Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CHEN Sindy | 2006 |
BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
|
R | 52 | Anmäld | ||
ALVES Tabea | 1989 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 5 | Anmäld | ||
CAMARGO Fernanda | 1997 |
BRA AMK Mestre Kato
|
L | 15 | Anmäld | ||
COVOLAN Oriete | 1957 |
BRA AMK Mestre Kato
|
L | 50 | Anmäld | ||
DIAS Aydee | 2007 |
BRA CMPR Parana
|
R | 13 | Anmäld | ||
IVANCHECHE Alice | 2007 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 58 | Anmäld | ||
ROSSA Lais | 2009 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 39 | Anmäld | ||
SCHWANTES Lorana | 1982 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 8 | Anmäld | ||
TELLO Cledola | 1953 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 45 | Anmäld | ||
BRECHERET Ana | 1974 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 24 | Anmäld | ||
CORREIA Laura | 2007 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 9 | Anmäld | ||
CORREIA Mariana | 2004 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 12 | Anmäld | ||
DI CUNTO Patricia | 1964 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 38 | Anmäld | ||
VIZEU Victoria | 2004 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Anmäld | ||
ZETTERMANN Renata | 2000 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 6 | Anmäld | ||
EMED Maria Luiza | 2008 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 18 | Anmäld | ||
NETTO SIMEAO Amanda | 1994 |
BRA CC Curitibano
|
R | 2 | Ej betald | ||
PORTUGAL Gabriela | 2007 |
BRA CC Curitibano
|
R | 30 | Anmäld | ||
CANESTRARO Milena | 1998 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 36 | Ej betald | ||
MORAES Gabriela | 2005 |
BRA CC Curitibano
|
R | 10 | Anmäld | ||
TEIXEIRA Pietra | 2006 |
BRA CC Curitibano
|
R | 16 | Anmäld | ||
OLIVEIRA Vania | 1965 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 59 | Anmäld | ||
CAMPOS Pietra | 2007 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 66 | Anmäld | ||
GONDO Mariana | 2007 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 19 | Anmäld | ||
KOMATSU Giulia | 2007 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 35 | Anmäld | ||
PARO Maria | 2006 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 7 | Anmäld | ||
ULIAN Maria | 2008 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 40 | Anmäld | ||
AMARAL Clara | 2004 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 4 | Anmäld | ||
BRAZOLIN Pietra | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 76 | Anmäld | ||
DE CAMARGO Maria Rita | 1991 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 14 | Anmäld | ||
MALUF Fabiana | 1972 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 55 | Anmäld | ||
MANGIATERRA Laura | 1965 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 37 | Anmäld | ||
MOREIRA Carolina | 1976 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 11 | Anmäld | ||
PASTERNAK Debora | 1970 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 84 | Anmäld | ||
SILVA Marcela | 1994 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 3 | Anmäld | ||
BARDUS Michele | 1976 |
BRA EEAM Abel Melian
|
R | 46 | Anmäld | ||
DANTAS Bianca | 1983 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 27 | Anmäld | ||
LOURENÇO Lorenza | 1999 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 74 | Anmäld | ||
MEINE Mariana | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 25 | Anmäld | ||
SIMANKE Mirela | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 26 | Anmäld | ||
CAVALCANTI Bianca | 1995 |
BRA SCM Magnolia
|
R | 31 | Anmäld | ||
GUIMARAES Maria Carolina | 2000 |
BRA SCM Magnolia
|
R | 17 | Anmäld | ||
SARAIVA Stephany | 1995 |
BRA SCM Magnolia
|
R | 22 | Anmäld | ||
TÁVORA FREIRE Anna Beatriz | 2002 |
BRA SCM Magnolia
|
R | 47 | Anmäld | ||
CRISTINA COSTA MARÇAL PINTO Leila | 1980 |
BRA APE Paulista
|
R | 81 | Anmäld | ||
BROHL Manuela | 1965 |
GER CC Curitibano
|
R | 67 | Anmäld | ||
KHOLMOGOROVA Ekaterina | 1978 |
RUS CMSP Sao Paulo
|
R | 44 | Anmäld | ||
CABRAL Andreina | - | BRA CDE Rio de Janeiro | R | --- | Annullerad | ||
GIORDANO Ginevra | - | BRA FC Leipzig, CAP Paulistano, Ass. Scherma Pro Vercelli | R | 21 | Annullerad | ||
SANTOS Cynthia | - | BRA CAP Paulistano | R | 75 | Annullerad | ||
GODOI Deborah | - | BRA EEAM Abel Melian | R | 54 | Annullerad | ||
GUIMARAES Maria Ieda | - | BRA SCM Magnolia | R | 32 | Annullerad |
45 Anmälningar, 2 Bearbetas, 5 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U15 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U17 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U20 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking Seniorer Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V60 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V40 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V50 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U20 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U17 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U15 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking Seniorer Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V40 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V50 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V60 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OLIVETO Jose | 1961 |
BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
|
R | 107 | Anmäld | ||
ACIOLY João Victor | 2005 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 113 | Anmäld | ||
ASSIS Gabriel | 1997 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 18 | Anmäld | ||
BONAMIGO Gabriel | 1999 |
BRA AMK Mestre Kato
|
L | 13 | Anmäld | ||
CAMARGO Alexandre | 1999 |
BRA AMK Mestre Kato, Roma Fencing
|
L | 1 | Anmäld | ||
CAVALHEIRO João | 2005 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 30 | Anmäld | ||
GUBERT Leopoldo | 2000 |
BRA CMPR Parana
|
R | 4 | Anmäld | ||
LAZZAROTTO Fabrizio | 1999 |
BRA CMPR Parana
|
R | 6 | Anmäld | ||
PETRICH Pedro | 2003 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 2 | Anmäld | ||
RAMOS Pedro | 2002 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 22 | Anmäld | ||
ROBINSON Oliveira | 1963 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 115 | Anmäld | ||
AVELLAR Fabiano | 1973 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 150 | Anmäld | ||
DONATO Alvaro | 2000 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 10 | Anmäld | ||
DONATO Olavo | 2002 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 16 | Anmäld | ||
HORTA Anderson | 1983 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 123 | Anmäld | ||
SEIXLACK Igor | 2007 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
126 | Anmäld | |||
VEGA Luiz | 2004 |
BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
|
L | 140 | Anmäld | ||
MURRAY Pedro | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 62 | Anmäld | ||
NOGUEIRA Heitor | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 39 | Anmäld | ||
MADDALOZZO Luiz Otávio | 1971 |
BRA CC Curitibano
|
R | 77 | Anmäld | ||
BASILIO Daniel | 1990 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 84 | Anmäld | ||
LOURENCI Matheus | 1999 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 51 | Anmäld | ||
MAMEDE Armando | 2001 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 90 | Anmäld | ||
MARTINS Eduardo | 1993 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 91 | Anmäld | ||
NOBRE Matheus | 2001 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 29 | Anmäld | ||
ROMANELLI Matheus | 2001 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 31 | Anmäld | ||
SOUZA Luciano | 1973 |
BRA CC Curitibano
|
R | 79 | Anmäld | ||
SOUZA Matheus | 2007 |
BRA CC Curitibano
|
L | 44 | Anmäld | ||
LEMES Fabio | 1986 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 148 | Ej betald | ||
BICALHO Bernardo | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 24 | Anmäld | ||
BRANDT Matheus | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 37 | Anmäld | ||
BUSNARDO Lucas | 2004 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 23 | Anmäld | ||
FERREIRA Nicolas | 1992 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 14 | Anmäld | ||
GONCALVES Eduardo | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 15 | Anmäld | ||
GRUNHAUSER Richard | 1991 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 3 | Anmäld | ||
JULIO Gabriel | 1998 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 8 | Anmäld | ||
MALUF Guilherme | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 56 | Anmäld | ||
MANGIATERRA Rafael | 2004 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 25 | Anmäld | ||
PELLEGRINO Mauricio | 2002 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 7 | Anmäld | ||
SEINI Leandro | 2002 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 9 | Anmäld | ||
WU Nicky | 2005 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld | ||
YAMASHITA Koiti | 1969 |
BRA EEAM Abel Melian
|
R | 58 | Anmäld | ||
OBALDIA Cesar | 1958 |
BRA Esgrima Castillo
|
R | 138 | Anmäld | ||
ALBUQUERQUE Henrique | 2002 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 168 | Anmäld | ||
ALVES Marco | 1997 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 195 | Anmäld | ||
DIAS Sandro | 1974 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 188 | Anmäld | ||
DORNA Mateus | 2000 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 166 | Anmäld | ||
LEMOS Igor | 1999 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 186 | Anmäld | ||
MOREIRA Carlos | 1969 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 55 | Anmäld | ||
PARADELA Evandro | 1986 |
BRA Esgrima Rapier
|
L | 19 | Anmäld | ||
PARREIRA Pedro | 2002 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 197 | Anmäld | ||
FONSECA Lucas | 2003 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 20 | Anmäld | ||
FONSECA Pedro | 2003 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 26 | Anmäld | ||
FRANTZ Diego | 1999 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 40 | Anmäld | ||
MACHADO Jerônimo | 1986 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 98 | Anmäld | ||
MAROSTEGA Pedro | 1997 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 5 | Anmäld | ||
REPPOLD Leandro | 1974 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 88 | Anmäld | ||
AGUIAR Victor | 1997 |
BRA SCM Magnolia
|
R | 17 | Anmäld | ||
GIFFONI Miguel | 2003 |
BRA SCM Magnolia
|
R | 27 | Anmäld | ||
GUIMARÃES Edson | 1997 |
BRA SCM Magnolia
|
R | 41 | Anmäld | ||
MEDEIROS Nicholas | 2004 |
BRA SCM Magnolia
|
R | 69 | Anmäld | ||
MUINHOS William | 1993 |
BRA SCM Magnolia
|
R | 12 | Anmäld | ||
MUTTI João | 2004 |
BRA SCM Magnolia
|
R | 52 | Anmäld | ||
MELANI Ronald | 1976 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | 60 | Anmäld | ||
MEZZACAPA Henrique | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 87 | Anmäld | ||
RIBEIRO Rafael | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 33 | Anmäld | ||
GRÄSBECK Gunnar | 1993 |
FIN ECP Pinheiros, Habda Helsinki, TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 11 | Anmäld | ||
FERREIRA Miguel | - | BRA AMAN Agulhas Negras | L | 53 | Annullerad | ||
HUBERT George | - | BRA AMK Mestre Kato | R | 42 | Annullerad | ||
MENDES Tarcisio | - | BRA Romão Gomes Esgrima | R | --- | Annullerad | ||
OLIVEIRA Renan | - | BRA CDE Rio de Janeiro | R | 163 | Annullerad | ||
DUBIEL Guilherme | - | BRA Dourado Esgrima Club | R | 112 | Annullerad | ||
CHOLFE Theo | - | BRA ECP Pinheiros | R | --- | Annullerad | ||
GUARNERA Giacomo | - | BRA ECP Pinheiros, Acc. Scherma Milano | R | 138 | Annullerad | ||
JESUS Cesar | - | BRA EEAM Abel Melian | L | 132 | Annullerad | ||
MEINE Paulo | - | BRA GNU Nautico Uniao | R | 74 | Annullerad |
66 Anmälningar, 1 Bearbetas, 9 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U15 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U17 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U20 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking Seniorer Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V40 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V50 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V60 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U20 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U17 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U15 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking Seniorer Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V40 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V50 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V60 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CABRAL Andreina | 2000 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 20 | Anmäld | ||
NETO PINHEIRO Flávia | 2000 |
BRA AMAN Agulhas Negras
|
R | 22 | Anmäld | ||
RONDON Ana Gabriely | 2001 |
BRA AMAN Agulhas Negras
|
R | 25 | Anmäld | ||
WINARTO Bruna | 2001 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 32 | Anmäld | ||
BRECHERET Carolina | 2004 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 3 | Anmäld | ||
MURRAY Maria Luiza | 2004 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 14 | Anmäld | ||
PAPAIANO Laura | 2002 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 9 | Anmäld | ||
QUEIROZ Isis | 2006 |
BRA CGB Betancourt
|
R | 29 | Anmäld | ||
GOMES Rafaella | 2003 |
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R | 11 | Anmäld | ||
OLIVEIRA Vania | 1965 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 34 | Anmäld | ||
BASSO Valentina | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 12 | Anmäld | ||
BULCAO Ana Beatriz | 1993 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 2 | Anmäld | ||
FRIAS Stella | 2005 |
BRA Tenis Clube Paulista
|
R | 13 | Anmäld | ||
GRAHL Julia | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 27 | Anmäld | ||
OGATA Ana Beatriz | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 48 | Anmäld | ||
PASTERNAK Debora | 1970 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 42 | Anmäld | ||
PASTERNAK Suzana | 1970 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 23 | Anmäld | ||
VIANNA Gabriella | 2004 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 6 | Anmäld | ||
BALDI Valentina | 2003 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 10 | Anmäld | ||
BONETTI Giovana | 1999 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 7 | Anmäld | ||
CALAZANS Talia | 2002 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 8 | Anmäld | ||
PISTOIA Mariana | 1998 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 1 | Anmäld | ||
TOLDO Ana | 1997 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 5 | Anmäld | ||
PELUSO Luciana | 1982 |
BRA APE Paulista
|
R | 33 | Anmäld | ||
SIMONGINI Martina | 2005 |
ITA GNU Nautico Uniao, Cus Cagliari
|
R | --- | Anmäld |
25 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U15 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U17 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U20 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking Seniorer Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V40 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V50 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V60 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U20 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U17 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U15 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking Seniorer Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V40 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V50 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V60 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
JACINTO Ricardo | 1999 |
BRA AMAN Agulhas Negras
|
R | 72 | Anmäld | ||
AVILA Antonio Almeida | 2005 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 43 | Anmäld | ||
MURRAY Guilherme | 2002 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 34 | Anmäld | ||
NOGUEIRA Pedro | 2007 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 15 | Anmäld | ||
PACHECO Ricardo | 2003 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 6 | Anmäld | ||
SOUZA Pierre | 1990 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 9 | Anmäld | ||
TOMINO Rafael | 2004 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 22 | Anmäld | ||
ALBANO Luan | 1993 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 26 | Anmäld | ||
PUGLIESI Renan | 1990 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
L | 59 | Anmäld | ||
VASCONCELOS Italo | 1992 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 60 | Anmäld | ||
LOBO Guilherme | 2007 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 19 | Anmäld | ||
LOBO Heros | 1976 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | 64 | Anmäld | ||
MIRANDA Heitor | 2009 |
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R | 36 | Anmäld | ||
ALONSO Vinicius | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 30 | Anmäld | ||
BITTAR Gabriel | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 50 | Anmäld | ||
BUENO Gustavo | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 42 | Anmäld | ||
CHOLFE Theo | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 27 | Anmäld | ||
FOSCHINI Luiz | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 17 | Anmäld | ||
GALLEAZZI Felipe | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 12 | Anmäld | ||
MARQUES Henrique | 1996 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 1 | Anmäld | ||
MION Lorenzo | 2004 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | Anmäld | ||
MORAIS Paulo | 2003 |
BRA Tenis Clube Paulista
|
R | 3 | Anmäld | ||
MURA Andre | 2005 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 13 | Anmäld | ||
PASCUOTTI Pedro | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 32 | Anmäld | ||
SCAVASIN Fernando | 1984 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 11 | Anmäld | ||
SHIMBO Heitor | 1983 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 7 | Anmäld | ||
VIANNA Guilherme | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 20 | Anmäld | ||
CAMARGO Henrique | 2007 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 35 | Anmäld | ||
CAMARGO Pedro | 2005 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 33 | Anmäld | ||
CARDOSO Filipe | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 49 | Anmäld | ||
CARNEIRO Pedro | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 66 | Anmäld | ||
DI BARI Felipe | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 44 | Anmäld | ||
FONSECA Lucas | 2003 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 25 | Anmäld | ||
FONSECA Pedro | 2003 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 23 | Anmäld | ||
FRANTZ Diego | 1999 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 28 | Anmäld | ||
FUMAGALLI Giorgio | 2005 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 16 | Anmäld | ||
HOFMEISTER Vicente | 1999 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 21 | Anmäld | ||
MACHADO Jerônimo | 1986 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 10 | Anmäld | ||
MACHADO Murilo | 2004 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 14 | Anmäld | ||
MAROSTEGA Pedro | 1997 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 4 | Anmäld | ||
PARISOTTO Vinícius | - | BRA AMAN Agulhas Negras | R | 65 | Annullerad | ||
DE NIGRIS Giovanni | - | BRA CAP Paulistano | R | 51 | Annullerad | ||
GRUNHAUSER Richard | - | BRA ECP Pinheiros | R | --- | Annullerad | ||
GUARNERA Giacomo | - | BRA ECP Pinheiros, Acc. Scherma Milano | R | --- | Annullerad |
40 Anmälningar, 0 Bearbetas, 4 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U15 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U17 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U20 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking Seniorer Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V40 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V50 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V60 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U20 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U17 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U15 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking Seniorer Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V40 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V50 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V60 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CHIERIGHINI Pietra | 2003 |
BRA CAP Paulistano, Ss Lazio Scherma Ariccia
|
R | 2 | Anmäld | ||
LEE Luiza | 2000 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | Anmäld | ||
MARTINS Luiza | 1995 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 12 | Anmäld | ||
SANTOS Stella | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 10 | Anmäld | ||
SZÁSZ Carolina | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 15 | Anmäld | ||
TROIS Karina | 1997 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Anmäld | ||
FROTA Renata | 1973 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | 30 | Anmäld | ||
SANTANA Livia | 2005 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 25 | Anmäld | ||
CARVALHO Isabela | 2004 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | Anmäld | ||
FRAGA Ana Beatriz | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 9 | Anmäld | ||
PEKELMAN Luana | 2003 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 3 | Anmäld | ||
PELUSO Maria | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 16 | Anmäld | ||
SAUAN Patricia | 1975 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 44 | Anmäld | ||
FRANCA Denise | 1969 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 37 | Anmäld | ||
CUNHA Isabela | 2004 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
R | 13 | Anmäld | ||
MORSCH Ana Clara | 2003 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
R | 8 | Anmäld | ||
NEHRKE Eduarda | 2005 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
R | 14 | Anmäld | ||
QUEVEDO Laura | 2008 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
R | 19 | Anmäld | ||
LAKERBAI Karina | 1988 |
BRA APE Paulista
|
R | 6 | Anmäld | ||
PELUSO Luciana | 1982 |
BRA APE Paulista
|
R | 18 | Anmäld | ||
SANTOS Cynthia | - | BRA CAP Paulistano | R | 31 | Annullerad | ||
ZANESCO Barbara | - | BRA Lindóia Tênis Clube | R | 22 | Annullerad |
20 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U15 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U17 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U20 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking Seniorer Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V40 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V50 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V60 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U20 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U17 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U15 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking Seniorer Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V40 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V50 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V60 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CRUZ Theo | 2005 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 52 | Anmäld | ||
LEÔNIDAS Furtado | 2005 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 46 | Anmäld | ||
CHIERIGHINI Lorenzo | 2005 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 11 | Anmäld | ||
FACHINI Fernando | 2002 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 7 | Anmäld | ||
GARRIGOS Henrique | 1996 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 1 | Anmäld | ||
GARRIGOS Murilo | 2001 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 6 | Anmäld | ||
LEE Rafael | 2003 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 16 | Anmäld | ||
PAIM Antonio | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 17 | Anmäld | ||
SALIBA Renato | 2004 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 10 | Anmäld | ||
SALLES Fabio | 2002 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | Anmäld | ||
PULGA Roberto | 1995 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 21 | Anmäld | ||
VASCONCELOS Italo | 1992 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 20 | Anmäld | ||
BENTO Fellipe | 2005 |
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R | 14 | Anmäld | ||
LEMES Fabio | 1986 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 31 | Ej betald | ||
BECKER Matheus | 2004 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | Anmäld | ||
IKUNO Dylan | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 15 | Anmäld | ||
PATTO Erico | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 9 | Anmäld | ||
PEKELMAN Bruno | 2000 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | Anmäld | ||
PEZZI Enrico | 1994 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 3 | Anmäld | ||
MORAIS Arthur | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 23 | Anmäld | ||
BOTELHO Arthur | 2006 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
L | 27 | Anmäld | ||
SCHUBERT Lucas | 2006 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
R | 13 | Anmäld | ||
WOLFF Arthur | 2008 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
L | 12 | Anmäld | ||
CHAHDA Arthur | 1992 |
BRA APE Paulista
|
R | 58 | Ej betald | ||
FASTING Thomas | 2004 |
BRA APE Paulista, KTF Luitpold München
|
R | 8 | Anmäld | ||
TEIXEIRA Henrique | 2004 |
BRA APE Paulista
|
R | 65 | Anmäld | ||
BATISTA Raul | - | BRA AMAN Agulhas Negras | R | 32 | Annullerad | ||
MOURA Luís Fernando | - | BRA AMAN Agulhas Negras | R | 29 | Annullerad | ||
MEDEIROS Felipe | - | BRA Lindóia Tênis Clube | R | 18 | Annullerad |
24 Anmälningar, 2 Bearbetas, 3 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U17 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U20 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking Seniorer Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V40 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V50 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V60 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U15 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U20 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U17 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U15 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking Seniorer Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V40 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V50 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking V60 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking Seniorer Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
GOMES Flavio | BRA | Tränare | sön | CMIL Rio de Janeiro |