Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CORREIA Laura | 2007 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
DIAS Aydee | 2007 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Anmäld | ||
EMED Maria Luiza | 2008 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Anmäld | ||
GONDO Mariana | 2007 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | --- | Anmäld | ||
KOMATSU Giulia | 2007 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | --- | Anmäld | ||
PARO Maria | 2006 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | --- | Anmäld | ||
PORTUGAL Gabriela | 2007 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Anmäld | ||
ULIAN Maria | 2008 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | --- | Anmäld |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ANZOLIN Carolina | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
MAROSTEGA Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASCONCELOS Italo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
XAVIER Marco | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BICALHO Bernardo | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld | ||
DUBIEL Guilherme | 2008 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | --- | Anmäld | ||
GONCALVES Eduardo | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | --- | Anmäld | ||
HOFFMANN Joao | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | --- | Anmäld | ||
HOPFER Pedro | 2008 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Anmäld | ||
NOGUEIRA Heitor | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
L | --- | Anmäld | ||
OLIVEIRA Jean | 2008 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | --- | Anmäld | ||
RIBEIRO Rafael | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
LEAL Felipe | - | BRA AMK Mestre Kato | R | --- | Annullerad |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ANZOLIN Carolina | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
MAROSTEGA Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASCONCELOS Italo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
XAVIER Marco | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BASSO Valentina | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld | ||
BURBERRY Livia | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
GRAHL Julia | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld | ||
MORAIS Marina | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | --- | Anmäld | ||
PENTEADO Maria Fernanda | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
QUADROS Julia | 2007 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | --- | Anmäld | ||
QUEIROZ Isis | 2006 |
BRA CGB Betancourt
|
R | --- | Anmäld | ||
TAPAJOS Manuela | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ANZOLIN Carolina | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
MAROSTEGA Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASCONCELOS Italo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | XAVIER Marco | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BURBERRY Alan Patrick | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
CAMARGO Henrique | 2007 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | --- | Anmäld | ||
DI BARI Felipe | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | --- | Anmäld | ||
FOSCHINI Luiz | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | --- | Anmäld | ||
GALLEAZZI Felipe | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld | ||
LOBO Guilherme | 2007 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | --- | Anmäld | ||
NOGUEIRA Pedro | 2007 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
VIANNA Guilherme | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld | ||
ALONSO Vinicius | - | BRA ECP Pinheiros | R | --- | Annullerad |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ANZOLIN Carolina | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
MAROSTEGA Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASCONCELOS Italo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | XAVIER Marco | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FRAGA Ana Beatriz | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld | ||
IMPROTA Julia | 2009 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | --- | Anmäld | ||
OHANA Gabriela | 2009 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | --- | Anmäld | ||
PELUSO Maria | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld | ||
QUEVEDO Laura | 2008 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
R | --- | Anmäld | ||
SANTOS Stella | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
SZÁSZ Carolina | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
L | --- | Anmäld | ||
VIEIRA Camila | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
ANZOLIN Carolina | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
MAROSTEGA Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASCONCELOS Italo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | XAVIER Marco | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BOTELHO Arthur | 2006 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
L | --- | Anmäld | ||
IKUNO Dylan | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld | ||
MORAIS Arthur | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | --- | Anmäld | ||
PAIM Antonio | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
L | --- | Anmäld | ||
PATTO Erico | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld | ||
QUEIROZ Danilo | 2006 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHUBERT Lucas | 2006 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
R | --- | Anmäld | ||
WOLFF Arthur | 2008 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
L | --- | Anmäld |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
ANZOLIN Carolina | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
MAROSTEGA Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASCONCELOS Italo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | XAVIER Marco | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
ASSIS Gabriel | BRA | Tränare | mån tis ons tors | Confederação Brasileira de Esgrima | |
AZEVEDO Marcio | BRA | Tävlingsledning | mån tis ons tors | Confederação Brasileira de Esgrima | |
CARDOSO Marcos | BRA | Tränare | mån tis ons tors | Confederação Brasileira de Esgrima | |
CEZANO Ednilson | BRA | Tävlingsledning | mån tis ons tors | Confederação Brasileira de Esgrima | |
EVANGELISTI Carla | BRA | Tränare | mån tis ons tors | Confederação Brasileira de Esgrima | |
LIENDO Juan | VEN | Tävlingsledning | mån tis ons tors | Confederação Brasileira de Esgrima | |
MUTTI Mauricio | BRA | Tränare | mån tis ons tors | Confederação Brasileira de Esgrima | |
SALLES Ricardo | BRA | Tränare | mån tis ons tors | Confederação Brasileira de Esgrima | |
SCHWUCHOW Bernardo | BRA | Tränare | mån tis ons tors | Confederação Brasileira de Esgrima |