Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ARAZYAN Elen | 2006 |
ARM Fechtergilde Südholstein
|
L | --- | Anmäld | ||
BERNARD Emmy | 2005 |
BEL
|
R | --- | Anmäld | ||
SZEKERES Lily | 2008 |
BEL Flanders Fencing
|
R | --- | Anmäld | ||
HOWE Meret | 2005 |
GER BFC Rösrath
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHLEGEL Lena | 2005 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Anmäld | ||
KAHL Grit | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
KNAPP Vanessa | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Anmäld | ||
BORGHS Louise | 2005 |
GER EFG Essen
|
R | --- | Anmäld | ||
AYTEKIN Cagla | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Anmäld | ||
BOXHEIMER Sonja | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
CEVIKOL Eda | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
BREUNIG Katja | 2005 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
L | --- | Anmäld | ||
HEINRICH Svenja | 2008 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
L | --- | Anmäld | ||
THOMA Chiara | 2006 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
L | --- | Anmäld | ||
GLASER Pauline | 2008 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Anmäld | ||
GRASSEWITZ Franziska | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
LAUERWALD Mathilda | 2006 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Anmäld | ||
ZWICKER Isabella | 2005 |
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R | --- | Anmäld | ||
RÖSELER Josie | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
ZIMMERMANN Judith Alexandra | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
OBERENDER Yara | 2005 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Anmäld | ||
VON BOGENDORFF Larissa Xenia | 2006 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Anmäld | ||
DÖRR Mailin | 2005 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Anmäld | ||
FRICKE Fiona | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
KUNISCH Matilda | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
STERNBERG Ina | 2008 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Anmäld | ||
WALL Loreley Thais | 2005 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Anmäld | ||
MARX Charlotte | 2005 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
MIELKE Lisa Marie | 2005 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Anmäld | ||
REINKE Sophie | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BIENEFELD Maya | 2005 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Anmäld | ||
LIBRALATO Sara | 2008 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Anmäld | ||
LIETO Alyssa | 2006 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Anmäld | ||
MEHLHAFF Maria | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Anmäld | ||
REIHS Meika | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Anmäld | ||
TURCHI Laura | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Anmäld | ||
HAUK Eva | 2007 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCHMEIER Emilia | 2007 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | --- | Anmäld | ||
EINENCKEL Charlotte | 2007 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | --- | Anmäld | ||
LOESENBECK Amelie | 2006 |
GER FS Bielefelder TG
|
L | --- | Anmäld | ||
STEFFENS Eva | 2006 |
GER CEB Biel/Bienne, Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
BEHRENS Maike | 2005 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCH Katie | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
EICHHORN Franziska | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUBER Greta | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
NÜSSELER Lisa-Marie | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
TOMIC Mariella | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BODE Josephine | 2007 |
GER MTV Saalfeld
|
R | --- | Anmäld | ||
VON ERFFA Victoria | 2005 |
GER MTV München
|
R | --- | Anmäld | ||
KLOETER Frederika | 2007 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
LEBRENZ Mia | 2007 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
STUMPF Lea Marie | 2008 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
HEISE Teska Julia | 2006 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHOLZ Kira | 2005 |
GER SSG Bensheim
|
R | --- | Anmäld | ||
MEYER Fiona | 2006 |
GER SV 1860 Minden
|
R | --- | Anmäld | ||
KALTENBACH Philine | 2006 |
GER SV Waldkirch
|
L | --- | Anmäld | ||
AMLER Annika | 2005 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Anmäld | ||
FRAHM Emilie | 2006 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Anmäld | ||
SZALAY Clara | 2006 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Anmäld | ||
AMIAN Laura | 2005 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
BERNSTEIN Viktoria | 2006 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
GONANO Juna | 2005 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
LÜTZENKIRCHEN Lina | 2005 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | --- | Anmäld | ||
LÜTZENKIRCHEN Sara | 2007 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
RANK Marie Leonore | 2005 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | --- | Anmäld | ||
KRAUSE Leni | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
WALDMANN Victoria | 2008 |
GER TV Augsburg
|
R | --- | Anmäld | ||
YOOSEFI Daria | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
L | --- | Anmäld | ||
HENRICH Lillian Charlize | 2006 |
GER TV Dillenburg
|
L | --- | Anmäld | ||
ILLIG Fiona | 2006 |
GER TV Kaufbeuren
|
R | --- | Anmäld | ||
RIEMER Jana-Ada | 2006 |
GER TV Kaufbeuren
|
L | --- | Anmäld | ||
DÖRING Antonia | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
OLSEN Nora | 2007 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Anmäld | ||
WEINERT Isabel | 2007 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Anmäld | ||
ENZMANN Eva | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
JIRMANN Mathilde | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
MAIER Paula-Marlen | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
WESTPHAL Sharona | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
MAUCH Fabienne | - | GER Heidenheimer SB | R | --- | Annullerad | ||
HAAG Rosa-Lina | - | GER TSF Ditzingen | R | --- | Annullerad |
74 Anmälningar, 0 Bearbetas, 6 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERNSTEIN Heike | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen | ||
CN | BRAND Andreas | GER | FC Offenbach | ||
CN | BUSCH Max | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | HERRMANN Annastasia | GER | Fechtzentrum Solingen | ||
B | REIß Daniel | GER | FC Leipzig | ||
CN | SCHREIBER Martin | GER | Fechtzentrum Solingen | ||
C | TALAN Romeo | GER | Fechtzentrum Solingen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Funktionär | MÜLLER Andreas | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Brandenburger Rangliste U17 Damer Värja | Brandenburger Fechterbund e.V. |
2021 | Berliner Rangliste U17 Damer Värja | Berliner Fechterbund e.V. |
2021 | Hamburger Rangliste U15 Damer Värja | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2021 | Sachsen-Anhalt Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2021 | Niedersächsische Rangliste U17 Damer Värja | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste U17 Damer Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2021 | Classements Nationaux U17 Damer Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2021 | Deutsche Rangliste U17 Damer Värja | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Hessische Rangliste U17 Damer Värja | Hessischer Fechterverband e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U17 Damer Värja | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2021 | Nominierungs-Rangliste EM/WM U17 Damer Värja | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Bayerische Rangliste U17 Damer Värja | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2022 | Rheinische Rangliste U17 Damer Värja | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Westfälische Rangliste U17 Damer Värja | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste U17 Damer Värja | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Classements Nationaux U17 Damer Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2022 | Südbadische Rangliste U17 Damer Värja | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Nordbadische Rangliste U17 Damer Värja | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste U17 Damer Värja | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | Bayerische Rangliste U17 Damer Värja | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2021 | Südbadische Rangliste U17 Damer Värja | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Nordbadische Rangliste U17 Damer Värja | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Hamburger Rangliste U17 Damer Värja | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U17 Damer Värja | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U17 Damer Värja | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2021 | Württembergische Rangliste U17 Damer Värja | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | Westfälische Rangliste U17 Damer Värja | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Classements Nationaux U17 Damer Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2021 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DE LAMPER Aeneas | 2005 |
BEL Confrerie Gent
|
L | --- | Anmäld | ||
FELTZ Flavien | 2006 |
BEL CRE Arlon
|
R | --- | Anmäld | ||
RIJMEN Matthias | 2006 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | --- | Anmäld | ||
SAMYN Ward | 2007 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | --- | Anmäld | ||
TOCH Lars | 2005 |
BEL Confrerie Gent
|
R | --- | Anmäld | ||
VAN COPPENOLLE Nicolas | 2006 |
BEL SC Parcival Leuven
|
L | --- | Anmäld | ||
VAN DE STEENE Adrian | 2006 |
BEL Confrerie Gent
|
R | --- | Anmäld | ||
VANDENBERGHE Corto | 2006 |
BEL CE Charlemagne
|
R | --- | Anmäld | ||
ZYUMBYULEV Ognyan | 2005 |
BUL Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
MUSAMBI Gabriel Angel | 2006 |
COD CE Charlemagne
|
R | --- | Anmäld | ||
OSTALSKIY Ivan | 2007 |
CZE Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
MÜLLER-GEBEL Arik | 2006 |
GER BW Schneidhain
|
L | --- | Anmäld | ||
DENG Levi | 2008 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
HERTWECK Andri | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
MARTIN Jasper | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Anmäld | ||
MIKES Julian | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
NOUR-ELDIN Ahmed | 2006 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
RYAPOV Kaloyan | 2005 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
HEUBERGER Marwin | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
BRAZA Eric | 2005 |
GER FC Bremen-Nord
|
R | --- | Anmäld | ||
NAD Viktor Matti | 2006 |
GER FC Grunewald
|
R | --- | Anmäld | ||
WEBER Leon | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
GLASER Moritz | 2006 |
GER FC Kassel
|
L | --- | Anmäld | ||
ZWICKER Theodor | 2008 |
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R | --- | Anmäld | ||
ALBRECHT Anton | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
KUTZERA Konstantin | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
LADEMANN Louis | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
MACHT Valentin Jannes | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
RÖSELER Felix | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
KUNISCH Henri | 2005 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
BESKOROVAJNYI Anton | 2005 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
GWALANI Nayan Carl | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
HARNACK Jonas | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
HILPERT Philip | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
MALETTA Leonard | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
L | --- | Anmäld | ||
NOE Louis | 2007 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
SIGMUND Philip | 2005 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
HAUGK Laurenz Alexander | 2007 |
GER Fecht Club Krefeld
|
R | --- | Anmäld | ||
KRAHMER Eryk | 2006 |
GER Neusser SV
|
L | --- | Anmäld | ||
VELTRUP Ole | 2005 |
GER Fecht Club Krefeld
|
L | --- | Anmäld | ||
HILDEBRANDT Clemens | 2005 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Anmäld | ||
KUNNIG Carl | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHÖMER Jonas | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
DUDA Denis Wolfgang | 2007 |
GER Fechtzentrum Berlin
|
R | --- | Anmäld | ||
KONRAD Felix | 2005 |
GER Fechtzentrum Berlin
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHERKA Lennert | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HEIMANN Anton | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Anmäld | ||
MACCHIANO Leandro | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
L | --- | Anmäld | ||
PRINZ Jonathan Luis | 2006 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMIDT Julian | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHRUMPF Vincent | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Anmäld | ||
STANGE Jakob | 2005 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Anmäld | ||
WIENANDS Jeremy | 2005 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Anmäld | ||
LANGE Jesper | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Anmäld | ||
LANGE Magnus | 2007 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHNEIDER Tim Raymond | 2005 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Anmäld | ||
GIANNOLO Valerio | 2008 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Anmäld | ||
IXKES Tamino Gabriel Che Maria | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
GROTKAMP Paul | 2006 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | --- | Anmäld | ||
KNABENREICH Julian | 2005 |
GER FS Bielefelder TG
|
L | --- | Anmäld | ||
TETTENBORN Alexander | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
BÜLAU Matthew | 2005 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCH Erik | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCH Max | 2005 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
JURTSCHAK Tim | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
KÖPF Johannes | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
KREß Noah | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
KUMMER Horant | 2005 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
REICH Paul | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHENKENGEL Joannes | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHMUTZ Kilian | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHULLER Stephan | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
WULF Lennart | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
ZIMMERMANN Frederik | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
MORLANG Kim | 2007 |
GER Lohausener SV
|
R | --- | Anmäld | ||
MORLANG Nick | 2005 |
GER Lohausener SV
|
L | --- | Anmäld | ||
BINGENER Tim | 2006 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | --- | Anmäld | ||
DAOU Mazen | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
VOLLBRECHT Victor | 2006 |
GER MTV Braunschweig
|
R | --- | Anmäld | ||
CONRADS Henri | 2005 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
LENNARTZ Daan | 2007 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
POHL Marc Arthur | 2006 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | --- | Anmäld | ||
HÖWEKENMEIER Jakob | 2007 |
GER Osnabrücker SC
|
R | --- | Anmäld | ||
HÖWEKENMEIER Simon | 2005 |
GER Osnabrücker SC
|
L | --- | Anmäld | ||
KLADDE Ole | 2006 |
GER Osnabrücker SC
|
R | --- | Anmäld | ||
SHEHATA Hamza | 2005 |
GER SportVg Feuerbach
|
R | --- | Anmäld | ||
VON JONQUIERES Johannes | 2005 |
GER SSV Ettal
|
R | --- | Anmäld | ||
PETERSEN Bertil | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
PETERSEN Ole | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
RUPPENTHAL Julius | 2005 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
STIHL Felix | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HOCHWALD Samuel | 2005 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Anmäld | ||
LENHARDT Paul | 2006 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Anmäld | ||
GOEDEJOHANN Anselm Maria | 2008 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
KOLDITZ Gideon-Lucien | 2007 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
MÜLLER Benno | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
PURAT Christian | 2008 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
BECKMANN Johannes | 2005 |
GER TSV Berlin-Wittenau
|
R | --- | Anmäld | ||
DOBRAWA Julin | 2006 |
GER TSV Berlin-Wittenau
|
R | --- | Anmäld | ||
GROLLITSCH Atilla | 2006 |
GER TV Augsburg
|
R | --- | Anmäld | ||
KRAUSE Levi | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
WINKER Leonard | 2007 |
GER TV Augsburg
|
R | --- | Anmäld | ||
IRLEBORN Noah Leander | 2006 |
GER TV Gladbeck
|
R | --- | Anmäld | ||
KARNAGEL Leopold | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
SPREMBERG Paul | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMIDT Jann-Rouven | 2005 |
GER TV Wetzlar
|
R | --- | Anmäld | ||
BARBAS Sebastian | 2008 |
GER VFL Bad Nauheim
|
L | --- | Anmäld | ||
BRANCIFORTI Paolo Andrea | 2007 |
ITA CE Braine l'Alleud
|
R | --- | Anmäld | ||
COLLING Herve | 2007 |
LUX SC Parcival Leuven, CE Luxembourg
|
R | --- | Anmäld | ||
REMMEN Maurits | 2005 |
NED s.v. RobbSchermen
|
R | --- | Anmäld | ||
VISSER Zeb | 2006 |
NED s.v. Scaramouche
|
L | --- | Anmäld | ||
LOEMAN Leandro | - | BEL Confrerie Gent | R | --- | Annullerad | ||
VON SONNTAG Julius Fridolin | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annullerad | ||
LOCHNER Kai-Moritz | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
REINHART Raphael | - | GER FC Tauberbischofsheim | R | --- | Annullerad | ||
WARNKING Nicolo | - | GER Fechterring Hochwald | R | --- | Annullerad | ||
KÖPF Cornelius | - | GER Heidenheimer SB | R | --- | Annullerad | ||
RIFFEL Finn Niklas | - | GER Heidenheimer SB | R | --- | Annullerad | ||
REINEKE Nepomuk | - | GER SSV Ettal | R | --- | Annullerad | ||
WILLERS Colten | - | GER TSF Ditzingen | R | --- | Annullerad | ||
SCHUMACHER Rafael | - | GER TSV Bayer 04 Leverkusen | R | --- | Annullerad |
111 Anmälningar, 0 Bearbetas, 10 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAUMANN Katrin | GER | FC Tauberbischofsheim | ||
CN | BRAND Andreas | GER | Eintracht Frankfurt | ||
CN | BUSCH Max | GER | Heidenheimer SB | ||
CAYCEDO DIAZ Carlos Elias Alfredo | COL | FC Tauberbischofsheim | |||
C | DERAMAIX Merlin | BEL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
CN | HERRMANN Annastasia | GER | Fechtzentrum Solingen | ||
CN | KERNCHEN Lisa Antonia | GER | Fechtzentrum Solingen | ||
CN | LENNARTZ Arndt | GER | Fechtzentrum Solingen | ||
B | REIß Daniel | GER | FC Leipzig | ||
CN | STADTER Kilian | GER | Fechtzentrum Solingen | ||
C | TALAN Romeo | GER | Fechtzentrum Solingen | ||
CN | TAPPE Jörg | GER | Heidenheimer SB | ||
N | VAN BERGEN Nancy | BEL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Funktionär | MÜLLER Andreas | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Niedersächsische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
2021 | Deutsche Rangliste U17 Herrar Värja | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U17 Herrar Värja | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Classements Nationaux U17 Herrar Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2021 | Hessische Rangliste U17 Herrar Värja | Hessischer Fechterverband e.V. |
2021 | Berliner Rangliste U17 Herrar Värja | Berliner Fechterbund e.V. |
2021 | Westfälische Rangliste U17 Herrar Värja | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U17 Herrar Värja | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2021 | Sachsen-Anhalt Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2021 | Nominierungs-Rangliste EM/WM U17 Herrar Värja | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste U17 Herrar Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Bayerische Rangliste U17 Herrar Värja | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2022 | Rheinische Rangliste U17 Herrar Värja | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Westfälische Rangliste U17 Herrar Värja | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste U17 Herrar Värja | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Classements Nationaux U17 Herrar Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2022 | Südbadische Rangliste U17 Herrar Värja | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Nordbadische Rangliste U17 Herrar Värja | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Bayerische Rangliste U17 Herrar Värja | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2021 | Südbadische Rangliste U17 Herrar Värja | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Nordbadische Rangliste U17 Herrar Värja | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U17 Herrar Värja | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U17 Herrar Värja | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Classements Nationaux U17 Herrar Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2021 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
GRÜTER Uwe | GER | Anhörig | BFC Rösrath | ||
BORGHS Sven | GER | Tränare | EFG Essen | ||
GUTERMUTH Martina | GER | Tränare | Eintracht Frankfurt | ||
JONAS Elke | GER | Tränare | Eintracht Frankfurt | ||
ZENT Viktor | GER | Tränare | Eintracht Frankfurt | ||
WÄCKERLE-KLEINHEITZ Christina | GER | Tränare | ETSV Offenburg | ||
BRAZA Andreas | GER | Tränare | FC Bremen-Nord | ||
NAD Fruzsina | GER | Anhörig | FC Grunewald | ||
DERMITCHEV Leonid | GER | Tränare | FC Kassel | ||
GLASER Sabine | GER | Sjukvård | FC Kassel | ||
HOLLSTEIN Kai | GER | Tränare | FC Konstanz | ||
VON BOGENDORFF Leslie | GER | Tränare | FC Oelsnitz | ||
ERENBURG Wladislav | GER | Tränare | FC Offenbach | ||
FRICKE Mario | GER | Anhörig | FC Offenbach | ||
PETROVICI Gabriel Adrian | ROU | Tränare | FC Offenbach | ||
BISCHOF-HEINRICHS Hubert | GER | Tränare | FC Tauberbischofsheim | ||
BORRMANN Igor-Michael | GER | Tränare | FC Tauberbischofsheim | ||
STADTER Kilian | GER | Tränare | FC Tauberbischofsheim | ||
CSIRE Lajos | GER | Tränare | Fecht Club Krefeld | ||
HERTEL Matthias | GER | Tränare | Fechtcentrum Halle | ||
COLLING Emile | LUX | Tränare | Fechterring Hochwald | ||
MARX Stefanie | GER | Tränare | Fechterring Hochwald | ||
PALTZ Raphael | GER | Tränare | Fechterring Hochwald | ||
SCHÖMER Nicole | GER | Anhörig | Fechterring Hochwald | ||
WARNKING Pascal | GER | Tränare | Fechterring Hochwald | ||
WAGNER Julia | GER | Tränare | Fechtzentrum Berlin | ||
BÜTTNER Christian | GER | Tränare | sön | Fechtzentrum Solingen | |
FIEDLER Jörg | GER | Tränare | lör | Fechtzentrum Solingen | |
KAKOSCHKE-SCHWIETZ Paul | GER | Tränare | Fechtzentrum Solingen | ||
MAUNZ Florian | GER | Tränare | sön | Fechtzentrum Solingen | |
NAGY Marton | HUN | Tränare | lör | Fechtzentrum Solingen | |
RICHTER Wolf-Gunter | GER | Tränare | FG Segeberg | ||
JAKOBY Simon | GER | Tränare | Frankfurter TV | ||
GROTKAMP Michael | GER | Anhörig | FS Bielefelder TG | ||
KNABENREICH Martin | GER | Anhörig | FS Bielefelder TG | ||
NOETZEL Max | GER | Tränare | FS Bielefelder TG | ||
EWERT Wilhelm | GER | Tränare | Heidenheimer SB | ||
STEIN Philipp | GER | Tränare | Heidenheimer SB | ||
ZIMMERMANN Thomas | GER | Tränare | Heidenheimer SB | ||
BINGENER Uwe | GER | Tränare | Lüdenscheider TV | ||
HENSEL Werner | GER | Tränare | MTV Braunschweig | ||
VON ERFFA Sandra | ESP | Anhörig | MTV München | ||
GAYK Tobias | GER | Tränare | OFC Bonn | ||
TÒTH Gergely | HUN | Tränare | OFC Bonn | ||
HÖWEKENMEIER Marc | GER | Anhörig | Osnabrücker SC | ||
PAGALOV Mered | SWE | Tränare | Osnabrücker SC | ||
HEISE Dietmar | GER | Anhörig | SportVg Feuerbach | ||
SCHOLZ Ralf | GER | Anhörig | SSG Bensheim | ||
RUPPENTHAL Jörg | GER | Tränare | SV Waldkirch | ||
SZEGEDI Zoltan | GER | Tränare | TSF Ditzingen | ||
BECKMANN Margit | GER | Tränare | TSV Berlin-Wittenau | ||
TALAN Tin | CRO | Tränare | TV Augsburg | ||
EHRINGHAUS Elena | GER | Tränare | TV Dillenburg | ||
HENRICH Jessica | GER | Anhörig | TV Dillenburg | ||
URBANSKI Ulrich | GER | Tränare | TV Gladbeck | ||
BRACHT Andrea | GER | Anhörig | TV Kaufbeuren | ||
RIEBLINGER Fabian | GER | Tränare | TV Kaufbeuren | ||
EIFLER Peter | GER | Tränare | TV Wetzlar | ||
SIMON-SCHMIDT Susanne | GER | Anhörig | TV Wetzlar | ||
KONDRING Philipp | GER | Tränare | VFL Bad Nauheim | ||
SCHIFFLER Dirk | GER | Tränare | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
FÉROT Francois Xavier | BEL | Tränare | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
MINNEN Guy | BEL | Tränare | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |