Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. |
---|
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ADAM Zoe | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
STIERL Anna | - | GER Fechtzentrum Maxdorf | R | --- | Annullerad | ||
OBERTHÜR Emma | - | GER TSG Friesenheim | R | --- | Annullerad | ||
WOLF Marie | - | GER TSG Friesenheim | L | --- | Annullerad |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 4 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim | ||
D | HAUBEIL Niklas | GER | TGM Mainz-Gonsenheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U13 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U13 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MÜLLER Tomke | 2003 |
GER 1. FC Holz
|
R | --- | Anmäld | ||
BÖHLE Letizia | 2003 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
L | --- | Anmäld | ||
VERST Theresa | 2001 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
GEISSINGER Melissa | 2004 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
STEINLAGE Emily | 2002 |
GER HC Bad Dürkheim
|
L | --- | Anmäld | ||
ZUKOWSKI Berit | 2002 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BRUCK Victoria | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
FREITAS DE OLIVEIRA Mariana | 2003 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
FLAT Diana | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KUSTER Hannah | 2000 |
GER TSV Speyer
|
R | --- | Anmäld | ||
ECKER Kristina | 2002 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KISSEL Emily | - | GER Fechtzentrum Maxdorf | R | --- | Annullerad |
11 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BALLER Joshua | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
COLLING Herve | - | LUX SC Parcival Leuven, CE Luxembourg | R | --- | Annullerad |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ELLENBERGER Dominic | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
KUHN Silas | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
STEITZ Simon | 2007 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
ANTONI Benedict | 2005 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
DEWENDER Lars | 2005 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
HANS Matthis | 2006 |
GER TG Rohrbach
|
R | --- | Anmäld | ||
COLLING Herve | 2007 |
LUX SC Parcival Leuven, CE Luxembourg
|
R | --- | Anmäld | ||
LARRES Joseph | 2006 |
USA
|
R | --- | Anmäld | ||
STRAUB Max | - | GER ATSV Saarbrücken | R | --- | Annullerad | ||
SEIMETZ Julian | - | GER Fechterring Hochwald | R | --- | Annullerad | ||
ADAM Henry | - | GER Fechtzentrum Maxdorf | R | --- | Annullerad | ||
EBNET Alexander | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
HAIDER Simon | - | GER | L | --- | Annullerad |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 5 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim | ||
D | HAUBEIL Niklas | GER | TGM Mainz-Gonsenheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KOCBEK Vincenc Niclas | 2002 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KREUTZ Marcel | 2003 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
REISER Paul | 2004 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
ANTONI Benedict | 2005 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BLUM Timo | 2003 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
JUNG Gabriel | 2004 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
LAUE Richard | 2000 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Anmäld | ||
STRUFE Marc | 2002 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
TIPPELT Cedric | 2004 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUMANN Lars | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
LARRES Joseph | 2006 |
USA
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWARZ Janis | - | GER TV Homburg | R | --- | Annullerad |
11 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BACH Antonia | 2011 |
GER FSV Klarenthal
|
R | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim | ||
D | HAUBEIL Niklas | GER | TGM Mainz-Gonsenheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
NICKLIS Lore | 2009 |
GER HAGUENAU CE, FC Landau im ASV
|
L | --- | Anmäld | ||
SANDOVAL Nola | 2009 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
HOWARD Fainne | 2010 |
IRL TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim | ||
D | HAUBEIL Niklas | GER | TGM Mainz-Gonsenheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BACH Victoria | 2008 |
GER FSV Klarenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
KIESSLING Florence | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
ABDUL KARIM Jasmin | 2007 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim | ||
D | HAUBEIL Niklas | GER | TGM Mainz-Gonsenheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Saarländische Rangliste U13 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U13 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U13 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U13 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
VANDER MEEREN Floo | 2005 |
BEL De Maneschermer
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCHE Lena | 2005 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
ASCHERL Emily | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KIESSLING Florence | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
PLECHINGER Alina | 2005 |
GER TSV Speyer
|
R | --- | Anmäld | ||
RICARDO HERBST Karoline | 2006 |
GER
|
L | --- | Anmäld |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U15 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U15 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U15 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FREITAS DE OLIVEIRA Mariana | 2003 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
BUCHHOLTZ Charlotte | 2004 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
ENGELMANN Nele | 2004 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
RUBEL Renja | 2004 |
GER
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim | ||
D | HAUBEIL Niklas | GER | TGM Mainz-Gonsenheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. |
---|
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim | ||
D | HAUBEIL Niklas | GER | TGM Mainz-Gonsenheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MEISBERGER Remo | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
STRAUB Ben | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
TCHANG Emil | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
ILIN Nils | 2009 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
VEIT Nathan | 2010 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
BECK János | 2010 |
GER FS TG Würzburg
|
L | --- | Anmäld | ||
EUSKIRCHEN Jannis | 2010 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
FRÖMMEL Sebastian | 2009 |
GER VT Zweibrücken
|
L | --- | Anmäld |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim | ||
D | HAUBEIL Niklas | GER | TGM Mainz-Gonsenheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
NIEßNER Finn | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
RAWE Tizian | 2008 |
GER TGM Mainz-Gonsenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHWARZ Jan Philipp | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
GOLDMANN Paul | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
HENNING Sebastian | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
L | --- | Anmäld | ||
LEHNER Fynn | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHRAMM Fynn | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
HOWARD Junot | 2008 |
IRL TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
HART Julian | - | GER | L | --- | Annullerad |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim | ||
D | HAUBEIL Niklas | GER | TGM Mainz-Gonsenheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2020 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MAAS Joseph | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BAPPERT Felix | 2006 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
NIEßNER Finn | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
GÄRTNER Johannes | 2006 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
GERSCH Emil | 2005 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BECHBERGER Maximilian | 2006 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
NITTMANN Niklas | 2006 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
PINZON-ESTRADA Marinus | 2005 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
LEHNER Fynn | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
9 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HINNERSMANN Birk | 2004 |
GER FC Fürth
|
R | --- | Anmäld | ||
MAAS Joseph | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BAPPERT Felix | 2006 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
FERIZI Florian | 2001 |
GER TG Frankenthal
|
L | --- | Anmäld | ||
SEBASTIAN Philipp | 2004 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
BECHER Nicolas | 2004 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
JAGELLA Lukas | 2003 |
GER TGM Mainz-Gonsenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BORCHERT Moritz | 2004 |
GER TSV Bockenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
JANZEN Leonard | 2002 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KNERR Emil | 2001 |
GER VT Zweibrücken
|
L | --- | Anmäld | ||
GERSCH Emil | - | GER TSG Friesenheim | R | --- | Annullerad |
10 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim | ||
D | HAUBEIL Niklas | GER | TGM Mainz-Gonsenheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |