Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RUS Timea | 2011 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | --- | Anmäld | ||
ADLER Judith Marie | 2012 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
MARINCAU Maria | 2011 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
NATTUVETTY Maja | 2012 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
BECKER Frida Pauline | 2012 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 8 | Anmäld | ||
CORREIA Isabella Emilia | 2011 |
GER SG Kaarst
|
R | 13 | Anmäld | ||
KARCHER Julia Carien | 2012 |
GER
|
R | 11 | Anmäld | ||
PHAM Aí Linh | 2012 |
GER SG Kaarst
|
R | 10 | Anmäld | ||
CAVARA Marlene Charlotte Helen Kate | 2011 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 12 | Anmäld | ||
DITTMANN Meera | 2012 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 4 | Anmäld | ||
GANSE Noée | 2011 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 2 | Anmäld | ||
KAYISI Ayla | 2012 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1 | Anmäld | ||
KÖNIG Cassandra | 2012 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 7 | Anmäld | ||
LEHMANN Greta | 2012 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 9 | Anmäld | ||
MERTENS Amilia | 2012 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 5 | Anmäld | ||
SAYSAY Hlalia | 2011 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 3 | Anmäld | ||
LOHMANN Amelie | 2011 |
GER TV Jahn Oelde
|
R | --- | Anmäld | ||
EFFERTZ Johanna | - | GER TSV Kenten | R | 6 | Annullerad |
17 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BIELENBERG Julian | GER | FC Würth Künzelsau | ||
D | CHAMPION Elizabeth | GER | TV Ratingen | ||
D | GERT Nicole | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
D | HAHN Tammo | GER | TV Ratingen | ||
CN | HUSMANN Matthis | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
D | KIRST Anton | GER | Mainzer TV | ||
CN | KÜHLING Julian | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | KÜRBIS Jarl | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | KURZAWA Marisa Victoria | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | METHNER Philipp-Bernd | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
B | MÖLLER Tom | GER | SG Kaarst | ||
CN | REIFSCHNEIDER Enrico | GER | FC Würth Künzelsau | ||
CN | SCHENKEL Moritz | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
M1 | WEILAND Julia | GER | TSV Bayer Dormagen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Funktionär | DERKUM Lars | GER | fencingworldwide | |
Funktionär | DERKUM Lukas | GER | fencingworldwide | |
Domare | CN | HUSMANN Matthis | GER | |
Domare | D | KOHL Polina | GER | |
Domare | CN | LUCAS Bjarne | GER | |
Domare | D | VON DER WEPPEN Tim | GER |
2021 | Rheinische Rangliste U11 Damer Sabel | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2021 | Hessische Rangliste U11 Damer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BOIA Ines Sofia | 2010 |
ESP
|
R | 1.11 | Anmäld | ||
GUTMANN Marit | 2010 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
ALBERT Stella | 2009 |
GER FC Würth Künzelsau
|
L | --- | Anmäld | ||
JENKE Beatrice | 2010 |
GER FSV Mülheim/Ruhr
|
R | --- | Anmäld | ||
ALT Mathilda | 2010 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
BARTH Mara | 2010 |
GER Mainzer TV
|
L | --- | Anmäld | ||
BIGLARI Elisa | 2010 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
FROESCH Anna | 2010 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HEYING Paula | 2010 |
GER
|
R | 1.9 | Anmäld | ||
MARTIAL Klara Frida | 2009 |
GER SG Kaarst
|
R | 1.14 | Anmäld | ||
HAACK Mirja-Lena | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.1 | Anmäld | ||
LUDWIG Lena Sophie | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Anmäld | ||
MAYR Lisa Marie | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.6 | Anmäld | ||
PABST Johanna Clara | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 1.4 | Anmäld | ||
REZI Luisa | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.5 | Anmäld | ||
SCHEIBKE Marla | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.3 | Anmäld | ||
SU Ruoshui | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Anmäld | ||
ZHOU Isabella | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.10 | Anmäld | ||
BASTRON Julie | 2010 |
GER TV Ratingen
|
R | 1.7 | Anmäld | ||
HEIDER Viktoria | 2010 |
GER
|
R | 1.8 | Anmäld | ||
MAAS Greta-Sofie | - | GER Mainzer TV | R | --- | Annullerad | ||
SCHNEIDER Milla | - | GER FS Pforzheim | R | --- | Annullerad |
20 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
CN | BIELENBERG Julian | GER | FC Würth Künzelsau | ||
D | CHAMPION Elizabeth | GER | TV Ratingen | ||
D | GERT Nicole | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
D | KIRST Anton | GER | Mainzer TV | ||
CN | KÜHLING Julian | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | METHNER Philipp-Bernd | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
B | MÖLLER Tom | GER | SG Kaarst |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Funktionär | DERKUM Lars | GER | fencingworldwide | |
Funktionär | DERKUM Lukas | GER | fencingworldwide | |
Domare | CN | HUSMANN Matthis | GER | |
Domare | D | KOHL Polina | GER | |
Domare | CN | KÜRBIS Jarl | GER | |
Domare | CN | LUCAS Bjarne | GER | |
Domare | CN | PETER Katharina | GER | |
Domare | D | VON DER WEPPEN Tim | GER |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Damer Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Westfälische Rangliste U13 Damer Sabel | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MOLL Lucille | 2008 |
FRA
|
R | --- | Anmäld | ||
PODKOWIK Lara | 2010 |
GER TSV Kenten
|
R | 2.15 | Anmäld | ||
ALBERT Stella | 2009 |
GER FC Würth Künzelsau
|
L | 2.5 | Anmäld | ||
KUS Jana | 2007 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.14 | Anmäld | ||
SCHLAFFER Dorothea | 2008 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.19 | Anmäld | ||
KETTERER Valentine | 2007 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | Anmäld | ||
KARCHER Lena Johanna | 2007 |
GER SG Kaarst
|
R | 2.20 | Anmäld | ||
MARTIAL Klara Frida | 2009 |
GER SG Kaarst
|
R | --- | Anmäld | ||
MIX Esther Marie | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.29 | Anmäld | ||
ROBITZSCH Franka Rhianna | 2009 |
GER
|
R | 2.21 | Anmäld | ||
ROBITZSCH Lea Rajka | 2007 |
GER
|
R | 2.16 | Anmäld | ||
RÖHRIG Marie Marleen | 2008 |
GER TG Herford
|
R | 2.6 | Anmäld | ||
BIJOK Mathilde | 2007 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 1.22 | Anmäld | ||
HAACK Mirja-Lena | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.5 | Anmäld | ||
HERBON Cisanne | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.13 | Anmäld | ||
KOHL Polina | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.16 | Anmäld | ||
LUCAS Annika | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.7 | Anmäld | ||
LUDWIG Lena Sophie | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.22 | Anmäld | ||
PABST Johanna Clara | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 2.11 | Anmäld | ||
REZI Luisa | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.10 | Anmäld | ||
SCHEIBKE Marla | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.8 | Anmäld | ||
WEILAND Mia | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.18 | Anmäld | ||
ZHOU Isabella | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.14 | Anmäld | ||
CHAMPION Elizabeth | 2007 |
GER TV Ratingen
|
R | 1.39 | Anmäld | ||
NEMIRO Kristiana | 2009 |
LAT Salvo
|
R | --- | Anmäld | ||
PAPOVA Marija | 2007 |
LAT
|
R | --- | Anmäld | ||
SINAKOVA Marija | 2007 |
LAT Salvo
|
R | --- | Anmäld | ||
SULZENKO Margarita | 2008 |
LAT
|
R | --- | Anmäld | ||
GALYEMSKA Viktoriya | 2008 |
UKR TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.12 | Anmäld | ||
LAHJOUJI Hajar | - | GER SG Kaarst | R | 2.19 | Annullerad | ||
ULRICH Sophia | - | GER | R | 2.12 | Annullerad |
29 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BIELENBERG Julian | GER | FC Würth Künzelsau | ||
D | CHAMPION Elizabeth | GER | TV Ratingen | ||
D | GERT Nicole | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
D | HAHN Tammo | GER | TV Ratingen | ||
CN | HUSMANN Matthis | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
D | KIRST Anton | GER | Mainzer TV | ||
CN | KÜHLING Julian | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | KÜRBIS Jarl | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | KURZAWA Marisa Victoria | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | METHNER Philipp-Bernd | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
B | MÖLLER Tom | GER | SG Kaarst | ||
CN | REIFSCHNEIDER Enrico | GER | FC Würth Künzelsau | ||
CN | SCHENKEL Moritz | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
M1 | WEILAND Julia | GER | TSV Bayer Dormagen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Funktionär | DERKUM Lars | GER | fencingworldwide | |
Funktionär | DERKUM Lukas | GER | fencingworldwide | |
Domare | CN | HUSMANN Matthis | GER | |
Domare | CN | LUCAS Bjarne | GER |
2021 | Rheinische Rangliste U15 Damer Sabel | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Damer Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Westfälische Rangliste U15 Damer Sabel | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Hessische Rangliste U13 Damer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
2021 | Hessische Rangliste U15 Damer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZHAO Yiye | 2007 |
CHN FS Bielefelder TG
|
R | 2.7 | Anmäld | ||
ALEX Ingrid | 2006 |
GER CTG Koblenz
|
R | --- | Anmäld | ||
REINHARDT Frederike | 2006 |
GER CTG Koblenz
|
R | --- | Anmäld | ||
KUS Jana | 2007 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.14 | Anmäld | ||
SCHLAFFER Dorothea | 2008 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.19 | Anmäld | ||
GRAUDINS Catalin | 2006 |
GER CHARLEVILLE, Mainzer TV
|
R | 1.8 | Anmäld | ||
GRAUDINS Victoria | 2005 |
GER CHARLEVILLE, Mainzer TV
|
L | 1.1 | Anmäld | ||
THOMÉ Marie | 2006 |
GER Mainzer TV
|
R | 1.12 | Anmäld | ||
LAHJOUJI Hajar | 2007 |
GER SG Kaarst
|
R | --- | Anmäld | ||
MIX Esther Marie | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.29 | Anmäld | ||
BIJOK Mathilde | 2007 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 1.22 | Anmäld | ||
KÜPPER Livia | 2006 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 1.24 | Anmäld | ||
HERBON Cisanne | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.13 | Anmäld | ||
KOHL Polina | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.16 | Anmäld | ||
KURZAWA Marisa Victoria | 2006 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.4 | Anmäld | ||
LÜKING Johanna | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.21 | Anmäld | ||
WEILAND Julia | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.17 | Anmäld | ||
WEILAND Mia | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.18 | Anmäld | ||
CHAMPION Elizabeth | 2007 |
GER TV Ratingen
|
R | 1.39 | Anmäld | ||
PAPOVA Marija | 2007 |
LAT
|
R | --- | Anmäld | ||
PISKUNOVA Jelena | 2006 |
LAT Salvo
|
R | --- | Anmäld | ||
SINAKOVA Marija | 2007 |
LAT Salvo
|
R | --- | Anmäld | ||
SULZENKO Margarita | 2008 |
LAT
|
R | --- | Anmäld | ||
GALYEMSKA Viktoriya | 2008 |
UKR TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.11 | Anmäld | ||
RODICHEVA Mariia | 2006 |
UKR TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.12 | Anmäld |
25 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
CN | BIELENBERG Julian | GER | FC Würth Künzelsau | ||
D | CHAMPION Elizabeth | GER | TV Ratingen | ||
D | GERT Nicole | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
D | KIRST Anton | GER | Mainzer TV | ||
CN | KÜHLING Julian | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | METHNER Philipp-Bernd | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
B | MÖLLER Tom | GER | SG Kaarst |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Funktionär | DERKUM Lars | GER | fencingworldwide | |
Funktionär | DERKUM Lukas | GER | fencingworldwide | |
Domare | CN | PETER Katharina | GER |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Westfälische Rangliste U17 Damer Sabel | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Hessische Rangliste U17 Damer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
2022 | Rheinische Rangliste U17 Damer Sabel | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Westfälische Rangliste U17 Damer Sabel | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U17 Damer Sabel | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MÖHLER Lukas | 2011 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | --- | Anmäld | ||
QI Florian | 2011 |
GER TSV Kenten
|
R | 10 | Anmäld | ||
AL-RUBAIE Ali | 2011 |
GER CTG Koblenz
|
R | --- | Anmäld | ||
SIEBERT Justus | 2012 |
GER CTG Koblenz
|
L | --- | Anmäld | ||
SWIERCZYNSKI Dominik | 2011 |
GER CTG Koblenz
|
L | --- | Anmäld | ||
ZAIß Joshua | 2011 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMIERER Ben | 2011 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | --- | Anmäld | ||
FRANZ Sebastian | 2012 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
MCMANUS Eric | 2011 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
SAJTHY Konstantin | 2011 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
GEIß Jasper Alexej | 2012 |
GER SG Kaarst
|
R | 11 | Anmäld | ||
HOCH Jona Elias | 2012 |
GER
|
L | 17 | Anmäld | ||
KREUTZ Lennart | 2011 |
GER SG Kaarst
|
R | 8 | Anmäld | ||
LUTZ Colin | 2011 |
GER SG Kaarst
|
R | 14 | Anmäld | ||
PENNELLA Johann | 2011 |
GER SG Kaarst
|
R | 9 | Anmäld | ||
ROMMELFANGER Jonathan Henri | 2011 |
GER SG Kaarst
|
R | 6 | Anmäld | ||
RÖSGEN Henri | 2011 |
GER SG Kaarst
|
R | 16 | Anmäld | ||
SCHURSE Jonathan | 2012 |
GER SG Kaarst
|
R | 7 | Anmäld | ||
VAGT Florian Mathias | 2011 |
GER
|
R | 13 | Anmäld | ||
GANSE Jascha | 2011 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 4 | Anmäld | ||
NEGRI Jakob Johann | 2011 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 2 | Anmäld | ||
PACK Bastian | 2012 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 14 | Anmäld | ||
SU Delin | 2012 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 12 | Anmäld | ||
SCHNEIDER Jonas | 2012 |
GER TV Ratingen
|
R | 3 | Anmäld | ||
TIMKE Niklas | 2011 |
GER TV Ratingen
|
R | 1 | Anmäld | ||
BREITENSTEIN Hannes | 2012 |
GER TV Jahn Oelde
|
R | --- | Anmäld | ||
BRELOH Lennox | 2012 |
GER TV Jahn Oelde
|
R | --- | Anmäld | ||
STEUER Yeon | 2011 |
KOR TSV Bayer Dormagen
|
R | 5 | Anmäld | ||
KRAVCOVS Andrejs | 2011 |
LAT
|
L | --- | Anmäld |
29 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BIELENBERG Julian | GER | FC Würth Künzelsau | ||
D | CHAMPION Elizabeth | GER | TV Ratingen | ||
D | GERT Nicole | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
D | HAHN Tammo | GER | TV Ratingen | ||
CN | HUSMANN Matthis | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
D | KIRST Anton | GER | Mainzer TV | ||
CN | KÜHLING Julian | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | KÜRBIS Jarl | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | KURZAWA Marisa Victoria | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | METHNER Philipp-Bernd | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
B | MÖLLER Tom | GER | SG Kaarst | ||
CN | REIFSCHNEIDER Enrico | GER | FC Würth Künzelsau | ||
CN | SCHENKEL Moritz | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
M1 | WEILAND Julia | GER | TSV Bayer Dormagen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Funktionär | DERKUM Lars | GER | fencingworldwide | |
Funktionär | DERKUM Lukas | GER | fencingworldwide | |
Domare | CN | HUSMANN Matthis | GER | |
Domare | D | KOHL Polina | GER | |
Domare | CN | LUCAS Bjarne | GER | |
Domare | D | VON DER WEPPEN Tim | GER |
2021 | Rheinische Rangliste U11 Herrar Sabel | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2021 | Hessische Rangliste U11 Herrar Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZHAO Zhi Long | 2009 |
CHN FS Bielefelder TG
|
R | 1.1 | Anmäld | ||
XUE Chutong Lucas | 2009 |
CHN SG Kaarst
|
R | --- | Anmäld | ||
REINHARDT Felix | 2009 |
GER CTG Koblenz
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHMIERER Till | 2009 |
GER FC Würth Künzelsau
|
L | --- | Anmäld | ||
BEUL Philipp | 2010 |
GER TV Ratingen
|
R | 1.11 | Anmäld | ||
MARCINIAK Tayler | 2010 |
GER
|
R | 1.6 | Anmäld | ||
LIU Justin | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.4 | Anmäld | ||
QUACK Joshua | 2010 |
GER SG Kaarst
|
R | --- | Anmäld | ||
GROHMANN Jannis | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 1.5 | Anmäld | ||
KÖRBER Noah | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.8 | Anmäld | ||
PLÜTZER Floyd | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.10 | Anmäld | ||
SCHIFFER Matti | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.2 | Anmäld | ||
STANNEK Tim | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Anmäld | ||
ARENZ Marlon | 2009 |
GER TSV Kenten
|
R | 1.14 | Anmäld | ||
MARINO Jona Matteo | 2010 |
GER TSV Kenten
|
R | 1.9 | Anmäld | ||
CARUS Hannes | 2010 |
GER TV Ratingen
|
L | 1.6 | Anmäld | ||
SIMONS Gereon | 2009 |
GER TV Ratingen
|
R | 1.1 | Anmäld | ||
STEINBERG Jesko | - | GER TSV Bayer Dormagen | R | --- | Annullerad | ||
EBERHARDT Gero | - | GER Mainzer TV | L | --- | Annullerad | ||
SEELMANN Friedrich | - | GER Mainzer TV | L | --- | Annullerad | ||
SEIPEL Lucas | - | GER | R | 1.7 | Annullerad |
17 Anmälningar, 0 Bearbetas, 4 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
CN | BIELENBERG Julian | GER | FC Würth Künzelsau | ||
D | CHAMPION Elizabeth | GER | TV Ratingen | ||
D | GERT Nicole | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
D | KIRST Anton | GER | Mainzer TV | ||
CN | KÜHLING Julian | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | METHNER Philipp-Bernd | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
B | MÖLLER Tom | GER | SG Kaarst |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Funktionär | DERKUM Lars | GER | fencingworldwide | |
Funktionär | DERKUM Lukas | GER | fencingworldwide | |
Domare | CN | HUSMANN Matthis | GER | |
Domare | D | KOHL Polina | GER | |
Domare | CN | KÜRBIS Jarl | GER | |
Domare | CN | LUCAS Bjarne | GER | |
Domare | CN | PETER Katharina | GER | |
Domare | D | VON DER WEPPEN Tim | GER |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Herrar Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Westfälische Rangliste U13 Herrar Sabel | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Hessische Rangliste U13 Herrar Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SUSIN Pablo | 2007 |
FRA
|
R | --- | Anmäld | ||
ARENZ Marlon | 2009 |
GER TSV Kenten
|
R | --- | Anmäld | ||
STEINBERG Jesko | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Anmäld | ||
WERLING Niklas | 2007 |
GER CTG Koblenz
|
R | --- | Anmäld | ||
FRANK Marlon | 2007 |
GER Darmstädter FC
|
R | 2.5 | Anmäld | ||
LANZMICH Oskar | 2008 |
GER Darmstädter FC
|
R | 1.38 | Anmäld | ||
MOHSLER Jakob | 2008 |
GER Darmstädter FC
|
R | 2.6 | Anmäld | ||
DÜNGER Karl | 2007 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.7 | Anmäld | ||
SCHMIERER Till | 2009 |
GER FC Würth Künzelsau
|
L | 2.4 | Anmäld | ||
MAKLAKOV Julian | 2008 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | 1.10 | Anmäld | ||
BRAMMER Tristan | 2008 |
GER FSV Mülheim/Ruhr
|
R | 2.15 | Anmäld | ||
STAHMANN Hendrik | 2008 |
GER FSV Mülheim/Ruhr
|
R | 2.20 | Anmäld | ||
BRETZ Oscar | 2007 |
GER Mainzer TV
|
R | 1.46 | Anmäld | ||
LARRES Felix | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.14 | Anmäld | ||
SAJTHY Vincent | 2008 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
BÖDINGER Anton | 2007 |
GER FS Pforzheim
|
R | 2.2 | Anmäld | ||
ROSIN Jonathan | 2007 |
GER TSG Eislingen
|
R | 2.1 | Anmäld | ||
DE WEERT Nico | 2008 |
GER TV Ratingen
|
R | 1.52 | Anmäld | ||
GRABOWSKI Finn Josef | 2008 |
GER SG Kaarst
|
R | --- | Anmäld | ||
LIU Justin | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.12 | Anmäld | ||
SICHWARDT Viktor | 2009 |
GER TG Herford
|
R | --- | Anmäld | ||
KOSMATIN Kostja Nikola | 2008 |
GER
|
R | 2.10 | Anmäld | ||
DREISING Julian | 2009 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | --- | Anmäld | ||
LEHNERT Tobias | 2008 |
GER TSG Eislingen
|
L | 1.22 | Anmäld | ||
MOHRING Arne Mika | 2007 |
GER TSG Eislingen
|
R | 1.26 | Anmäld | ||
WEISER Tim | 2008 |
GER TSG Eislingen
|
R | 1.18 | Anmäld | ||
ERMERT Johannes | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.37 | Anmäld | ||
GROHMANN Jannis | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 2.13 | Anmäld | ||
KÖRBER Noah | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.17 | Anmäld | ||
PLÜTZER Floyd | 2010 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHIFFER Matti | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.8 | Anmäld | ||
SCHIFFER Mika | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.12 | Anmäld | ||
STANNEK Tim | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Anmäld | ||
VON DER WEPPEN Tim | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 1.17 | Anmäld | ||
WEBER Leonard | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 1.15 | Anmäld | ||
KANTE Almamy | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.22 | Anmäld | ||
MARINO Jona Matteo | 2010 |
GER TSV Kenten
|
R | 2.23 | Anmäld | ||
ARMBRUST Kilian | 2008 |
GER TV Ratingen
|
R | 2.19 | Anmäld | ||
HAHN Tammo | 2007 |
GER TV Ratingen
|
R | 2.5 | Anmäld | ||
MEINECKE Maurice | 2007 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
SIMONS Gereon | 2009 |
GER TV Ratingen
|
R | 2.11 | Anmäld | ||
FOMINOVS Aleksandrs | 2008 |
LAT
|
R | --- | Anmäld | ||
MELNIKOVS Alberts | 2009 |
LAT Salvo
|
R | --- | Anmäld | ||
BARBUL Patrik | 2008 |
SVK
|
R | 2.14 | Anmäld | ||
MELLINGER DEL CAMPO Noel | - | GER Mainzer TV | R | --- | Annullerad |
44 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BIELENBERG Julian | GER | FC Würth Künzelsau | ||
D | CHAMPION Elizabeth | GER | TV Ratingen | ||
D | GERT Nicole | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
D | HAHN Tammo | GER | TV Ratingen | ||
CN | HUSMANN Matthis | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
D | KIRST Anton | GER | Mainzer TV | ||
CN | KÜHLING Julian | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | KÜRBIS Jarl | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | KURZAWA Marisa Victoria | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | METHNER Philipp-Bernd | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
B | MÖLLER Tom | GER | SG Kaarst | ||
CN | REIFSCHNEIDER Enrico | GER | FC Würth Künzelsau | ||
CN | SCHENKEL Moritz | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
M1 | WEILAND Julia | GER | TSV Bayer Dormagen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Funktionär | DERKUM Lars | GER | fencingworldwide | |
Funktionär | DERKUM Lukas | GER | fencingworldwide | |
Domare | CN | HUSMANN Matthis | GER | |
Domare | CN | LUCAS Bjarne | GER |
2021 | Rheinische Rangliste U15 Herrar Sabel | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Herrar Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Hessische Rangliste U15 Herrar Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
2021 | Westfälische Rangliste U15 Herrar Sabel | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GOLIASCH David | 2005 |
GER
|
R | 1.29 | Anmäld | ||
LANZMICH Oskar | 2008 |
GER Darmstädter FC
|
R | 1.38 | Anmäld | ||
DÜNGER Karl | 2007 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.7 | Anmäld | ||
REIFSCHNEIDER Enrico | 2006 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.21 | Anmäld | ||
ALLZEIT Benedikt | 2005 |
GER FSV Mülheim/Ruhr
|
L | 2.16 | Anmäld | ||
WITZKE Alessio | 2005 |
GER Herner TC
|
R | 1.41 | Anmäld | ||
FRICKE Jan Philipp | 2006 |
GER SG Kaarst
|
R | 2.19 | Anmäld | ||
KÜPPERS Gerrit | 2006 |
GER SG Kaarst
|
R | 1.53 | Anmäld | ||
ORLINSKI Mauritz Paul August | 2005 |
GER SG Kaarst
|
R | 1.54 | Anmäld | ||
KOSMATIN Kostja Nikola | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
LEHNERT Tobias | 2008 |
GER TSG Eislingen
|
L | 1.22 | Anmäld | ||
MOHRING Arne Mika | 2007 |
GER TSG Eislingen
|
R | 1.26 | Anmäld | ||
WEISER Tim | 2008 |
GER TSG Eislingen
|
R | 1.18 | Anmäld | ||
ERMERT Johannes | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.37 | Anmäld | ||
HUSMANN Matthis | 2006 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 1.9 | Anmäld | ||
KÜRBIS Jarl | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.4 | Anmäld | ||
LUCAS Bjarne | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.13 | Anmäld | ||
SCHIFFER Mika | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.12 | Anmäld | ||
VON DER WEPPEN Tim | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 1.17 | Anmäld | ||
WEBER Leonard | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 1.15 | Anmäld | ||
LOHMANN Nico | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.11 | Anmäld | ||
MARCHINI Pietro Nicodemo | 2006 |
ITA Fides Livorno
|
R | --- | Anmäld | ||
FOMINOVS Aleksandrs | 2008 |
LAT
|
R | --- | Anmäld | ||
BARBUL Patrik | 2008 |
SVK
|
R | --- | Anmäld | ||
EBERHARDT Carl Malte | - | GER Mainzer TV | L | 1.8 | Annullerad | ||
LARRES Felix | - | GER TSV Bayer Dormagen | R | 1.14 | Annullerad | ||
SCHENKEL Moritz | - | GER TSV Bayer Dormagen | R | 1.4 | Annullerad | ||
KANTE Almamy | - | GER TSV Bayer Dormagen | R | --- | Annullerad |
24 Anmälningar, 0 Bearbetas, 4 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
CN | BIELENBERG Julian | GER | FC Würth Künzelsau | ||
D | CHAMPION Elizabeth | GER | TV Ratingen | ||
D | GERT Nicole | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
D | KIRST Anton | GER | Mainzer TV | ||
CN | KÜHLING Julian | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | METHNER Philipp-Bernd | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
B | MÖLLER Tom | GER | SG Kaarst |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Funktionär | DERKUM Lars | GER | fencingworldwide | |
Funktionär | DERKUM Lukas | GER | fencingworldwide | |
Domare | CN | PETER Katharina | GER |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Hessische Rangliste U17 Herrar Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
2021 | Westfälische Rangliste U17 Herrar Sabel | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2022 | Rheinische Rangliste U17 Herrar Sabel | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U17 Herrar Sabel | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
KOSCOV Vladimir | BLR | Tränare | lör sön | CTG Koblenz | |
STEINBERG Frauke | GER | Anhörig | lör sön | CTG Koblenz | |
LANZMICH Silke | GER | Anhörig | lör sön | Darmstädter FC | |
ZAISS Angela | GER | Tränare | lör sön | FC Lütjensee | |
ZAISS Stefan | GER | Tränare | lör sön | FC Lütjensee | |
ALEFS Petra | GER | Sjukvård | FSV Mülheim/Ruhr | ||
SEMRAU Peer-Jörg | GER | Tränare | FSV Mülheim/Ruhr | ||
BUJDOSO Gergö | GER | Tränare | lör sön | Mainzer TV | |
ILIESCU Eduard | ROU | Tränare | lör sön | Mainzer TV | |
GIRRBACH Michael | GER | Tränare | lör | MMX Fecht Club Pforzheim | |
SCHMIDT Carina | GER | Tränare | MMX Fecht Club Pforzheim | ||
DE WEERT Angelika Gabriele | GER | Tränare | lör | SG Kaarst | |
KARCHER Lena Johanna | GER | Tränare | lör | SG Kaarst | |
KARCHER Nadine Katrin | GER | Tränare | lör | SG Kaarst | |
KREUTZ Simone | GER | Tränare | lör | SG Kaarst | |
KUEPPERS-BARENBRUEGGE Elke | GER | Tränare | sön | SG Kaarst | |
LIU Hao | GER | Tränare | sön | SG Kaarst | |
MARTIAL Anne Katrin | GER | Tränare | sön | SG Kaarst | |
MIX Ellen Susanne | GER | Tränare | sön | SG Kaarst | |
MAKLAKOV Denis | GER | Tränare | lör sön | TG Herford | |
CONNEMANN Maik | GER | Tränare | TSV Kenten | ||
HAUBROK Elias | GER | Tränare | TSV Kenten | ||
KRAUS Wolfgang | GER | Tränare | TSV Kenten | ||
FABIAN Carsten | GER | Tränare | lör | TV Jahn Oelde |