Tillbaka till listan

Sydsvenska Cupen - MF19 Sydkampen
SWE Malmö
2 december 2023 - 2 december 2023
krävs: Nationell licens

Värja Damer U15 Individuell

Visa lista

Idrottare / Lag Tävlingsranking Status Lic.
MUHRER Viktoria 2010 GER SFCL Lund
R 6 Anmäld
FISCHL Gréta 2009 SWE A6 Jönköping
R 1 Anmäld
LJUNG Sofia 2009 SWE LUGI Lund
R 5 Anmäld
ELDH Felicia 2009 SWE MF19 Malmö
R 4 Anmäld
GONZALEZ Alicia 2010 SWE MF19 Malmö
R 2 Anmäld
VINQVIST Lova 2009 SWE MF19 Malmö
R 3 Anmäld
KUZMENKO Taisiia - SWE LAFK Lund R --- Annullerad  

6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad

Domare

Kategori Namn Nation Anmäld av  
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
D MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
N ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Namn Nation Anmäld av Roll
Domare
Funktionärer

ranking lists

2023 Sydsvenska Cupen U15 Damer Värja Sydsvenska Fäktförbundet

Värja Damer Seniorer Individuell

Visa lista

Idrottare / Lag Tävlingsranking Status Lic.
GRUNOW-JENSEN Nina 1972 DEN Trekanten København
R --- Anmäld
OLSSON Natalie 2004 SWE FKC Karlskrona
L 1 Anmäld

2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Domare

Kategori Namn Nation Anmäld av  
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
D MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
N ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Namn Nation Anmäld av Roll
Domare
Funktionärer

ranking lists

2023 Sydsvenska Cupen Seniorer Damer Värja Sydsvenska Fäktförbundet

Värja Herrar U15 Individuell

Visa lista

Idrottare / Lag Tävlingsranking Status Lic.
CAGNOTTO Orlando 2009 ITA LUGI Lund
R 11 Anmäld
ABARAVICIUS Juozas 2009 LTU SFCL Lund
R 6 Anmäld
LILJENFORS Sixten 2009 SWE LjFK Ljungby
R 7 Anmäld
FISCHL Simon 2009 SWE A6 Jönköping
R 1 Anmäld
JACOBSSON Emil 2010 SWE FKC Karlskrona
R 3 Anmäld
JOHNSSON Oskar 2010 SWE HFS Halmstad
R 11 Anmäld
HELLNER WALLÉN Wilhelm 2010 SWE LUGI Lund
R 5 Anmäld
OLSSON Edgar 2009 SWE MF19 Malmö
R 4 Anmäld
MALMHULT Noah - SWE FKC Karlskrona L 9 Annullerad  

8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad

Domare

Kategori Namn Nation Anmäld av  
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
D MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
N ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Namn Nation Anmäld av Roll
Domare
Funktionärer

ranking lists

2023 Sydsvenska Cupen U15 Herrar Värja Sydsvenska Fäktförbundet

Värja Herrar Seniorer Individuell

Visa lista

Idrottare / Lag Tävlingsranking Status Lic.
PELIVANI Enea 1997 ALB Hellerup FK
R 47 Anmäld
LUKIC DEBAKKER Luka 2003 CAN LUGI Lund
R 28 Anmäld
BÆKMAND Nicky 2004 DEN Hellerup FK
R 33 Anmäld
ARTECHE Noel 1998 ESP LUGI Lund
L 11 Anmäld
SILEIKIS Eimantas 1994 LTU LUGI Lund
R 24 Anmäld
GROENENDAL Mart Wilmer Allard 2001 NED LUGI Lund
R 21 Anmäld
BERGGREN Jonas 1969 SWE MF19 Malmö
R 36 Anmäld
ENGSTRÖM Anton 1999 SWE KFK Kalmar
R 24 Anmäld
JOHANSSON Martin 1999 SWE KFK Kalmar
R 28 Anmäld
PALIJAN Roko 2004 SWE FKC Karlskrona
R 11 Anmäld
SÖNNERGREN Simon 2005 SWE MF19 Malmö
R 9 Anmäld
VISSER Arold 1997 SWE A6 Jönköping
L 17 Anmäld
ELIASSON Eric 1991 SWE FKC Karlskrona
R 11 Anmäld
CARLSTEDT RINGIUS David 2007 SWE LUGI Lund
R 4 Anmäld
VALENDER Artem 2008 SWE LUGI Lund
R 37 Anmäld
VRETHAMMAR Sebastian 1999 SWE LUGI Lund
R 31 Anmäld
WADENBÄCK Milo 2008 SWE LUGI Lund
R 18 Anmäld
WALLÉN Lars 1977 SWE LUGI Lund
R 28 Anmäld
DAHN Thorsten 1958 SWE MF19 Malmö
L 2 Anmäld
LONNERT Tor 2007 SWE MF19 Malmö
R 7 Anmäld
PALMSTIERNA Hugo 2006 SWE MF19 Malmö
R 11 Anmäld
WENNBERG Casper 2008 SWE MF19 Malmö
R 6 Anmäld
NORD Magnus 1995 SWE YFK Ystad
R 15 Anmäld
PERSSON TÖRN Caspian 2005 SWE YFK Ystad
R 5 Anmäld
TÄCKENSTRÖM Gabriel 1990 SWE YFK Ystad
L 2 Anmäld

25 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Domare

Kategori Namn Nation Anmäld av  
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
D MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
N ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Namn Nation Anmäld av Roll
Domare
Funktionärer

ranking lists

2023 Sydsvenska Cupen Seniorer Herrar Värja Sydsvenska Fäktförbundet

Värja Open U11 Individuell

Visa lista

Idrottare / Lag Tävlingsranking Status Lic.
LUNDBERG Viking 2014 SWE MF19 Malmö
R --- Anmäld
LINDERS Frithiof 2014 SWE SFCL Lund
R --- Anmäld
LIU Maximilian 2013 SWE SFCL Lund
R --- Anmäld

3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Domare

Kategori Namn Nation Anmäld av  
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
D MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
N ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Namn Nation Anmäld av Roll
Domare
Funktionärer

Värja Open U13 Individuell

Visa lista

Idrottare / Lag Tävlingsranking Status Lic.
HADBERG Claudia 2012 DEN Taastrup FK
R 12 Anmäld
HADBERG Lucia 2012 DEN Taastrup FK
10 Anmäld
CARACCIOLO Leonor 2012 DEN Hellerup FK
R 6 Anmäld
PETTERSSON Viggo 2012 SWE LjFK Ljungby
R 7 Anmäld
UTBULT Ellen 2012 SWE HFS Halmstad
R 20 Anmäld
CHAU Eddie 2012 SWE MF19 Malmö
R 1 Anmäld
LUNDVALL Axel 2012 SWE MF19 Malmö
R 2 Anmäld
LINDERS Ingeborg 2011 SWE SFCL Lund
R 3 Anmäld
ÖHNNER Siri 2012 SWE SFCL Lund
R 4 Anmäld

9 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Domare

Kategori Namn Nation Anmäld av  
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
D MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
N ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Namn Nation Anmäld av Roll
Domare
Funktionärer

ranking lists

2023 Sydsvenska Cupen U13 Open Värja Sydsvenska Fäktförbundet