Förhandsgranskning fördelning av startplatser
last automatic modification of entries from waitinglist: 15 maj 2023 23:10:04
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ALLZEIT Emilia Luisa | 2010 |
GER FSV Mülheim/Ruhr
|
R | --- | Anmäld | ||
ALT Mathilda | 2010 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
BALANDJK Amalia | 2011 |
GER TV Alsfeld
|
L | --- | Anmäld | ||
BARTH Mara | 2010 |
GER Mainzer TV
|
L | --- | Anmäld | ||
BASTRON Julie | 2010 |
GER TV Ratingen
|
R | --- | Anmäld | ||
BERGER Elena | 2011 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | Anmäld | ||
BONET Sofie | 2010 |
GER CTG Koblenz
|
R | --- | Anmäld | ||
CHEMNITZ Nina | 2010 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
CORREIA Isabella Emilia | 2011 |
GER SG Kaarst
|
R | --- | Väntar | ||
DOLL Julia | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | Anmäld | ||
FROESCH Anna | 2010 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
GANSE Noée | 2011 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Anmäld | ||
HASSIL Anna | 2010 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | Anmäld | ||
LOHBAUER Ivy | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | Anmäld | ||
LOHMANN Amelie | 2011 |
GER TV Jahn Oelde
|
R | --- | Anmäld | ||
LUDWIG Lena Sophie | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Anmäld | ||
MEINHARDT Diana | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | Anmäld | ||
ÖZDOGAN Ela | 2010 |
GER FSV Mülheim/Ruhr
|
R | --- | Anmäld | ||
PAULSEN Luisa | 2011 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | Anmäld | ||
PODKOWIK Lara | 2010 |
GER TSV Kenten
|
R | --- | Anmäld | ||
PUSKARIC Julia | 2010 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | Anmäld | ||
REZI Luisa | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Anmäld | ||
RUS Timea | 2011 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | --- | Anmäld | ||
SALAME Amina Amatullah | 2011 |
GER Herner TC
|
R | --- | Anmäld | ||
SAYSAY Hlalia | 2011 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHEIBKE Marla | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHURR Greta | 2010 |
GER TSG Eislingen
|
L | --- | Anmäld | ||
STANG Carlotta | 2011 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
STEKOLSCHIK Katharina | 2011 |
GER FSV Mülheim/Ruhr
|
R | --- | Anmäld | ||
VOYTOVA Viktoria | 2010 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | Anmäld | ||
WINTERNHEIMER Anastasia | 2010 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Anmäld | ||
ZHOU Isabella | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Anmäld | ||
BENTALEB Shaima | - | GER FC Würth Künzelsau | L | --- | Annullerad | ||
CAVARA Marlene Charlotte Helen Kate | - | GER TSV Bayer Dormagen | R | --- | Annullerad | ||
GRAF Gianna | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
HEIM Katharina Sophie | - | GER SG Kaarst | R | --- | Annullerad | ||
ÖCHSLE Mila | - | GER TSG Eislingen | L | --- | Annullerad | ||
WAX Frieda | - | GER KTF Luitpold München | R | --- | Annullerad |
31 Anmälningar, 1 Bearbetas, 6 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BUJDOSO Gergö | GER | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. | ||
CN | LUCAS Bjarne | GER | Rheinischer Fechter-Bund e.V. | ||
CN | METHNER Philipp-Bernd | GER | Rheinischer Fechter-Bund e.V. | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | Bayerischer Fechterverband e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Funktionär | ANSORGE Marcel | GER | fencingworldwide | |
Funktionär | DERKUM Liska | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Funktionär | MARKER Matthias | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Funktionär | MÜLLER Andreas | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Domare | CN | BRANDT Florian | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Domare | B | SCHAICH Thomas | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2022 | Nordbadische Rangliste U13 Damer Sabel | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste U13 Damer Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2023 | Deutsche Rangliste U13 Damer Sabel | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2022 | Deutsche Rangliste U13 Damer Sabel | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BAYERN |
GER | --- | Anmäld | ||||
WÜRTTEMBERG |
GER | --- | Anmäld | ||||
WÜRTTEMBERG 2 |
GER | --- | Anmäld | ||||
NORDRHEIN |
GER | --- | Anmäld | ||||
NORDRHEIN 2 |
GER | --- | Anmäld | ||||
NORDRHEIN 3 |
GER | --- | Väntar | ||||
SÜD-WEST |
BARTH Mara (2010 L) ALT Mathilda (2010 R) FROESCH Anna (2010 R) |
GER | --- | Anmäld | |||
HESSEN |
- | --- | Annullerad |
6 Anmälningar, 1 Bearbetas, 1 Annullerad
Idrottare | Förbund | Lic. | N | R | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MAINZER TV Mainzer TV (GER) |
- | GER | - | GER SW |
1 Föranmälan
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BUJDOSO Gergö | GER | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. | ||
CN | LUCAS Bjarne | GER | Rheinischer Fechter-Bund e.V. | ||
CN | METHNER Philipp-Bernd | GER | Rheinischer Fechter-Bund e.V. | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | Bayerischer Fechterverband e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Funktionär | ANSORGE Marcel | GER | fencingworldwide | |
Funktionär | DERKUM Liska | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Funktionär | MARKER Matthias | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Funktionär | MÜLLER Andreas | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Domare | CN | BRANDT Florian | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Domare | B | SCHAICH Thomas | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
JANSHEN Friederike | GER | Tränare | lör | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |