Tillbaka till listan

Schwert des Räuber Klemens
GER Pritzwalk
1 mars 2020 - 1 mars 2020
(krav): Nationell licens

Värja Damer U20 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
BECK Elena 2002 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- Anmäld
JOHN Lea 2002 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- Anmäld
KRAUTER Karoline 2004 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- Anmäld
GIESE Victoria 2002 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Anmäld

4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Värja Damer Senior Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
DELLMANN Klara 1997 GER OSC Potsdam
L --- Anmäld
DRESE Luise 2002 GER OSC Potsdam
R --- Anmäld

2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Värja Damer V40 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
FRANZ Melanie 1978 GER FG Schwerin
R --- Anmäld
PFENNIGSCHMIDT Friederike 1974 GER FG Schwerin
R --- Anmäld
WEINRICH Anne 1974 GER FG Schwerin
R --- Anmäld
LORENZ Doreen 1973 GER SC Bad Saarow
R --- Anmäld
NAGEL Karina 1976 GER SV Lok Pritzwalk
R --- Anmäld

5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Värja Damer V50 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
GEIGER Sabine 1961 GER Fechtcentrum Halle
R --- Anmäld
SEIDEL Sylvia 1969 GER Fechtzentrum Berlin
R --- Anmäld
ELSNER Kerstin 1963 GER SV Lok Pritzwalk
R --- Anmäld

3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Värja Herrar U20 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
KRAUTER Theodor 2005 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- Anmäld
PAUCK Tristan 2003 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- Anmäld
WITTIG Florian 2004 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- Anmäld
DOERKS Felix 2000 GER SV Lok Pritzwalk
L --- Anmäld
LOOSCH Janek 2004 GER SV Lok Pritzwalk
L --- Anmäld
NAGEL Stefan 2000 GER SV Lok Pritzwalk
R --- Anmäld

6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Värja Herrar Senior Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
GOTTHARDT Maximilian 1993 GER FG Rotation Berlin
R --- Anmäld
GERLACH Florian 1988 GER OSC Potsdam
R --- Anmäld
BURMEISTER Andreas 1993 GER SVA Oranienburg
R --- Anmäld
MORIK Marco 1993 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Anmäld

4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Värja Herrar V40 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
HERRMANN Elmar 1973 GER Fechtergilde Südholstein
L --- Anmäld
SCHARNWEBER Ralf 1975 GER SV Lok Pritzwalk
L --- Anmäld
INTER Michael 1974 GER SVA Oranienburg
R --- Anmäld

3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Värja Herrar V50 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
ROSENSTOCK Michael-Boris 1964 GER Berliner FC
L --- Anmäld
BAHLCKE Sven 1962 GER FG Schwerin
R --- Anmäld
GERULAT Alexander 1970 GER SC Bad Saarow
R --- Anmäld
KIRSCHEN Uwe 1967 GER SC Berlin
R --- Anmäld
HELLMICH Uwe 1963 GER SVA Oranienburg
R --- Anmäld
KNÖLL Andreas 1970 GER SVA Oranienburg
L --- Anmäld

6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Värja Herrar V60 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
MERTENS Christoph 1953 GER FK Hannover
L --- Anmäld
BECKER Detlef 1959 GER OSC Potsdam
R --- Anmäld
MÜLLER Dirk 1960 GER USC Viadrina Frankfurt
R --- Anmäld

3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Värja Herrar V70 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
JANKE Joachim 1937 GER FG Schwerin
R --- Anmäld

1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad