Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KAHL Grit | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
KALKBRENNER Finja | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
KNAPP Vanessa | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHOLZ Susanne | 1989 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHRÖDER EGEA Anouk | 2007 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
CRUSTEWITZ Annett | 1974 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
FROMMOLT Emily | 2004 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
HENSE Jolina | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
HENSE Nicoletta | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
JASKULLA Klara | 2001 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Anmäld | ||
KRAUSE Rebekka | 2000 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
MENDE Marah | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
ZIEGLER Luise | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
ZIMMERMANN Judith Alexandra | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
VON BOGENDORFF Larissa Xenia | 2006 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Anmäld | ||
VOGEL Leona | 2002 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Anmäld | ||
HALM Kirsten | 1989 |
GER Fechtzentrum Berlin
|
R | --- | Anmäld | ||
BÖRMEL Mara Victoria | 2004 |
GER
|
R | 16 | Anmäld | ||
LUKAS Lisa | 2006 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | 2 | Anmäld | ||
RIEBER Friederike | 1997 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | 4 | Anmäld | ||
WERNER Sasha Diane | 2006 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | 6 | Anmäld | ||
PETERSEN Jara-Sophie | 2003 |
GER SV Einheit Altenburg
|
R | 1 | Anmäld | ||
KARPE Mareike | 2000 |
GER SV Halle
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHOBER Susann | 1971 |
GER SV Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
RÖLKE Friederike | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
JIRMANN Mathilde | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
NAUMANN Josy | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
OBERENDER Yara | - | GER FC Oelsnitz | R | --- | Annullerad | ||
NEUMANN Katrin | - | GER SV Halle | R | --- | Annullerad |
24 Anmälningar, 0 Bearbetas, 5 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av |
---|
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Sachsen-Anhalt Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2022 | Sachsen-Anhalt Rangliste Seniorer Damer Värja | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2023 | Sächsische Rangliste U20 Damer Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2023 | Sächsische Rangliste Seniorer Damer Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste U20 Damer Värja | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste Seniorer Damer Värja | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste U20 Damer Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste Seniorer Damer Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BERTKO Michael | 1978 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | 2 | Anmäld | ||
HÖCKE Wilhelm | 2004 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Anmäld | ||
KARNAGEL Leopold | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
KUTZERA Konstantin | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
LADEMANN Louis | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
MACHT Valentin Jannes | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
MICHALSKI Christoph | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
PETERSEN Bertil | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
FISCHER Uwe | 1964 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
JÄGER Adrian | 2004 |
GER Fechtcentrum Halle
|
L | --- | Anmäld | ||
KUNNIG Carl | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
CHROMKO Marcel | 1996 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Anmäld | ||
PLISCHKE Dennis | 2005 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Anmäld | ||
SEUFERT Julian | 2004 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
ADLER Andreas | 1985 |
GER FFV Rodleben
|
R | --- | Anmäld | ||
TETTENBORN Alexander | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
HAAK Felix | 2005 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | 10 | Anmäld | ||
HEINZ Jakob | 2004 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | 20 | Anmäld | ||
KINTZEL Marcel | 1978 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | 3 | Anmäld | ||
LUKAS Tom | 2002 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | 13 | Anmäld | ||
MÜLLER Jan | 1982 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
L | 14 | Anmäld | ||
SCHUMACHER Christian | 1982 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | 1 | Anmäld | ||
BICKEL Helmut | 1951 |
GER KSZU Meiningen
|
R | 12 | Anmäld | ||
HEINZE Gerhard | 1943 |
GER KSZU Meiningen
|
R | 7 | Anmäld | ||
PORFERT Ingo | 1978 |
GER KSZU Meiningen
|
R | 8 | Anmäld | ||
WEISE Steffen | 1976 |
GER SV Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
BERGER Matthias | 1969 |
GER USC Magdeburg
|
R | --- | Anmäld | ||
CICHOSZ Matthias | 1962 |
GER USC Magdeburg
|
R | --- | Anmäld | ||
FRANKEN Konstantin | 1992 |
GER USC München
|
R | --- | Anmäld | ||
METZNER Andreas | 1962 |
GER USV TU Dresden
|
R | --- | Anmäld | ||
CONSTANTINE Wyatt | 1990 |
USA FC Leipzig
|
L | --- | Anmäld | ||
ENZMANN Jonas | - | GER FC Leipzig | L | --- | Annullerad | ||
GIEßER Leon | - | GER FC Leipzig | L | --- | Annullerad | ||
HOGH Moritz | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
PETERSEN Ole | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
REIß Daniel | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
SPREMBERG Paul | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
STUMPF Max | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
THIELE Tom | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
BRAUN Denny | - | GER SV Halle | R | --- | Annullerad | ||
BREADEN MADDEN Gerard | - | IRL Dresdener FC | L | --- | Annullerad |
31 Anmälningar, 0 Bearbetas, 10 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av |
---|
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Sachsen-Anhalt Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2022 | Sachsen-Anhalt Rangliste Seniorer Herrar Värja | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2023 | Sächsische Rangliste Seniorer Herrar Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2023 | Sächsische Rangliste U20 Herrar Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste U20 Herrar Värja | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste Seniorer Herrar Värja | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste U20 Herrar Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste Seniorer Herrar Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SIBILLA Hannah | 2003 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
STERZIK Linda | 2000 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
AL HASHIM Rana | 2007 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
OEHME Lina | 2006 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
SOTHEN Ira | 1999 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
TAUBITZ Elina Annalena | 2007 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
WEGENER Marike | 1993 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHALLER Cora Elisabeth | 2003 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Anmäld | ||
WEMME Lina Elisabeth | 2004 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Anmäld | ||
KANNENBERG Mia | 2004 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | Anmäld | ||
KUKLA Ann-Sophie | 2002 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
RODE Marie-Sophie | 2002 |
GER FG Schwerin
|
L | --- | Anmäld | ||
HÖNNGER Isabelle Salome | 2003 |
GER FSC Jena
|
R | 2 | Anmäld | ||
HUBOLD Pia | 2006 |
GER FG Schwerin
|
R | 1 | Anmäld | ||
SCHRÖDER Josephine | 2006 |
GER FSC Jena
|
R | 3 | Anmäld | ||
BAUER Fenja | 2005 |
GER TG Dörnigheim
|
R | --- | Anmäld | ||
DRAHEIM Matilda | 2003 |
GER TG Dörnigheim
|
R | --- | Anmäld | ||
FOUDALI Douaa | 2001 |
MAR Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
BALLE Jennifer | - | GER Fechtcentrum Halle | R | --- | Annullerad | ||
KELLER Emilia | - | GER Fechtclub Radebeul | L | --- | Annullerad | ||
PERL Marie | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
RODE Christina | - | GER FG Schwerin | R | --- | Annullerad |
18 Anmälningar, 0 Bearbetas, 4 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | DJAWADI Nikolai | GER | FSC Jena | ||
DOYSCHER Vincent | GER | Dresdener FC | |||
CN | MEHNER Levy Etienne | GER | Dresdener FC | ||
B | PERELMANN Mark | ISR | FSC Jena | ||
SCHULZ Maik | GER | FG Schwerin |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Sachsen-Anhalt Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2022 | Sachsen-Anhalt Rangliste Seniorer Damer Florett | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste U20 Damer Florett | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste Seniorer Damer Florett | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U20 Damer Florett | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2022 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste Seniorer Damer Florett | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2023 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste Seniorer Damer Florett | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2023 | Sächsische Rangliste Seniorer Damer Florett | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2023 | Sächsische Rangliste U20 Damer Florett | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste U20 Damer Florett | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste Seniorer Damer Florett | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste Seniorer Damer Florett | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CHREN Simon | 2001 |
CZE Bohemians Praha
|
R | --- | Anmäld | ||
KOLAR Simon | 1989 |
CZE
|
R | --- | Anmäld | ||
LOESCHE Teo | 2002 |
GER BSG Stahl Nordhausen
|
R | 4 | Anmäld | ||
LEUSCHKE Jakob | 2005 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
MACHETANZ Jasper | 2003 |
GER TSG Weinheim
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUMANN Henry | 2007 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMIDT Konrad | 2007 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHUSTER Lucas | 2007 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
STRELOW Alexander | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
TIPPMER Paul | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
WOLF Julien | 2005 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
AHLVERS Philipp | 2004 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
MALITZKI Lukas | 2005 |
GER Fechtcentrum Halle
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHWAB Jamey Maurice | 2005 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
SPIELMANN Richard | 2004 |
GER Fechtcentrum Halle
|
L | --- | Anmäld | ||
THETMEYER Lucas | 2006 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
BENEDIX Carl | 2004 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Anmäld | ||
HANAWA Anthony | 2004 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Anmäld | ||
BICKEL Jakob | 1999 |
GER FG Rotation Berlin
|
L | --- | Anmäld | ||
ENGFER Friedrich | 2004 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | Anmäld | ||
REHDA Felix | 2003 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | Anmäld | ||
DOROW Richard | 1998 |
GER FSC Jena
|
L | 3 | Anmäld | ||
KORTE Thore | 2004 |
GER FSC Jena
|
R | 8 | Anmäld | ||
NEUBAUER Aaron | 2003 |
GER FSC Jena
|
R | 5 | Anmäld | ||
RENARD Nolann | 2004 |
GER FSC Jena
|
R | 2 | Anmäld | ||
SCHNABEL Lennart | 2007 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
STIER Franz | 2002 |
GER FSC Jena
|
L | 9 | Anmäld | ||
STÖHR Bernd | 1983 |
GER FSC Jena
|
R | 6 | Anmäld | ||
ZACHER Niklas | 2003 |
GER
|
R | 1 | Anmäld | ||
ZAGORNIK Lucas | 2003 |
GER FSC Jena
|
L | 7 | Anmäld | ||
EIFRIG Maximilian Johannes | 1999 |
GER PFC Potsdam
|
R | --- | Anmäld | ||
BECKMANN Benedikt | 2000 |
GER SV Angern
|
R | --- | Anmäld | ||
BECKMANN Otto | 2007 |
GER SV Angern
|
R | --- | Anmäld | ||
BLOCHWITZ Anton | 2006 |
GER TV Markkleeberg
|
L | --- | Anmäld | ||
EBERT Tillmann | 2005 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Anmäld | ||
HAMPO Ole | 2001 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMIDT Friedrich | 2003 |
GER USC Magdeburg
|
R | --- | Anmäld | ||
BRETSCHNER Liam | - | GER Dresdener FC | L | --- | Annullerad | ||
ECKNER Lykko | - | GER Dresdener FC | R | --- | Annullerad | ||
BERGMANN Jonathan | - | GER Fechtcentrum Halle | R | --- | Annullerad | ||
SASS Jan Lucas | - | GER FG Schwerin | R | --- | Annullerad | ||
SCHULTZ Milan | - | GER FG Schwerin | R | --- | Annullerad | ||
SCHMIDT Richard | - | GER USC Magdeburg | R | --- | Annullerad |
37 Anmälningar, 0 Bearbetas, 6 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | DJAWADI Nikolai | GER | FSC Jena | ||
DOYSCHER Vincent | GER | Dresdener FC | |||
CN | MEHNER Levy Etienne | GER | Dresdener FC | ||
B | PERELMANN Mark | ISR | FSC Jena | ||
SCHULZ Maik | GER | FG Schwerin |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Sachsen-Anhalt Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2022 | Sachsen-Anhalt Rangliste Seniorer Herrar Florett | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste U20 Herrar Florett | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste Seniorer Herrar Florett | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste Seniorer Herrar Florett | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2022 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U20 Herrar Florett | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2023 | Sächsische Rangliste Seniorer Herrar Florett | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2023 | Sächsische Rangliste U20 Herrar Florett | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste U20 Herrar Florett | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste Seniorer Herrar Florett | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste Seniorer Herrar Florett | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2022 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U20 Herrar Florett | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |