Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TAQUES SANTOS Gabriela | 2012 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Anmäld | ||
CLEMENTE Bianca | 2013 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHNEIDER Maya | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | --- | Anmäld | ||
GRAHL Olívia | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ASSIS Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
N | BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U9 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U9 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FERREIRA Ana Clara | 2010 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 6 | Anmäld | ||
DE LA TORRE Giovanna | 2011 |
BRA CC Curitibano
|
R | 10 | Anmäld | ||
MACHADO Maria Eduarda | 2011 |
BRA CMPR Parana
|
R | 7 | Anmäld | ||
BARROS Yasmin | 2010 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 2 | Anmäld | ||
KOMATSU Giovana | 2010 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 3 | Anmäld | ||
AOKI Julia | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
DINUCCI Antonella | 2011 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 9 | Anmäld | ||
YAMASHITA Nina | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 8 | Anmäld | ||
ASQUINO Sophia | 2010 |
BRA LQ Life Quality
|
L | 1 | Anmäld | ||
KOCH Manuela | - | BRA CAP Paulistano | R | --- | Annullerad | ||
GROSSO Ana Laura | - | BRA ECP Pinheiros | R | 5 | Annullerad | ||
MILANI Luiza | - | BRA ECP Pinheiros | R | --- | Annullerad |
9 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ASSIS Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
N | BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U11 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U11 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FERREIRA Ana Clara | 2010 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 18 | Anmäld | ||
MANCINI Isabela | 2008 |
BRA CC Curitibano
|
R | 24 | Anmäld | ||
MELO Mariana | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 8 | Anmäld | ||
SILVA Samara | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 5 | Anmäld | ||
SILVA Thyciane | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 7 | Anmäld | ||
EMED Maria Luiza | 2008 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 21 | Anmäld | ||
VOLACO Isabela | 2008 |
BRA CC Curitibano
|
R | 14 | Anmäld | ||
BARROS Yasmin | 2010 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 3 | Anmäld | ||
KOMATSU Giovana | 2010 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 2 | Anmäld | ||
MATOS Maria Beatriz | 2009 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 16 | Anmäld | ||
ULIAN Maria | 2008 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 6 | Anmäld | ||
BASSO Valentina | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
BRAZOLIN Pietra | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 10 | Anmäld | ||
CAVALIERI Beatriz | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 12 | Anmäld | ||
GRAHL Julia | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 13 | Anmäld | ||
IKUNO Naomi | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 22 | Anmäld | ||
MANGLANO Lorena | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 20 | Anmäld | ||
TAPAJOS Manuela | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 1 | Anmäld | ||
ASQUINO Sophia | 2010 |
BRA LQ Life Quality
|
L | 9 | Anmäld | ||
PFAFFENZELLER Mariana | 2008 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | 17 | Anmäld | ||
RIBEIRO DA SILVA Maria | 2008 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | 23 | Anmäld | ||
ROSSA Lais | - | BRA AMK Mestre Kato | R | 15 | Annullerad |
21 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ASSIS Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
N | BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U13 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U13 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MATOS Maria Beatriz | 2009 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 21 | Anmäld | ||
DIAS Aydee | 2007 |
BRA CMPR Parana
|
R | 6 | Anmäld | ||
IVANCHECHE Alice | 2007 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 8 | Anmäld | ||
CORREIA Laura | 2007 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Anmäld | ||
MELO Mariana | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 16 | Anmäld | ||
SILVA Samara | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 20 | Anmäld | ||
SILVA Thyciane | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 14 | Anmäld | ||
CHARIF Maria Valentina | 2006 |
BRA CC Curitibano
|
R | 24 | Anmäld | ||
MACEDO Manuela | 2006 |
BRA CC Curitibano
|
R | 7 | Anmäld | ||
MATTEI Martina | 2006 |
BRA CC Curitibano
|
R | 25 | Anmäld | ||
PORTUGAL Gabriela | 2007 |
BRA CC Curitibano
|
R | 10 | Anmäld | ||
VOLACO Isabela | 2008 |
BRA CC Curitibano
|
R | 13 | Anmäld | ||
TEIXEIRA Pietra | 2006 |
BRA CC Curitibano
|
R | 18 | Anmäld | ||
CAMPOS Pietra | 2007 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 15 | Anmäld | ||
GONDO Mariana | 2007 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 4 | Anmäld | ||
KOMATSU Giulia | 2007 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 5 | Anmäld | ||
PARO Maria | 2006 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 2 | Anmäld | ||
ULIAN Maria | 2008 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 3 | Anmäld | ||
BASSO Valentina | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 11 | Anmäld | ||
OGATA Ana Beatriz | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 23 | Anmäld | ||
PASQUALETTI Marina | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 19 | Anmäld | ||
TAPAJOS Manuela | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 12 | Anmäld | ||
ROSSA Lais | - | BRA AMK Mestre Kato | R | 22 | Annullerad | ||
SIMANKE Mirela | - | BRA GNU Nautico Uniao | R | 9 | Annullerad |
22 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ASSIS Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
N | BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U15 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U15 Damer Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U15 Damer Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FONSECA Antonio | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 3 | Anmäld | ||
POLIZER Gabriel | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 7 | Anmäld | ||
VALIO Bento | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 6 | Anmäld | ||
COELHO Felipe | 2012 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 1 | Anmäld | ||
KADUNC Theo | 2013 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | Anmäld | ||
POSSES Kim | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | Anmäld | ||
MAHMOUD Sami | 2013 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 3 | Anmäld | ||
CORREA Gustavo | - | BRA Dourado Esgrima Club | R | --- | Annullerad |
7 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ASSIS Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
N | BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U9 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U9 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
NEGRELLO Alexandre | 2011 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 7 | Anmäld | ||
SANTOS José | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 2 | Anmäld | ||
SILVA Walison | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 3 | Anmäld | ||
BERGER Gustavo | 2010 |
BRA CMPR Parana
|
R | 16 | Anmäld | ||
JANOTTO Joshua | 2011 |
BRA CMPR Parana
|
L | 12 | Anmäld | ||
MICHALTCHUK Erico | 2010 |
BRA CMPR Parana
|
R | 15 | Anmäld | ||
MACCHIONE Benicio | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 19 | Anmäld | ||
MARTINEZ Gabriel | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 10 | Anmäld | ||
BALBO Celso | 2011 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 11 | Anmäld | ||
COELHO Felipe | 2012 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 17 | Anmäld | ||
LELIS Mateus | 2010 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 14 | Anmäld | ||
GHILARDI Octavio | 2011 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
LAPORTA Miguel | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 13 | Anmäld | ||
PELUSO Joaquim | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 1 | Anmäld | ||
VENTURA Carlos Eduardo | 2011 |
BRA Tenis Clube Paulista
|
R | 8 | Anmäld | ||
GOIVINHO Guilherme | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 5 | Anmäld | ||
URIEN Mateo | 2010 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 6 | Anmäld | ||
MAHMOUD Sami | 2013 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 9 | Anmäld | ||
BARIA Renato | - | BRA Dourado Esgrima Club | R | --- | Annullerad | ||
GONZALEZ Matteo | - | POR Sociedade Thalia | R | --- | Annullerad |
18 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ASSIS Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
N | BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U11 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U11 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BALBO Celso | 2011 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 29 | Anmäld | ||
ARMANI Luca | 2008 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 11 | Anmäld | ||
FATIGA Ricardo | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 22 | Anmäld | ||
GARCIA Antonio | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 7 | Anmäld | ||
SANTOS José | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 9 | Anmäld | ||
SILVA Walison | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 13 | Anmäld | ||
AUGUSTO Henrique | 2009 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 6 | Anmäld | ||
MACEDO Lucas | 2009 |
BRA CC Curitibano
|
R | 24 | Anmäld | ||
SOUSA Alberes | 2009 |
BRA CGB Betancourt
|
R | 10 | Anmäld | ||
DE FREYN Matteo | 2009 |
BRA CMPR Parana
|
R | 18 | Anmäld | ||
HOPFER Pedro | 2008 |
BRA CC Curitibano
|
R | 21 | Anmäld | ||
RAMOS Artur | 2009 |
BRA CMPR Parana
|
R | 23 | Anmäld | ||
FERREIRA Pedro Luiz | 2008 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | 25 | Anmäld | ||
DUBIEL Guilherme | 2008 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 1 | Anmäld | ||
OLIVEIRA Jean | 2008 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 8 | Anmäld | ||
BICALHO Bernardo | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
FOSCHINI Luiz | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 2 | Anmäld | ||
GHILARDI Octavio | 2011 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 16 | Anmäld | ||
MALUF Guilherme | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 3 | Anmäld | ||
PASCUOTTI Pedro | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 12 | Anmäld | ||
PELUSO Joaquim | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 17 | Anmäld | ||
ASQUINO Lucca | 2008 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 5 | Anmäld | ||
LUDOVICO Arthur | 2008 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 14 | Anmäld | ||
RAMOS Lucas | 2009 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 20 | Anmäld | ||
URIEN Mateo | 2010 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 26 | Anmäld | ||
DOS SANTOS Caio | 2008 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | 27 | Anmäld | ||
MELANI Luigi | 2009 |
BRA Sociedade Thalia
|
L | 28 | Anmäld | ||
MEZZACAPA Henrique | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 19 | Anmäld |
28 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ASSIS Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
N | BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U13 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U13 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ARMANI Luca | 2008 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 21 | Anmäld | ||
HOMSI Bernardo | 2007 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
3 | Anmäld | |||
ACCOSSATO Federico | 2007 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 31 | Anmäld | ||
FATIGA Ricardo | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
GARCIA Antonio | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 24 | Anmäld | ||
NOGUEIRA Heitor | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 7 | Anmäld | ||
NOGUEIRA Pedro | 2007 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 8 | Anmäld | ||
AUGUSTO Henrique | 2009 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 15 | Anmäld | ||
LEAL Felipe | 2006 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 6 | Anmäld | ||
HOPFER Pedro | 2008 |
BRA CC Curitibano
|
R | 18 | Anmäld | ||
PORTO Arthur | 2007 |
BRA CMPR Parana
|
R | 19 | Anmäld | ||
SOUZA Matheus | 2007 |
BRA CC Curitibano
|
L | 9 | Anmäld | ||
FERREIRA Pedro Luiz | 2008 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | 33 | Anmäld | ||
DUBIEL Guilherme | 2008 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 14 | Anmäld | ||
FILHO Robson | 2006 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 12 | Anmäld | ||
FREITAS Guilherme | 2007 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 25 | Anmäld | ||
OLIVEIRA Jean | 2008 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 34 | Anmäld | ||
BICALHO Bernardo | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 11 | Anmäld | ||
BRANDT Matheus | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 1 | Anmäld | ||
FOGUEL Lucca | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 16 | Anmäld | ||
HEMPEL Christian | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 28 | Anmäld | ||
IKUNO Dylan | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 27 | Anmäld | ||
MALUF Guilherme | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 10 | Anmäld | ||
HOFFMANN Joao | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 5 | Anmäld | ||
ASQUINO Lucca | 2008 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 13 | Anmäld | ||
LUDOVICO Arthur | 2008 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 29 | Anmäld | ||
ROCHA Pedro | 2007 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 30 | Anmäld | ||
URIEN Luca | 2006 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 17 | Anmäld | ||
BITTAR Gabriel | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 26 | Anmäld | ||
GONCALVES Eduardo | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 4 | Anmäld | ||
RIBEIRO Rafael | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 2 | Anmäld | ||
SILVARES Mateus | - | BRA | R | 32 | Annullerad | ||
SEIXLACK Igor | - | BRA Romão Gomes Esgrima | 22 | Annullerad | |||
VIANA Eduardo | - | BRA Romão Gomes Esgrima | R | --- | Annullerad | ||
MURRAY Pedro | - | BRA CAP Paulistano | R | 20 | Annullerad | ||
BANDEIRA Rômulo | - | BRA | R | --- | Annullerad | ||
ANDERY Thierry | - | BRA CMSP Sao Paulo | R | --- | Annullerad | ||
SAUERESSIG Arthur | - | BRA Lindóia Tênis Clube | R | 23 | Annullerad |
31 Anmälningar, 0 Bearbetas, 7 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ASSIS Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
N | BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U15 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U15 Herrar Värja | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U15 Herrar Värja | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MOTTA Ana Luiza | 2012 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
CLEMENTE Bianca | 2013 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHNEIDER Maya | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
L | --- | Anmäld | ||
GRAHL Olívia | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld | ||
ANELE Cecília | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | --- | Anmäld |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U9 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U9 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
XELLA MUTTI Isadora | 2011 |
BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
|
L | 6 | Anmäld | ||
GARCIA Elisa | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 11 | Anmäld | ||
MOTTA Ana Luiza | 2012 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 7 | Anmäld | ||
GROSSO Ana Laura | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
AOKI Julia | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | Anmäld | ||
DINUCCI Antonella | 2011 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 8 | Anmäld | ||
ANELE Cecília | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 12 | Anmäld | ||
ANELE Renata | 2011 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 9 | Anmäld | ||
ROCHA Marina | 2011 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 3 | Anmäld | ||
ASQUINO Sophia | 2010 |
BRA LQ Life Quality
|
L | 2 | Anmäld | ||
WU Yuki | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 1 | Anmäld |
11 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U11 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U11 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
XELLA MUTTI Isadora | 2011 |
BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
|
L | 13 | Anmäld | ||
MELO Mariana | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 11 | Anmäld | ||
PENTEADO Maria Fernanda | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 7 | Anmäld | ||
SANTOS Stella | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 6 | Anmäld | ||
SILVA Samara | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 15 | Anmäld | ||
SILVA Thyciane | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 12 | Anmäld | ||
BASSO Valentina | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | Anmäld | ||
CAVALIERI Beatriz | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 10 | Anmäld | ||
FRAGA Ana Beatriz | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 14 | Anmäld | ||
GRAHL Julia | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 8 | Anmäld | ||
IKUNO Naomi | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 16 | Anmäld | ||
MANGLANO Lorena | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 17 | Anmäld | ||
TAPAJOS Manuela | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | Anmäld | ||
ANELE Renata | 2011 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 18 | Anmäld | ||
CARVALHO Sofia | 2008 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 19 | Anmäld | ||
MATOS Livia | 2008 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 1 | Anmäld | ||
ROCHA Marina | 2011 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 9 | Anmäld | ||
ASQUINO Sophia | 2010 |
BRA LQ Life Quality
|
L | 3 | Anmäld | ||
WU Yuki | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld |
19 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U13 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U13 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CORREIA Laura | 2007 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 16 | Anmäld | ||
PENTEADO Maria Fernanda | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 14 | Anmäld | ||
SANTOS Stella | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 13 | Anmäld | ||
QUEIROZ Isis | 2006 |
BRA CGB Betancourt
|
R | 10 | Anmäld | ||
BASSO Valentina | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 6 | Anmäld | ||
CHEQUER Clara | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 7 | Anmäld | ||
FRAGA Ana Beatriz | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 11 | Anmäld | ||
GUERRA Helena | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 8 | Anmäld | ||
OGATA Ana Beatriz | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 17 | Anmäld | ||
PASQUALETTI Marina | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | Anmäld | ||
TAPAJOS Manuela | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
CARVALHO Sofia | 2008 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 12 | Anmäld | ||
MATOS Livia | 2008 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 1 | Anmäld | ||
MEINE Mariana | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 3 | Anmäld | ||
MORAIS Marina | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 2 | Anmäld | ||
QUADROS Julia | 2007 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 9 | Anmäld | ||
QUADROS Isadora | - | BRA GNU Nautico Uniao | R | 15 | Annullerad |
16 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U15 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U15 Damer Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U15 Damer Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FONSECA Antonio | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
POLIZER Gabriel | 2014 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | --- | Anmäld | ||
VALIO Bento | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | --- | Anmäld | ||
KADUNC Theo | 2013 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld | ||
POSSES Kim | 2012 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | --- | Anmäld | ||
AREND Théo | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | --- | Anmäld |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U9 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U9 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
AVELINO João Antônio | 2010 |
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R | 10 | Anmäld | ||
FELICISSIMO Pedro | 2010 |
BRA
|
R | 9 | Anmäld | ||
SANTOS José | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | Anmäld | ||
SILVA Walison | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 7 | Anmäld | ||
TOMINO Leonardo | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 1 | Anmäld | ||
MACCHIONE Benicio | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 13 | Anmäld | ||
MARTINEZ Gabriel | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 11 | Anmäld | ||
LAPORTA Miguel | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 14 | Anmäld | ||
VENTURA Carlos Eduardo | 2011 |
BRA Tenis Clube Paulista
|
R | 8 | Anmäld | ||
AREND Théo | 2013 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 15 | Anmäld | ||
COSTA Bernardo | 2011 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 5 | Anmäld | ||
REICHOW Felipe | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 2 | Anmäld | ||
TEIXEIRA Antonio | 2011 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 3 | Anmäld | ||
KALLEBY Alvaro | - | BRA CAP Paulistano | R | 6 | Annullerad | ||
POSSES Kim | - | BRA ECP Pinheiros | R | 12 | Annullerad | ||
ESCOBAR Eduardo | - | BRA GNU Nautico Uniao | R | --- | Annullerad |
13 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U11 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U11 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
AVELINO João Antônio | 2010 |
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R | 12 | Anmäld | ||
FATIGA Ricardo | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
GARCIA Antonio | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 15 | Anmäld | ||
SANTOS José | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 9 | Anmäld | ||
TOMINO Leonardo | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 10 | Anmäld | ||
MAC DOWELL Pedro | 2009 |
BRA CGB Betancourt
|
R | 16 | Anmäld | ||
MIRANDA Heitor | 2009 |
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R | 6 | Anmäld | ||
BICALHO Bernardo | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 3 | Anmäld | ||
BUENO Gustavo | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | Anmäld | ||
FOSCHINI Luiz | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 1 | Anmäld | ||
MALUF Guilherme | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | Anmäld | ||
PASCUOTTI Pedro | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | Anmäld | ||
COSTA Bernardo | 2011 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 11 | Anmäld | ||
FARINA Enzo | 2009 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 14 | Anmäld | ||
REICHOW Felipe | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 7 | Anmäld | ||
TEIXEIRA Antonio | 2011 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 8 | Anmäld | ||
KALLEBY Alvaro | - | BRA CAP Paulistano | R | 13 | Annullerad | ||
ESCOBAR Eduardo | - | BRA GNU Nautico Uniao | R | --- | Annullerad |
16 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U13 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U13 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HOMSI Bernardo | 2007 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
--- | Anmäld | |||
NOGUEIRA Heitor | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 6 | Anmäld | ||
NOGUEIRA Pedro | 2007 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 2 | Anmäld | ||
PAIM Antonio | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 11 | Anmäld | ||
GALLEAZZI Felipe | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | Anmäld | ||
LOBO Guilherme | 2007 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 4 | Anmäld | ||
MIRANDA Heitor | 2009 |
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R | 12 | Anmäld | ||
BUENO Gustavo | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 8 | Anmäld | ||
CHOLFE Theo | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 3 | Anmäld | ||
FOSCHINI Luiz | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 7 | Anmäld | ||
HEMPEL Christian | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 10 | Anmäld | ||
PASCUOTTI Pedro | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 13 | Anmäld | ||
VIANNA Guilherme | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 1 | Anmäld | ||
CAMARGO Henrique | 2007 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 9 | Anmäld | ||
FARINA Enzo | 2009 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 18 | Anmäld | ||
REIS Henrique | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 17 | Anmäld | ||
SEIXLACK Igor | - | BRA Romão Gomes Esgrima | --- | Annullerad | |||
VIANA Eduardo | - | BRA Romão Gomes Esgrima | R | --- | Annullerad | ||
MURRAY Pedro | - | BRA CAP Paulistano | R | 21 | Annullerad | ||
MAC DOWELL Pedro | - | BRA CGB Betancourt | R | --- | Annullerad | ||
SOUZA Matheus | - | BRA CC Curitibano | L | 15 | Annullerad | ||
ANDERY Thierry | - | BRA CMSP Sao Paulo | R | --- | Annullerad | ||
ALONSO Vinicius | - | BRA ECP Pinheiros | R | 20 | Annullerad |
16 Anmälningar, 0 Bearbetas, 7 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VIANNA Gabriella | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U15 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U15 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Herrar Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U15 Herrar Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MOTTA Ana Luiza | 2012 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
CLEMENTE Bianca | 2013 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHNEIDER Maya | - | BRA CMSP Sao Paulo | L | --- | Annullerad |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U9 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U9 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GARCIA Elisa | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | Anmäld | ||
MOTTA Ana Luiza | 2012 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 3 | Anmäld | ||
TOSTA Lais | 2010 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 1 | Anmäld | ||
ASQUINO Sophia | 2010 |
BRA LQ Life Quality
|
L | 2 | Anmäld | ||
KOCH Manuela | - | BRA CAP Paulistano | R | --- | Annullerad |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U11 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U11 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GARCIA Elisa | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 14 | Anmäld | ||
PENTEADO Maria Fernanda | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 10 | Anmäld | ||
PISSATO Helena | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 13 | Anmäld | ||
SANTOS Stella | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | Anmäld | ||
SZÁSZ Carolina | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 12 | Anmäld | ||
VIEIRA Camila | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Anmäld | ||
IMPROTA Julia | 2009 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 8 | Anmäld | ||
OHANA Gabriela | 2009 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 7 | Anmäld | ||
PAGNAN Julia | 2009 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 5 | Anmäld | ||
PELUSO Maria | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 3 | Anmäld | ||
TANAKA Giulia | 2008 |
BRA APE Paulista
|
R | 9 | Anmäld | ||
TOSTA Lais | 2010 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 11 | Anmäld | ||
FRAGA Ana Beatriz | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | Anmäld | ||
QUEVEDO Laura | 2008 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
R | 6 | Anmäld |
14 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U13 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U13 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PENTEADO Maria Fernanda | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 11 | Anmäld | ||
PISSATO Helena | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 13 | Anmäld | ||
SANTOS Stella | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 5 | Anmäld | ||
SZÁSZ Carolina | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 10 | Anmäld | ||
VIEIRA Camila | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Anmäld | ||
IMPROTA Julia | 2009 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 2 | Anmäld | ||
OHANA Gabriela | 2009 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 8 | Anmäld | ||
PAGNAN Julia | 2009 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 12 | Anmäld | ||
PELUSO Maria | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 7 | Anmäld | ||
TANAKA Giulia | 2008 |
BRA APE Paulista
|
R | 3 | Anmäld | ||
FRAGA Ana Beatriz | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 9 | Anmäld | ||
QUEVEDO Laura | 2008 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
R | 6 | Anmäld | ||
MACEDO Manuela | - | BRA CC Curitibano | R | --- | Annullerad | ||
CASTILHO Valentina | - | BRA ECP Pinheiros | R | 4 | Annullerad |
12 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U15 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U15 Damer Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U15 Damer Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FONSECA Antonio | 2014 |
BRA CAP Paulistano
|
R | --- | Anmäld | ||
VALIO Bento | 2012 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | --- | Anmäld |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U9 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U9 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RAMOS André | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 7 | Anmäld | ||
TOMINO Leonardo | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 3 | Anmäld | ||
BALDIN Theo | 2011 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 2 | Anmäld | ||
MARTINEZ Gabriel | 2011 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 8 | Anmäld | ||
PELUSO Joaquim | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 1 | Anmäld | ||
DOUGLAS Henry | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 6 | Anmäld | ||
PINTO Marcus | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 5 | Anmäld | ||
GOIVINHO Guilherme | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | Anmäld | ||
URIEN Mateo | - | BRA LQ Life Quality | R | --- | Annullerad |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U11 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U11 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OLIVEIRA Samuel | 2008 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 3 | Anmäld | ||
RAMOS André | 2011 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 8 | Anmäld | ||
TOMINO Leonardo | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 10 | Anmäld | ||
BALDIN Theo | 2011 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 5 | Anmäld | ||
PELUSO Joaquim | 2010 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | Anmäld | ||
DOUGLAS Henry | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 11 | Anmäld | ||
PINTO Marcus | 2010 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 6 | Anmäld | ||
WOLFF Arthur | 2008 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
L | 1 | Anmäld | ||
ASQUINO Lucca | 2008 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 4 | Anmäld | ||
LUDOVICO Arthur | 2008 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 7 | Anmäld | ||
RAMOS Lucas | 2009 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 9 | Anmäld | ||
GARCIA Antonio | - | BRA CAP Paulistano | R | --- | Annullerad |
11 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U13 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U11 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U13 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OLIVEIRA Samuel | 2008 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 7 | Anmäld | ||
PAIM Antonio | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 5 | Anmäld | ||
QUEIROZ Danilo | 2006 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 4 | Anmäld | ||
IKUNO Dylan | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 6 | Anmäld | ||
PATTO Erico | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 1 | Anmäld | ||
MORAIS Arthur | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 8 | Anmäld | ||
SCHUBERT Lucas | 2006 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
R | 3 | Anmäld | ||
WOLFF Arthur | 2008 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
L | 2 | Anmäld | ||
ASQUINO Lucca | 2008 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 10 | Anmäld | ||
LUDOVICO Arthur | 2008 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 11 | Anmäld | ||
ALONSO Vinicius | - | BRA ECP Pinheiros | R | --- | Annullerad | ||
BOTELHO Arthur | - | BRA Lindóia Tênis Clube | L | 9 | Annullerad |
10 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | GARRIGOS Henrique | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
VASQUES Gabriel | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U15 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U13 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U15 Herrar Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U15 Herrar Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |