Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KULIKOVA Eliska | 2012 |
CZE
|
R | --- | Anmäld | ||
TSCHENKER Johanna | 2012 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
EISOLD Linda | 2012 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Anmäld | ||
KAISER Frieda | 2012 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Anmäld | ||
WIMMER Nina | 2012 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Anmäld |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BROCK Christian | GER | SV Medizin Bautzen | |||
HEIDE Rico | GER | FC Bischofswerda | |||
HÖFER Lucca Ase | GER | TV Markkleeberg | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
CN | KARNAGEL Leopold | GER | FC Leipzig | ||
D | KNAPP Vanessa | GER | Dresdener FC | ||
D | MERSEBURGER Paula | GER | Dresdener FC | ||
D | RÖSELER Felix | GER | FC Leipzig | ||
SCHWEZ Lina Marie | GER | FC Leipzig | |||
D | WAHL Hannes | GER | Dresdener FC | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda | |||
WINKLER Armin | GER | FC Bischofswerda |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FEIGE Naemi | 2010 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
ILLMANN Selma | 2010 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
KELLERMANN Pauline | 2010 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
MUCHA Paula | 2011 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
PIWARZ Clara Elise | 2010 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
STEIDEL Milla | 2011 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
WAHR Charlotte | 2011 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
KLASSEN Loki | 2011 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
DROESCHER Hannah | 2010 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
MICHALSKI Aurelia | 2011 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
RITZOW Livia | 2010 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWEZ Emily | 2010 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
SCOBEL Annalena | 2010 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
UHLIG Muriel | 2010 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
GÄRTNER Lisa | 2010 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Anmäld | ||
MÜLLER Clara | 2010 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Anmäld | ||
ALBRECHT Nina | 2010 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Anmäld | ||
FRIEDRICH Pauline | 2010 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Anmäld | ||
KAISER Lotte | 2010 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Anmäld | ||
KAPPLER Annegret | 2011 |
GER SV Medizin Bautzen
|
R | --- | Anmäld | ||
KRETZSCHMAR Klara Luise | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
L | --- | Anmäld | ||
KRETZSCHMAR Pia Sarah | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Anmäld | ||
PEGER Pia | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHACHE Lucy | 2010 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Anmäld | ||
SZEWCZYK Alicja | 2010 |
POL
|
--- | Anmäld | |||
STEUDTE Maria | - | GER FC Oelsnitz | R | --- | Annullerad |
25 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BROCK Christian | GER | SV Medizin Bautzen | |||
HEIDE Rico | GER | FC Bischofswerda | |||
HÖFER Lucca Ase | GER | TV Markkleeberg | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
CN | KARNAGEL Leopold | GER | FC Leipzig | ||
D | KNAPP Vanessa | GER | Dresdener FC | ||
D | MERSEBURGER Paula | GER | Dresdener FC | ||
D | RÖSELER Felix | GER | FC Leipzig | ||
SCHWEZ Lina Marie | GER | FC Leipzig | |||
D | WAHL Hannes | GER | Dresdener FC | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda | |||
WINKLER Armin | GER | FC Bischofswerda |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Sächsische Rangliste U13 Damer Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GOPPOLD Ole | 2012 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Anmäld | ||
RICHTER Corvin | 2013 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Anmäld | ||
VOLKE Bruno-Max | 2013 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Anmäld | ||
WAHL Ole | - | GER Dresdener FC | R | --- | Annullerad |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BROCK Christian | GER | SV Medizin Bautzen | |||
HEIDE Rico | GER | FC Bischofswerda | |||
HÖFER Lucca Ase | GER | TV Markkleeberg | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
CN | KARNAGEL Leopold | GER | FC Leipzig | ||
D | KNAPP Vanessa | GER | Dresdener FC | ||
D | MERSEBURGER Paula | GER | Dresdener FC | ||
D | RÖSELER Felix | GER | FC Leipzig | ||
SCHWEZ Lina Marie | GER | FC Leipzig | |||
D | WAHL Hannes | GER | Dresdener FC | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda | |||
WINKLER Armin | GER | FC Bischofswerda |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BALOGH Sandro | 2011 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HARING Gustav | 2010 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
KOCH Franz | 2010 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUMANN Philipp | 2010 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
RICHTER Caspar | 2010 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
WAHL Max | 2011 |
GER Dresdener FC
|
L | --- | Anmäld | ||
BARTHEL Oscar | 2011 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Anmäld | ||
STETTIN Benno | 2010 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Anmäld | ||
BRÄSIGK Alexander | 2011 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
CRUSTEWITZ Raban Valerio | 2011 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Anmäld | ||
SUVOROV Lev | 2011 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
WIRTH Benno Paul | 2011 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
ZIESENISS Mika | 2011 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
RENGER Anton | 2010 |
GER SV Medizin Bautzen
|
R | --- | Anmäld | ||
WINKLER Lewin | 2011 |
GER SV Medizin Bautzen
|
R | --- | Anmäld | ||
THIEME Hugo Richard | 2010 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Anmäld | ||
JATZLAU Dennis | - | GER Dresdener FC | L | --- | Annullerad | ||
MELZER Arik | - | GER Dresdener FC | R | --- | Annullerad | ||
SCHEIBNER Oscar | - | GER Dresdener FC | R | --- | Annullerad | ||
SCHMIDT Emil | - | GER Dresdener FC | R | --- | Annullerad | ||
NITTEL Julius | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
SIEWERT Til | - | GER FC Oelsnitz | R | --- | Annullerad |
16 Anmälningar, 0 Bearbetas, 6 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BROCK Christian | GER | SV Medizin Bautzen | |||
HEIDE Rico | GER | FC Bischofswerda | |||
HÖFER Lucca Ase | GER | TV Markkleeberg | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
CN | KARNAGEL Leopold | GER | FC Leipzig | ||
D | KNAPP Vanessa | GER | Dresdener FC | ||
D | MERSEBURGER Paula | GER | Dresdener FC | ||
D | RÖSELER Felix | GER | FC Leipzig | ||
SCHWEZ Lina Marie | GER | FC Leipzig | |||
D | WAHL Hannes | GER | Dresdener FC | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda | |||
WINKLER Armin | GER | FC Bischofswerda |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Sächsische Rangliste U13 Herrar Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
FEHRI Moez | GER | Tränare | lör | Dresdener FC | |
MACHETANZ Brigitte | GER | Tränare | lör | Dresdener FC | |
KOKOTZ Cordelia | GER | Organisationskommitté | lör | FC Bischofswerda | |
KOKOTZ Lena | GER | Tävlingsledning | lör | FC Bischofswerda | |
KOKOTZ Uwe | GER | Organisationskommitté | lör | FC Bischofswerda |