Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
BUFLER Mathilde
|
2012
|
GER 1. FC Holz
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
REGNERY Lorena
|
2011
|
GER SSG Bensheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
WEISS Nathalie
|
2011
|
GER SSG Bensheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
LUSCEAC Irene
|
2012
|
GER SV Böblingen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GÜLDENBERG Helena
|
2011
|
GER TV Homburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MARTINEZ Joséphine
|
2011
|
LUX CE Luxembourg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
CUCCUREDDU Teresa
|
2011
|
LUX CE Sud, Acc. Scherma Marchesa Torino
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
WISNIEWSKA Bianka
|
2012
|
POL SSG Bensheim
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Värja Damer U15 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
TRAN DUY Linh
|
2010
|
BEL CE La Dague la prime
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BIESEMANN Leni
|
2009
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
WINKEL Anni
|
2009
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GENG Leticia
|
2009
|
GER PSV Karlsruhe
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GERBEL Aksinja
|
2010
|
GER Rastatter TV
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GLEICH Lina
|
2009
|
GER Rastatter TV
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
METZ Juliana
|
2010
|
GER Rastatter TV
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
CHANTRE Olivia
|
2010
|
GER SSG Bensheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KÖHLER Paula
|
2010
|
GER SSG Bensheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HUSSUNG Aiana
|
2009
|
GER TV Homburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
10 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Damer U17 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
SCHUH Emily
|
2008
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BRAUSCH Xenia
|
2007
|
GER PST Trier
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HUBERICH Lisa
|
2008
|
GER SV Waldkirch
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SHARIF Mokadas
|
2008
|
GER TV Gladbeck
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
COLLING Helena
|
2009
|
LUX CE Luxembourg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
CISOWSKI Hannah
|
2009
|
LUX CE Sud
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Damer U20 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
THOMA Chiara
|
2006
|
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
SCHMITT Soraya
|
2006
|
GER TV Homburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
FISCHER Beate
|
-
|
GER PST Trier
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Damer Seniorer Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
GRÜN Katharina
|
1999
|
GER SSG Bensheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SHAW Julia
|
1998
|
GER TV Homburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
ZENS Anna
|
2003
|
LUX CE Sud, Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Damer V40 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
NICOLAY Kathrin
|
1978
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Damer V50 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
LEMMER Yolande
|
1974
|
LUX CE Sud
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Damer V60 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
VOLK-AUGÉ Marie-Pierre
|
1963
|
FRA Rastatter TV
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KUGLER Helga
|
1956
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MAYER Barbara
|
-
|
GER PSV Karlsruhe
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Damer V70 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Herrar U13 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
ZHANG Haomeng
|
2011
|
CHN SSG Bensheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
FUCHS Jannis
|
2012
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GÖLICKE Dominic
|
2012
|
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
LUBAWINSKI Malte
|
2012
|
GER PST Trier
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
WILD Jaron
|
2011
|
GER Rastatter TV
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HABEL Philipp
|
2012
|
GER SSG Bensheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HARTNAGEL Joschua
|
2011
|
GER SSG Bensheim
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
BAYER Samuel
|
2012
|
GER TG Rohrbach
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
GRÜNTJES Leif
|
2012
|
GER TG Rohrbach
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
LAUB Niclas
|
2012
|
GER TG Rohrbach
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
GOMEZ DOMINGUEZ Telmo
|
2011
|
LUX CE Comeur
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RADU Luca
|
2012
|
LUX CE Comeur
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SZEKERES Robin
|
2012
|
LUX CE Luxembourg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
FROMMEN Phileas
|
2012
|
LUX CE Nordstad
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
SCHMIT Neil
|
2011
|
LUX CE Nordstad
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
FIXMER Luka
|
2011
|
LUX CE Sud
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
16 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Herrar U15 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
STRAUB Ben
|
2010
|
GER ATSV Saarbrücken
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BALLER Julius
|
2010
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BANOWITZ Constantin
|
2009
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SEIFFERT Florian
|
2009
|
GER Frankfurter TV
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
FEY Tom
|
2010
|
GER SSG Bensheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
QUARCK Paul
|
2010
|
GER SSG Bensheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KOLLIGS Finn Lucas
|
2010
|
GER TV Gladbeck
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
RUNDORF Arian
|
2010
|
GER TV Gladbeck
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
PREISINGER Gian- Matteo
|
2010
|
GER TV Homburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BANDAKOV Konstantin
|
2009
|
LUX CE Comeur
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GERVIS Timothée
|
2009
|
LUX CE Comeur
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
VAN DE VOORDE Aris
|
2010
|
LUX CE Comeur
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
CSANDAL Patrik
|
2009
|
LUX CE Luxembourg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
FRIESTEDT Antoni
|
2009
|
LUX CE Luxembourg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
OPAVA Alexandr
|
2009
|
LUX CE Luxembourg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
ÖTVÖS Kristóf
|
2009
|
LUX CE Luxembourg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
ALVES Gabriel
|
2009
|
LUX CE Nordstad
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
17 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Herrar U17 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
ANNEN Eliano
|
2008
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BALLER Joshua
|
2008
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HAMMERSTEDE Niclas Jakob
|
2008
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MOLTER Felix
|
2008
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
REINHOLD Lewin
|
2007
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GIANNOLO Valerio
|
2008
|
GER Frankfurter TV
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
FRANZ Sonnwin Huidi
|
2009
|
GER Rastatter TV
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
REPP Jakob
|
-
|
GER PST Trier
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
7 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Herrar U20 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
SCHÖMER Jonas
|
2006
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
ZANDBERGEN Brandon
|
2004
|
GER PST Trier
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MENDE Samuel
|
2006
|
GER Rastatter TV
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Herrar Seniorer Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
MÜLLER Maximilian
|
2000
|
GER 1. FC Holz
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KITTLER Rolf
|
1958
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
FEY Bertram
|
1977
|
GER SSG Bensheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
CADET Maurice
|
1979
|
GER TV Homburg
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
LEHNEN Jan Christopher
|
1985
|
GER TV Homburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
COLLING Herve
|
2007
|
LUX SC Parcival Leuven, CE Luxembourg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
VIDALI Aurel
|
1999
|
LUX TI Innsbruck, CE Luxembourg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
ZENS Philipp
|
-
|
LUX Fechterring Hochwald, CE Sud
|
L |
|
---
|
Annullerad |
|
7 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Herrar V40 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
HUBERICH Jochem
|
1976
|
GER Freiburger TS
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
WILLKOMM-KRELL Rouven
|
1981
|
GER PST Trier
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SPANIER Felix
|
1977
|
GER USC Bochum
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
EUSKIRCHEN Gregor
|
1982
|
GER VT Zweibrücken
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
MATOSO Alexandre
|
1983
|
POR CE Luxembourg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
CADET Maurice
|
-
|
GER TV Homburg
|
L |
|
---
|
Annullerad |
|
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Herrar V50 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
FRANZ Siegfried
|
1967
|
GER Rastatter TV
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Herrar V60 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
FOTH Thomas Gerald
|
1964
|
GER PST Trier
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
FREIS Thomas
|
1962
|
GER PST Trier
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
VOLK Rainer
|
1961
|
GER Rastatter TV
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
DÖRRENBÄCHER Dieter
|
1963
|
GER TV Homburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Herrar V70 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
ALLKÄMPER Dieter
|
1941
|
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
FEß Norbert
|
1950
|
GER TV Homburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Open U9 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
MARING Leni
|
2016
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
WEBER Theo
|
2016
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
DONKEL Paul
|
2015
|
GER PST Trier
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KLEINSCHMIDT Helene
|
2016
|
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SEMIANYSTI Ivan
|
2015
|
LUX CE Sud
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SCHOTT Elliot Gavriil
|
2015
|
LUX PST Trier
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Värja Open U11 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
WONGLA Andreas
|
2013
|
FRA Fechtclub WORMER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SPIKOWITSCH Franz-Ferdinand
|
2014
|
GER ATSV Saarbrücken
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
FLOCK Marlo
|
2014
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
FUCHS Leni
|
2014
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HAMMER Jorens
|
2014
|
GER Fechterring Hochwald
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
HOFFMANN Tobias
|
2014
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
NICOLAY Nils
|
2014
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SCHAAF Len- Xander
|
2014
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SCHIRRA Johannes Michael
|
2013
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SCHWEITZER Silas
|
2014
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SERSCH Paul Valentin
|
2014
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
PARZER Lucas
|
2014
|
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
SPANIER Lukas
|
2014
|
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HECK Emily
|
2013
|
GER PST Trier, CE Luxembourg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HUTH Frederick
|
2013
|
GER PST Trier
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
SPÄDT Veranica
|
2013
|
GER PST Trier
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GERBEL Artemy
|
2013
|
GER Rastatter TV
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HABEL Annemieke
|
2013
|
GER SSG Bensheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GRÜNTJES Ilvi
|
2014
|
GER TG Rohrbach
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
WELZ Jonathan
|
2013
|
GER TG Rohrbach
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GAILOWITZ Klara
|
2013
|
GER TV Gladbeck
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
D'ANSEMBOURG Alexander
|
2013
|
LUX CE Comeur
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GODINHO Louis
|
2014
|
LUX CE Sud
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
LINDEN Thomas
|
2013
|
LUX CE Sud
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
PHILLIPS Rossella
|
2014
|
LUX CE Sud
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
FIEDOTOV Artem
|
2013
|
UKR TSV Speyer
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
26 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
D |
BALLER Joshua |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
BERRANG Manuel |
GER |
TV Homburg |
|
|
D |
FASSER Maurice |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FEß Norbert |
GER |
TV Homburg |
|
|
CN |
FEY Bertram |
GER |
SSG Bensheim |
|
|
|
FRANZ Siegfried |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
HANS Jürgen |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
|
MENDE Samuel |
GER |
Rastatter TV |
|
|
D |
MOLTER Felix |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
|
VOLK Rainer |
GER |
Rastatter TV |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|