Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BEKEN Solane | 2001 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
L | 3.56 | Anmäld | ||
BULTYNCK Anne | 2000 |
BEL K.T.S.C. Catena
|
R | 1.201 | Anmäld | ||
DE CLERCK Noa | 2004 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
R | 3.205 | Anmäld | ||
DE LANDTSHEER Ellen | 2000 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 3.191 | Anmäld | ||
DE PESTEL Amber | 1988 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 1.333 | Anmäld | ||
HABRAN Emeline | 2004 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
R | 3.151 | Anmäld | ||
LABRO Emma | 2000 |
BEL Omnisword
|
R | 3.116 | Anmäld | ||
VANDENBOSSCHE Clara | 2004 |
BEL
|
R | 3.144 | Anmäld | ||
VANDINGENEN Aube | 2001 |
BEL CER Romont, Brussels Fencing Club
|
R | 1.129 | Anmäld | ||
ALBRECHT Giulia | 2003 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | 3.94 | Anmäld | ||
ALVES DE LIMA Carolina | 2004 |
GER Heidenheimer SB
|
R | 3.99 | Anmäld | ||
BRAUCKMANN Anna | 2002 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | 3.199 | Anmäld | ||
CRUSTEWITZ Annett | 1974 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
EHLER Alexandra | 1995 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 1.44 | Anmäld | ||
EL AYARI Julia | 2003 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | 3.127 | Anmäld | ||
FOLZ Iris | 1970 |
GER SV Waldkirch
|
R | --- | Anmäld | ||
FROMMOLT Emily | 2004 |
GER
|
L | 3.192 | Anmäld | ||
GIESE Victoria | 2002 |
GER TSV Berlin-Wittenau
|
R | 3.204 | Anmäld | ||
GROLLMISCH Felicitas | 2002 |
GER FC Leipzig
|
R | 1.328 | Anmäld | ||
HEINZ Vanessa | 2000 |
GER Heidenheimer SB
|
L | 3.138 | Anmäld | ||
HEINZELMANN Dagmar | 1955 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
HEITHECKER Thora | 2000 |
GER TSV Berlin-Wittenau
|
R | 3.189 | Anmäld | ||
HENSE Nicoletta | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | 3.157 | Anmäld | ||
HILBRIG Viktoria | 2000 |
GER Heidenheimer SB
|
R | 3.31 | Anmäld | ||
HOHLBEIN Frauke | 1962 |
GER EFG Essen
|
L | --- | Anmäld | ||
HÖRMANN Valérie | 1999 |
GER Fechtzentrum Berlin
|
R | 3.193 | Anmäld | ||
JASKULLA Klara | 2001 |
GER FC Leipzig
|
L | 1.370 | Anmäld | ||
JONAS Anna | 1996 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | 1.181 | Anmäld | ||
JÜTTEN Svenja | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 3.131 | Anmäld | ||
KOZIELSKI Katharina | 2003 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | 2.36 | Anmäld | ||
KRAUSE Rebekka | 2000 |
GER FC Leipzig
|
R | 3.146 | Anmäld | ||
KUJUS Jule | 2004 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | 3.209 | Anmäld | ||
KUSTER Hannah | 2000 |
GER TSV Speyer
|
R | 3.133 | Anmäld | ||
LOH Pauline | 2001 |
GER Heidenheimer SB
|
R | 3.105 | Anmäld | ||
MARIEN Isabell | 1997 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
MARX Charlotte | 2005 |
GER Heidenheimer SB
|
R | 3.137 | Anmäld | ||
MASTHOFF Emma | 2000 |
GER EFG Essen
|
R | 3.190 | Anmäld | ||
MAYER Lea | 2000 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
MAYR Franziska | 1999 |
GER Heidenheimer SB
|
R | 1.401 | Anmäld | ||
MENDE Marah | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
MESZAROS Noémi | 1998 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
L | --- | Anmäld | ||
NICOLAY Kathrin | 1978 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
RIEDMÜLLER Vanessa | 1997 |
GER Freiburger TS
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHNEIDER Pia | 1999 |
GER Fecht Club Krefeld
|
R | 3.155 | Anmäld | ||
SCHULENBURG Patricia Vera | 2004 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
STAHL Nadine | 1994 |
GER SGS Erlangen
|
R | --- | Anmäld | ||
STAHLBERG Nadine | 1996 |
GER Heidenheimer SB
|
R | 1.113 | Anmäld | ||
SÜVERN Elisa | 2003 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Anmäld | ||
THOMA Miriam | 1999 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | 3.113 | Anmäld | ||
VON WOLFF Grete | 2003 |
GER Elmshorner MTV
|
R | 3.97 | Anmäld | ||
WEBER Ellen | 2004 |
GER Quernheimer FC
|
R | 3.128 | Anmäld | ||
WEDEL Floria | 2003 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 3.89 | Anmäld | ||
WEITBRECHT Sophia Felis | 1997 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
WIGGERS Ann-Kathrin | 1993 |
GER TSV Hof
|
L | --- | Anmäld | ||
ZERRWECK Lina | 2004 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
L | 3.14 | Anmäld | ||
ZIEGLER Luise | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | 3.141 | Anmäld | ||
ZITTEL Alexandra | 2004 |
GER Heidenheimer SB
|
R | 2.48 | Anmäld | ||
ZITTEL Alla | 2003 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | 3.88 | Anmäld | ||
HESDAHL Joanna | 1996 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
JONAS Eva | 1999 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | 3.141 | Anmäld | ||
HECKEBERG Nicola | 1982 |
GER FC Gröbenzell
|
R | --- | Anmäld | ||
WALLNER Josefine | 2003 |
GER FC Gröbenzell
|
L | 3.183 | Anmäld | ||
WRAGE Emilie | 2004 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | 3.185 | Anmäld | ||
KLINGELBERGER Fleur | 1991 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
L | --- | Anmäld | ||
LÖHR Lisa-Marie | 2000 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.276 | Anmäld | ||
PAGENSTECHER Nina | 2002 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHOOF Clara | 1999 |
GER FG Segeberg
|
R | 3.184 | Anmäld | ||
DE ANGELIS Alessia Mirela | 2002 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | 3.148 | Anmäld | ||
HARGINA Silke | 1981 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Anmäld | ||
ECKRICH Annina | 1996 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
MARHEINEKE Carolin | 1965 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMIDT-THOMÉE Laura | 1990 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
STEFFENS Emma | 2003 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | 3.154 | Anmäld | ||
STEFFENS Eva | 2006 |
GER CEB Biel/Bienne, Heidelberger FC/TSG R.
|
R | 3.104 | Anmäld | ||
ZIPPELIUS Zita | 1996 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
HÖSEL Alexandra Chiara | 2001 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | 3.133 | Anmäld | ||
HÖSEL Pia Rhianna | 2003 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | 3.198 | Anmäld | ||
BRACHERT Denise | 1996 |
GER MTV München
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWARTING Stéphanie Kristina | 1991 |
GER MTV München
|
L | --- | Anmäld | ||
WAGNER Julia | 1988 |
GER SC Berlin
|
L | --- | Anmäld | ||
BÜHNER Theresa | 1999 |
GER SV Böblingen
|
R | 3.187 | Anmäld | ||
KOIOU Raphaelia | 2004 |
GER SV Böblingen
|
R | 3.138 | Anmäld | ||
BREITWIESER Carolin | 1999 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | 3.188 | Anmäld | ||
BORS Kerstin | 1976 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | --- | Anmäld | ||
GOLDMANN Lara | 2002 |
GER CE Luxembourg, TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 1.374 | Anmäld | ||
HESS SANCHO Gala | 1998 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | 1.264 | Anmäld | ||
LUDOLF Julia | 1998 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
MORAWIETZ Julia | 1993 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 1.391 | Anmäld | ||
MÜLLER Fiona | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 3.84 | Anmäld | ||
WETZKER Laura Katalin | 2002 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 1.229 | Anmäld | ||
MENZEL Marion | 1994 |
GER USC München
|
R | --- | Anmäld | ||
MAHROKH Paria | 1987 |
IRI SSF Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
NDOLO Alexandra | 1986 |
KEN TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | 1.9 | Anmäld | ||
DE JONG Cheryl | 1995 |
NED SC Den Bosch
|
R | --- | Anmäld | ||
DE WIJN Day | 1998 |
NED SC Den Bosch
|
R | 1.426 | Anmäld | ||
ARAZYAN Elen | - | ARM Fechtergilde Südholstein | L | --- | Annullerad | ||
KLEINERT Lilly-Eleonore | - | AUT ASC Wien, Heidenheimer SB | R | 3.102 | Annullerad | ||
SULEN BURGOS Priscila Genoveva | - | ECU SV Böblingen | R | --- | Annullerad | ||
WALL Loreley Thais | - | GER Fechtergilde Südholstein | R | --- | Annullerad | ||
BRUMANN Sarah | - | GER TV Augsburg | R | --- | Annullerad | ||
LÖFLATH Amelie | - | GER TV Augsburg | R | --- | Annullerad | ||
SCHMID Linda | - | GER TV Augsburg | R | --- | Annullerad | ||
RAHADIAN Ariani Syfitri | - | INA Heidelberger FC/TSG R. | L | --- | Annullerad |
95 Anmälningar, 0 Bearbetas, 8 Annullerad
Idrottare | Förbund | Lic. | N | R | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SULEN BURGOS Priscila Genoveva | 1991 | ECU SV Böblingen | R | GER | - |
0 Föranmälan
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | DRESCHER Tim | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
B | ECKL Kristin | GER | Heidelberger FC/TSG R. | ||
B | GROPPER Johanna | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen | ||
CN | HEISLER Matthias | GER | Heidenheimer SB | ||
B | HENKELMANN Matthias | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
B | HERZHOFF Julius | NZL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
CN | HOPSTAKEN Louis | NED | Koninklijke Nederlandse Algemene Schermbond | ||
B | MÜNNIX Jens | GER | Heidelberger FC/TSG R. | ||
CN | PIETERS Patrick | NED | Koninklijke Nederlandse Algemene Schermbond | ||
CN | REIN Melinda | GER | Heidenheimer SB | ||
CN | RODRIGUEZ Christian | GER | Heidelberger FC/TSG R. | ||
C | ROSENBAUM Florian | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen | ||
CN | SCHMIDT-THOMÉE Chiara | GER | Heidelberger FC/TSG R. | ||
B | VANDENBERK Florian | BEL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
B | WEIDENHAMMER Noël | GER | Heidelberger FC/TSG R. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll | |
---|---|---|---|---|
Domare | ||||
Funktionärer | ||||
VAN LAECKE Yoeri | BEL | Confrerie Gent (BEL) | Tränare |
Funktionär | DRESCHER Karen Antonia | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Funktionär | OHLIG Karl-Heinz | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Domare | B | GASPER Christian | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Domare | B | JIN Lisa | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Niedersächsische Rangliste Seniorer Damer Värja | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
2021 | Sachsen-Anhalt Rangliste Seniorer Damer Värja | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2021 | Hamburger Rangliste Seniorer Damer Värja | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2021 | Classements Nationaux U20 Damer Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2021 | Classements Nationaux Seniorer Damer Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2021 | Berliner Rangliste Seniorer Damer Värja | Berliner Fechterbund e.V. |
2021 | Berliner Rangliste U20 Damer Värja | Berliner Fechterbund e.V. |
2021 | Bremer Rangliste Seniorer Damer Värja | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2021 | Westfälische Rangliste Seniorer Damer Värja | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2021 | Südbadische Rangliste Seniorer Damer Värja | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste Seniorer Damer Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Rheinische Rangliste Seniorer Damer Värja | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Westfälische Rangliste Seniorer Damer Värja | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2022 | Bayerische Rangliste Seniorer Damer Värja | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2022 | Deutsche Rangliste Seniorer Damer Värja | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste Seniorer Damer Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Classements Nationaux U20 Damer Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2022 | Classements Nationaux Seniorer Damer Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2022 | Südbadische Rangliste Seniorer Damer Värja | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Nordbadische Rangliste Seniorer Damer Värja | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Hamburger Rangliste Seniorer Damer Värja | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2022 | Hessische Rangliste Seniorer Damer Värja | Hessischer Fechterverband e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste Seniorer Damer Värja | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2022 | EFC (unofficial) U23 Damer Värja | European Fencing Confederation |
2021 | Bayerische Rangliste Seniorer Damer Värja | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2021 | Nordbadische Rangliste Seniorer Damer Värja | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste Seniorer Damer Värja | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2021 | Hessische Rangliste Seniorer Damer Värja | Hessischer Fechterverband e.V. |
2021 | Württembergische Rangliste Seniorer Damer Värja | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | EFC (unofficial) U23 Damer Värja | European Fencing Confederation |
2021 | Deutsche Rangliste Seniorer Damer Värja | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Hamburger Rangliste Seniorer Damer Värja | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2021 | Classements Nationaux U20 Damer Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2021 | Classements Nationaux Seniorer Damer Värja | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2021 | Sächsische Rangliste Seniorer Damer Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
BRAUN Joachim | GER | Tränare | FC Tauberbischofsheim | ||
ARAZYAN Andranik | ARM | Tränare | Fechtergilde Südholstein | ||
VELETSKAYA Marina | GER | Tränare | Fechtergilde Südholstein | ||
WALL Marina | GER | Tränare | Fechtergilde Südholstein | ||
SIEVERS Jan | GER | Tränare | Fechtzentrum Solingen | ||
TYKHOMYROV Sascha | UKR | Tränare | Fechtzentrum Solingen | ||
MIRETSKI Arkadi | GER | Tränare | Frankfurter TV | ||
BECKER Lukas Marius | GER | Tävlingsledning | Heidelberger FC/TSG R. | ||
HEIDENREICH Martin | GER | Tränare | Heidelberger FC/TSG R. | ||
MAHLER Hans-Michael | GER | Organisationskommitté | Heidelberger FC/TSG R. | ||
OTT Igor | GER | Tränare | Heidelberger FC/TSG R. | ||
HÖSEL Thomas | GER | Tränare | Mannheimer FC | ||
GAYK Tobias | GER | Tränare | OFC Bonn | ||
KIRSCHEN Uwe | GER | Tränare | SC Berlin | ||
WAGNER Julia | GER | Tränare | SC Berlin | ||
MURCH Sebastian | GER | Tränare | TV Augsburg | ||
MENZEL Klaus | GER | Anhörig | USC München | ||
BERGER Reinhard | GER | Tränare | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
BERGER Susanne | GER | Sjukvård | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
COLLING Michel | LUX | Tränare | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
CSOBO Dominik | HUN | Tränare | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
DERGAL Hugo | GER | Tränare | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
HAUCH Hans-Jürgen | GER | Tränare | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
JONAS Elke | GER | Tränare | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
SCHIFFLER Dirk | GER | Tränare | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
SOZANSKI Piotr | GER | Tränare | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
STEIN Philipp | GER | Tränare | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
STRZALKA Mariusz | GER | Tränare | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
ZENT Viktor | GER | Tränare | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
VAN LAECKE Yoeri | BEL | Tränare | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |