Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STG HEIDENHEIMER SB / TSV LAUPHEIM Heidenheimer SB (GER) |
GER | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BÜHNER Holger | GER | TSF Ditzingen | ||
BÜHNER Samuel | GER | TSF Ditzingen | |||
CN | BÜHNER Theresa | GER | TSF Ditzingen | ||
B | HAENSCHKE Louis Albert | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | HARGINA Silke | GER | TSF Ditzingen | ||
CN | HEISLER Matthias | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | REIN Melinda | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | ROPERTZ Benjamin | GER | TSF Ditzingen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
QUEISSER Lea | 2011 |
GER FC Ravenstein
|
R | --- | Anmäld | ||
HEINRICH Katharina | 2012 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
L | --- | Anmäld | ||
BASSO Carla | 2011 |
GER SportVg Feuerbach
|
R | --- | Anmäld | ||
MAGANO Coleen | 2012 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
ELTAROV Luana | 2012 |
GER TSV Laupheim
|
R | --- | Anmäld | ||
SLOBOZIAN Eugenia | 2011 |
ROU Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHIEGG Helena | - | GER | R | --- | Annullerad |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BÜHNER Holger | GER | TSF Ditzingen | ||
BÜHNER Samuel | GER | TSF Ditzingen | |||
CN | BÜHNER Theresa | GER | TSF Ditzingen | ||
B | HAENSCHKE Louis Albert | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | HARGINA Silke | GER | TSF Ditzingen | ||
CN | HEISLER Matthias | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | REIN Melinda | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | ROPERTZ Benjamin | GER | TSF Ditzingen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Nordbadische Rangliste U11 Damer Värja | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Württembergische Rangliste U11 Damer Värja | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2022 | Südbadische Rangliste U11 Damer Värja | Südbadischer Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEINRICH Svenja | 2008 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
L | --- | Anmäld | ||
PESCHKE Monja | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHUBERT Lina | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HERBST Larissa | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BARTH Jenna | 2008 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
BUCK Marlene | 2007 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
PETERS Nina | 2008 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCH Katie | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
GRÄßLE Sophia | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
HERZ Elisabeth | 2010 |
GER Heidenheimer SB
|
L | --- | Anmäld | ||
HERZ Maria | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
MAUCH Fabienne | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUBER Greta | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
NÜSSELER Lisa-Marie | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
SÜNDERHAUF Anna | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
GENG Leticia | 2009 |
GER PSV Karlsruhe
|
R | --- | Anmäld | ||
HOFFMANN Hannah | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
SANCHEZ-HERMOSILLA Lucia | 2008 |
GER PSV Karlsruhe
|
R | --- | Anmäld | ||
BERR Zahra | 2009 |
GER SportVg Feuerbach
|
R | --- | Anmäld | ||
BIRKEN Smilla | 2008 |
GER SportVg Feuerbach
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMUTZ Kim | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
MASINDE Mila | 2010 |
GER SV Waldkirch
|
R | --- | Anmäld | ||
IHLN Sara | 2008 |
GER TSV Tettnang
|
R | --- | Anmäld | ||
AMLER Maike | 2008 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Anmäld | ||
KLAUS Nele | 2010 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Anmäld | ||
NIKIFOROV Viktoria | 2009 |
GER TSF Ditzingen
|
L | --- | Anmäld | ||
KASPER Elina | 2007 |
GER TSG Backnang
|
R | --- | Anmäld | ||
ENGLERT Celina | 2007 |
GER TSG Reutlingen
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHACHERBAUER Madeleine | 2007 |
GER TSG Reutlingen
|
R | --- | Anmäld | ||
GANZ Celina | 2008 |
GER TSV Pliezhausen
|
R | --- | Anmäld | ||
WUNDERLE Lisa | - | GER Fechtakademie Ravensburg | R | --- | Annullerad | ||
MOHR Darin | - | GER Heidelberger FC/TSG R. | R | --- | Annullerad | ||
MAIER Hannah | - | GER | L | --- | Annullerad | ||
WERNER Sophia | - | GER Heidenheimer SB | R | --- | Annullerad | ||
GLEICH Lina | - | GER Rastatter TV | R | --- | Annullerad | ||
HUBERICH Lisa | - | GER Freiburger TS | R | --- | Annullerad | ||
NEUMEISTER Julia | - | GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang | R | --- | Annullerad | ||
SLOBOZIAN Elena | - | ROU Heidenheimer SB | L | --- | Annullerad |
30 Anmälningar, 0 Bearbetas, 8 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BÜHNER Holger | GER | TSF Ditzingen | ||
BÜHNER Samuel | GER | TSF Ditzingen | |||
CN | BÜHNER Theresa | GER | TSF Ditzingen | ||
CN | GECKELER Dominik | GER | TSG Reutlingen | ||
B | HAENSCHKE Louis Albert | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | HARGINA Silke | GER | TSF Ditzingen | ||
CN | HEISLER Matthias | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | REIN Melinda | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | ROPERTZ Benjamin | GER | TSF Ditzingen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Württembergische Rangliste U15 Damer Värja | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | Nordbadische Rangliste U15 Damer Värja | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STG FC HARDHEIM-HÖPFINGEN / FC TBB FC Hardheim-Höpfingen (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
HEIDELBERGER FC/TSG R. Heidelberger FC/TSG R. (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
HEIDENHEIMER SB Heidenheimer SB (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
TSF DITZINGEN TSF Ditzingen (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
STG TSV TETTNANG / FA RAVENSBURG TSV Tettnang (GER) |
- | --- | Annullerad | ||||
FC HARDHEIM-HÖPFINGEN FC Hardheim-Höpfingen (GER) |
- | --- | Annullerad | ||||
FECHTAKADEMIE RAVENSBURG Fechtakademie Ravensburg (GER) |
- | --- | Annullerad |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BÜHNER Holger | GER | TSF Ditzingen | ||
BÜHNER Samuel | GER | TSF Ditzingen | |||
CN | BÜHNER Theresa | GER | TSF Ditzingen | ||
CN | GECKELER Dominik | GER | TSG Reutlingen | ||
B | HAENSCHKE Louis Albert | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | HARGINA Silke | GER | TSF Ditzingen | ||
CN | HEISLER Matthias | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | REIN Melinda | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | ROPERTZ Benjamin | GER | TSF Ditzingen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEIDENHEIMER SB Heidenheimer SB (GER) |
GER | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BÜHNER Holger | GER | TSF Ditzingen | ||
BÜHNER Samuel | GER | TSF Ditzingen | |||
CN | BÜHNER Theresa | GER | TSF Ditzingen | ||
B | HAENSCHKE Louis Albert | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | HARGINA Silke | GER | TSF Ditzingen | ||
CN | HEISLER Matthias | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | REIN Melinda | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | ROPERTZ Benjamin | GER | TSF Ditzingen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
JACOB Lucas | 2012 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
R | --- | Anmäld | ||
HARTWIG Jethro | 2012 |
GER FC Mosbach
|
R | --- | Anmäld | ||
BANNIK Maximilian | 2011 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KREß Joshua | 2011 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
LASLO Semih | 2012 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
SÜNDERHAUF Paul | 2012 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
WINKLER Moritz | 2012 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
FRÖBER Matti | 2011 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Anmäld | ||
HIRSCH Samuel | 2011 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
WEBER Nico | 2012 |
GER TV Lahr
|
R | --- | Anmäld | ||
HEYDER Booth | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
JÄGER Marc | - | GER SV Waldkirch | R | --- | Annullerad |
10 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BÜHNER Holger | GER | TSF Ditzingen | ||
BÜHNER Samuel | GER | TSF Ditzingen | |||
CN | BÜHNER Theresa | GER | TSF Ditzingen | ||
B | HAENSCHKE Louis Albert | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | HARGINA Silke | GER | TSF Ditzingen | ||
CN | HEISLER Matthias | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | REIN Melinda | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | ROPERTZ Benjamin | GER | TSF Ditzingen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Nordbadische Rangliste U11 Herrar Värja | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Württembergische Rangliste U11 Herrar Värja | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2022 | Südbadische Rangliste U11 Herrar Värja | Südbadischer Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OSTALSKIY Ivan | 2007 |
CZE Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
BREUNIG Hermann | 2009 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
R | --- | Anmäld | ||
JACOB Louis | 2009 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
R | --- | Anmäld | ||
BLASER Leonard | 2008 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BLOHM Kai | 2008 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
NOE Louis | 2007 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BERTELE Lars | 2010 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
EICHHORN Sebastian | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
GREWER Tobias | 2010 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
HÄBERLE Max | 2010 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
KASDORFF Marius | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
KEITEL Moritz | 2010 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
KÖPF Cornelius | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
KÖPF Johannes | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
KREß Noah | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
KUMMER Eilert | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
KUMMER Rainald | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
REICH Paul | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
RIFFEL Finn Niklas | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
SAUR Julian Joel | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMUTZ Kilian | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHULLER Stephan | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHÜNKE Hendrik | 2010 |
GER Heidenheimer SB
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHWARZ Julian | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
ZIMMERMANN Frederik | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
KLASSEN Jonathan | 2009 |
GER PSV Karlsruhe
|
R | --- | Anmäld | ||
REGIN Henrik | 2010 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
FRANZ Sonnwin Huidi | 2009 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
BAUMGÄRTNER Tim | 2007 |
GER SportVg Feuerbach
|
R | --- | Anmäld | ||
BENDIG Ben | 2009 |
GER SportVg Feuerbach
|
R | --- | Anmäld | ||
STEIDLE Maximilian | 2009 |
GER SportVg Feuerbach
|
R | --- | Anmäld | ||
WIRTH Florian | 2009 |
GER SportVg Feuerbach
|
R | --- | Anmäld | ||
IDLER Lucas | 2008 |
GER SV Böblingen
|
L | --- | Anmäld | ||
MARQUARDT Deniz | 2008 |
GER SV Böblingen
|
R | --- | Anmäld | ||
HENTSCHEL Sebastian | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BUCHHOLTZ Jannek | 2008 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Anmäld | ||
WILLERS Colten | 2007 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Anmäld | ||
ZUCCHINI Matteo | 2009 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Anmäld | ||
DREYER Malte | 2008 |
GER TSG Backnang
|
L | --- | Anmäld | ||
HEIß Luis | 2009 |
GER TSG Reutlingen
|
R | --- | Anmäld | ||
MUTZKE Jonah | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
GANZ David | 2007 |
GER TSV Pliezhausen
|
L | --- | Anmäld | ||
HUMMEL Rudy | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
DIANGAMO David | 2008 |
ZAM SV Waldkirch
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUMEISTER Alexander | - | GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang | R | --- | Annullerad |
44 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BÜHNER Holger | GER | TSF Ditzingen | ||
BÜHNER Samuel | GER | TSF Ditzingen | |||
CN | BÜHNER Theresa | GER | TSF Ditzingen | ||
CN | GECKELER Dominik | GER | TSG Reutlingen | ||
B | HAENSCHKE Louis Albert | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | HARGINA Silke | GER | TSF Ditzingen | ||
CN | HEISLER Matthias | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | REIN Melinda | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | ROPERTZ Benjamin | GER | TSF Ditzingen | ||
D | SHEHATA Ahmed | GER | SportVg Feuerbach |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Württembergische Rangliste U15 Herrar Värja | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | Nordbadische Rangliste U15 Herrar Värja | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FC HARDHEIM-HÖPFINGEN FC Hardheim-Höpfingen (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
FC TAUBERBISCHOFSHEIM FC Tauberbischofsheim (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
HEIDENHEIMER SB Heidenheimer SB (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
SPORTVG FEUERBACH SportVg Feuerbach (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
TSF DITZINGEN 2 TSF Ditzingen (GER) |
GER | --- | Anmäld |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BÜHNER Holger | GER | TSF Ditzingen | ||
BÜHNER Samuel | GER | TSF Ditzingen | |||
CN | BÜHNER Theresa | GER | TSF Ditzingen | ||
CN | GECKELER Dominik | GER | TSG Reutlingen | ||
B | HAENSCHKE Louis Albert | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | HARGINA Silke | GER | TSF Ditzingen | ||
CN | HEISLER Matthias | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | REIN Melinda | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | ROPERTZ Benjamin | GER | TSF Ditzingen | ||
D | SHEHATA Ahmed | GER | SportVg Feuerbach |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
HEINRICH Petra | GER | Tränare | FC Hardheim-Höpfingen | ||
JACOB Martina | GER | Tränare | lör | FC Hardheim-Höpfingen | |
PESCHKE Oliver | GER | Tränare | sön | FC Hardheim-Höpfingen | |
BISCHOF-HEINRICHS Hubert | GER | Tränare | lör sön | FC Tauberbischofsheim | |
BASSO Diane | GER | Anhörig | lör | FC TuS Stuttgart | |
BARTH Martin | GER | Tränare | sön | Heidelberger FC/TSG R. | |
SOZANSKI Piotr | GER | Tränare | lör sön | Heidenheimer SB | |
SPIRIDON Gavrila | ROU | Tränare | sön | SV Böblingen | |
HUBERICH Jochem | GER | Tränare | sön | SV Waldkirch | |
LANGENBACHER Andy | GER | Tränare | sön | SV Waldkirch | |
FACH Christian | GER | Tränare | sön | TSB Ravensburg | |
IHLN Ralf | GER | Anhörig | sön | TSB Ravensburg |