Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ABENDROTH Marie | 2011 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
ABDERRAZAK Yasmin | 2011 |
GER Der Fechtverein.Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
GALALI Stefania | 2011 |
GER Der Fechtverein.Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
BRITO Carlota | 2012 |
GER DFC Düsseldorf
|
L | --- | Anmäld | ||
JUNG Katharina | 2011 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
GRÜBNAU Linda | 2011 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
IWERSEN Marte | 2012 |
GER ETUF Essen
|
R | --- | Anmäld | ||
KWAST Valentina | 2011 |
GER FSC Cottbus
|
R | --- | Anmäld | ||
OFFERMANNS Linda | - | GER Dürener FC | R | --- | Annullerad |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FAßMANN Moritz | GER | FC Moers | ||
CN | HOSE Christian | GER | DFC Düsseldorf | ||
D | MUSCHENICH Carsten | GER | Dürener FC | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Dürener FC | ||
SCHRAMM Nils Michael | GER | FC Moers | |||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Rheinische Rangliste U11 Damer Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KLOSTERMANN Emma | 2009 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWENDY Lotta Antonie | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
WANG Lina | 2010 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Anmäld | ||
WEISSKIRCHEN Diana | 2009 |
GER Der Fechtverein.Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
JUNG Lara | 2009 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
TAMAKI Tilda | 2009 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
ABENDROTH Teresa | 2009 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
BOC Mai Ly | 2009 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
HILBRANDT Katharina | 2009 |
GER SVA Oranienburg
|
R | --- | Anmäld | ||
REINDL Alva | 2010 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHOMAKER Viktoria | 2009 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
BUROW Irma | 2010 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
GERICKE Elisabeth | 2010 |
GER FSC Cottbus
|
R | --- | Anmäld | ||
PECKERT Carlotta | 2009 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
WANG Melina | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Anmäld | ||
MOSKVITIN Nika | 2009 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | --- | Anmäld | ||
KAHO Emily | 2009 |
NED SC Amsterdam
|
--- | Anmäld | |||
SCHOGER Mina | - | GER | L | --- | Annullerad | ||
LAABS Ella Martha | - | GER VFL Pinneberg | L | --- | Annullerad |
17 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FAßMANN Moritz | GER | FC Moers | ||
CN | HOSE Christian | GER | DFC Düsseldorf | ||
D | MUSCHENICH Carsten | GER | Dürener FC | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Dürener FC | ||
SCHRAMM Nils Michael | GER | FC Moers | |||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Westfälische Rangliste U13 Damer Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U13 Damer Florett | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U13 Damer Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GÜNDEL Aurelia | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWENDY Lotta Antonie | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
WANG Lina | 2010 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Anmäld | ||
MITNACHT Nele | 2007 |
GER CTG Koblenz
|
R | --- | Anmäld | ||
BASSINE Kenza | 2008 |
GER Der Fechtverein.Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
ESTRADA GARCIA DE CORTAZAR Eva | 2008 |
GER Der Fechtverein.Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
GODA Hannah | 2008 |
GER Der Fechtverein.Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
ORTH Valeska | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KIRCHMAYR Amelie | 2008 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
STRÜNCK Miriam | 2008 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
WIESSNER Franka | 2008 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
LOSEMANN Lenja | 2008 |
GER Eintracht Duisburg
|
R | --- | Anmäld | ||
CÜPPER Miriam | 2008 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Anmäld | ||
HAMMERATH Silva | 2008 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
WEYERMANN Freya | 2007 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
ABENDROTH Teresa | 2009 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
BOC Mai Ly | 2009 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
HILBRANDT Katharina | 2009 |
GER SVA Oranienburg
|
R | --- | Anmäld | ||
KOSIN Lena | 2008 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
REINDL Alva | 2010 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHOMAKER Franziska | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHOMAKER Viktoria | 2009 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
VÖLKER Linn Marie | 2007 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
BEHLKE Ronja | 2007 |
GER FG Recklinghausen
|
R | --- | Anmäld | ||
BUROW Irma | 2010 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
GERICKE Elisabeth | 2010 |
GER FSC Cottbus
|
R | --- | Anmäld | ||
HASSINGER Sophie | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
L | --- | Anmäld | ||
HERWIG Finja | 2007 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Anmäld | ||
ROGGE Neele | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
ENGEL Hanna | 2007 |
GER Kölner FK
|
R | --- | Anmäld | ||
JONES Milla Christa | 2008 |
GER Kölner FK
|
R | --- | Anmäld | ||
BURGARTZ Carlotta | 2008 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHULZE Lilly | 2007 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
MAYER Cecile | 2008 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Anmäld | ||
BERNHARDZ Lisa | 2007 |
GER TB Burgsteinfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
WANG Melina | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Anmäld | ||
BÖCKING Mia | 2007 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | --- | Anmäld | ||
BARKHOLZ Amelie | 2008 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Anmäld | ||
KRÖPELIN Fenja | 2008 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Anmäld | ||
ARIAS DE BLES Mint | 2008 |
NED s.v. Ter Weer
|
R | --- | Anmäld | ||
DAMMROFF Lotte | 2007 |
NED Holland Schermen, FA Rheinfelden
|
R | --- | Anmäld | ||
SLUMAN Talitha | 2007 |
NED Holland Schermen
|
R | --- | Anmäld | ||
KOZLOWSKA Weronika | 2008 |
POL De Maneschermer
|
L | --- | Anmäld | ||
SIMONOVA Jana Michelle | - | GER Dürener FC | R | --- | Annullerad | ||
SCHOGER Mina | - | GER | L | --- | Annullerad | ||
BIRKENSTOCK Annika | - | GER | R | --- | Annullerad |
43 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
M1 | BEHLKE Jana | GER | FG Recklinghausen | ||
D | DAVID Erik | GER | FG Recklinghausen | ||
D | FAßMANN Moritz | GER | FC Moers | ||
D | FLOSDORF Niclas | GER | Dürener FC | ||
B | FRERES Hugo | BEL | De Maneschermer | ||
FRÖHLICH Moritz | GER | FC Moers | |||
CN | HERMANN Marc | GER | FC Moers | ||
D | MUSCHENICH Carsten | GER | Dürener FC | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Dürener FC | ||
CN | VON UXKULL-GYLLENBAND Jan | GER | CTG Koblenz | ||
D | WITTMANN Sarah | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Westfälische Rangliste U15 Damer Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U15 Damer Florett | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U15 Damer Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MERCKX Joosfien | 2006 |
BEL De Maneschermer
|
R | --- | Anmäld | ||
GELISSEN Lopke | 2005 |
BEL Schermkring Herckenrode
|
R | --- | Anmäld | ||
GÜNDEL Aurelia | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Anmäld | ||
LACHER Janne | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Anmäld | ||
GROTEFELD Uma Rebekka | 2005 |
GER ZFC Zürich, DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
HAMMERATH Silva | 2008 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
RIDDER Alrun | 2005 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
RIDDER Reimut | 2006 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
WEYERMANN Freya | 2007 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
BRAUN Annemarie | 2005 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
ENGLER Eva | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HARTFELDER Nicole | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KOSIN Lena | 2008 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
KOSIN Svenja | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHOMAKER Franziska | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
VÖLKER Linn Marie | 2007 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
BEHLKE Ronja | 2007 |
GER FG Recklinghausen
|
R | --- | Anmäld | ||
PITONE Marie | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HASSINGER Sophie | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
L | --- | Anmäld | ||
HERWIG Finja | 2007 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Anmäld | ||
HERWIG Merle | 2008 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Anmäld | ||
ROGGE Neele | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HOFFMANN Alexia | 2005 |
GER TB Burgsteinfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
BURT Elena | 2006 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | --- | Anmäld | ||
BARKHOLZ Amelie | 2008 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Anmäld | ||
KRÖPELIN Fenja | 2008 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Anmäld | ||
ARIAS DE BLES Mint | 2008 |
NED s.v. Ter Weer
|
R | --- | Anmäld | ||
BUIJSE Valerie | 2005 |
NED SC Amsterdam
|
R | --- | Anmäld | ||
DAMMROFF Lotte | 2007 |
NED Holland Schermen, FA Rheinfelden
|
R | --- | Anmäld | ||
SLUMAN Talitha | 2007 |
NED Holland Schermen
|
R | --- | Anmäld | ||
BUCHWALD Lisbeth | - | GER Bremen 1860 Fechten | R | --- | Annullerad | ||
CÜPPER Miriam | - | GER Darmstädter FC | R | --- | Annullerad | ||
SIMONOVA Jana Michelle | - | GER Dürener FC | R | --- | Annullerad | ||
HEINRICHS Lea | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
YOSHIMORI Rachika | - | NED Schermacademie Zair | R | --- | Annullerad |
30 Anmälningar, 0 Bearbetas, 5 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FAßMANN Moritz | GER | FC Moers | ||
CN | HOSE Christian | GER | DFC Düsseldorf | ||
D | MUSCHENICH Carsten | GER | Dürener FC | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Dürener FC | ||
SCHRAMM Nils Michael | GER | FC Moers | |||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Westfälische Rangliste U17 Damer Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U17 Damer Florett | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U17 Damer Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Rheinische Rangliste U17 Damer Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Westfälische Rangliste U17 Damer Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U17 Damer Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GELISSEN Lopke | 2005 |
BEL Schermkring Herckenrode
|
R | --- | Anmäld | ||
BOHNEN Cara | 2003 |
GER CTG Koblenz
|
R | --- | Anmäld | ||
HEYER Pia-Marie | 2004 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
IVO Johanna | 2004 |
GER CTG Koblenz
|
R | --- | Anmäld | ||
REINHARDT Lena | 2006 |
GER CTG Koblenz
|
R | --- | Anmäld | ||
KLOCKHAUS Emily | 2003 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
RICKEN Lisa | 2002 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
RIDDER Cordula | 2003 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
BRAUN Annemarie | 2005 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
ENGLER Eva | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HARTFELDER Nicole | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KOSIN Svenja | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
OYMANN Renee | 2004 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
POLOTZEK Viviana | 2004 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
RUERS Merle | 2002 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
WETZLING Amelie | 2004 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KRAUSE Angelina-Noelle | 2003 |
GER FSC Cottbus
|
L | --- | Anmäld | ||
ADRIAN Maria | 2003 |
GER Quernheimer FC
|
R | --- | Anmäld | ||
GESCH Rubina Rose | 2005 |
GER Quernheimer FC
|
R | --- | Anmäld | ||
RATZ Victoria Sophia Barbara | - | AUT ASVÖ FC Salzburg, TB Hamburg-Eilbeck | L | --- | Annullerad | ||
BUCHWALD Lisbeth | - | GER Bremen 1860 Fechten | R | --- | Annullerad | ||
LACHER Janne | - | GER Bremen 1860 Fechten | R | --- | Annullerad | ||
WICHMANN Elisabeth | - | GER AFZ Zürich, Bremen 1860 Fechten | R | --- | Annullerad | ||
WEYERMANN Freya | - | GER Dürener FC | R | --- | Annullerad | ||
JOHA Cora | - | GER TSV Neu-Ulm | R | --- | Annullerad | ||
KÜNZLER Pia | - | GER TG Münster | R | --- | Annullerad | ||
BUIJSE Valerie | - | NED SC Amsterdam | R | --- | Annullerad | ||
KOSTER Tessa | - | NED SC Amsterdam | R | --- | Annullerad | ||
YOSHIMORI Rachika | - | NED Schermacademie Zair | R | --- | Annullerad |
19 Anmälningar, 0 Bearbetas, 10 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
M1 | BEHLKE Jana | GER | FG Recklinghausen | ||
D | DAVID Erik | GER | FG Recklinghausen | ||
D | FAßMANN Moritz | GER | FC Moers | ||
D | FLOSDORF Niclas | GER | Dürener FC | ||
B | FRERES Hugo | BEL | De Maneschermer | ||
FRÖHLICH Moritz | GER | FC Moers | |||
CN | HERMANN Marc | GER | FC Moers | ||
D | MUSCHENICH Carsten | GER | Dürener FC | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Dürener FC | ||
CN | VON UXKULL-GYLLENBAND Jan | GER | CTG Koblenz | ||
D | WITTMANN Sarah | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Westfälische Rangliste U20 Damer Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U20 Damer Florett | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2022 | Rheinische Rangliste U20 Damer Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Westfälische Rangliste U20 Damer Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U20 Damer Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
NIJSEN Britt | 2001 |
BEL
|
R | --- | Anmäld | ||
MEYER Marianne | 1995 |
FRA DFC Düsseldorf, GUEBWILLER
|
--- | Anmäld | |||
KLOCKHAUS Emily | 2003 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
RICKEN Lisa | 2002 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
FENGER Hannah | 1992 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
GREIFFER Luise | 1996 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
JANSEN Greta | 2001 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
OYMANN Renee | 2004 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
POLOTZEK Viviana | 2004 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
RUERS Merle | 2002 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
WETZLING Amelie | 2004 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BEHLKE Jana | 1972 |
GER FG Recklinghausen
|
R | --- | Anmäld | ||
JOHA Cora | 2002 |
GER TSV Neu-Ulm
|
R | --- | Anmäld | ||
STEPHAN Mona | 1999 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
ADRIAN Maria | 2003 |
GER Quernheimer FC
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHÄFER Nadine | 2002 |
GER Quernheimer FC
|
R | --- | Anmäld | ||
KNAP Sofia | 2000 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Anmäld | ||
RATZ Victoria Sophia Barbara | - | AUT ASVÖ FC Salzburg, TB Hamburg-Eilbeck | L | --- | Annullerad | ||
BRAUN Anna-Sophie | - | GER FC Moers | R | --- | Annullerad | ||
HASSINGER Liliane | - | GER TG Frankenthal | R | --- | Annullerad | ||
KRAUSE Angelina-Noelle | - | GER FSC Cottbus | L | --- | Annullerad | ||
KÜNZLER Pia | - | GER TG Münster | R | --- | Annullerad | ||
LE CLAIRE Florence | - | GER USC Bochum | R | --- | Annullerad |
17 Anmälningar, 0 Bearbetas, 6 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FAßMANN Moritz | GER | FC Moers | ||
CN | HOSE Christian | GER | DFC Düsseldorf | ||
D | MUSCHENICH Carsten | GER | Dürener FC | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Dürener FC | ||
SCHRAMM Nils Michael | GER | FC Moers | |||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Westfälische Rangliste Seniorer Damer Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste Seniorer Damer Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Rheinische Rangliste Seniorer Damer Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Westfälische Rangliste Seniorer Damer Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste Seniorer Damer Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MAßMANN Jesse | 2011 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
SEVENHECK Kangxi | 2012 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
BARBY Ole | 2012 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BERGMANN Samuel | 2011 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KOSTER Max | 2011 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
PEERENBOOM Kiyan | 2012 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHOMAKER Finn | 2011 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHOMAKER Tom | 2011 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHORN Nicolas | 2012 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
THIEMEL Jakob | 2012 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
WEITAUER Anton | 2011 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHÄPERS Benedikt | 2011 |
GER FG Recklinghausen
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHROEDER Felix | 2011 |
GER OFC Castrop-Rauxel
|
R | --- | Anmäld | ||
KURSCHEID Wulf | 2011 |
GER Kölner FK
|
R | --- | Anmäld | ||
MAIER Constantin | 2011 |
GER TG Dörnigheim
|
R | --- | Anmäld | ||
PELKA Ben | 2011 |
GER TSV 1863 Herdecke
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHEIBNER Lasse Krischan | - | GER Blau-Weiss Buchholz | R | --- | Annullerad | ||
MENZEL Janus | - | GER Dürener FC | R | --- | Annullerad | ||
LAABS Alexander Raphael | - | GER VFL Pinneberg | R | --- | Annullerad |
16 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
M1 | BEHLKE Jana | GER | FG Recklinghausen | ||
D | DAVID Erik | GER | FG Recklinghausen | ||
D | FAßMANN Moritz | GER | FC Moers | ||
D | FLOSDORF Niclas | GER | Dürener FC | ||
B | FRERES Hugo | BEL | De Maneschermer | ||
FRÖHLICH Moritz | GER | FC Moers | |||
CN | HERMANN Marc | GER | FC Moers | ||
D | MUSCHENICH Carsten | GER | Dürener FC | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Dürener FC | ||
CN | VON UXKULL-GYLLENBAND Jan | GER | CTG Koblenz | ||
D | WITTMANN Sarah | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Rheinische Rangliste U11 Herrar Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KNYAZEV Mikhail | 2010 |
BEL ÄFK Stockholm
|
R | --- | Anmäld | ||
NOLTING Felix Gregor | 2010 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHNEIDER Mark | 2009 |
GER Der Fechtverein.Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
GRÜBNAU Florian Johannes | 2009 |
GER Eintracht Duisburg
|
R | --- | Anmäld | ||
HANKE Mats Henri | 2010 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
D'ANJOU Vincent | 2010 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
DÖRPINGHAUS Philipp | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
PAGENKOPF Niklas | 2009 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
PIETSCH Adrian | 2009 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMITZ Daniel | 2010 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
VERBERKT Bennet | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
GROLL Henrik | 2010 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
KUHMANN Julius | 2009 |
GER FG Recklinghausen
|
R | --- | Anmäld | ||
WITHÖFT Benjamin | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMITZ Meo | 2010 |
GER Quernheimer FC
|
R | --- | Anmäld | ||
RISSMANN Joel Hendrik | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHULZ Rasmus | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Anmäld | ||
GROß Maximilian Daniel | 2009 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | --- | Anmäld | ||
DEN BREEJEN Samuel | 2009 |
NED
|
R | --- | Anmäld | ||
DUCASTEL Quinn | 2010 |
NED
|
R | --- | Anmäld | ||
MEDVEDEV Martin | 2009 |
NED SC Amsterdam
|
R | --- | Anmäld | ||
NOOIJ Huub | 2010 |
NED
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHEIBNER Boje Mattes | - | GER Blau-Weiss Buchholz | R | --- | Annullerad | ||
TÖRÖK Bence Tibor | - | GER Dürener FC | R | --- | Annullerad | ||
SCHORN Maximilian | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
THIEMEL Erik | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
KITTEL Ben Leon | - | GER Quernheimer FC | R | --- | Annullerad | ||
HORCHLER Timo Maximilian | - | GER TV Jahn Siegen | R | --- | Annullerad |
22 Anmälningar, 0 Bearbetas, 6 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
M1 | BEHLKE Jana | GER | FG Recklinghausen | ||
D | DAVID Erik | GER | FG Recklinghausen | ||
D | FAßMANN Moritz | GER | FC Moers | ||
D | FLOSDORF Niclas | GER | Dürener FC | ||
B | FRERES Hugo | BEL | De Maneschermer | ||
FRÖHLICH Moritz | GER | FC Moers | |||
CN | HERMANN Marc | GER | FC Moers | ||
D | MUSCHENICH Carsten | GER | Dürener FC | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Dürener FC | ||
CN | VON UXKULL-GYLLENBAND Jan | GER | CTG Koblenz | ||
D | WITTMANN Sarah | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Westfälische Rangliste U13 Herrar Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U13 Herrar Florett | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U13 Herrar Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOUWES Friedrich | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
WANG Zimin | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
L | --- | Anmäld | ||
NEIß Bent | 2008 |
GER Der Fechtverein.Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
BRITO Lucas | 2007 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
GLANZMANN Sammy | 2007 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
KUNKEL Jakob | 2007 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
NITTRITZ Sebastian | 2007 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
BERG Mateo | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
DÖRPINGHAUS Philipp | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
JOBST Alexander | 2008 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
KLITZING Jan Lasse | 2008 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
LINNIG Phil | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
PAGENKOPF Niklas | 2009 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
PIETSCH Adrian | 2009 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHIMANSKI Tim | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
TIETZ Carlo | 2007 |
GER FG Recklinghausen
|
R | --- | Anmäld | ||
HERWIG Quentin | 2008 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Anmäld | ||
WALTER Raphael | 2008 |
GER FSC Cottbus
|
R | --- | Anmäld | ||
WALTER Sebastian | 2007 |
GER FSC Cottbus
|
R | --- | Anmäld | ||
TRUSKAWA Maarten | 2007 |
GER Hasper FC
|
R | --- | Anmäld | ||
OTTO Justus | 2007 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
BRUSCHEK Robin | 2008 |
GER SV Angern
|
R | --- | Anmäld | ||
PETRI Daniel | 2008 |
GER TB Burgsteinfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
RACHAU Samuel | 2008 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Anmäld | ||
RISSMANN Joel Hendrik | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHULZ Rasmus | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Anmäld | ||
VESTI Lucien | 2007 |
GER TFC Hanau
|
L | --- | Anmäld | ||
HESSE Leo | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
OTT Maxim | 2007 |
GER TG Münster
|
R | --- | Anmäld | ||
PFEIL Arne | 2008 |
GER TG Münster
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHUMACHER Noah | 2007 |
GER TG Münster
|
L | --- | Anmäld | ||
WILMSMEYER Heiner | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KANDLER Jaron | 2008 |
GER TSV 1863 Herdecke
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMIDT Konrad | 2007 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
KRÖPELIN Joscha | 2007 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Anmäld | ||
RANCK Christoffer | 2007 |
GER Walddörfer SV
|
L | --- | Anmäld | ||
AMEUR Jabir | 2008 |
NED
|
R | --- | Anmäld | ||
ARIAS DE BLES Miro | 2008 |
NED s.v. Ter Weer
|
R | --- | Anmäld | ||
DEN BREEJEN Samuel | 2009 |
NED
|
R | --- | Anmäld | ||
KOSTER Fabian | 2007 |
NED SC Amsterdam
|
R | --- | Anmäld | ||
VAN DEN BERG Cedric | 2008 |
NED SC Amsterdam
|
R | --- | Anmäld | ||
VAN DEN BERG Sam | 2007 |
NED s.v. Tréville
|
R | --- | Anmäld | ||
KUBLIN Anton | - | GER DFC Düsseldorf | R | --- | Annullerad | ||
TÖRÖK Bence Tibor | - | GER Dürener FC | R | --- | Annullerad | ||
BARBY Henrik | - | GER FC Moers | L | --- | Annullerad | ||
MEHNER Laureano | - | GER FC Moers | R | --- | Annullerad | ||
SCHMITZ Daniel | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
SCHORN Maximilian | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
THIEMEL Erik | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
MAYER Milan | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
BECKMANN Otto | - | GER SV Angern | R | --- | Annullerad |
42 Anmälningar, 0 Bearbetas, 9 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FAßMANN Moritz | GER | FC Moers | ||
CN | HOSE Christian | GER | DFC Düsseldorf | ||
D | MUSCHENICH Carsten | GER | Dürener FC | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Dürener FC | ||
SCHRAMM Nils Michael | GER | FC Moers | |||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Westfälische Rangliste U15 Herrar Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U15 Herrar Florett | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U15 Herrar Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HALLAERT Gilles | 2005 |
BEL De Maneschermer
|
R | --- | Anmäld | ||
LEYNEN DUBUS Victor | 2005 |
BEL De Maneschermer
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHROVEN Loucas | 2006 |
BEL De Maneschermer
|
R | --- | Anmäld | ||
HEITMANN Leander | 2005 |
GER TG Münster
|
L | --- | Anmäld | ||
BISCHOF Finn | 2005 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Anmäld | ||
LOUWES Friedrich | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
MOGILIN Matvey | 2005 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWABE Markus | 2006 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Anmäld | ||
WANG Zimin | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
L | --- | Anmäld | ||
ELTZE Timothè | 2007 |
GER CTG Koblenz
|
R | --- | Anmäld | ||
BRITO Lucas | 2007 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
HIRSCH Mik | 2006 |
GER DFC Düsseldorf
|
L | --- | Anmäld | ||
NITTRITZ Sebastian | 2007 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
BARBY Henrik | 2007 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
HAGENE Emmanuel | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
JOBST Alexander | 2008 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
KLITZING Jan Lasse | 2008 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
MEHNER Laureano | 2007 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMITZ Benjamin | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
DAVID Erik | 2005 |
GER FG Recklinghausen
|
R | --- | Anmäld | ||
STUDENT Mika | 2005 |
GER FG Recklinghausen
|
L | --- | Anmäld | ||
HERWIG Quentin | 2008 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Anmäld | ||
WALTER Raphael | 2008 |
GER FSC Cottbus
|
R | --- | Anmäld | ||
WALTER Sebastian | 2007 |
GER FSC Cottbus
|
R | --- | Anmäld | ||
MADEDDU Fabio | 2006 |
GER Hasper FC, CS Pisa Di Ciolo
|
R | --- | Anmäld | ||
TRUSKAWA Marian | 2005 |
GER Hasper FC
|
R | --- | Anmäld | ||
MEIER-ECKHOFF Campino | 2006 |
GER MTV Braunschweig
|
R | --- | Anmäld | ||
WOLFF Leonard | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BIGGA Leandro | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
MAYER Leonard | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BECKMANN Otto | 2007 |
GER SV Angern
|
R | --- | Anmäld | ||
BRUSCHEK Robin | 2008 |
GER SV Angern
|
R | --- | Anmäld | ||
RACHAU Samuel | 2008 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Anmäld | ||
VESTI Lucien | 2007 |
GER TFC Hanau
|
L | --- | Anmäld | ||
VON QUAST Maximilian | 2006 |
GER TG Dörnigheim
|
R | --- | Anmäld | ||
PUND Tammo | 2006 |
GER TG Münster
|
R | --- | Anmäld | ||
WILMSMEYER Tom | 2006 |
GER TG Münster
|
R | --- | Anmäld | ||
RANCK Christoffer | 2007 |
GER Walddörfer SV
|
L | --- | Anmäld | ||
WEIMANN Dorian | 2005 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
L | --- | Anmäld | ||
ARIAS DE BLES Miro | 2008 |
NED s.v. Ter Weer
|
R | --- | Anmäld | ||
FITZGERALD Sam | 2005 |
NED
|
R | --- | Anmäld | ||
HILGENBOS Qiang | 2005 |
NED
|
L | --- | Anmäld | ||
KOSTER Fabian | 2007 |
NED SC Amsterdam
|
R | --- | Anmäld | ||
MOERBEEK Jonas | 2007 |
NED Holland Schermen
|
R | --- | Anmäld | ||
MOUSSET Tycho | 2005 |
NED s.v. Ter Weer
|
R | --- | Anmäld | ||
VAN DEN BERG Cedric | 2008 |
NED SC Amsterdam
|
R | --- | Anmäld | ||
VAN DEN BERG Sam | 2007 |
NED s.v. Tréville
|
R | --- | Anmäld | ||
FRIC Tomas | 2006 |
SVK
|
R | --- | Anmäld | ||
EMDE-MARBACH Nick | - | GER | L | --- | Annullerad | ||
SCHIMANSKI Tim | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
MAYER Milan | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
KRÖPELIN Joscha | - | GER VFL Marburg FA | R | --- | Annullerad | ||
WALLÉ Clifton John | - | NED s.v. Axionikos | --- | Annullerad |
48 Anmälningar, 0 Bearbetas, 5 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
M1 | BEHLKE Jana | GER | FG Recklinghausen | ||
D | DAVID Erik | GER | FG Recklinghausen | ||
D | FAßMANN Moritz | GER | FC Moers | ||
D | FLOSDORF Niclas | GER | Dürener FC | ||
B | FRERES Hugo | BEL | De Maneschermer | ||
FRÖHLICH Moritz | GER | FC Moers | |||
CN | HERMANN Marc | GER | FC Moers | ||
D | MUSCHENICH Carsten | GER | Dürener FC | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Dürener FC | ||
CN | VON UXKULL-GYLLENBAND Jan | GER | CTG Koblenz | ||
D | WITTMANN Sarah | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Westfälische Rangliste U17 Herrar Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U17 Herrar Florett | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U17 Herrar Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Rheinische Rangliste U17 Herrar Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Westfälische Rangliste U17 Herrar Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U17 Herrar Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BENNINGTON David | 2002 |
BEL CE La Dague la prime
|
L | --- | Anmäld | ||
BISCHOF Finn | 2005 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Anmäld | ||
MOGILIN Matvey | 2005 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWABE Markus | 2006 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Anmäld | ||
RIDDER Norwin | 2002 |
GER Dürener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
BARBY Henrik | 2007 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
FABINGER Nils Alexander | 2002 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
HAGENE Emmanuel | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
LENSCHOW Nick-Malte | 2002 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
MEHNER Laureano | 2007 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
POLOTZEK Simon | 2006 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMITZ Benjamin | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
STUDENT Mika | 2005 |
GER FG Recklinghausen
|
L | --- | Anmäld | ||
MAYER Leonard | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BECKMANN Otto | 2007 |
GER SV Angern
|
R | --- | Anmäld | ||
VON QUAST Maximilian | 2006 |
GER TG Dörnigheim
|
R | --- | Anmäld | ||
WEIMANN Dorian | 2005 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
L | --- | Anmäld | ||
MAN Koen | 2003 |
NED s.v. Tréville
|
R | --- | Anmäld | ||
PETRELLI Luca | 2002 |
NED SC Noord
|
R | --- | Anmäld | ||
TEICHERT Carl | - | GER Bremen 1860 Fechten | L | --- | Annullerad | ||
STUBENRAUCH Bartolomé | - | GER FC Moers | R | --- | Annullerad | ||
EMDE-MARBACH Nick | - | GER | L | --- | Annullerad | ||
SCHMIDT Friedrich | - | GER USC Magdeburg | R | --- | Annullerad |
19 Anmälningar, 0 Bearbetas, 4 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FAßMANN Moritz | GER | FC Moers | ||
CN | HOSE Christian | GER | DFC Düsseldorf | ||
D | MUSCHENICH Carsten | GER | Dürener FC | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Dürener FC | ||
SCHRAMM Nils Michael | GER | FC Moers | |||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Westfälische Rangliste U20 Herrar Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U20 Herrar Florett | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2022 | Rheinische Rangliste U20 Herrar Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Westfälische Rangliste U20 Herrar Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U20 Herrar Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BONETTI Nils | 1994 |
FRA DFC Düsseldorf, VITRY FRANC
|
R | --- | Anmäld | ||
MICHELS Etienne | 1998 |
GER Hasper FC
|
L | --- | Anmäld | ||
BEDEROW Michael | 1961 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
SAUERMANN Tim | 2001 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
VÖMEL Julius | 1988 |
GER TG Dörnigheim
|
R | --- | Anmäld | ||
WATSON Julian | 1992 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
JOCHIMS Felix | 1987 |
GER Dürener FC
|
--- | Anmäld | |||
JACOBY Udo | 1964 |
GER Eintracht Duisburg
|
R | --- | Anmäld | ||
FABINGER Nils Alexander | 2002 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
LENSCHOW Nick-Malte | 2002 |
GER FC Moers
|
L | --- | Anmäld | ||
POLOTZEK Simon | 2006 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
STIEREN Niklas | 2000 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
WIEDNER Jonas | 1982 |
GER FC Moers
|
R | --- | Anmäld | ||
DETERMANN Marius Morgan | 1984 |
GER TG Münster
|
R | --- | Anmäld | ||
GUST Timo | 1999 |
GER Kölner FK
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUHAUS Dirk | 1963 |
GER TG Münster
|
R | --- | Anmäld | ||
ADRIAN Georg | 1999 |
GER Quernheimer FC
|
R | --- | Anmäld | ||
BRAUN Noah | 2002 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | Anmäld | ||
LÖHR Tom-Florin | 2001 |
GER TG Dörnigheim
|
R | --- | Anmäld | ||
OTT Daniel | 2001 |
GER TG Münster
|
R | --- | Anmäld | ||
PFEIL Jörg | 1962 |
GER TG Münster
|
R | --- | Anmäld | ||
DUCASTEL Nathan | 1973 |
NED
|
--- | Anmäld | |||
MAN Koen | 2003 |
NED s.v. Tréville
|
R | --- | Anmäld | ||
PETRELLI Luca | 2002 |
NED SC Noord
|
R | --- | Anmäld | ||
VAN DE SANDE Lucas | 2001 |
NED s.v. Tréville
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWANNINGER Tim | - | GER CTG Koblenz | R | --- | Annullerad | ||
VON UXKULL-GYLLENBAND Jan | - | GER CTG Koblenz | L | --- | Annullerad | ||
ARNDT Justin | - | GER Quernheimer FC | L | --- | Annullerad | ||
HASSE Malte | - | GER SV Alfeld | R | --- | Annullerad | ||
WOLFRAM Leonard | - | GER SV Alfeld | R | --- | Annullerad | ||
KARL Julian | - | GER USC Bochum | R | --- | Annullerad |
25 Anmälningar, 0 Bearbetas, 6 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
M1 | BEHLKE Jana | GER | FG Recklinghausen | ||
D | DAVID Erik | GER | FG Recklinghausen | ||
D | FAßMANN Moritz | GER | FC Moers | ||
D | FLOSDORF Niclas | GER | Dürener FC | ||
B | FRERES Hugo | BEL | De Maneschermer | ||
FRÖHLICH Moritz | GER | FC Moers | |||
CN | HERMANN Marc | GER | FC Moers | ||
D | MUSCHENICH Carsten | GER | Dürener FC | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Dürener FC | ||
CN | VON UXKULL-GYLLENBAND Jan | GER | CTG Koblenz | ||
D | WITTMANN Sarah | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Westfälische Rangliste Seniorer Herrar Florett | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste Seniorer Herrar Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Rheinische Rangliste Seniorer Herrar Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste Seniorer Herrar Florett | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
MITNACHT Maren | GER | Tränare | lör | CTG Koblenz | |
WOJTYCZKA Artur | GER | Tränare | lör | Der Fechtverein.Bonn | |
PLEVCAK Thomas | GER | Anhörig | lör sön | DFC Düsseldorf | |
SAUERMANN Silke | GER | Sjukvård | lör | DFC Düsseldorf | |
MUSCHENICH Carsten | GER | Tränare | lör sön | Dürener FC | |
RICKEN Lisa | GER | Tränare | lör sön | Dürener FC | |
WEYERMANN Sandie | GER | Anhörig | lör | Dürener FC | |
IWERSEN Sven | GER | Tränare | lör sön | FC Moers | |
MEIER-ECKHOFF Nathalie | GER | Tränare | lör sön | FC Moers | |
HEßELER Philipp | GER | Tränare | lör sön | FG Recklinghausen | |
STUDENT Anke | GER | Tränare | lör sön | FG Recklinghausen | |
ISHCHENKO Yuliya | GER | Tränare | lör sön | FSC Cottbus | |
KRAUSE Kay | GER | Tränare | lör sön | FSC Cottbus | |
PESCHKE Jens | GER | Tränare | lör sön | FSC Cottbus | |
MADEDDU Gian-Luca | ITA | Tränare | lör sön | Hasper FC | |
ZEKORN Melissa | GER | Tränare | lör sön | Kölner FK | |
KOTCHETKOV Nikolai | GER | Tränare | lör sön | OFC Bonn | |
MAYER Wolfgang | GER | Anhörig | lör | Quernheimer FC | |
MAYER Wolfgang | GER | Anhörig | sön | Quernheimer FC | |
RAPOLTI Tiberiu | ROU | Tränare | Quernheimer FC | ||
BECKMANN Heike | GER | Sjukvård | lör sön | SV Angern | |
HAGGE Lars | GER | Tränare | lör sön | TB Hamburg-Eilbeck | |
OFFERMANN Carsten | GER | Tränare | lör sön | TB Hamburg-Eilbeck | |
VESTI Herbert | GER | Anhörig | lör sön | TFC Hanau | |
VON QUAST Yung Mi | USA | Tränare | lör sön | TG Dörnigheim | |
NOWAKOWSKI Jerzy | GER | Tränare | lör sön | TG Münster | |
SELBACH Jannis | GER | Tränare | lör sön | TG Münster | |
KLEYER Marie-Helene | GER | Tränare | lör sön | TSV 1863 Herdecke | |
SCHMIDT Eckhard | GER | Tränare | sön | USC Magdeburg | |
WOLF Henrik | GER | Tränare | lör sön | Walddörfer SV |