Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZWICKER Annemarie | 2010 |
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, FC Konstanz
|
R | --- | Anmäld | ||
HÖPFL Milla | 2010 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
WEIGAND Sara Marie | 2009 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
KÖNCZÖL Edith | 2010 |
GER Freiburger TS
|
R | --- | Anmäld | ||
FLAD Rebekka | 2009 |
GER MTV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
CHAKYR Assol | 2010 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
KÄMPER Enie | 2010 |
GER SC Korb
|
R | --- | Anmäld | ||
OTT Pia | 2009 |
GER SC Korb
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHNEIDER Luisa | 2010 |
GER SC Korb
|
R | --- | Anmäld | ||
TRAPP Kyrima | 2009 |
GER SC Korb
|
R | --- | Anmäld | ||
HEIDELBERG Lilly | 2010 |
GER SV Esslingen
|
R | --- | Anmäld | ||
LUPFER Ella | 2010 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
MACK Johanna | 2010 |
GER SV Esslingen
|
L | --- | Anmäld | ||
DANNENMANN Marie-Sophie | 2010 |
GER TSB Schwäbisch Gmünd
|
R | --- | Anmäld | ||
KORNBERGER Siri | 2009 |
GER TSG Weinheim
|
R | --- | Anmäld | ||
KRAFT Vivian | 2009 |
GER TSG Weinheim
|
R | --- | Anmäld | ||
HÖFLACHER Anne | 2009 |
GER TV Cannstatt
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHAGER Wuxi | 2009 |
GER TV Cannstatt
|
R | --- | Anmäld | ||
GÜNTER Paulina | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
NEUMEISTER Julia | - | GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang | R | --- | Annullerad |
18 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | REIBETANZ Victor | GER | PSV Stuttgart | ||
D | VOLLMER Vincent | GER | SC Korb |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Württembergische Rangliste U13 Damer Florett | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | Nordbadische Rangliste U13 Damer Florett | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Südbadische Rangliste U13 Damer Florett | Südbadischer Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SC KORB SC Korb (GER) |
TRAPP Kyrima (2009 R) SCHNEIDER Luisa (2010 R) OTT Pia (2009 R) KÄMPER Enie (2010 R) |
GER | --- | Anmäld | |||
STG TSV TETTNANG / TSB SCHWÄBISCH GMÜND TSV Tettnang (GER) |
- | --- | Annullerad | ||||
PSV STUTTGART PSV Stuttgart (GER) |
- | --- | Annullerad | ||||
TSG WEINHEIM TSG Weinheim (GER) |
- | --- | Annullerad |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | REIBETANZ Victor | GER | PSV Stuttgart | ||
D | VOLLMER Vincent | GER | SC Korb |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HÖPFL Amelie | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
TROPMANN Anastasia | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
KIECKBUSCH Mirjam | 2003 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
LUFT Lilly | 2006 |
GER SV Esslingen
|
L | --- | Anmäld | ||
CARSTENSEN Lina | 2005 |
GER TG Biberach
|
R | --- | Anmäld | ||
KRAFT Maja | 2007 |
GER TSG Weinheim
|
R | --- | Anmäld | ||
FRANKE Lena Inken | 2006 |
GER TV Haueneberstein
|
R | --- | Anmäld | ||
MALETZ Alina | 2005 |
GER TV Lahr
|
R | --- | Anmäld | ||
ARNELA Lucia | - | GER FC Tauberbischofsheim | R | --- | Annullerad | ||
EVERS Larissa | - | GER FC Tauberbischofsheim | L | --- | Annullerad | ||
MERT Buket | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
BAARS Anna | - | GER PSV Stuttgart | R | --- | Annullerad | ||
JAKOB Mia | - | GER PSV Stuttgart | R | --- | Annullerad | ||
ÖTTL Lea | - | GER PSV Stuttgart | R | --- | Annullerad | ||
RUSTLER Aline | - | GER PSV Stuttgart | L | --- | Annullerad | ||
UMLAUF Mara Anneke | - | GER PSV Stuttgart | R | --- | Annullerad | ||
VOGEL Greta | - | GER PSV Stuttgart | R | --- | Annullerad | ||
WITT Lara | - | GER PSV Stuttgart | R | --- | Annullerad |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 10 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAIR Stephan | GER | PSV Stuttgart | ||
B | CHRISTEN Roman | GER | TV Haueneberstein | ||
D | REIBETANZ Victor | GER | PSV Stuttgart |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Südbadische Rangliste U20 Damer Florett | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Südbadische Rangliste U20 Damer Florett | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Nordbadische Rangliste U20 Damer Florett | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste U20 Damer Florett | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2023 | Nordbadische Rangliste U20 Damer Florett | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Nordbadische Rangliste U20 Damer Florett | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Württembergische Rangliste U20 Damer Florett | Württembergischer Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PSV STUTTGART PSV Stuttgart (GER) |
- | --- | Annullerad |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAIR Stephan | GER | PSV Stuttgart | ||
B | CHRISTEN Roman | GER | TV Haueneberstein | ||
D | REIBETANZ Victor | GER | PSV Stuttgart |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZGURSKIY Kristian | 2010 |
BUL PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
ACKERMANN Ben | 2010 |
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, FC Konstanz
|
R | --- | Anmäld | ||
KARP Daniel | 2009 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
KUHNMÜNCH Noah | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
WÖPPEL Julius | 2009 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
MÄDER Michel | 2009 |
GER Freiburger TS
|
R | --- | Anmäld | ||
ROSER Max | 2010 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
KELLER Laurin | 2009 |
GER MTV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
TROCKEL Lars | 2009 |
GER MTV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
GHILARDI Brian | 2009 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
GRINBERG Adrian | 2009 |
GER MTV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHIMANN Kirill | 2009 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMIDT Niklas Ole | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
VOLLMER Felix | 2009 |
GER SC Korb
|
R | --- | Anmäld | ||
VOLLMER Moritz | 2009 |
GER SC Korb
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHÖßLER Fridjof | 2010 |
GER VFL Kirchheim
|
R | --- | Anmäld | ||
TENZER Gregor | 2009 |
GER VFL Kirchheim
|
R | --- | Anmäld |
17 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | REIBETANZ Victor | GER | PSV Stuttgart | ||
D | VOLLMER Vincent | GER | SC Korb |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Württembergische Rangliste U13 Herrar Florett | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | Nordbadische Rangliste U13 Herrar Florett | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Südbadische Rangliste U13 Herrar Florett | Südbadischer Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STG SC KORB / SV ESSLINGEN SC Korb (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
FC TAUBERBISCHOFSHEIM FC Tauberbischofsheim (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
PSV STUTTGART 2 PSV Stuttgart (GER) |
GER | --- | Anmäld |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | REIBETANZ Victor | GER | PSV Stuttgart | ||
D | VOLLMER Vincent | GER | SC Korb |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MOTA-HEHN Mateus | 2007 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
L | --- | Anmäld | ||
BOSSERHOFF Nils | 2005 |
GER TSV Neu-Ulm
|
R | --- | Anmäld | ||
LENK Hendrik Dion | 2002 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
MICHEL Fabian | 2004 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
L | --- | Anmäld | ||
SEE Benedikt | 2002 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
WUNDLING Ivo | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
L | --- | Anmäld | ||
BAIR Marlon | 2004 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
MÄRKLE Felix | 2002 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
MÜLLER Len | 2005 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
OBERRESSL Jannis | 2005 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
WAGNER Vincent | 2004 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
HERMANNS Julius | 2005 |
GER SC Korb
|
R | --- | Anmäld | ||
DOBOVISEK Julian | 2006 |
GER SV Esslingen
|
R | --- | Anmäld | ||
KREIM Jeremias | 2006 |
GER SV Esslingen
|
R | --- | Anmäld | ||
HÖFLER Julius | 2006 |
GER TSG Weinheim
|
R | --- | Anmäld | ||
STRASHEIM Philipp | 2007 |
GER TSG Weinheim
|
R | --- | Anmäld | ||
ENGL Fabian | 2005 |
GER TV Haueneberstein
|
R | --- | Anmäld | ||
FRANKE Tim Ole | 2004 |
GER TV Haueneberstein
|
R | --- | Anmäld | ||
MÄDER Finian | - | GER Freiburger TS | L | --- | Annullerad | ||
GAUSS Neil | - | GER PSV Stuttgart | L | --- | Annullerad | ||
KIECKBUSCH Jacob | - | GER PSV Stuttgart | R | --- | Annullerad | ||
JANSON Moritz | - | GER TV Haueneberstein | R | --- | Annullerad | ||
GABEL Moritz | - | GER TV Lahr | R | --- | Annullerad |
18 Anmälningar, 0 Bearbetas, 5 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAIR Stephan | GER | PSV Stuttgart | ||
B | CHRISTEN Roman | GER | TV Haueneberstein | ||
D | REIBETANZ Victor | GER | PSV Stuttgart |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Südbadische Rangliste U20 Herrar Florett | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Südbadische Rangliste U20 Herrar Florett | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Nordbadische Rangliste U20 Herrar Florett | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste U20 Herrar Florett | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2023 | Nordbadische Rangliste U20 Herrar Florett | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Nordbadische Rangliste U20 Herrar Florett | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Württembergische Rangliste U20 Herrar Florett | Württembergischer Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PSV STUTTGART 2 PSV Stuttgart (GER) |
- | --- | Annullerad |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAIR Stephan | GER | PSV Stuttgart | ||
B | CHRISTEN Roman | GER | TV Haueneberstein | ||
D | REIBETANZ Victor | GER | PSV Stuttgart |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
ZWICKER Felix | GER | Tränare | FC Konstanz | ||
SCHÄFFNER Elke | GER | Tränare | FC Lauda-Königshofen | ||
BAUER Simone | GER | Tränare | lör | FC Tauberbischofsheim | |
WEIGAND Jochen | GER | Tränare | lör | FC Tauberbischofsheim | |
KÖNCZÖL Ellen | GER | Anhörig | lör | Freiburger TS | |
KÖNCZÖL László | GER | Anhörig | lör | Freiburger TS | |
MÄDER Anke | GER | Anhörig | lör sön | Freiburger TS | |
MÄDER Marko | GER | Anhörig | lör sön | Freiburger TS | |
TROCKEL Kai | GER | Tränare | lör | MTV Stuttgart | |
HENN Michael | GER | Anhörig | sön | PSV Stuttgart | |
KÜHNER Michael | GER | Tränare | lör sön | PSV Stuttgart | |
REIBETANZ Victor | GER | Tränare | lör | PSV Stuttgart | |
WEBER Chris | GER | Tränare | lör sön | PSV Stuttgart | |
HERMANNS Achim | GER | Anhörig | sön | SC Korb | |
KLINGEL Werner | GER | Tränare | lör | SC Korb | |
SCHMIDT Corinna | GER | Tränare | lör | SC Korb | |
HÄRTEL Günther | GER | Tränare | lör | TSB Schwäbisch Gmünd | |
BINGENHEIMER Sandra | GER | Tränare | lör sön | TSG Weinheim | |
HÖFLER Jochen | GER | Anhörig | sön | TSG Weinheim | |
SCHAEFER Monika | GER | Anhörig | lör sön | TSG Weinheim | |
STRASHEIM Bettina | GER | Tränare | sön | TSG Weinheim | |
TJARKS Lasse | GER | Tränare | lör | TSG Weinheim | |
NEUMEISTER Wilhelm | GER | Tränare | lör | TSV Tettnang | |
MAIER Rainer | GER | Tränare | lör | TV Cannstatt | |
SCHAGER Michael | GER | Anhörig | TV Cannstatt | ||
FRANKE Ilsabé | GER | Tränare | sön | TV Haueneberstein | |
HAHN Franziska | GER | Tränare | lör | VFL Kirchheim | |
LANG Fabienne | GER | Tränare | lör | VFL Kirchheim | |
TENZER Martin | GER | Anhörig | lör | VFL Kirchheim |