Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BRASSEUR Valentina | 2008 |
BEL CRE Bruxelles
|
R | 2.16 | Anmäld | ||
SZEKERES Lily | 2008 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | 1.126 | Anmäld | ||
VANDERHEYDEN Margaux | 2008 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
L | 2.9 | Anmäld | ||
GAUTHIER Babette | 2009 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
L | 2.6 | Anmäld | ||
LEYSEN Elise | 2008 |
BEL RCSC CEE Charleroi
|
R | 2.5 | Anmäld | ||
BÖTING Charlotte | 2010 |
BEL SC Latem-Deurle
|
R | 2.4 | Anmäld | ||
NEERMAN Anna | 2008 |
BEL SC Latem-Deurle
|
R | 2.3 | Anmäld | ||
VAN PUT Elena | 2009 |
BEL SC Latem-Deurle
|
R | 2.15 | Anmäld | ||
DE VILLAR Esther | 2007 |
ESP Brussels Europe Fencing Forever
|
R | 2.10 | Anmäld | ||
FERNANDEZ-RANADA Julia | 2008 |
ESP CE Braine l'Alleud
|
R | 2.13 | Anmäld | ||
NAGY Annabella | 2008 |
HUN CE Braine l'Alleud
|
R | 1.200 | Anmäld | ||
RESTREPO Vanessa | - | BEL Brussels Europe Fencing Forever | R | --- | Annullerad | ||
SCHMIT Faustine | - | BEL CRE Arlon | R | 2.8 | Annullerad | ||
SIMONIS Margot | - | BEL CRE Arlon | R | 2.21 | Annullerad | ||
CARLIER Adelaide | - | BEL Les Mousquetaires Cinaciens | R | --- | Annullerad | ||
DIDION Elise | - | BEL Les Mousquetaires Cinaciens | R | 2.19 | Annullerad |
11 Anmälningar, 0 Bearbetas, 5 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
N | BANFI Jean-Louis | BEL | Les Mousquetaires Cinaciens | ||
N | FENOUL Frederic | FRA | CE Braine l'Alleud | ||
N | JANSSEN Hannelore | BEL | SC Parcival Leuven | ||
N | MORO Cyrille | BEL | CE Braine l'Alleud | ||
N | SCHEURWEGEN Peter | BEL | SC Latem-Deurle | ||
N | STEURBAUT Guy | BEL | SC Latem-Deurle |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Domare | N | JANSSEN Hannelore | BEL |
2023 | Classements Nationaux U17 Damer Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ANDONI Lucian | 2008 |
BEL Brussels Europe Fencing Forever
|
R | 2.23 | Anmäld | ||
MIHAJLOV Gheoghe | 2009 |
BEL Brussels Europe Fencing Forever
|
R | --- | Anmäld | ||
CHAUVIÈRE Victor | 2008 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
R | 2.37 | Anmäld | ||
MARLIÈRE Ulysse | 2010 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
R | 2.13 | Anmäld | ||
RODOT Neal | 2009 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
R | 2.17 | Anmäld | ||
LEMAITRE Nicolas | 2008 |
BEL CE La Dague la prime
|
R | 2.42 | Anmäld | ||
VAN LAECKE Wout | 2009 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 1.121 | Anmäld | ||
BONNE Arthur | 2009 |
BEL CRE Detaille
|
L | 2.20 | Anmäld | ||
ECKER Nathan | 2008 |
BEL CRE Detaille
|
R | 2.45 | Anmäld | ||
SCHELDEMAN Jonas | 2007 |
BEL KSSMA Ronse
|
R | 2.34 | Anmäld | ||
DEFOY Edouard | 2010 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
R | 2.29 | Anmäld | ||
DOZIN Joachim | 2008 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
R | 2.22 | Anmäld | ||
GRANDJEAN Achille | 2008 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
R | 1.159 | Anmäld | ||
HEBETTE Niels | 2010 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
R | 2.18 | Anmäld | ||
JUMET Alexandre | 2008 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
L | 2.9 | Anmäld | ||
PINSART Lilo | 2010 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
R | 2.15 | Anmäld | ||
PIRAUX Milo | 2008 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
R | 1.157 | Anmäld | ||
HERCOT Matthys | 2008 |
BEL RCSC CEE Charleroi
|
L | 1.119 | Anmäld | ||
GRUYAERT Matthias | 2008 |
BEL SC Latem-Deurle
|
R | 2.36 | Anmäld | ||
JACXSENS Alexander | 2007 |
BEL SC Latem-Deurle
|
R | 2.12 | Anmäld | ||
PRIEM Pepijn | 2008 |
BEL SC Latem-Deurle
|
R | 2.26 | Anmäld | ||
VAN RENTERGHEM Lars | 2009 |
BEL SC Latem-Deurle
|
R | 2.14 | Anmäld | ||
VERVAET Nuno | 2008 |
BEL SC Latem-Deurle
|
R | 2.25 | Anmäld | ||
VUYLSTEKE Viktor | 2008 |
BEL SC Latem-Deurle
|
R | 2.40 | Anmäld | ||
FERIR William | 2007 |
BEL DRAGUIGN CE, SC Parcival Leuven
|
R | 1.138 | Anmäld | ||
SAMYN Ward | 2007 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | 1.69 | Anmäld | ||
FENOUL Baptiste | 2009 |
FRA RCSC CEE Charleroi
|
2.28 | Anmäld | |||
BRANCIFORTI Paolo Andrea | 2007 |
ITA La Maison de l'Escrime
|
R | 2.8 | Anmäld | ||
AUGUSTE Nicolas | - | BEL CE Embourg | R | --- | Annullerad | ||
LEBLEU Mavyn | - | FRA Les Mousquetaires Cinaciens, ARMENTIERES | R | --- | Annullerad |
28 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
N | BANFI Jean-Louis | BEL | Les Mousquetaires Cinaciens | ||
N | FENOUL Frederic | FRA | CE Braine l'Alleud | ||
N | JANSSEN Hannelore | BEL | SC Parcival Leuven | ||
N | MORO Cyrille | BEL | CE Braine l'Alleud | ||
N | SCHEURWEGEN Peter | BEL | SC Latem-Deurle | ||
N | STEURBAUT Guy | BEL | SC Latem-Deurle |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Domare | N | JANSSEN Hannelore | BEL |
2023 | Classements Nationaux U17 Herrar Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHOTTE Lana | 2007 |
BEL Brussels Fencing Club
|
1.197 | Anmäld | |||
VANHERCK Océane | 2008 |
BEL CRE Huy
|
R | 2.5 | Anmäld | ||
GULYAS Anna | 2008 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | 2.7 | Anmäld | ||
RAYMAEKERS Janne | 2007 |
BEL SK Skirmjan
|
L | 2.8 | Anmäld | ||
QUINTARD WYNS Jane | 2008 |
BEL SR Grande Harmonie
|
--- | Anmäld | |||
MATHIS Constance | 2008 |
FRA SR Grande Harmonie
|
R | 2.3 | Anmäld | ||
ELBERT Liliana | 2009 |
HUN La Maison de l'Escrime
|
R | 2.14 | Anmäld | ||
TRENKA Bianka | 2009 |
HUN La Maison de l'Escrime
|
R | 2.18 | Anmäld | ||
KOZLOWSKA Weronika | 2008 |
POL De Maneschermer
|
L | 1.129 | Anmäld |
9 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
N | CHINCHARAULI Tamaz | BEL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
N | FENOUL Frederic | FRA | CE Braine l'Alleud | ||
N | MATHIS François | BEL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
N | VANDER ELST Julien | BEL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Classements Nationaux U17 Damer Florett | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FREDERICK Arthur | 2007 |
BEL CE Bastogne
|
R | 1.182 | Anmäld | ||
HALLEZ Loïc | 2008 |
BEL CE Damocles
|
R | 1.179 | Anmäld | ||
JONGEN Kian | 2007 |
BEL CE Damocles
|
R | 1.133 | Anmäld | ||
MEYER Nathan | 2008 |
BEL CE Damocles
|
R | 1.108 | Anmäld | ||
LE GRELLE Diego | 2008 |
BEL CE Européen de Bruxelles
|
L | 2.18 | Anmäld | ||
GHYSEL Antoine | 2008 |
BEL CE Les 3 armes
|
2.24 | Anmäld | |||
DE SMET Sébastien | 2007 |
BEL CE Woluwe
|
R | 2.9 | Anmäld | ||
JANSS Luca | 2007 |
BEL CE Woluwe
|
R | 1.156 | Anmäld | ||
JANSS Max | 2010 |
BEL CE Woluwe
|
R | 2.15 | Anmäld | ||
LAGASSE Louis | 2007 |
BEL CE Woluwe
|
2.10 | Anmäld | |||
LEDOUX Hugues | 2007 |
BEL CE Woluwe
|
R | 2.13 | Anmäld | ||
ANCIAUX Esteban | 2008 |
BEL CRE Bruxelles
|
R | 2.12 | Anmäld | ||
BORLEE Virgile | 2007 |
BEL CRE Huy
|
2.14 | Anmäld | |||
GASPERINI Aymeric | 2007 |
BEL CRE Huy
|
1.111 | Anmäld | |||
BESLIER Gabriel | 2008 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
2.16 | Anmäld | |||
DELCOURT Dimitri | 2008 |
BEL RCSC CEE Charleroi
|
1.157 | Anmäld | |||
NICOLAS Pol | 2008 |
BEL RCSC CEE Charleroi
|
R | 1.158 | Anmäld | ||
VANDENBOSSCHE Alexandre | 2007 |
BEL RCSC CEE Charleroi
|
2.20 | Anmäld | |||
JANS Martijn | 2009 |
BEL Schermkring Herckenrode
|
R | 2.8 | Anmäld | ||
PAQUE Tuur | 2008 |
BEL SK Skirmjan
|
R | --- | Anmäld | ||
JOB Clement | 2007 |
BEL SMG De Hallebardiers
|
R | 2.26 | Anmäld | ||
LAHAYE Mauro | 2008 |
BEL SMG De Hallebardiers
|
2.28 | Anmäld | |||
BERTHON Jules | 2009 |
FRA CE Européen de Bruxelles
|
2.17 | Anmäld | |||
ANDONI Lucian | - | BEL Brussels Europe Fencing Forever | R | --- | Annullerad | ||
NUNES PERES Tiago Augusto | - | BEL CE Damocles | 2.19 | Annullerad |
23 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
N | CHINCHARAULI Tamaz | BEL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
N | FENOUL Frederic | FRA | CE Braine l'Alleud | ||
N | HENQUINET David | BEL | CE Woluwe | ||
N | MATHIS François | BEL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
N | VANDER ELST Julien | BEL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Classements Nationaux U17 Herrar Florett | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TACK Zoë | 2007 |
BEL Confrerie Gent
|
L | 2.4 | Anmäld | ||
VERDEYEN Anne Lucie | 2008 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
R | 2.8 | Anmäld | ||
VERTENTEN Florence | 2008 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
2.5 | Anmäld | |||
ABRAS Lucie | 2008 |
BEL Sabre Noir
|
R | 2.1 | Anmäld | ||
ROS Charlotte | 2007 |
BEL SG de Klauwaerts
|
R | 2.2 | Anmäld | ||
VERMEERSCH Lore | 2007 |
BEL SG de Klauwaerts
|
R | 2.7 | Anmäld |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
N | FENOUL Frederic | FRA | CE Braine l'Alleud | ||
N | MATHIS François | BEL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
MORO Cyrille | BEL | CE Braine l'Alleud | |||
N | POIZAT Juliette | BEL | La Maison de l'Escrime |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Classements Nationaux U17 Damer Sabel | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MASSIE Mauro | 2009 |
BEL SG de Klauwaerts
|
L | 2.13 | Anmäld | ||
GUY Mattéo | 2008 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
R | 2.22 | Anmäld | ||
JAMSIN Jorian | 2008 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
L | 2.2 | Anmäld | ||
SCHUSTER Victor | 2009 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
--- | Anmäld | |||
WIELEMANS DE MARCHANT ET D'ANSEMBOURG Aymeric | 2008 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
R | 2.5 | Anmäld | ||
PAPALIA Tao | 2008 |
BEL CE Embourg
|
2.14 | Anmäld | |||
DELCORPS Arthur | 2007 |
BEL CE Les 3 armes
|
R | 2.17 | Anmäld | ||
SCHILLING Casimir | 2008 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
R | --- | Anmäld | ||
THUNISSEN Alessandro | 2008 |
BEL Sabre Noir
|
2.20 | Anmäld | |||
MEUWIS Timo | 2007 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | 2.23 | Anmäld | ||
VAN DE CASTEELE Jan | 2008 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | 2.7 | Anmäld | ||
VANGEEL Florian | 2008 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | 2.3 | Anmäld | ||
BOUANCHAUD Esteban | 2007 |
FRA La Maison de l'Escrime
|
R | 2.18 | Anmäld | ||
MAUREY Eloi | 2008 |
FRA La Maison de l'Escrime
|
R | 2.12 | Anmäld | ||
VAN INGELGEM Cyriel | - | BEL Confrerie Gent | R | 2.8 | Annullerad | ||
DEMANGEAT Antonin | - | BEL La Maison de l'Escrime | R | 2.19 | Annullerad | ||
VAN COPPENOLLE Emile | - | BEL SC Parcival Leuven | R | 2.11 | Annullerad |
14 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
N | FENOUL Frederic | FRA | CE Braine l'Alleud | ||
N | MATHIS François | BEL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
MORO Cyrille | BEL | CE Braine l'Alleud | |||
N | POIZAT Juliette | BEL | La Maison de l'Escrime |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Classements Nationaux U17 Herrar Sabel | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
SERVAIS Priscilla | BEL | Tränare | sön | CE Embourg | |
DEBONDT Olivier | BEL | Tränare | sön | Les Mousquetaires Cinaciens |