Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
NACCACHE Victoria | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 11 | Anmäld | ||
KASTRUP BOND Maria Alice | 2014 |
BRA CC Curitibano
|
R | 3 | Anmäld | ||
GAROFOLO Maria Luiza | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 2 | Anmäld | ||
MARTINEZ Luisa | 2015 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 10 | Anmäld | ||
SCHNEIDER Maya | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | 1 | Anmäld | ||
RODRIGUES Pietra | 2014 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 6 | Anmäld | ||
IACONELLI Lorena | 2014 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
TENGELMANN Theodora | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 5 | Anmäld | ||
FREITAS Cecília | 2014 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 9 | Anmäld | ||
ALONSO Linda | 2015 |
BRA LQ Life Quality
|
R | --- | Anmäld | ||
MIKLÓS Alice | - | BRA CMSP Sao Paulo | R | --- | Annullerad |
10 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U9 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U9 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PALERMO Laura | 2013 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 15 | Anmäld | ||
AMATO Sofia | 2012 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 8 | Anmäld | ||
MATOS Estella | 2012 |
BRA CC Curitibano
|
R | 13 | Anmäld | ||
PICK ORNAGHI Helena | 2013 |
BRA CC Curitibano
|
L | 9 | Anmäld | ||
PUGSLEY Gabriela | 2012 |
BRA CC Curitibano
|
L | 17 | Anmäld | ||
ARAVENA Carolina | 2013 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 7 | Anmäld | ||
CLEMENTE Bianca | 2013 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 11 | Anmäld | ||
FARO Rachel | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 18 | Anmäld | ||
FERRON Sofia | 2013 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 26 | Anmäld | ||
FONTENELE Alicia | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 5 | Anmäld | ||
GAROFOLO Maria Luiza | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | --- | Anmäld | ||
SANTOS Giulia | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 1 | Anmäld | ||
SCHNEIDER Maya | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | --- | Anmäld | ||
FERRAZ Samara | 2012 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 16 | Anmäld | ||
GOLO Ana Luiza | 2012 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 14 | Anmäld | ||
RODRIGUES Pietra | 2014 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 28 | Anmäld | ||
BARBOSA Victoria | 2013 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 6 | Anmäld | ||
CALFAT Sofia | 2013 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 10 | Anmäld | ||
GRAHL Olívia | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 3 | Anmäld | ||
NASCIMENTO Eduarda | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
OLSEN Sofia | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 12 | Anmäld | ||
TENGELMANN Theodora | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
BAUER Gabriela | 2013 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 21 | Anmäld | ||
DAIBERT Teodora | 2013 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 27 | Anmäld | ||
FREITAS Cecília | 2014 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 29 | Anmäld | ||
ANDRADE Maria | 2013 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 25 | Anmäld | ||
DRIESEN Anne | 2012 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 2 | Anmäld | ||
TUNODA Sophia | 2012 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 19 | Anmäld |
28 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U11 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U11 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
XELLA MUTTI Isadora | 2011 |
BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
|
L | 21 | Anmäld | ||
FERREIRA Ana Clara | 2010 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 1 | Anmäld | ||
ALTHEIM Ana Beatriz | 2011 |
BRA CC Curitibano
|
R | 14 | Anmäld | ||
DE LA TORRE Giovanna | 2011 |
BRA CC Curitibano
|
R | 8 | Anmäld | ||
PICK ORNAGHI Helena | 2013 |
BRA CC Curitibano
|
L | 20 | Anmäld | ||
ZANLORENSI Mariana | 2011 |
BRA CC Curitibano
|
R | 2 | Anmäld | ||
BEGIETIS Sofia | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 26 | Anmäld | ||
BITTENCOURT Catarina B. Regis | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 30 | Anmäld | ||
FONSECA Luisa | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 13 | Anmäld | ||
FONTENELE Alicia | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 27 | Anmäld | ||
LOURENÇO Lorena | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 11 | Anmäld | ||
OLIVEIRA Manuela | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 31 | Anmäld | ||
BARROS Yasmin | 2010 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 3 | Anmäld | ||
GOLO Ana Luiza | 2012 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 34 | Anmäld | ||
KOMATSU Giovana | 2010 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 4 | Anmäld | ||
MADUREIRA Alice | 2010 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
L | 10 | Anmäld | ||
ANDRADE Alice | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 18 | Anmäld | ||
DINUCCI Antonella | 2011 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 9 | Anmäld | ||
GRAHL Olívia | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 28 | Anmäld | ||
MILANI Luiza | 2011 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 7 | Anmäld | ||
NASCIMENTO Eduarda | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 22 | Anmäld | ||
VASQUES Carolina | 2011 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 25 | Anmäld | ||
YAMASHITA Nina | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 6 | Anmäld | ||
BAUER Gabriela | 2013 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 33 | Anmäld | ||
ASQUINO Sophia | 2010 |
BRA LQ Life Quality
|
L | 5 | Anmäld | ||
DRIESEN Anne | 2012 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 15 | Anmäld | ||
AMATO Sofia | - | BRA CAP Paulistano | R | 36 | Annullerad | ||
ANGRISANO Valentina | - | BRA CAP Paulistano | R | 16 | Annullerad | ||
MOREIRA Marina | - | BRA LQ Life Quality | R | --- | Annullerad | ||
SANTOS Giulia | - | BRA CMSP Sao Paulo | R | --- | Annullerad | ||
AOKI Julia | - | BRA ECP Pinheiros | R | 12 | Annullerad |
26 Anmälningar, 0 Bearbetas, 5 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U13 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U13 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CAVALCANTE Rafael | 2015 |
BRA CMPR Parana
|
R | 10 | Anmäld | ||
FERNANDES Bruno | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 9 | Anmäld | ||
FONSECA Antonio | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Anmäld | ||
FONSECA Pedro | 2016 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 7 | Anmäld | ||
PERITO João Pedro | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 2 | Anmäld | ||
POLIZER Gabriel | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 4 | Anmäld | ||
TRAINA Luiz Ricardo | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | 8 | Anmäld | ||
VIEIRA Marcelo | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 3 | Anmäld | ||
GARCIA Pietro | 2014 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 15 | Anmäld | ||
CHADE Michel | 2014 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | Anmäld | ||
MICHAELIS Rafael | 2015 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 19 | Anmäld | ||
PASTERNAK Leonardo | 2014 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 12 | Anmäld | ||
STANIAK Guilherme | 2015 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 17 | Anmäld | ||
ALVARENGA Inácio | 2015 |
BRA Esgrima Rapier
|
L | 14 | Anmäld | ||
BRANDÃO Matheus | 2014 |
BRA LQ Life Quality
|
L | 18 | Anmäld | ||
DONADIO Ettore | 2016 |
BRA LQ Life Quality
|
R | --- | Anmäld | ||
PAULO Gomes | - | BRA CAP Paulistano | R | --- | Annullerad |
16 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U9 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U9 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CASTELLO BRANCO Lorenzo | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 5 | Anmäld | ||
FERNANDES Bruno | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 22 | Anmäld | ||
FONSECA Antonio | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 9 | Anmäld | ||
PERITO João Pedro | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 8 | Anmäld | ||
POLIZER Gabriel | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 11 | Anmäld | ||
TRAINA Luiz Ricardo | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | 18 | Anmäld | ||
VALIO Bento | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 2 | Anmäld | ||
VIEIRA Marcelo | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 10 | Anmäld | ||
CHADE Michel | 2014 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 16 | Anmäld | ||
CHADE Nicolas | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
KADUNC Theo | 2013 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 1 | Anmäld | ||
PASTERNAK Leonardo | 2014 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 20 | Anmäld | ||
MOURTHÉ Davi | 2013 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 17 | Anmäld | ||
CARMO Davi | 2013 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 7 | Anmäld | ||
BIMBO Gustavo | 2012 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 21 | Anmäld | ||
CONSOLIM Antonio | 2012 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 15 | Anmäld | ||
MANTOVAN Raul | 2013 |
BRA LQ Life Quality
|
L | 23 | Anmäld | ||
NICOLINI João | 2012 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 19 | Anmäld | ||
MAHMOUD Sami | 2013 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 3 | Anmäld |
19 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U11 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U11 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GOMES Kaique | 2010 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 27 | Anmäld | ||
NEGRELLO Alexandre | 2011 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 14 | Anmäld | ||
KALLEBY Alvaro | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 3 | Anmäld | ||
LOUZADA Pedro | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Anmäld | ||
SANTOS José | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 7 | Anmäld | ||
SILVA Walison | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 5 | Anmäld | ||
CAVALCANTE Bernardo | 2010 |
BRA CMPR Parana
|
R | 24 | Anmäld | ||
JANOTTO Joshua | 2011 |
BRA CMPR Parana
|
L | 15 | Anmäld | ||
MICHALTCHUK Erico | 2010 |
BRA CMPR Parana
|
R | 17 | Anmäld | ||
CARRILHO Luis Henrique | 2010 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 22 | Anmäld | ||
CASTELLO BRANCO Lorenzo | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 26 | Anmäld | ||
MARTINEZ Gabriel | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 12 | Anmäld | ||
REIS Gabriel | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 25 | Anmäld | ||
VALIO Bento | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 21 | Anmäld | ||
VENEZUELA Arthur | 2011 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
L | 11 | Anmäld | ||
GHILARDI Octavio | 2011 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
LAPORTA Miguel | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 23 | Anmäld | ||
MEDEIROS Daniel | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 6 | Anmäld | ||
PELUSO Joaquim | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 8 | Anmäld | ||
HOFFELDER Rafael | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 2 | Anmäld | ||
TEIXEIRA Antonio | 2011 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 10 | Anmäld | ||
BIMBO Gustavo | 2012 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 31 | Anmäld | ||
CONSOLIM Antonio | 2012 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 29 | Anmäld | ||
GOIVINHO Guilherme | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 9 | Anmäld | ||
MAHMOUD Sami | 2013 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 16 | Anmäld | ||
FAHD Jorge Miguel | - | BRA CC Curitibano | R | 27 | Annullerad | ||
MOURTHÉ Davi | - | BRA Esgrima Rapier | R | --- | Annullerad |
25 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U13 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U13 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DEMETRESCU Maite | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 5 | Anmäld | ||
LEAL Arabella | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 6 | Anmäld | ||
LETAIF Livia Tomie | 2015 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 8 | Anmäld | ||
NACCACHE Victoria | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
VILLELA Kina | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 15 | Anmäld | ||
VILLELA Victoria | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 14 | Anmäld | ||
CANASHIRO Júlia | 2015 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 12 | Anmäld | ||
SHIBAZAKI Maya | 2014 |
BRA CGB Betancourt
|
R | 10 | Anmäld | ||
GAROFOLO Maria Luiza | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 3 | Anmäld | ||
HOFMANN Anita | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 2 | Anmäld | ||
MARTINEZ Luisa | 2015 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 11 | Anmäld | ||
SCHNEIDER Maya | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | 1 | Anmäld | ||
TENGELMANN Theodora | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 7 | Anmäld | ||
MACHADO Helena | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 4 | Anmäld | ||
LORENCETTI Helena | 2015 |
BRA SSJE Sao Jorge
|
R | 9 | Anmäld | ||
LEAL Allegra | - | BRA CAP Paulistano | R | --- | Annullerad | ||
MIKLÓS Alice | - | BRA CMSP Sao Paulo | R | --- | Annullerad |
15 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U9 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U9 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
AMATO Sofia | 2012 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 9 | Anmäld | ||
LEAL Arabella | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 22 | Anmäld | ||
MORAN Sofia | 2012 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 25 | Anmäld | ||
SANDRINI Marina | 2013 |
BRA CGB Betancourt
|
R | 18 | Anmäld | ||
ARAVENA Carolina | 2013 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 5 | Anmäld | ||
CLEMENTE Bianca | 2013 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 12 | Anmäld | ||
FARO Rachel | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 20 | Anmäld | ||
FERRON Sofia | 2013 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 23 | Anmäld | ||
FONTENELE Alicia | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 3 | Anmäld | ||
GAROFOLO Maria Luiza | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | --- | Anmäld | ||
SANTOS Giulia | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 1 | Anmäld | ||
SCHNEIDER Maya | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | --- | Anmäld | ||
BARBOSA Victoria | 2013 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 10 | Anmäld | ||
CALFAT Sofia | 2013 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 11 | Anmäld | ||
GRAHL Olívia | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
NASCIMENTO Eduarda | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | Anmäld | ||
TRIGO Elis | 2012 |
BRA EEAM Abel Melian
|
R | 21 | Anmäld | ||
ANELE Cecília | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 6 | Anmäld | ||
BIOLO Carolina | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 7 | Anmäld | ||
LERIPIO Isabela | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 13 | Anmäld | ||
MACHADO Helena | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 8 | Anmäld | ||
PICON Martina | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 15 | Anmäld | ||
LEAL Allegra | - | BRA CAP Paulistano | R | --- | Annullerad | ||
MAAZ Ana Beatriz | - | BRA CAP Paulistano | R | 24 | Annullerad | ||
KAMPFE Beatriz | - | BRA CGB Betancourt | R | --- | Annullerad |
22 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U11 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U11 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
XELLA MUTTI Isadora | 2011 |
BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
|
L | 6 | Anmäld | ||
ZEITUNSIAN Manuela | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 16 | Anmäld | ||
ANGRISANO Valentina | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 8 | Anmäld | ||
FONTENELE Alicia | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 10 | Anmäld | ||
OLIVEIRA Manuela | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 23 | Anmäld | ||
SANTOS Giulia | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 4 | Anmäld | ||
AOKI Julia | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 3 | Anmäld | ||
DINUCCI Antonella | 2011 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | Anmäld | ||
GRAHL Olívia | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 14 | Anmäld | ||
GROSSO Ana Laura | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 7 | Anmäld | ||
NASCIMENTO Eduarda | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 9 | Anmäld | ||
WU Yuki | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | Anmäld | ||
TRIGO Elis | 2012 |
BRA EEAM Abel Melian
|
R | 20 | Anmäld | ||
ANELE Cecília | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 11 | Anmäld | ||
BIOLO Carolina | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 18 | Anmäld | ||
FAYOS Luisa | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 12 | Anmäld | ||
LERIPIO Isabela | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 15 | Anmäld | ||
ASQUINO Sophia | 2010 |
BRA LQ Life Quality
|
L | 1 | Anmäld |
18 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U13 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U13 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MARFISA François | 2015 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 17 | Anmäld | ||
FONSECA Antonio | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | Anmäld | ||
FONSECA Pedro | 2016 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 10 | Anmäld | ||
PERITO João Pedro | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 7 | Anmäld | ||
POLIZER Gabriel | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 2 | Anmäld | ||
TRAINA Luiz Ricardo | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | 3 | Anmäld | ||
CHADE Michel | 2014 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 8 | Anmäld | ||
MICHAELIS Rafael | 2015 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 20 | Anmäld | ||
PASTERNAK Leonardo | 2014 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 12 | Anmäld | ||
STANIAK Guilherme | 2015 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 22 | Anmäld | ||
BRASIL Marcelo | 2015 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 6 | Anmäld | ||
DREYER Arthur | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 14 | Anmäld | ||
OSÓRIO Leon | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 9 | Anmäld | ||
RECH Hugo | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 5 | Anmäld | ||
SCHÜLER Leonardo | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 16 | Anmäld | ||
WIZER Antonio | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 1 | Anmäld | ||
PAULO Gomes | - | BRA CAP Paulistano | R | --- | Annullerad | ||
LAIDENS Lucas | - | BRA GNU Nautico Uniao | L | 17 | Annullerad |
16 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U9 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U9 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DEFENDI Gabriel | 2012 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | Anmäld | ||
LECA Francisco | 2012 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 23 | Anmäld | ||
ARAES Francisco | 2012 |
BRA CGB Betancourt
|
R | 13 | Anmäld | ||
NICOLLETO André | 2012 |
BRA CGB Betancourt
|
R | 19 | Anmäld | ||
FONSECA Antonio | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 10 | Anmäld | ||
PERITO João Pedro | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 17 | Anmäld | ||
POLIZER Gabriel | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 16 | Anmäld | ||
TRAINA Luiz Ricardo | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | 21 | Anmäld | ||
VALIO Bento | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 5 | Anmäld | ||
CHADE Michel | 2014 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 20 | Anmäld | ||
CHADE Nicolas | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 3 | Anmäld | ||
KADUNC Theo | 2013 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 1 | Anmäld | ||
PASTERNAK Leonardo | 2014 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 24 | Anmäld | ||
BRASIL Marcelo | 2015 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 11 | Anmäld | ||
CEZAR Ricardo | 2012 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 9 | Anmäld | ||
DREYER Arthur | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 18 | Anmäld | ||
FACCINI Felipe | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 8 | Anmäld | ||
FERRAZZI João Pedro | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 2 | Anmäld | ||
FIGUEIREDO Gabriel | 2012 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 22 | Anmäld | ||
OSÓRIO Leon | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 14 | Anmäld | ||
RECH Hugo | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 7 | Anmäld | ||
SCHÜLER Leonardo | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 25 | Anmäld | ||
VEDOLIN Antonio | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 12 | Anmäld | ||
WIZER Antonio | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 15 | Anmäld | ||
GONZALEZ Henrique | - | BRA GNU Nautico Uniao | R | --- | Annullerad |
24 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U11 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U11 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
AMATO Guilherme | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 11 | Anmäld | ||
DEFENDI Gabriel | 2012 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 13 | Anmäld | ||
KALLEBY Alvaro | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Anmäld | ||
LOUZADA Pedro | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 7 | Anmäld | ||
MARADEI Matteo | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 18 | Anmäld | ||
SILVA Walison | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 3 | Anmäld | ||
RITTER Leonardo | 2011 |
BRA CGB Betancourt
|
R | 20 | Anmäld | ||
ARELLANO Rafael C. | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | 24 | Anmäld | ||
MARTINEZ Gabriel | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 6 | Anmäld | ||
VALIO Bento | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 16 | Anmäld | ||
CHADE Nicolas | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 17 | Anmäld | ||
KADUNC Theo | 2013 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 15 | Anmäld | ||
CEZAR Ricardo | 2012 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 19 | Anmäld | ||
CONFORTIN Felipe | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 4 | Anmäld | ||
COSTA Bernardo | 2011 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 5 | Anmäld | ||
FERRAZZI João Pedro | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 12 | Anmäld | ||
FIGUEIREDO Gabriel | 2012 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 22 | Anmäld | ||
HOFFELDER Rafael | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 10 | Anmäld | ||
PICCOLO Otto | 2011 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 21 | Anmäld | ||
REICHOW Felipe | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 2 | Anmäld | ||
TEIXEIRA Antonio | 2011 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 8 | Anmäld | ||
TIEDE Antônio | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 9 | Anmäld | ||
ORNELAS Cristyan Gabryel | - | BRA GNU Nautico Uniao | R | 22 | Annullerad | ||
PINTO Marcus | - | BRA GNU Nautico Uniao | R | --- | Annullerad |
22 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U13 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U13 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DEMETRESCU Maite | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | Anmäld | ||
LEAL Arabella | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Anmäld | ||
GAROFOLO Maria Luiza | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 3 | Anmäld | ||
IACONELLI Lorena | 2014 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | Anmäld | ||
CALÓ Laura | 2014 |
BRA EEAM Abel Melian
|
R | 6 | Anmäld | ||
PICON Giovana | 2017 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 8 | Anmäld | ||
HANSEN Manuela | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | 5 | Anmäld | ||
LEAL Allegra | - | BRA CAP Paulistano | R | --- | Annullerad |
7 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U9 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U9 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RIBEIRO Marcela | 2012 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 2 | Anmäld | ||
LEAL Arabella | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 5 | Anmäld | ||
MOTTA Ana Luiza | 2012 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Anmäld | ||
GAROFOLO Maria Luiza | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 10 | Anmäld | ||
BARBOSA Victoria | 2013 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 3 | Anmäld | ||
GRAHL Olívia | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
IACONELLI Lorena | 2014 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 8 | Anmäld | ||
HANSEN Manuela | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | 7 | Anmäld | ||
PALERMO Laura | - | BRA Baldin Esgrima | R | --- | Annullerad | ||
LEAL Allegra | - | BRA CAP Paulistano | R | --- | Annullerad |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U11 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U11 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MATTOS Gabrielle | 2011 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 5 | Anmäld | ||
MOURÃO Sophia | 2011 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 7 | Anmäld | ||
RIBEIRO Marcela | 2012 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 4 | Anmäld | ||
TOSTA Lais | 2010 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 1 | Anmäld | ||
MOTTA Ana Luiza | 2012 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 3 | Anmäld | ||
MACIEL Lucille | 2011 |
BRA EEAM Abel Melian
|
R | 10 | Anmäld | ||
YAMASHITA Nina | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 2 | Anmäld | ||
GIRALDI Giovanna | 2010 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | 9 | Anmäld | ||
BAGLIOLI Luana | - | BRA Instituto Mais Esporte | R | 10 | Annullerad |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
N | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U13 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U13 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FONSECA Antonio | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Anmäld | ||
PERITO João Pedro | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 3 | Anmäld | ||
CHADE Michel | 2014 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
DOUGLAS Tomas | 2015 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 2 | Anmäld | ||
GONZALEZ Henrique | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 6 | Anmäld | ||
COSTA João | 2014 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | 8 | Anmäld | ||
LOPES Henrique | 2016 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | 5 | Anmäld |
7 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
N | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U9 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U9 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FONSECA Antonio | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 3 | Anmäld | ||
PERITO João Pedro | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 8 | Anmäld | ||
CHADE Michel | 2014 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 13 | Anmäld | ||
KADUNC Theo | 2013 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | Anmäld | ||
LUPPI Enzo | 2012 |
BRA EEAM Abel Melian
|
R | 7 | Anmäld | ||
DOUGLAS Tomas | 2015 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 1 | Anmäld | ||
GONZALEZ Henrique | 2014 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 4 | Anmäld | ||
BRAVO Heron | 2013 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | 6 | Anmäld | ||
COSTA João | 2014 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | 12 | Anmäld | ||
LOPES Henrique | 2016 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | 11 | Anmäld | ||
OLIVEIRA Samuel | 2012 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | 5 | Anmäld | ||
MAHMOUD Sami | 2013 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 9 | Anmäld | ||
WIEGERINCK Felipe | - | BRA CMSP Sao Paulo | R | --- | Annullerad |
12 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
N | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U11 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U11 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BALDIN Theo | 2011 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 6 | Anmäld | ||
MELIÁN Enrico | 2010 |
BRA EEAM Abel Melian
|
R | 7 | Anmäld | ||
RAMOS André | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 3 | Anmäld | ||
SANTOS José | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 8 | Anmäld | ||
PELUSO Joaquim | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | Anmäld | ||
SAUAN Rafael | 2011 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 3 | Anmäld | ||
DOUGLAS Henry | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 5 | Anmäld | ||
PINTO Marcus | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 1 | Anmäld | ||
OLIVEIRA Samuel | 2012 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | 12 | Anmäld | ||
AJL Maurice | 2010 |
BRA APE Paulista
|
R | 10 | Anmäld | ||
MAHMOUD Sami | 2013 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 14 | Anmäld | ||
FAHD Jorge Miguel | - | BRA CC Curitibano | R | --- | Annullerad |
11 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
FACHINI Fernando | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
N | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
GARRIGOS Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PEZZI Enrico | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U13 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U13 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
CEZANO Ednilson | BRA | Tävlingsledning | tors fre lör | Confederação Brasileira de Esgrima | |
LIENDO Juan | VEN | Tävlingsledning | tors fre lör | Confederação Brasileira de Esgrima | |
SALES Eduardo | BRA | Organisationskommitté | tors fre lör | Confederação Brasileira de Esgrima | |
SOUSA Rodrigo | BRA | Organisationskommitté | tors fre lör | Confederação Brasileira de Esgrima | |
VIANNA Andrea | BRA | Tävlingsledning | tors fre lör | Confederação Brasileira de Esgrima |