Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FRIEDEMANN Henriette | 2009 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Anmäld | ||
KLIPPEL Matilda | 2009 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Anmäld | ||
BAJUSZ Lucienne | 2009 |
GER FSV Görlitz
|
R | --- | Anmäld | ||
IVANENKO Taisia | 2009 |
UKR
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
DUPONT Celestine | GER | FC Bischofswerda | |||
HELBIG Annabell | GER | FC Bischofswerda | |||
LESCHKE Tobias | GER | SV Medizin Bautzen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PESULOVA Alexandra | 2007 |
CZE Lokomotiva Pilsen
|
R | --- | Anmäld | ||
ARNOLD Eva | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
FRIEDEMANN Lieselotte | 2007 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Anmäld | ||
PALMER Melissa | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HÖFER Lucca Ase | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
SEIDEL Lavinia Lucina | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
DÖRING Antonia | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
BURDYK Arsenika | - | GER | R | --- | Annullerad |
7 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
DUPONT Celestine | GER | FC Bischofswerda | |||
HELBIG Annabell | GER | FC Bischofswerda | |||
LESCHKE Tobias | GER | SV Medizin Bautzen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Sächsische Rangliste U13 Damer Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BARTZ Leon | 2009 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHAARSCHMIDT Johann | 2010 |
GER
|
R | --- | Anmäld |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
DUPONT Celestine | GER | FC Bischofswerda | |||
HELBIG Annabell | GER | FC Bischofswerda | |||
LESCHKE Tobias | GER | SV Medizin Bautzen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
COUFAL Jakub | 2007 |
CZE Lokomotiva Pilsen
|
L | --- | Anmäld | ||
NOVACEK Mikulas | 2008 |
CZE
|
R | --- | Anmäld | ||
DAMBUK Timo | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
LEBELT Jason | 2007 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
RÖSELER Felix | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
VON SONNTAG Julius Fridolin | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
FRIEDRICH Nils | 2008 |
GER FSV Görlitz
|
R | --- | Anmäld | ||
GEBHARD Tobias | 2008 |
GER SV Medizin Bautzen
|
R | --- | Anmäld | ||
REICHE Korbinian | 2008 |
GER SV Medizin Bautzen
|
R | --- | Anmäld | ||
KARNAGEL Leopold | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld |
10 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
DUPONT Celestine | GER | FC Bischofswerda | |||
HELBIG Annabell | GER | FC Bischofswerda | |||
LESCHKE Tobias | GER | SV Medizin Bautzen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Sächsische Rangliste U13 Herrar Värja | Sächsischer Fechtverband e.V. |