Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
EHRET Maya | 2012 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
CN | MARX Charlotte | GER | Fechterring Hochwald | ||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BIESEMANN Leni | 2009 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
MARX Finja | 2010 |
GER Fechterring Hochwald
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHALLERT Anna- Helena | 2010 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
HUSSUNG Aiana | 2009 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
PRISON Sisilia Jenai | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHÄFER Olivia | 2010 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
CN | MARX Charlotte | GER | Fechterring Hochwald | ||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Saarländische Rangliste U13 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U13 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BIESEMANN Leni | 2009 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
KELLER Magdalena | 2007 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
MARX Finja | 2010 |
GER Fechterring Hochwald
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHMITZ Alina | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
WILHELM Michelle | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
PRISON Sisilia Jenai | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHÄFER Olivia | 2010 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
HUSSUNG Aiana | - | GER TV Homburg | R | --- | Annullerad |
7 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
CN | MARX Charlotte | GER | Fechterring Hochwald | ||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STIERL Anna | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
HUSSUNG Aerin | 2005 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
CN | MARX Charlotte | GER | Fechterring Hochwald | ||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
EHRING Julius | 2011 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
WEIJAND Conner | 2012 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
BAYER Samuel | 2012 |
GER TG Rohrbach
|
L | --- | Anmäld | ||
LAUB Niclas | 2012 |
GER TG Rohrbach
|
L | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
CN | MARX Charlotte | GER | Fechterring Hochwald | ||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MEISBERGER Remo | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
STRAUB Ben | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
BRÜCKMANN Bjarne | 2010 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Anmäld | ||
RUPPERT Paul | 2010 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
POLLEY Elias | 2010 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
STROHSCHEIN Leo | 2009 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
AQUILOTTI Matteo Pasquale | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BANOWITZ Constantin | 2009 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
ZANT Ahmed | 2010 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
LENZ Julius | - | GER Fechtzentrum Maxdorf | R | --- | Annullerad |
9 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
CN | MARX Charlotte | GER | Fechterring Hochwald | ||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RUPPERT Paul | 2010 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
GRÖGER Christoph | 2007 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
KOSER Daniel | 2008 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
AQUILOTTI Matteo Pasquale | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BANOWITZ Constantin | 2009 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
SÜS Samuel | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
ZANT Ahmed | 2010 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
KRIER Felix | - | GER FSC Saarlouis | L | --- | Annullerad | ||
KRIER Linus | - | GER FSC Saarlouis | R | --- | Annullerad |
7 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
CN | MARX Charlotte | GER | Fechterring Hochwald | ||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHÖMER Jonas | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
ELLENBERGER Dominic | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
GRÖGER Christoph | 2007 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
KOSER Daniel | 2008 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHLOSSER Jonah | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
HANS Matthis | 2006 |
GER TG Rohrbach
|
R | --- | Anmäld | ||
BERRANG Manuel | 2006 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
SÜS Samuel | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
DORT Cornelius | 2006 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
STRAUB Max | - | GER ATSV Saarbrücken | R | --- | Annullerad |
9 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
CN | MARX Charlotte | GER | Fechterring Hochwald | ||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
BRÜCKMANN Bernd | GER | Anhörig | lör | FC Offenbach | |
LENZ Silvia | GER | Anhörig | lör | Fechtzentrum Maxdorf | |
VERST Gerald | GER | Tränare | lör | Fechtzentrum Maxdorf | |
STRAUB Johanna | GER | Tränare | lör | TG Rohrbach | |
IMBSWEILER Lars | GER | Tränare | lör | TV Homburg | |
PETRI Volker | GER | Tränare | VT Zweibrücken |