Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FR HOCHWALD WADERN Fechterring Hochwald (GER) |
GER | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
ALLES Renate | GER | TSG Friesenheim | |||
CN | BAPPERT Maxim | GER | TG Frankenthal | ||
L | PALTZ Simon | GER | Fechterring Hochwald |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MÜLLER Tomke | 2003 |
GER 1. FC Holz
|
R | --- | Anmäld | ||
HAAS Chiara | 2004 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
MARIEN Isabell | 1997 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
NICOLAY Kathrin | 1978 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHRÖTER Nina | 1997 |
GER FSC Saarlouis
|
R | --- | Anmäld | ||
WEISGERBER Susanne | 1983 |
GER FSG Dillingen
|
R | --- | Anmäld | ||
BRUCK Victoria | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
ALLES Renate | 1969 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BREITWIESER Carolin | 1999 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
TIPPELT Sonja | 1969 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld |
10 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
ALLES Renate | GER | TSG Friesenheim | |||
CN | BAPPERT Maxim | GER | TG Frankenthal | ||
L | PALTZ Simon | GER | Fechterring Hochwald |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste Seniorer Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste Seniorer Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste Seniorer Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FR HOCHWALD WADERN Fechterring Hochwald (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
TG ROHRBACH TG Rohrbach (GER) |
HANS Lia (1999 R) HANS Matthis (2006 R) GRIES Daniel (1985 L) HUST Tobias (1996 R) |
GER | --- | Anmäld | |||
TV HOMBURG TV Homburg (GER) |
FEß Norbert (1950 R) IMBSWEILER Lars (2002 R) SCHWARZ Janis (2004 R) BERRANG Manuel (2006 R) |
GER | --- | Anmäld | |||
FC LANDAU im ASV FC Landau im ASV (GER) |
- | --- | Annullerad |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
ALLES Renate | GER | TSG Friesenheim | |||
CN | BAPPERT Maxim | GER | TG Frankenthal | ||
FEß Norbert | GER | TV Homburg | |||
L | MARIEN Isabell | GER | Fechterring Hochwald | ||
L | PALTZ Simon | GER | Fechterring Hochwald |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MÜLLER Maximilian | 2000 |
GER 1. FC Holz
|
R | --- | Anmäld | ||
STRAUB Max | 2006 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
BREUER Fabian | 1972 |
GER FC Landau im ASV
|
R | --- | Anmäld | ||
BOPP Dietrich | 2001 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
OBERMAYR Tom | 2003 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
PALTZ Raphael | 1997 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
ELLENBERGER Dominic | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
REISS Hilmar | 1990 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
STRUNK Alexander | 1992 |
GER PST Trier
|
R | --- | Anmäld | ||
FEY Bertram | 1977 |
GER SSG Bensheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BAPPERT Alexander | 1997 |
GER SC Amsterdam, TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
GASCHOTT Florian | 1996 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
GRIES Daniel | 1985 |
GER TG Rohrbach
|
L | --- | Anmäld | ||
HANS Lia | 1999 |
GER TG Rohrbach
|
R | --- | Anmäld | ||
HANS Matthis | 2006 |
GER TG Rohrbach
|
R | --- | Anmäld | ||
HUST Tobias | 1996 |
GER TG Rohrbach
|
R | --- | Anmäld | ||
TIPPELT Cedric | 2004 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCH Jonah | 2001 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld | ||
DÖRR Hardy | 1963 |
GER TV Homburg
|
L | --- | Anmäld | ||
BERRANG Manuel | 2006 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
IMBSWEILER Lars | 2002 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWARZ Janis | 2004 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
ROSSBACH Stefan | 1985 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
COREA Till | - | GER TUS Neunkirchen | R | --- | Annullerad |
23 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
ALLES Renate | GER | TSG Friesenheim | |||
CN | BAPPERT Maxim | GER | TG Frankenthal | ||
FEß Norbert | GER | TV Homburg | |||
L | MARIEN Isabell | GER | Fechterring Hochwald | ||
L | PALTZ Simon | GER | Fechterring Hochwald |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste Seniorer Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste Seniorer Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste Seniorer Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste Seniorer Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. |
---|
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
EICH Tanja | GER | FSV Klarenthal | |||
GASCHOTT Florian | GER | TG Frankenthal | |||
E | SCHNEIDER Florian | GER | TUS Neunkirchen | ||
SCHNEIDER Wilfried | GER | TUS Neunkirchen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BUSCHE Lena | 2005 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
BUCHHOLTZ Charlotte | 2004 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
EICH Tanja | GER | FSV Klarenthal | |||
GASCHOTT Florian | GER | TG Frankenthal | |||
E | SCHNEIDER Florian | GER | TUS Neunkirchen | ||
SCHNEIDER Wilfried | GER | TUS Neunkirchen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste Seniorer Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste Seniorer Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste Seniorer Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste Seniorer Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TG ROHRBACH TG Rohrbach (GER) |
TRITTELVITZ Marc (1991 R) HANS Lia (1999 R) GLÖßNER Vincent (1996 L) |
GER | --- | Anmäld | |||
TUS NEUNKIRCHEN TUS Neunkirchen (GER) |
GER | --- | Anmäld |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
GASCHOTT Florian | GER | TG Frankenthal | |||
E | SCHNEIDER Florian | GER | TUS Neunkirchen | ||
SCHNEIDER Wilfried | GER | TUS Neunkirchen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HARTMANN Markus | 1992 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BRAUN Fabian | 1997 |
GER FSV Klarenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
BAPPERT Alexander | 1997 |
GER SC Amsterdam, TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
BAPPERT Felix | 2006 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
BAPPERT Maxim | 2004 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
FERIZI Florian | 2001 |
GER TG Frankenthal
|
L | --- | Anmäld | ||
GLÖßNER Vincent | 1996 |
GER TG Rohrbach
|
L | --- | Anmäld | ||
HANS Lia | 1999 |
GER TG Rohrbach
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCH Jonah | 2001 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld | ||
COREA Till | 2004 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld | ||
DÖRR Hardy | 1963 |
GER TV Homburg
|
L | --- | Anmäld | ||
EISENBEIS Jonas | 1998 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld | ||
FLAUSSE Fabian | 2005 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld | ||
KNERR Emil | 2001 |
GER VT Zweibrücken
|
L | --- | Anmäld | ||
ROSSBACH Stefan | 1985 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
15 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
GASCHOTT Florian | GER | TG Frankenthal | |||
E | SCHNEIDER Florian | GER | TUS Neunkirchen | ||
SCHNEIDER Wilfried | GER | TUS Neunkirchen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste Seniorer Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste Seniorer Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Südwestdeutsche Rangliste Seniorer Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste Seniorer Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste Seniorer Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
FREVEL Petra | GER | Anhörig | 1. FC Holz | ||
MÜLLER Stefanie | GER | Anhörig | 1. FC Holz | ||
STRAUB Leon | GER | Tränare | ATSV Saarbrücken | ||
HAAS Jürgen | GER | Anhörig | Fechterring Hochwald | ||
MOLTER Peter | GER | Tränare | Fechterring Hochwald | ||
ELLENBERGER Rudi | GER | Anhörig | Fechtzentrum Maxdorf | ||
UDER Birgit | GER | Tränare | FSV Klarenthal | ||
BAPPERT Dirk | GER | Tränare | TG Frankenthal | ||
BUSCHE Sonja | GER | Anhörig | TG Frankenthal | ||
FERIZI Martina | GER | Anhörig | TG Frankenthal | ||
TRITTELVITZ Michael | GER | Anhörig | TG Rohrbach | ||
DÖRRENBÄCHER Dieter | GER | Tränare | TV Homburg | ||
IMBSWEILER Lars | GER | Tränare | TV Homburg | ||
PETRI Volker | GER | Tränare | VT Zweibrücken |