Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MULAWA Maja | 2010 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHALLERT Anna- Helena | 2010 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U13 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MULAWA Maja | 2010 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHALLERT Anna- Helena | 2010 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MÜLLER Tomke | 2003 |
GER 1. FC Holz
|
R | --- | Anmäld | ||
TCHANG Pauline | 2005 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
REUTER Anna | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
MACHT Elina | 2005 |
GER Rastatter TV
|
R | --- | Anmäld | ||
BESPALOV Anastasija | 2005 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
FREITAS DE OLIVEIRA Mariana | 2003 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
LOGHIN Athenna | - | ROU Rastatter TV | R | --- | Annullerad |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MEISBERGER Remo | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
STRAUB Ben | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
LENZ Julius | 2010 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
POLLEY Elias | 2010 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DE OLIVEIRA BRAGA SALEIRO CARDOSO Hugo | 2008 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
HERRING Mark | 2008 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
KOSER Daniel | 2008 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
LENZ Julius | 2010 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
POLLEY Elias | 2010 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
STROHSCHEIN Leo | 2009 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
CORBIE Mika | 2009 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
NAMEK Aran | 2009 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
GOLDMANN Paul | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
9 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STRAUB Max | 2006 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
BUBERL Erik Niklas | 2007 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
DE OLIVEIRA BRAGA SALEIRO CARDOSO Hugo | 2008 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
ELLENBERGER Dominic | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
GRÖGER Christoph | 2007 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
KOSER Daniel | 2008 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
KREUTZ Marcel | 2003 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHLOSSER Jonah | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
STROHSCHEIN Leo | 2009 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
CORBIE Mika | 2009 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
NAMEK Aran | 2009 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
INKELAAR Matthew Rolf Dieter | 2006 |
GER TV Homburg
|
L | --- | Anmäld | ||
INKELAAR Michael Gabriel | 2007 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWARZ Janis | 2004 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
DORT Cornelius | 2006 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
GOLDMANN Paul | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
16 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. |
---|
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | REICHOLD Nils | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ELENA Mahmoud | 2013 |
GER TSG Kaiserslautern
|
L | --- | Anmäld | ||
FRÖHLICH Josefine | 2012 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
OBERLE Ella | 2012 |
GER VT Zweibrücken
|
L | --- | Anmäld | ||
ROSSBACH Emma | 2012 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
PAUL Mia Eve | - | GER VT Zweibrücken | R | --- | Annullerad |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | REICHOLD Nils | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HENSEN Lara | 2011 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWEICKERT Laura | 2010 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
KEHRER Ann-Kathrin | 2010 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
HOWARD Fainne | 2010 |
IRL TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | REICHOLD Nils | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Saarländische Rangliste U13 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GÄRTNER Anna | 2008 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
NICKLIS Lore | 2009 |
GER HAGUENAU CE, FC Landau im ASV
|
L | --- | Anmäld | ||
MÜLLER Helena | 2009 |
GER TSG Kaiserslautern
|
L | --- | Anmäld | ||
KEHRER Ann-Kathrin | 2010 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
WAHLHEIMER Clara | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U15 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HASSINGER Sophie | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
L | --- | Anmäld | ||
KIESSLING Florence | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
BESPALOV Anastasija | 2005 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
BUCHHOLTZ Charlotte | 2004 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
FREITAS DE OLIVEIRA Mariana | 2003 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | REICHOLD Nils | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SPRIESTERSBACH Tim | 2014 |
GER TG Dörnigheim
|
R | --- | Anmäld | ||
OBERLE Jannes | 2014 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | REICHOLD Nils | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
AGIUS Tristan | 2013 |
GBR TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWEICKERT Dominik | 2012 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
KNAUFT Johann | 2012 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHNEIDER Cem | 2013 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
FIEDOTOV Artem | 2013 |
UKR TSV Speyer
|
R | --- | Anmäld |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | REICHOLD Nils | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HOPPE Maximilian | 2010 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
OLIVEIRA Gabriel | 2011 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
EUSKIRCHEN Jannis | 2010 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | REICHOLD Nils | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RAWE Tizian | 2008 |
GER TGM Mainz-Gonsenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
WEICKENMEIER Philipp | 2008 |
GER TGM Mainz-Gonsenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
ILIN Nils | 2009 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
EUSKIRCHEN Jannis | 2010 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
LEHNER Fynn | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BAPPERT Felix | 2006 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
BAPPERT Maxim | 2004 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
NIEßNER Finn | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
NITTMANN Niklas | 2006 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
GOLDMANN Paul | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | REICHOLD Nils | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
EHRET Frank | GER | Tränare | lör | Fechtzentrum Maxdorf | |
ELLENBERGER Dominic | GER | Tränare | lör sön | Fechtzentrum Maxdorf | |
KREUTZ Marcel | GER | Tränare | lör sön | Fechtzentrum Maxdorf | |
LENZ Silvia | GER | Anhörig | lör sön | Fechtzentrum Maxdorf | |
VERST Gerald | GER | Tränare | lör sön | Fechtzentrum Maxdorf |