Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
JELINEVITS Anastassia | 1984 |
EST ETV Hamburg
|
R | 3.10 | Anmäld | ||
STABER Jeanine | 1979 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | 1.93 | Anmäld | ||
HACKMACK Laura | 1992 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
VAN VLIET Jonna-Deva | 2006 |
GER FC Oldenburg
|
R | 2.3 | Anmäld | ||
WALL Loreley Thais | 2005 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | 1.85 | Anmäld | ||
WRAGE Emilie | 2004 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | 1.52 | Anmäld | ||
SCHMIDT Charlotte | 1999 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHOOF Clara | 1999 |
GER FG Segeberg
|
R | 1.118 | Anmäld | ||
BOUEKE VELÁSQUEZ Sarai | 2004 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | 3.11 | Anmäld | ||
MEIER Jana | 2003 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | 1.40 | Anmäld | ||
FREYBERG Catherina | 1986 |
GER SV Raspo DJK Osnabrück
|
R | 2.20 | Anmäld | ||
TEPE Sina | 2004 |
GER Osnabrücker SC
|
R | 2.14 | Anmäld | ||
WIETHEUPER Tessa | 2002 |
GER Osnabrücker SC
|
L | 1.76 | Anmäld | ||
HECK Heike | 1964 |
GER SV Vorwärts Nordhorn
|
R | 2.10 | Anmäld | ||
VELETSKAYA Marina | 1973 |
RUS Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Anmäld | ||
ARAZYAN Elen | - | ARM Fechtergilde Südholstein | L | --- | Annullerad | ||
PÖTTKER Heike | - | GER SV Vorwärts Nordhorn | R | 2.7 | Annullerad | ||
BORS Kerstin | - | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | L | 1.98 | Annullerad |
15 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HÖWEKENMEIER Simon | GER | Osnabrücker SC | ||
CN | WALL Arsenij Cornelius | GER | Fechtergilde Südholstein |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Niedersächsische Rangliste Seniorer Damer Värja | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
2023 | Bremer Rangliste Seniorer Damer Värja | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Seniorer Damer Värja | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Seniorer Damer Värja | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Seniorer Damer Värja | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
VERWAAL Crijn | 1999 |
BEL Confrerie Gent
|
R | --- | Anmäld | ||
ALBRECHT Michael | 1959 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
L | 2.1 | Anmäld | ||
HINZ Gerald | 1965 |
GER Elmshorner MTV
|
R | 1.63 | Anmäld | ||
BRAZA Eric | 2005 |
GER FC Bremen-Nord
|
R | 2.5 | Anmäld | ||
DOBSON John | 1977 |
GER FC Bremen-Nord
|
R | 2.4 | Anmäld | ||
GARNATZ Ryan Philip | 2007 |
GER
|
L | 2.6 | Anmäld | ||
KRAUS Sascha | 1984 |
GER FC Bremen-Nord
|
L | 1.77 | Anmäld | ||
WOLFTEICH Stefan | 1991 |
GER FC Oldenburg
|
R | 1.65 | Anmäld | ||
WALL Arsenij Cornelius | 2003 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | 1.157 | Anmäld | ||
LANGE Jesper | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Anmäld | ||
LANGE Magnus | 2007 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHNEIDER Tim Raymond | 2005 |
GER FG Segeberg
|
L | 1.69 | Anmäld | ||
STADTER Armin | 1961 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Anmäld | ||
HORSTBRINK Moritz | 2004 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | 1.90 | Anmäld | ||
KIRCHNER Tim | 2003 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | 1.53 | Anmäld | ||
DELFS Lennart | 1994 |
GER Hamburger FC
|
R | 1.75 | Anmäld | ||
THELEN Christian | 1988 |
GER MTV Braunschweig
|
R | 1.67 | Anmäld | ||
HELLMICH Konrad | 2008 |
GER Osnabrücker SC
|
R | 2.14 | Anmäld | ||
HÖWEKENMEIER Simon | 2005 |
GER Osnabrücker SC
|
L | 2.13 | Anmäld | ||
KLADDE Ole | 2006 |
GER Osnabrücker SC
|
R | 2.4 | Anmäld | ||
ESKILDSEN Mads | 1998 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | 1.126 | Anmäld | ||
LINOW Holger | 1968 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Anmäld | ||
LINOW Rasmus | 2001 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | 1.141 | Anmäld | ||
KAMBACH Linus | 2003 |
GER SV Vorwärts Nordhorn
|
R | 1.122 | Anmäld | ||
KIEHL Elian | 2006 |
GER SV Vorwärts Nordhorn
|
R | 2.18 | Anmäld | ||
RAUCH Rainer | 1975 |
GER TK Hannover
|
R | 1.48 | Anmäld | ||
FRANCO Jacopo Samuele | 2006 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 3.29 | Anmäld | ||
BELLMANN Achim | 1957 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 1.80 | Anmäld | ||
VOß Thilo | 1987 |
GER TV Paderborn
|
R | 1.179 | Anmäld | ||
BERGER Matthias | 1969 |
GER USC Magdeburg
|
R | 1.70 | Anmäld | ||
CICHOSZ Matthias | 1962 |
GER USC Magdeburg
|
R | 3.5 | Anmäld | ||
CARADO Jeffrey | 1975 |
PHI Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Anmäld | ||
PETROV Pavel | 1985 |
RUS TSV Bayer 04 Leverkusen, NightFencingLeague
|
R | --- | Anmäld | ||
MARHEINEKE Torsten | - | GER Heidelberger FC/TSG R. | L | 1.175 | Annullerad | ||
ADRIAN Georg | - | GER Quernheimer FC | R | 3.10 | Annullerad | ||
VORMWEG Elias | - | GER TK Hannover | R | 1.105 | Annullerad |
33 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERNZEN Henrik | GER | Osnabrücker SC | ||
CN | POLNER David | GER | Osnabrücker SC | ||
D | TEPE Sina | GER | Osnabrücker SC | ||
CN | WALL Loreley Thais | GER | Sport-Club Itzehoe |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Niedersächsische Rangliste Seniorer Herrar Värja | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
2023 | Bremer Rangliste Seniorer Herrar Värja | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Seniorer Herrar Värja | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Seniorer Herrar Värja | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Seniorer Herrar Värja | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
KLADDE Michael | GER | Anhörig | lör sön | Osnabrücker SC | |
PAGALOV Mered | SWE | Tränare | lör sön | Osnabrücker SC |