Förhandsgranskning fördelning av startplatser
last automatic modification of entries from waitinglist: 25 okt. 2022 05:00:09
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BAUER Lina | 2007 |
GER TSG Eislingen
|
R | 1.30 | Anmäld | ||
BIJOK Mathilde | 2007 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 1.26 | Anmäld | ||
BREER Jana | 2004 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 1.24 | Anmäld | ||
BRÜNJES Katharina | 2005 |
GER TV Jahn Oelde
|
L | 1.35 | Anmäld | ||
BÜCHNER Chayenne | 2004 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.15 | Anmäld | ||
CADAO Leonie | 2004 |
GER
|
R | 1.9 | Anmäld | ||
CHAMPION Elizabeth | 2007 |
GER TV Ratingen
|
R | 1.39 | Anmäld | ||
GILLES Nora | 2005 |
GER FSV Mülheim/Ruhr
|
R | --- | Anmäld | ||
GRAUDINS Catalin | 2006 |
GER CHARLEVILLE, Mainzer TV
|
R | 1.11 | Anmäld | ||
GRAUDINS Victoria | 2005 |
GER CHARLEVILLE, Mainzer TV
|
L | 1.6 | Anmäld | ||
GUBITZ Emilia | 2007 |
GER FR Nürnberg
|
R | 1.33 | Anmäld | ||
HAACK Mirja-Lena | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.36 | Anmäld | ||
HARTMANN Kora Jasmin | 2004 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.12 | Anmäld | ||
HERBON Cisanne | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.19 | Anmäld | ||
HERBON Felice | 2004 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.1 | Anmäld | ||
HIRSCHFELD Anastasija | 2005 |
GER TSG Eislingen
|
R | 1.5 | Anmäld | ||
HUMMEL Milena | 2007 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.48 | Anmäld | ||
KLOSKA Rosalie | 2007 |
GER FR Nürnberg
|
R | 1.34 | Anmäld | ||
KOBER Josephine | 2005 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.13 | Anmäld | ||
KOHL Polina | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.22 | Anmäld | ||
KÜPPER Livia | 2006 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 1.27 | Anmäld | ||
KURZAWA Marisa Victoria | 2006 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.4 | Anmäld | ||
KUS Jana | 2007 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.29 | Anmäld | ||
LACKMANN Xenia | 2004 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
LAHJOUJI Hajar | 2007 |
GER SG Kaarst
|
R | --- | Anmäld | ||
LANDSLEITNER Teresa | 2005 |
GER FR Nürnberg
|
R | 1.20 | Anmäld | ||
LUCAS Annika | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.44 | Anmäld | ||
LÜKING Johanna | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.31 | Anmäld | ||
MARX Maja | 2006 |
GER FR Nürnberg
|
R | 1.18 | Anmäld | ||
MITNACHT Emma | 2005 |
GER CTG Koblenz
|
R | --- | Anmäld | ||
MIX Esther Marie | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.37 | Anmäld | ||
NEUMANN Sina | 2004 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.3 | Anmäld | ||
NEUNER Elyza | 2006 |
GER FR Nürnberg
|
R | 1.28 | Anmäld | ||
NITSCHMANN Tiziana | 2005 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.8 | Anmäld | ||
PABST Johanna Clara | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | --- | Anmäld | ||
PALLENBERG Merle | 2007 |
GER TV Jahn Oelde
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHLAFFER Dorothea | 2008 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.38 | Anmäld | ||
SCHMIDT Lara | 2004 |
GER TV Alsfeld
|
R | 1.46 | Anmäld | ||
STEMPER Lena | 2005 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.2 | Anmäld | ||
THOMÉ Marie | 2006 |
GER Mainzer TV
|
R | 1.16 | Anmäld | ||
TROPMANN Abigail | 2004 |
GER Mainzer TV
|
R | 1.23 | Anmäld | ||
WEBER Christine Marie | 2003 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.7 | Anmäld | ||
WEILAND Julia | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.21 | Anmäld | ||
WEILAND Mia | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.25 | Anmäld | ||
ECKSTEIN Mia | - | GER | L | --- | Annullerad | ||
HERMANN Jasmin | - | GER FC Würth Künzelsau | R | 1.40 | Annullerad | ||
PUSKARIC Laura | - | GER TSG Eislingen | R | --- | Annullerad | ||
SCHNIEPP Céline | - | GER FC Würth Künzelsau | R | 1.43 | Annullerad | ||
SCHUSTER Finja | - | GER TSG Eislingen | R | 1.49 | Annullerad | ||
STRAUB Fanny | - | GER FC Würth Künzelsau | R | 1.17 | Annullerad |
44 Anmälningar, 0 Bearbetas, 6 Annullerad
Idrottare | Förbund | Lic. | N | R |
---|
4 Föranmälan
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
B | PANOV Aleksey | GER | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. | ||
CN | SCHLAFFER Leon | GER | Rheinischer Fechter-Bund e.V. | ||
CN | WENNEMAR Bas | GER | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll | |
---|---|---|---|---|
Domare | ||||
Funktionärer | ||||
COSTACHE Dan | ROU | TSV Bayer Dormagen (GER) | Tränare | |
LEHMANN Eero | GER | TSV Bayer Dormagen (GER) | Tränare | |
BOKOR Gergely | HUN | TSV Bayer Dormagen (GER) | Tränare | |
KAWALD Olaf | GER | TSV Bayer Dormagen (GER) | Tränare |
Funktionär | DERKUM Liska | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Funktionär | DERKUM Lukas | GER | fencingworldwide | |
Funktionär | MÜLLER Andreas | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Funktionär | SÜFKE Christina | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Domare | CN | HILGER Jakob | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Domare | CN | KALTER Felix | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Domare | B | KLUGER Vincent | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Domare | B | PANOV Aleksey | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2022 | Deutsche Rangliste U20 Damer Sabel | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2023 | Württembergische Rangliste U20 Damer Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2023 | Mittelrheinische Rangliste U20 Damer Sabel | Fechterbund Mittelrhein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2022 | Bayerische Rangliste U20 Damer Sabel | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste U20 Damer Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MAINZER TV Mainzer TV (GER) |
GRAUDINS Catalin (2006 R) GRAUDINS Victoria (2005 L) TROPMANN Abigail (2004 R) THOMÉ Marie (2006 R) |
GER | --- | Anmäld | |||
FC WÜRTH KÜNZELSAU FC Würth Künzelsau (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
TSC EINTRACHT DORTMUND TSC Eintr. Dortmund (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
FR NÜRNBERG FR Nürnberg (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
BAYER DORMAGEN TSV Bayer Dormagen (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
SG KAARST SG Kaarst (GER) |
LAHJOUJI Hajar (2007 R) MIX Esther Marie (2008 R) KARCHER Lena Johanna (2007 R) NOWAG Sophia (2008 R) |
GER | --- | Anmäld | |||
TSG EISLINGEN TSG Eislingen (GER) |
- | --- | Annullerad |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
B | PANOV Aleksey | GER | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. | ||
CN | SCHLAFFER Leon | GER | Rheinischer Fechter-Bund e.V. | ||
CN | WENNEMAR Bas | GER | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Funktionär | DERKUM Liska | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Funktionär | DERKUM Lukas | GER | fencingworldwide | |
Funktionär | MÜLLER Andreas | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Funktionär | SÜFKE Christina | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Domare | CN | HILGER Jakob | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Domare | CN | KALTER Felix | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Domare | B | KLUGER Vincent | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Domare | B | PANOV Aleksey | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
MIX Ellen Susanne | GER | Tränare | Rheinischer Fechter-Bund e.V. | ||
MIX Esther Marie | GER | Tränare | Rheinischer Fechter-Bund e.V. | ||
CAMUS Jan Patrick | GER | Tränare | Westfälischer Fechter Bund e.V. |