Tillbaka till listan
GER Nürnberg
21 mars 2020 - 22 mars 2020
krävs:
Nationell licens
Sabel Damer U11 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
DINKEL Theresa
|
2009
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
LOHBAUER Ivy
|
2010
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MEINHARDT Diana
|
2010
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
CESEREAN Anamaria Andreea
|
2009
|
ROU
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
BRANDT Christian |
GER |
Fechtteam Nürnberg |
|
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
Sabel Damer U13 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
ULRICH Klara
|
2007
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GUBITZ Emilia
|
2007
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KLOSKA Rosalie
|
2007
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
LANDSLEITNER Anna
|
2008
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
LANDSLEITNER Greta
|
2008
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SCHLAFFER Dorothea
|
2008
|
GER FC Würth Künzelsau
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
BRANDT Christian |
GER |
Fechtteam Nürnberg |
|
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
ranking lists
2019 |
Bayerische Rangliste U13 Damer Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
Sabel Damer U15 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
SCHOLL Melina
|
2006
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SZILAGYI Noemi
|
2006
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
WINTER Sophie
|
2006
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GUBITZ Emilia
|
2007
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
LANDSLEITNER Anna
|
2008
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
LANDSLEITNER Greta
|
2008
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
LANDSLEITNER Teresa
|
2005
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MARX Maja
|
2006
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
NEUNER Elyza
|
2006
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
9 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
ranking lists
2020 |
Bayerische Rangliste U15 Damer Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2021 |
Bayerische Rangliste U15 Damer Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2019 |
Bayerische Rangliste U15 Damer Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
Sabel Damer U17 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
SCHOLL Melina
|
2006
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SZILAGYI Noemi
|
2006
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
WINTER Sophie
|
2006
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
LANDSLEITNER Teresa
|
2005
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MARX Maja
|
2006
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
NEUNER Elyza
|
2006
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
BRANDT Christian |
GER |
Fechtteam Nürnberg |
|
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
ranking lists
2020 |
Bayerische Rangliste U17 Damer Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2021 |
Bayerische Rangliste U17 Damer Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2019 |
Bayerische Rangliste U17 Damer Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
Sabel Damer U17 Lag
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
BRANDT Christian |
GER |
Fechtteam Nürnberg |
|
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
Sabel Damer Seniorer Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
ranking lists
2020 |
Bayerische Rangliste U20 Damer Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2020 |
Bayerische Rangliste Seniorer Damer Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2021 |
Bayerische Rangliste U20 Damer Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2021 |
Bayerische Rangliste Seniorer Damer Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2019 |
Bayerische Rangliste U20 Damer Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2019 |
Bayerische Rangliste Seniorer Damer Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
Sabel Damer Seniorer Lag
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
Sabel Herrar U11 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
ACAEV Eric
|
2010
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HÄFNER Christopher
|
2010
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SPIELBERG Severin
|
2009
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
BRANDT Christian |
GER |
Fechtteam Nürnberg |
|
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
Sabel Herrar U13 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
SCHNECK Collin
|
2008
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BANKHOFER Justus
|
2007
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SCHUMACHER Gideon
|
2007
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SÜß Carlo
|
2007
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
BRANDT Christian |
GER |
Fechtteam Nürnberg |
|
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
ranking lists
2019 |
Bayerische Rangliste U13 Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
Sabel Herrar U15 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
WEBER Alessio
|
2005
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BANKHOFER Justus
|
2007
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
DINKEL Paul
|
2005
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
PAOLUCCI Leo
|
2006
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SCHUMACHER Gideon
|
2007
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
SÜß Carlo
|
2007
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
ranking lists
2020 |
Bayerische Rangliste U15 Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2021 |
Bayerische Rangliste U15 Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2019 |
Bayerische Rangliste U15 Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
Sabel Herrar U17 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
WEBER Alessio
|
2005
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
DINKEL Paul
|
2005
|
GER FR Nürnberg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
ROSHCHIN Maksym
|
2004
|
UKR FR Nürnberg, Nikolaev
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
PAOLUCCI Leo
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
BRANDT Christian |
GER |
Fechtteam Nürnberg |
|
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
ranking lists
2020 |
Bayerische Rangliste U17 Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2021 |
Bayerische Rangliste U17 Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2019 |
Bayerische Rangliste U17 Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
Sabel Herrar U17 Lag
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
BRANDT Christian |
GER |
Fechtteam Nürnberg |
|
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
Sabel Herrar Seniorer Lag
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
Sabel Herrar Seniorer Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
PREIS Daniel
|
1984
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
ROSHCHIN Maksym
|
2004
|
UKR FR Nürnberg, Nikolaev
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
CN |
HELL Alexandra |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
|
|
E |
LORSCHIEDTER Yannik |
GER |
FR Nürnberg |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Funktionär |
|
HELL Tobias |
GER |
Bayerischer Fechterverband e.V.
|
ranking lists
2020 |
Bayerische Rangliste U20 Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2020 |
Bayerische Rangliste Seniorer Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2021 |
Bayerische Rangliste U20 Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2021 |
Bayerische Rangliste Seniorer Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2022 |
Bayerische Rangliste U20 Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2023 |
Bayerische Rangliste U20 Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2019 |
Bayerische Rangliste U20 Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |
2019 |
Bayerische Rangliste Seniorer Herrar Sabel |
Bayerischer Fechterverband e.V. |