMER SB | GER |