Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MIASNIKOVA Kristina | 2014 |
RUS FC Rothenbaum
|
R | --- | Anmäld | ||
DEGLER Leonor | - | GER SVA Oranienburg | R | --- | Annullerad |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
BRINKMANN Hans-Georg | GER | Hanseatischer FC Lübeck | |||
D | EHLERS Jordan Sidney | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | HOFFMANN Amelie | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KENTESH Serhiy | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KLÖTZER Maximilian | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
KLUSENDICK Lennard Victor | GER | Kieler MTV | |||
D | NAGEL Stefan | GER | SV Lok Pritzwalk | ||
D | SALZ Paul Alexander | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
E | SCHMÜSER Emma | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GÖTZ Christina | 2012 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
JUNKER Frieda | 2012 |
GER SV Lok Pritzwalk
|
R | --- | Anmäld | ||
TOLKMITT Julia | 2012 |
GER VFL Pinneberg
|
L | --- | Anmäld |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
BRINKMANN Hans-Georg | GER | Hanseatischer FC Lübeck | |||
D | EHLERS Jordan Sidney | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | HOFFMANN Amelie | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KENTESH Serhiy | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KLÖTZER Maximilian | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
KLUSENDICK Lennard Victor | GER | Kieler MTV | |||
D | NAGEL Stefan | GER | SV Lok Pritzwalk | ||
D | SALZ Paul Alexander | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
E | SCHMÜSER Emma | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
REINHARDT Laura | 2010 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Anmäld | ||
RÄTHEL Wilhelmine | 2011 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
GAUCH Emilia | 2011 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHEEL Antonia | 2011 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
DIKIZEYEKO Zaïna | 2011 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Anmäld | ||
WEßNIGK Clara Malin | 2010 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Anmäld | ||
LAST Julienne | 2011 |
GER SVA Oranienburg
|
R | --- | Anmäld | ||
KAHNERT Finja | 2011 |
GER VFL Pinneberg
|
L | --- | Anmäld | ||
THIESSEN Alessa | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | R | --- | Annullerad |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
BRINKMANN Hans-Georg | GER | Hanseatischer FC Lübeck | |||
D | EHLERS Jordan Sidney | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | HOFFMANN Amelie | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KENTESH Serhiy | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KLÖTZER Maximilian | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
KLUSENDICK Lennard Victor | GER | Kieler MTV | |||
D | NAGEL Stefan | GER | SV Lok Pritzwalk | ||
D | SALZ Paul Alexander | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
E | SCHMÜSER Emma | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Hamburger Rangliste U13 Damer Florett | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STEMICH Leonie | 2009 |
GER FC Ratzeburg
|
R | --- | Anmäld | ||
ANIOL Jona | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
GROßMANN Julie | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHMIDT Annika | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
SEIDLITZ Henriette | 2009 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
VALKANOVA Megi | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
KRAUSE Martha | - | GER FC Rothenbaum | R | --- | Annullerad | ||
SCHEEL Antonia | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | R | --- | Annullerad |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
BRINKMANN Hans-Georg | GER | Hanseatischer FC Lübeck | |||
D | EHLERS Jordan Sidney | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | HOFFMANN Amelie | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KENTESH Serhiy | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KLÖTZER Maximilian | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
KLUSENDICK Lennard Victor | GER | Kieler MTV | |||
D | NAGEL Stefan | GER | SV Lok Pritzwalk | ||
D | SALZ Paul Alexander | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
E | SCHMÜSER Emma | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Hamburger Rangliste U15 Damer Florett | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KORTSTOCK Tristan | 2014 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
BRINKMANN Hans-Georg | GER | Hanseatischer FC Lübeck | |||
D | EHLERS Jordan Sidney | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | HOFFMANN Amelie | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KENTESH Serhiy | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KLÖTZER Maximilian | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
KLUSENDICK Lennard Victor | GER | Kieler MTV | |||
D | NAGEL Stefan | GER | SV Lok Pritzwalk | ||
D | SALZ Paul Alexander | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
E | SCHMÜSER Emma | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
THOMASCHEFSKY Mads | 2012 |
GER 1.SC Norderstedt
|
R | --- | Anmäld | ||
NIEDEREICHHOLZ Lars Ole | 2012 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Anmäld | ||
REINHARDT Nils | 2013 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHROEDER Henry | 2012 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Anmäld | ||
EGER Benjamin | 2013 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
KIRSCHMANN Robert | 2013 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
MÖLLER Karl | 2013 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
VILLHAUER Erik | 2013 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
WOLLMER Maxime | 2012 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
BREEDE Mads Johann | 2012 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Anmäld | ||
LELJAKIN Jan Adrian | 2012 |
GER MTV Braunschweig
|
R | --- | Anmäld | ||
VON POBLOTZKI Jakob | 2013 |
GER SV Grün-Weiss Delmenhorst
|
R | --- | Anmäld | ||
KAHNERT Erik | 2013 |
GER VFL Pinneberg
|
L | --- | Anmäld |
13 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
BRINKMANN Hans-Georg | GER | Hanseatischer FC Lübeck | |||
D | EHLERS Jordan Sidney | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | HOFFMANN Amelie | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KENTESH Serhiy | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KLÖTZER Maximilian | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
KLUSENDICK Lennard Victor | GER | Kieler MTV | |||
D | NAGEL Stefan | GER | SV Lok Pritzwalk | ||
D | SALZ Paul Alexander | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
E | SCHMÜSER Emma | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CLASEN Neo | 2010 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
IHNS Magnus | 2010 |
GER FC Ratzeburg
|
R | --- | Anmäld | ||
LORENZ Theo | 2010 |
GER FC Ratzeburg
|
R | --- | Anmäld | ||
ZAAG Luca Noel | 2010 |
GER FG Schwerin
|
L | --- | Anmäld | ||
KHAN Jared | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Anmäld | ||
DORNHEIM Carl | 2010 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
GOLZE Anton | 2010 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HANSEN Willem | 2010 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHROEDER Jan | 2010 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
SIER Laurin | 2011 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HERBERG Arien | 2010 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Anmäld | ||
HOLZ Louca | 2011 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Anmäld | ||
JANCZEK Lukas | 2010 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Anmäld | ||
RIEDEL Linus | 2010 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Anmäld | ||
SEIER Emilio | 2010 |
GER SV Lok Pritzwalk
|
R | --- | Anmäld | ||
HINRICHS Oskar | 2010 |
GER SVA Oranienburg
|
R | --- | Anmäld | ||
LAABS Alexander Raphael | 2011 |
GER VFL Pinneberg
|
R | --- | Anmäld | ||
KNEBEL Timur | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Anmäld | ||
RUNGE Leo | 2010 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHADE Noah | 2011 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHÖNFELDT Finn | 2011 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Anmäld | ||
BRÜGGE Theodor | - | GER Hamburger FC | L | --- | Annullerad | ||
BURCHARDT Lukas | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | R | --- | Annullerad | ||
REICH Ole | - | GER SVA Oranienburg | R | --- | Annullerad |
21 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
BRINKMANN Hans-Georg | GER | Hanseatischer FC Lübeck | |||
D | EHLERS Jordan Sidney | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | HOFFMANN Amelie | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KENTESH Serhiy | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KLÖTZER Maximilian | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
KLUSENDICK Lennard Victor | GER | Kieler MTV | |||
D | NAGEL Stefan | GER | SV Lok Pritzwalk | ||
D | SALZ Paul Alexander | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
E | SCHMÜSER Emma | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Hamburger Rangliste U13 Herrar Florett | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RÄTHEL Werner | 2008 |
GER FC Greifswald
|
L | --- | Anmäld | ||
STARKE Dominic Julius | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
EGER Dayo | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HANSEN Henri | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
HANSEN Willem | 2010 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
MARXSEN Theodor | 2009 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Anmäld | ||
SIER Laurin | 2011 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
DROCHNER Raphael | 2009 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Anmäld | ||
POGOSJAN Erik | 2009 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
HASSELMANN Marc André | 2008 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Anmäld | ||
HASSELMANN Sean Lucas | 2009 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Anmäld | ||
SEEMANN Niklas | 2008 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
VON DER HEYDE Serafin | - | GER FC Ratzeburg | R | --- | Annullerad | ||
BURCHARDT Jonah | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | L | --- | Annullerad |
12 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
BRINKMANN Hans-Georg | GER | Hanseatischer FC Lübeck | |||
D | EHLERS Jordan Sidney | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | HOFFMANN Amelie | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KENTESH Serhiy | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
D | KLÖTZER Maximilian | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
KLUSENDICK Lennard Victor | GER | Kieler MTV | |||
D | NAGEL Stefan | GER | SV Lok Pritzwalk | ||
D | SALZ Paul Alexander | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
E | SCHMÜSER Emma | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Hamburger Rangliste U15 Herrar Florett | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
DREYER Lara | GER | Tränare | lör | SV Grün-Weiss Delmenhorst | |
VON POBLOTZKI Julia | GER | Anhörig | lör | SV Grün-Weiss Delmenhorst | |
VON POBLOTZKI Sascha | GER | Anhörig | lör | SV Grün-Weiss Delmenhorst | |
GAWRISCH Dieter | GER | Tränare | lör | SV Lok Pritzwalk | |
JUNKER Diana | GER | Sjukvård | lör | SV Lok Pritzwalk | |
SEIER Enrico | GER | Anhörig | lör | SV Lok Pritzwalk | |
DEGLER Maurice | GER | Tränare | lör | SVA Oranienburg | |
KÖHLER Joey | GER | Tränare | lör | SVA Oranienburg | |
PAMPEL Patrick | GER | Tränare | lör | Walddörfer SV | |
JANSHEN Friederike | GER | Tränare | lör | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |