Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHULZ Zoé | 2010 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
WAGENKNECHT Lilly Sophia | 2010 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brandenburger Rangliste U13 Damer Värja | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LEHMANN Stella-Viktoria | 2009 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHULZ Zoé | 2010 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BLUHM Karlotta | 2008 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
MOLDENHAUER Nell | 2009 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brandenburger Rangliste U15 Damer Värja | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OSC POTSDAM OSC Potsdam (GER) |
GER | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FRIEDRICH Malin | 2006 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
REUßNER Leonie | 2006 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
BLUHM Karlotta | 2008 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
MOLDENHAUER Nell | 2009 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brandenburger Rangliste U17 Damer Värja | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FRÄßDORF Emma | 2005 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
FRIEDERICH Finia | 2005 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
JANOTTA Lyn | 2004 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
LEH Cicelle | 2003 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
UNTERBERGER Josefine | 2005 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
WALTERMANN Anna | 2003 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brandenburger Rangliste U20 Damer Värja | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OSC POTSDAM OSC Potsdam (GER) |
GER | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHREIBER Lena | 2002 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
MÜLLER Anna Renate | 1997 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
BÜLOW Rebecca | - | GER OSC Potsdam | R | --- | Annullerad |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brandenburger Rangliste Seniorer Damer Värja | Brandenburger Fechterbund e.V. |
2023 | Brandenburger Rangliste Seniorer Damer Värja | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OSC POTSDAM OSC Potsdam (GER) |
GER | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. |
---|
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MALCHER Louis Manfred | 2010 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
MÖLLER Simon | 2010 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
RICHEL Jaden | 2010 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brandenburger Rangliste U13 Herrar Värja | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CHRIST Oskar Paul | 2009 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
KRONEMANN Dallas | 2009 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHNEIDER Felix | 2009 |
GER OSC Potsdam
|
L | --- | Anmäld | ||
VOIGT Etienne-Fynn | 2008 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brandenburger Rangliste U15 Herrar Värja | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OSC POTSDAM OSC Potsdam (GER) |
GER | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FRIEDERICH Leo | 2006 |
GER OSC Potsdam
|
L | --- | Anmäld | ||
ROTH Moritz | 2007 |
GER OSC Potsdam
|
L | --- | Anmäld | ||
WILD Theo | 2006 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
HORNUNG Friedrich | 2007 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brandenburger Rangliste U17 Herrar Värja | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ROTH Moritz | 2007 |
GER OSC Potsdam
|
L | --- | Anmäld | ||
SOCKE Arthur | 2005 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
WILKE Myka | 2005 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
HORNUNG Friedrich | 2007 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
LOOSCH Janek | 2004 |
GER SV Lok Pritzwalk
|
L | --- | Anmäld |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brandenburger Rangliste U20 Herrar Värja | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OSC POTSDAM OSC Potsdam (GER) |
GER | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DOGUE Patrick | 1992 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
KRAUTER Maximilian | 2000 |
GER Blau-Weiß Kleinmachnow
|
R | --- | Anmäld | ||
EICHLER Felix | 1988 |
GER OSC Potsdam
|
L | --- | Anmäld | ||
LOOSCH Janek | 2004 |
GER SV Lok Pritzwalk
|
L | --- | Anmäld | ||
BECKER Detlef | - | GER OSC Potsdam | R | --- | Annullerad | ||
NAGEL Stefan | - | GER SV Lok Pritzwalk | R | --- | Annullerad | ||
MÜLLER Dirk | - | GER USC Viadrina Frankfurt | R | --- | Annullerad |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brandenburger Rangliste Seniorer Herrar Värja | Brandenburger Fechterbund e.V. |
2023 | Brandenburger Rangliste Seniorer Herrar Värja | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OSC POTSDAM OSC Potsdam (GER) |
GER | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | GER | OSC Potsdam | |||
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BECKER Detlef | 1959 |
GER OSC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
ECKERT Yves | 1969 |
GER SVA Oranienburg
|
R | --- | Anmäld | ||
HELLMICH Uwe | 1963 |
GER SVA Oranienburg
|
R | --- | Anmäld | ||
MÜLLER Dirk | 1960 |
GER USC Viadrina Frankfurt
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FRÄßDORF Emma | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
JANOTTA Lyn | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
REUßNER Leonie | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | |||
UNTERBERGER Josefine | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
LOOSCH Janet | GER | Anhörig | lör | SV Lok Pritzwalk |