Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KLEBER Sophie | 2008 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMIDT Lara | 2004 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
LORENZ Katie | 2005 |
GER TV Wetzlar
|
R | --- | Anmäld |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BÜTTGENBACH Frank | GER | Darmstädter FC | |||
EISENTRÄGER Laura | GER | TV Alsfeld | |||
D | KLEBER Solvejg | GER | TV Alsfeld | ||
D | MACH Cornelius | GER | TV Alsfeld | ||
D | SCHMIDT Lara | GER | TV Alsfeld | ||
D | SCHWABE Silas | GER | MTV Giessen | ||
TATAROV Evgeny | GER | TV Wetzlar | |||
D | WAHBY Ellinor | GER | TV Alsfeld |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Hessische Rangliste U17 Damer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
2023 | Hessische Rangliste U20 Damer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TV ALSFELD TV Alsfeld (GER) |
GER | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BÜTTGENBACH Frank | GER | Darmstädter FC | |||
EISENTRÄGER Laura | GER | TV Alsfeld | |||
D | KLEBER Solvejg | GER | TV Alsfeld | ||
D | MACH Cornelius | GER | TV Alsfeld | ||
D | SCHMIDT Lara | GER | TV Alsfeld | ||
D | SCHWABE Silas | GER | MTV Giessen | ||
TATAROV Evgeny | GER | TV Wetzlar | |||
D | WAHBY Ellinor | GER | TV Alsfeld |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GLASER Sabine | 1980 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Anmäld | ||
EISENTRÄGER Laura | 1993 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMIDT Lara | 2004 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
TURVOLD Marie | 1999 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
WAHBY Ellinor | 2002 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
HEUBEL Charlotte | 2002 |
GER TV Wetzlar
|
R | --- | Anmäld |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Hessische Rangliste U20 Damer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
2023 | Hessische Rangliste Seniorer Damer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TV ALSFELD TV Alsfeld (GER) |
GER | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LANZMICH Oskar | 2008 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Anmäld | ||
MOHSLER Jakob | 2008 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Anmäld | ||
BODENMÜLLER Mirko | 2006 |
GER MTV Giessen
|
R | --- | Anmäld | ||
GUBO Erik | 2007 |
GER MTV Giessen
|
R | --- | Anmäld | ||
LÖSCHEN Jan | 2006 |
GER MTV Giessen
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHÄFER Justus | 2007 |
GER MTV Giessen
|
R | --- | Anmäld | ||
BAUMGARTEN Marten | 2004 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
BECKER Luca | 2004 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
PROTZ Timon | 2008 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHOTT Simon | 2004 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
SEIFERT Jonathan | 2005 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
ESS Hendrik | 2008 |
GER TV Wetzlar
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHILLER Samuel | 2010 |
GER TV Wetzlar
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMIDT Jann-Rouven | 2005 |
GER TV Wetzlar
|
R | --- | Anmäld | ||
STEINRATHS Lennart | 2009 |
GER TV Wetzlar
|
L | --- | Anmäld |
15 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BÜTTGENBACH Frank | GER | Darmstädter FC | |||
EISENTRÄGER Laura | GER | TV Alsfeld | |||
D | KLEBER Solvejg | GER | TV Alsfeld | ||
D | MACH Cornelius | GER | TV Alsfeld | ||
D | SCHMIDT Lara | GER | TV Alsfeld | ||
D | SCHWABE Silas | GER | MTV Giessen | ||
TATAROV Evgeny | GER | TV Wetzlar | |||
D | WAHBY Ellinor | GER | TV Alsfeld |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Hessische Rangliste U17 Herrar Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
2023 | Hessische Rangliste U20 Herrar Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TV WETZLAR TV Wetzlar (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
STG TV WETZLAR / TV ALSFELD TV Wetzlar (GER) |
- | --- | Annullerad |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BÜTTGENBACH Frank | GER | Darmstädter FC | |||
EISENTRÄGER Laura | GER | TV Alsfeld | |||
D | KLEBER Solvejg | GER | TV Alsfeld | ||
D | MACH Cornelius | GER | TV Alsfeld | ||
D | SCHMIDT Lara | GER | TV Alsfeld | ||
D | SCHWABE Silas | GER | MTV Giessen | ||
TATAROV Evgeny | GER | TV Wetzlar | |||
D | WAHBY Ellinor | GER | TV Alsfeld |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
EULENBURG Julian | 2002 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Anmäld | ||
LANZMICH Oskar | 2008 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Anmäld | ||
MOHSLER Jakob | 2008 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Anmäld | ||
SICILIANO Saro | 2000 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Anmäld | ||
LÖSCHEN Jan | 2006 |
GER MTV Giessen
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWABE Silas | 1995 |
GER MTV Giessen
|
R | --- | Anmäld | ||
BAUMGARTEN Marten | 2004 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
BECKER Luca | 2004 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
BOHN Samuel | 2002 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
MACH Cornelius | 1995 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
PROTZ Timon | 2008 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHOTT Simon | 2004 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
SEIFERT Jonathan | 2005 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
WAGNER Jonas | 2002 |
GER TV Wetzlar
|
R | --- | Anmäld | ||
RUDAKOV Alexey | 1985 |
RUS TV Wetzlar
|
R | --- | Anmäld |
15 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Hessische Rangliste U20 Herrar Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
2023 | Hessische Rangliste Seniorer Herrar Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DARMSTÄDTER FC Darmstädter FC (GER) |
SICILIANO Saro (2000 R) LANZMICH Oskar (2008 R) MOHSLER Jakob (2008 R) EULENBURG Julian (2002 R) |
GER | --- | Anmäld | |||
TV WETZLAR TV Wetzlar (GER) |
GER | --- | Anmäld |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |