Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MARX Finja | 2010 |
GER Fechterring Hochwald
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHMITZ Alina | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHALLERT Anna- Helena | 2010 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
OBERTHÜR Emma | 2008 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
MARX Valentino | GER | Fechterring Hochwald |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KRÄMER Angelique - Sophie | 2007 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
BUHL Gesa | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
OBERTHÜR Emma | 2008 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
MARX Valentino | GER | Fechterring Hochwald |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MEISBERGER Remo | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
STRAUB Ben | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
BALLER Joshua | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
DE OLIVEIRA BRAGA SALEIRO CARDOSO Hugo | 2008 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
HERRING Mark | 2008 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
LENZ Julius | 2010 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
POLLEY Elias | 2010 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
STROHSCHEIN Leo | 2009 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
CORBIE Mika | 2009 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
NAMEK Aran | 2009 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BANOWITZ Constantin | 2009 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
SÜS Samuel | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
GOLDMANN Paul | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
HERRING Damon | - | GER Fechtzentrum Maxdorf | R | --- | Annullerad |
13 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
MARX Valentino | GER | Fechterring Hochwald |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHÖMER Jonas | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
BUBERL Erik Niklas | 2007 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
DE OLIVEIRA BRAGA SALEIRO CARDOSO Hugo | 2008 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
GRÖGER Christoph | 2007 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
STROHSCHEIN Leo | 2009 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
CORBIE Mika | 2009 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
NAMEK Aran | 2009 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
DORT Cornelius | 2006 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
GOLDMANN Paul | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
9 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
MARX Valentino | GER | Fechterring Hochwald |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
IWERSEN Marte | 2012 |
GER ETUF Essen
|
R | --- | Anmäld | ||
FRÖHLICH Josefine | 2012 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
OBERLE Ella | 2012 |
GER VT Zweibrücken
|
L | --- | Anmäld | ||
PAUL Mia Eve | 2012 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
ROSSBACH Emma | 2012 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BUSCHE Lena | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HENSEN Lara | 2011 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
KEHRER Ann-Kathrin | 2010 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
HOWARD Fainne | 2010 |
IRL TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BUSCHE Lena | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U13 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Mittelrheinische Rangliste U13 Damer Florett | Fechterbund Mittelrhein e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BAHNEMANN Elise | 2008 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
KORNBERGER Siri | 2009 |
GER TSG Weinheim
|
R | --- | Anmäld | ||
HUSSUNG Aiana | 2009 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
KEHRER Ann-Kathrin | 2010 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
WAHLHEIMER Clara | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
HOWARD Fainne | 2010 |
IRL TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U15 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Mittelrheinische Rangliste U15 Damer Florett | Fechterbund Mittelrhein e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
WEYERMANN Freya | 2007 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
HASSINGER Sophie | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
L | --- | Anmäld | ||
KIESSLING Florence | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
WAHLHEIMER Clara | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
GONTIER Ninon | - | BEL CE de Neufchateau | R | --- | Annullerad | ||
SCHOLTES Elise | - | BEL CE de Neufchateau | L | --- | Annullerad |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BUSCHE Lena | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U17 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
AGIUS Tristan | 2013 |
GBR TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
SIMON Ryan | 2012 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
KORNBERGER Ole | 2012 |
GER TSG Weinheim
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHNEIDER Cem | 2013 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
WILHELM Flynn | 2012 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KIM Gene | - | USA TSG Kaiserslautern | L | --- | Annullerad |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BUSCHE Lena | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BECK János | 2010 |
GER FS TG Würzburg
|
L | --- | Anmäld | ||
HOPPE Maximilian | 2010 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
EUSKIRCHEN Jannis | 2010 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
FREY Karl Christian | 2011 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BUSCHE Lena | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Mittelrheinische Rangliste U13 Herrar Florett | Fechterbund Mittelrhein e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BECK János | 2010 |
GER FS TG Würzburg
|
L | --- | Anmäld | ||
ILIN Nils | 2009 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
EUSKIRCHEN Jannis | 2010 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
FREY Karl Christian | 2011 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
GOLDMANN Paul | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
LEHNER Fynn | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
CORBIE Mika | - | GER TSG Friesenheim | R | --- | Annullerad | ||
NAMEK Aran | - | GER TSG Friesenheim | R | --- | Annullerad |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Mittelrheinische Rangliste U15 Herrar Florett | Fechterbund Mittelrhein e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BAPPERT Felix | 2006 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
NIEßNER Finn | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
DORT Cornelius | 2006 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
GOLDMANN Paul | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
KEMPE Jonah-Maurice | 2007 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
LEHNER Fynn | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BUSCHE Lena | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
MEISBERGER Barbara | GER | Anhörig | lör | ATSV Saarbrücken | |
STRAUB Leon | GER | Tränare | lör | ATSV Saarbrücken | |
STRAUB Max | GER | Tränare | lör | ATSV Saarbrücken | |
WEYERMANN Sandie | GER | Tränare | sön | Dürener FC | |
BALLER Frank | GER | Anhörig | lör | Fechterring Hochwald | |
KRÄMER Jaqueline | GER | Anhörig | lör | Fechterring Hochwald | |
KRÄMER Stefan | GER | Anhörig | lör | Fechterring Hochwald | |
MARX Stefanie | GER | Tränare | lör | Fechterring Hochwald | |
SCHMITZ HEISEL Marion | GER | Anhörig | lör | Fechterring Hochwald | |
ELLENBERGER Dominic | GER | Tränare | lör | Fechtzentrum Maxdorf | |
KREUTZ Marcel | GER | Tränare | lör | Fechtzentrum Maxdorf | |
VERST Gerald | GER | Tränare | lör | Fechtzentrum Maxdorf | |
BAPPERT Dirk | GER | Tränare | sön | TG Frankenthal | |
CHEN-HASSINGER Jacey | GER | Anhörig | sön | TG Frankenthal | |
NIESSNER Kerstin | GER | Anhörig | sön | TG Frankenthal | |
KRIEGER-KETTERING Johannes | GER | Tränare | lör sön | TSG Kaiserslautern | |
LUCZAK Maximilian | GER | Tränare | lör sön | TSG Kaiserslautern | |
TJARKS Lasse | GER | Tränare | lör sön | TSG Weinheim |