Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHMIDT Vanessa | 2008 |
GER SC Korb
|
R | --- | Anmäld | ||
HEINRICH Svenja | 2008 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
L | --- | Anmäld | ||
WENZL Lara | 2009 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
KÖNCZÖL Edith | 2010 |
GER Freiburger TS
|
R | --- | Anmäld | ||
ROOZE Clara | 2008 |
GER Freiburger TS
|
R | --- | Anmäld | ||
CHAKYR Assol | 2010 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
BORTA Swantje | 2008 |
GER TG Biberach
|
R | --- | Anmäld | ||
JENSEN Julia | 2008 |
GER TSG Weinheim
|
R | --- | Anmäld | ||
KRAFT Vivian | 2009 |
GER TSG Weinheim
|
R | --- | Anmäld | ||
EBERHARD Sabrina | 2008 |
GER TSV Tettnang
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUMEISTER Julia | 2009 |
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang
|
R | --- | Anmäld | ||
HÖFLACHER Anne | 2009 |
GER TV Cannstatt
|
R | --- | Anmäld | ||
RUSCHHAUPT Josephine | 2011 |
GER TV Cannstatt
|
R | --- | Anmäld | ||
RUSCHHAUPT Ruxandra | 2009 |
GER TV Cannstatt
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHAGER Wuxi | 2009 |
GER TV Cannstatt
|
R | --- | Anmäld | ||
HÖPFL Milla | - | GER FC Tauberbischofsheim | R | --- | Annullerad | ||
LÜBBE Martha | - | GER PSV Stuttgart | R | --- | Annullerad | ||
STEINLE Marilou | - | GER PSV Stuttgart | R | --- | Annullerad |
15 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BÄR Oscar | GER | TV Cannstatt | ||
D | NEUMEISTER Alexander | GER | TSV Tettnang |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Nordbadische Rangliste U15 Damer Florett | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste U15 Damer Florett | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2022 | Südbadische Rangliste U15 Damer Florett | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2023 | Südbadische Rangliste U15 Damer Florett | Südbadischer Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STG TSG Weinheim/ FC Tauberbischofsheim TSG Weinheim (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
STG TSV TETTNANG / TG BIBERACH TSV Tettnang (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
TV CANNSTATT TV Cannstatt (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
PSV STUTTGART 3 PSV Stuttgart (GER) |
- | --- | Annullerad |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BÄR Oscar | GER | TV Cannstatt | ||
D | NEUMEISTER Alexander | GER | TSV Tettnang |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZWICKER Theodor | 2008 |
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R | --- | Anmäld | ||
HÄRTEL Jonas | 2008 |
GER FC Lauda-Königshofen
|
R | --- | Anmäld | ||
WÖPPEL Julius | 2009 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
WUNDLING Kai | 2008 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
ZHONG Oliver | 2011 |
GER Freiburger TS
|
L | --- | Anmäld | ||
FINZENHAGEN Ben | 2008 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
GHILARDI Brian | 2009 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHIMANN Kirill | 2009 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHROTT Benjamin | 2008 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
SPRINGBORN Alexander | 2008 |
GER SV Esslingen
|
R | --- | Anmäld | ||
FRITZ Johann | 2008 |
GER TSB Schwäbisch Gmünd
|
R | --- | Anmäld | ||
MITTELSTAEDT Joel Manolis | 2008 |
GER TSG Weinheim
|
L | --- | Anmäld | ||
KELLER Tim | 2008 |
GER TSV Calw
|
L | --- | Anmäld | ||
GABEL Moritz | 2008 |
GER TV Lahr
|
R | --- | Anmäld | ||
TROCKEL Lars | - | GER MTV Stuttgart | R | --- | Annullerad | ||
BOTSCHNER Patrick | - | GER PSV Stuttgart | R | --- | Annullerad |
14 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | MÜLLER Len | GER | PSV Stuttgart |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Nordbadische Rangliste U15 Herrar Florett | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste U15 Herrar Florett | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2022 | Südbadische Rangliste U15 Herrar Florett | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2023 | Südbadische Rangliste U15 Herrar Florett | Südbadischer Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PSV STUTTGART PSV Stuttgart (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
PSV STUTTGART 2 PSV Stuttgart (GER) |
- | --- | Annullerad | ||||
TV CANNSTATT TV Cannstatt (GER) |
- | --- | Annullerad |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | MÜLLER Len | GER | PSV Stuttgart |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
BORTA Heike | GER | Tränare | sön | TG Biberach | |
GABEL Jürgen | GER | Tränare | lör sön | TV Lahr |