Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OMAR Amani | 2005 |
ALG
|
L | --- | Anmäld | ||
FOURNIER Baïka | 2003 |
FRA SEG Geneve
|
R | --- | Anmäld | ||
JUNG Tokessa | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
JÜTTEN Svenja | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
MÜLLER Fiona | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
SÜTÖ Daniella | 2006 |
HUN FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
BÄNZIGER Sophie | 2003 |
SUI AFCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHREIBWEIS Lioba | 2004 |
SUI AFCB Bern
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHIBLER Chiara | 2004 |
SUI BFC Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
GUEX Saskia | 2003 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
HENNARD Estelle | 2003 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
JURENAK Léandre | 2004 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
WALTHER Dorine | 2003 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
GOGNIAT Vanie | 2005 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
L | --- | Anmäld | ||
CHATILLON Océane | 2006 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
MAIGA Louna | 2006 |
SUI FCB Bern
|
L | --- | Anmäld | ||
RAMUZ Leonie | 2006 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
RIADI Salema | 2006 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
ODOLO Kathrin | 2004 |
SUI FCZ Zug
|
R | --- | Anmäld | ||
WALSER Alexandra | 2003 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
ZIMMERMANN Vera | 2005 |
SUI FCZ Zug
|
R | --- | Anmäld | ||
PETTOLA Chiara | 2003 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
GABUTTI ANNA | 2006 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
MASCIARI Valentina | 2003 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
PETRINI Claire | 2003 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | --- | Anmäld | ||
REINIGER Antonia | 2006 |
SUI SEB Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
REINIGER Isabella | 2004 |
SUI SEB Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
VICENTINI Lorena | 2005 |
SUI SEB Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
HEUBI Pauline | 2005 |
SUI SECH Chaux-de-Fonds
|
R | --- | Anmäld | ||
VÖGTLI Alba | 2005 |
SUI SECH Chaux-de-Fonds
|
R | --- | Anmäld | ||
ANDERES Julia | 2003 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
LENTINI Chiara | 2003 |
SUI SEG Geneve
|
R | --- | Anmäld | ||
ROSSIER Marcela | 2004 |
SUI SEG Geneve
|
--- | Anmäld | |||
SCALAMBRIN Stella Mahé | 2005 |
SUI SEG Geneve, CS Giuseppe Delfino Ivrea
|
R | --- | Anmäld | ||
MICHAUD Mathilde | 2005 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | --- | Anmäld | ||
DE PREUX Camille | 2004 |
SUI SES Sion
|
R | --- | Anmäld | ||
URSO Francesca | 2004 |
SUI SEVM Vevey
|
R | --- | Anmäld | ||
KAMARAS Kira | 2003 |
SUI ZFC Zürich
|
R | --- | Anmäld | ||
LUSTI Andrina | 2005 |
SUI ZFC Zürich
|
R | --- | Anmäld |
39 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
ACKERMANN Renato | SUI | SEB Basel | |||
N | GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | ||
N | GARNIER Emma | SUI | CAL Lausanne | ||
GARNIER Vivian | FRA | CAL Lausanne | |||
B | GROPPER Johanna | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen | ||
Ca | KAISER Tamas | SUI | FGL Luzern | ||
N | ORICCHIO Giuseppe | SUI | LUG Lugano | ||
N | RIVERA Paul | SUI | CAL Lausanne | ||
SPONGA Luca | SUI | ZFC Zürich | |||
N | WANG Helius | SUI | ZFC Zürich |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Circuit National U17 Damer Värja | Schweiz. Fechtverband |
2020 | Sélection U17 Damer Värja | Schweiz. Fechtverband |
2019 | Sélection U17 Damer Värja | Schweiz. Fechtverband |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GARNIER Emma | 2000 |
FRA LE HAVRE CE
|
L | --- | Anmäld | ||
JASKULLA Klara | 2001 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Anmäld | ||
VOGEL Leona | 2002 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Anmäld | ||
RUF Patricia | 2001 |
GER FA Rheinfelden, SEB Basel
|
L | --- | Anmäld | ||
JÜTTEN Svenja | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
MÜLLER Fiona | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHREIBWEIS Lioba | 2004 |
SUI AFCB Bern
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHIBLER Chiara | 2004 |
SUI BFC Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHIBLER Ronja | 2000 |
SUI BFC Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
TRILLINI Anna | 2001 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
CONRAD Anastasia | 2000 |
SUI CAL Lausanne, KIEW
|
L | --- | Anmäld | ||
HENNARD Estelle | 2003 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
PIVETEAU Anne Clémence | 2000 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
WALTHER Dorine | 2003 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
GOGNIAT Vanie | 2005 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
L | --- | Anmäld | ||
CHATILLON Marine | 2002 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
SAPIN Galadrielle Tünde | 2001 |
SUI CER Romont
|
R | --- | Anmäld | ||
BRÜLLHARDT Zippora | 2002 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
BURKHARD Isabelle | 2001 |
SUI FCB Bern
|
L | --- | Anmäld | ||
FAVRE Angeline | 2000 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
ZUMSTEIN Naya | 2002 |
SUI FCB Bern
|
--- | Anmäld | |||
ZIMMERMANN Maline | 2002 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
CROVETTO Vera | 2002 |
SUI LUG Lugano
|
R | --- | Anmäld | ||
PETTOLA Chiara | 2003 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
RIZZELLO Giulia | 2001 |
SUI
|
L | --- | Anmäld | ||
ROMEO Virginia | 2002 |
SUI LUG Lugano, Cds Mangiarotti
|
R | --- | Anmäld | ||
GABUTTI Emilie | 2002 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
IZZO Iulia | 2002 |
SUI LUG Lugano, Sala Di Scherma Societa Del Giardino
|
R | --- | Anmäld | ||
MASCIARI Valentina | 2003 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
AEBERSOLD Sayoko | 2001 |
SUI SEG Geneve
|
R | --- | Anmäld | ||
ANDERES Julia | 2003 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
GRAND D'HAUTEVILLE Agathe | 2002 |
SUI CER Romont
|
R | --- | Anmäld | ||
LENTINI Chiara | 2003 |
SUI SEG Geneve
|
R | --- | Anmäld | ||
PASCHE Alyssa | 2002 |
SUI SEG Geneve
|
R | --- | Anmäld | ||
CHALON Estelle | 2001 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
ROGNON Louisa | 2001 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | --- | Anmäld | ||
BOSCHERINI Victoria | 2002 |
SUI SEVM Vevey
|
R | --- | Anmäld | ||
BOUILLANT Audrey | 2002 |
SUI SEVM Vevey
|
R | --- | Anmäld | ||
KAMARAS Kira | 2003 |
SUI ZFC Zürich
|
R | --- | Anmäld | ||
LUNA Alessandra | 2000 |
SUI ZFC Zürich
|
R | --- | Anmäld | ||
VILLIGER Elin | 2001 |
SUI ZFC Zürich
|
R | --- | Anmäld | ||
KUNZ Isabella | - | SUI | R | --- | Annullerad |
41 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
N | GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | ||
GARNIER Vivian | FRA | CAL Lausanne | |||
B | GROPPER Johanna | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen | ||
HATZ Nick | SUI | ZFC Zürich | |||
NA | HOSKING John | USA | FCZ Zug | ||
NA | LATINO Sebastian | SUI | LUG Lugano | ||
N | LUPRANO Victor | SUI | CAL Lausanne | ||
B | ROGNON Nadia | SUI | SEN Neuchâtel | ||
Ca | SCHMID Max Henri Theo | SUI | SEB Basel | ||
SPONGA Luca | SUI | ZFC Zürich | |||
NA | STENGEL Xavier | SUI | EEB Bulle |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Circuit National U20 Damer Värja | Schweiz. Fechtverband |
2020 | Sélection U20 Damer Värja | Schweiz. Fechtverband |
2019 | Sélection U20 Damer Värja | Schweiz. Fechtverband |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RIVERO Hector | 2007 |
FRA
|
L | --- | Anmäld | ||
GARNIER Jules | 2004 |
FRA CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
CAGNET Robin | 2005 |
FRA SEG Geneve
|
R | --- | Anmäld | ||
DEGORCE Raphaël | 2005 |
GBR SEG Geneve
|
R | --- | Anmäld | ||
PAICE William | 2006 |
GBR
|
L | --- | Anmäld | ||
KIRCHNER Tim | 2003 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | --- | Anmäld | ||
KOLDITZ Ian-Etienne | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHULZ Tobias | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | --- | Anmäld | ||
CASTEJON Giulio | 2005 |
ITA
|
L | --- | Anmäld | ||
ROUBAILO Niels | 2003 |
NED s.v. RobbSchermen
|
L | --- | Anmäld | ||
KUZMIN Nikita | 2004 |
RUS
|
R | --- | Anmäld | ||
GOLOVATYUK Matvej | 2006 |
RUS
|
R | --- | Anmäld | ||
BECK Léandre | 2005 |
SUI AFCB Bern
|
--- | Anmäld | |||
GERBER Jacob | 2003 |
SUI AFCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
MOSER Dominik | 2004 |
SUI AFCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHÄDELI Jonathan | 2005 |
SUI AFCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHNEEBERGER Elias | 2005 |
SUI AFCB Bern
|
--- | Anmäld | |||
WIELAND Florian | 2005 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
BORER Pavlo | 2006 |
SUI BFC Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
ORLANDO Noé | 2004 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
RIVERO Marcos | 2005 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
BROULIS Alexandre | 2003 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
DESMEULES Nathanael | 2006 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- |
Avstängd till 07.02.2024
|
||
LIONELLO Arturo | 2006 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
PIVETEAU Baptiste | 2006 |
SUI
|
--- | Anmäld | |||
POLGAR Gabriel | 2003 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
PORTMANN Nicolas | 2004 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
DE MONTE Enzo | 2004 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
PFEIFER Paul | 2006 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | --- | Anmäld | ||
TERRIBILINI Alessandro | 2005 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
TSCHANTRÉ Jonathan | 2004 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | --- | Anmäld | ||
VAIANI Alan | 2005 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | --- | Anmäld | ||
BERGER Guillaume | 2003 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
CASSET Theotime | 2004 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
MUMENTHALER Colin | 2004 |
SUI CEFL Florimont
|
R | --- | Anmäld | ||
VALLEE Tancrede | 2003 |
SUI CEFL Florimont
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHALLER Noé | 2003 |
SUI EEB Bulle
|
L | --- | Anmäld | ||
FAVRE Armand | 2003 |
SUI Swiss fencing
|
R | --- | Anmäld | ||
FAVRE Aurèle | 2004 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
FRIEDLI Matthieu | 2004 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
RAMUZ Jeremy | 2003 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
SPÖRRY Sidal | 2003 |
SUI FCB Bern
|
L | --- | Anmäld | ||
DIEM Levi Elia Nathanaël | 2005 |
SUI FCSG St. Gallen
|
R | --- | Anmäld | ||
FUX Nevio | 2006 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
RIGERT Jonas | 2004 |
SUI
|
L | --- | Anmäld | ||
WOLF Fabio | 2004 |
SUI FCZN Zürich
|
R | --- | Anmäld | ||
ARNOLD Benjamin-Philip | 2004 |
SUI FGL Luzern
|
R | --- | Anmäld | ||
DENIER Pascal | 2004 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
LAUBER Claude | 2003 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
MÄRKI Patrick | 2004 |
SUI FGL Luzern
|
R | --- | Anmäld | ||
SYBURRA Tobias | 2004 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
WEBER Ben | 2004 |
SUI
|
L | --- | Anmäld | ||
COLLENBERG Tito | 2003 |
SUI LUG Lugano
|
R | --- | Anmäld | ||
BINEN Demir | 2006 |
SUI SEB Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
BURKHARDT Samuel | 2003 |
SUI SEB Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
ENGLER Emil | 2006 |
SUI SEB Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
KREIENBÜHL Matteo | 2003 |
SUI SEB Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
LÜKEN Sven Oliver | 2004 |
SUI SEB Basel
|
L | --- | Anmäld | ||
BROCHARD Théo | 2003 |
SUI SECH Chaux-de-Fonds
|
L | --- | Anmäld | ||
WIDMER Neel | 2005 |
SUI SECH Chaux-de-Fonds
|
R | --- | Anmäld | ||
AEBERSOLD Alban | 2004 |
SUI SEG Geneve
|
R | --- | Anmäld | ||
CLAUDE Joonas | 2005 |
SUI SEG Geneve
|
R | --- | Anmäld | ||
VINEIS Sven | 2003 |
SUI SEG Geneve
|
R | --- | Anmäld | ||
DE MEURON Arnaud | 2004 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | --- | Anmäld | ||
VEUVE Dylan | 2003 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | --- | Anmäld | ||
HÜRLIMANN David | 2004 |
SUI SESAF Fribourg
|
R | --- | Anmäld | ||
GRECU Ioan | 2005 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
ISCHI Eric | 2006 |
SUI SEVM Vevey
|
R | --- | Anmäld | ||
MATTHIS Neyo | 2003 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
GUADAGNIN Alessandro | 2005 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
KAZMER Alexander | 2004 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
RAPPA Domenico | 2006 |
SUI ZFC Zürich
|
R | --- | Anmäld | ||
ZAHNER David | 2005 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
PRZIKOPP Martin | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
TRABER Raphael | - | SUI | R | --- | Annullerad |
72 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
ACKERMANN Renato | SUI | SEB Basel | |||
Ca | BORRUAT Luc | SUI | AFCB Bern | ||
N | GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | ||
N | GARNIER Emma | SUI | CAL Lausanne | ||
GARNIER Vivian | FRA | CAL Lausanne | |||
B | GROPPER Johanna | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen | ||
Ca | KAISER Tamas | SUI | FGL Luzern | ||
N | ORICCHIO Giuseppe | SUI | LUG Lugano | ||
N | RIVERA Paul | SUI | CAL Lausanne | ||
SPONGA Luca | SUI | ZFC Zürich | |||
Ca | TAYLOR David | SUI | AFCB Bern | ||
N | WANG Helius | SUI | ZFC Zürich |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Circuit National U17 Herrar Värja | Schweiz. Fechtverband |
2020 | Sélection U17 Herrar Värja | Schweiz. Fechtverband |
2019 | Sélection U17 Herrar Värja | Schweiz. Fechtverband |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DEGORCE Aurelien | 2000 |
GBR CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
ENZMANN Jonas | 2000 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Anmäld | ||
GIEßER Leon | 2001 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Anmäld | ||
MICHALSKI Julius | 2001 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Anmäld | ||
PRZIKOPP Martin | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
STEPHAN Felix | 2001 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
MURRU Fabio | 2002 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | --- | Anmäld | ||
KIRCHNER Tim | 2003 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | --- | Anmäld | ||
KOLDITZ Hendrik-Kilian | 2002 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
KOLDITZ Ian-Etienne | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
MÜLLER Dean | 2000 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHULZ Tobias | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | --- | Anmäld | ||
WECKERLE Tobias | 2000 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | --- | Anmäld | ||
PRINZ Niklas | 2001 |
LUX CE Sud, TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Anmäld | ||
ROUBAILO Niels | 2003 |
NED s.v. RobbSchermen
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHALLER Noé | 2003 |
SUI EEB Bulle
|
L | --- | Anmäld | ||
BORRUAT Luc | 2002 |
SUI AFCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
GERBER Jacob | 2003 |
SUI AFCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
GRUNDER Pascal | 2002 |
SUI AFCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
WOODLEY Colin | 2001 |
SUI
|
--- | Anmäld | |||
BORER Jovan | 2000 |
SUI BFC Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
BALKA Clément | 2002 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
BROULIS Alexandre | 2003 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
ERBETTA Diego | 2002 |
SUI CAL Lausanne
|
L | --- | Anmäld | ||
GRUTTER Jonas | 2000 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
HUNGERBÜHLER Alexandre | 2001 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
MARCHAND Charles Edouard | 2000 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
POLGAR Gabriel | 2003 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
PORTMANN Nicolas | 2004 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
RIVERA DAVID Paul | 2001 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
SOUTULLO Jordi | 2002 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | --- | Anmäld | ||
VAIANI Alan | 2005 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | --- | Anmäld | ||
BERGER Guillaume | 2003 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
GERNER Julien | 2001 |
SUI
|
L | --- | Anmäld | ||
VALLEE Tancrede | 2003 |
SUI CEFL Florimont
|
R | --- | Anmäld | ||
FAVRE Hadrien | 2001 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
FRAUCHIGER Alastair | 2001 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
FRAUCHIGER Liam | 2002 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
FUHRIMANN Jonathan | 2002 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
RAMUZ Jeremy | 2003 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
COLLENBERG Tito | 2003 |
SUI LUG Lugano
|
R | --- | Anmäld | ||
ORICCHIO Giuseppe | 2000 |
SUI LUG Lugano
|
R | --- | Anmäld | ||
CASTEJON Davide Alejandro | 2002 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
MÜLLER Leonard Gregor | 2002 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHEUNER Joël | 2002 |
SUI SEB Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
WEBER Sebastian | 2000 |
SUI SEB Basel
|
R | --- | Anmäld | ||
BROCHARD Théo | 2003 |
SUI SECH Chaux-de-Fonds
|
L | --- | Anmäld | ||
ZYBACH Lenny | 2001 |
SUI SECH Chaux-de-Fonds
|
R | --- | Anmäld | ||
AEBERSOLD Alban | 2004 |
SUI SEG Geneve
|
R | --- | Anmäld | ||
HAURI Ian | 2002 |
SUI SEG Geneve
|
R | --- | Anmäld | ||
VINEIS Sven | 2003 |
SUI SEG Geneve
|
R | --- | Anmäld | ||
WICHT Matteo | 2002 |
SUI FCB Bern
|
R | --- | Anmäld | ||
CAVADINI Lazare | 2002 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | --- | Anmäld | ||
VEUVE Dylan | 2003 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | --- | Anmäld | ||
DUMONT Célien | 2000 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHMIDLI Nicky | 2000 |
SUI SES Sion
|
R | --- | Anmäld | ||
VERLY Samuel | 2001 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
GIULIANO Loris | 2000 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
SALEKI Adrien | 2000 |
SUI SEVM Vevey
|
R | --- | Anmäld | ||
EBNÖTHER Alexandr | 2002 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
LERZER Till | 2000 |
SUI ZFC Zürich
|
R | --- | Anmäld | ||
WANG Helius | 2002 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
ZWAHLEN Joel | 2002 |
SUI
|
L | --- | Anmäld | ||
DOBSON Philip | - | GBR | R | --- | Annullerad | ||
FISCHER Artur | - | GER FC Leipzig | L | --- | Annullerad | ||
LUTIN Antoine | - | SUI SES Sion | R | --- | Annullerad | ||
HÜRLIMANN David | - | SUI SESAF Fribourg | R | --- | Annullerad | ||
THOMMEN Ben | - | SUI SESAF Fribourg | R | --- | Annullerad |
63 Anmälningar, 0 Bearbetas, 5 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
N | GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | ||
GARNIER Vivian | FRA | CAL Lausanne | |||
B | GROPPER Johanna | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen | ||
HATZ Nick | SUI | ZFC Zürich | |||
NA | HOSKING John | USA | FCZ Zug | ||
NA | LATINO Sebastian | SUI | LUG Lugano | ||
N | LUPRANO Victor | SUI | CAL Lausanne | ||
Ca | RIEDER Noe | SUI | AFCB Bern | ||
B | ROGNON Nadia | SUI | SEN Neuchâtel | ||
Ca | SCHMID Max Henri Theo | SUI | SEB Basel | ||
SPONGA Luca | SUI | ZFC Zürich | |||
NA | STENGEL Xavier | SUI | EEB Bulle |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Circuit National U20 Herrar Värja | Schweiz. Fechtverband |
2020 | Sélection U20 Herrar Värja | Schweiz. Fechtverband |
2019 | Sélection U20 Herrar Värja | Schweiz. Fechtverband |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. |
---|
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | |||
N | GARNIER Vivian | FRA | CAL Lausanne | ||
RIVERA Paul | SUI | CAL Lausanne | |||
SPONGA Luca | SUI | ZFC Zürich | |||
WANG Helius | SUI | ZFC Zürich |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Circuit National U17 Damer Florett | Schweiz. Fechtverband |
2020 | Sélection U17 Damer Florett | Schweiz. Fechtverband |
2019 | Sélection U17 Damer Florett | Schweiz. Fechtverband |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. |
---|
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | |||
N | GARNIER Vivian | FRA | CAL Lausanne | ||
HATZ Nick | SUI | ZFC Zürich | |||
SPONGA Luca | SUI | ZFC Zürich |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Circuit National U20 Damer Florett | Schweiz. Fechtverband |
2020 | Sélection U20 Damer Florett | Schweiz. Fechtverband |
2019 | Sélection U20 Damer Florett | Schweiz. Fechtverband |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BROULIS Alexandre | 2003 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
DESMEULES Nathanael | 2006 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- |
Avstängd till 07.02.2024
|
||
LIONELLO Arturo | 2006 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
POLGAR Gabriel | 2003 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Anmäld | ||
BERGER Jules | 2006 |
SUI CEM Morges
|
R | --- | Anmäld | ||
DE GOUMOËNS Amedeo | 2004 |
SUI CEM Morges
|
L | --- | Anmäld | ||
NERVI Pietro | 2004 |
SUI CEM Morges
|
R | --- | Anmäld | ||
RIVA Dino | 2003 |
SUI CEM Morges
|
R | --- | Anmäld | ||
MATTHIS Neyo | - | SUI | R | --- | Annullerad |
7 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | |||
N | GARNIER Vivian | FRA | CAL Lausanne | ||
RIVERA Paul | SUI | CAL Lausanne | |||
SPONGA Luca | SUI | ZFC Zürich | |||
WANG Helius | SUI | ZFC Zürich |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Circuit National U17 Herrar Florett | Schweiz. Fechtverband |
2020 | Sélection U17 Herrar Florett | Schweiz. Fechtverband |
2019 | Sélection U17 Herrar Florett | Schweiz. Fechtverband |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LUTIN Antoine | - | SUI SES Sion | R | --- | Annullerad |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | |||
N | GARNIER Vivian | FRA | CAL Lausanne | ||
HATZ Nick | SUI | ZFC Zürich | |||
SPONGA Luca | SUI | ZFC Zürich |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Circuit National U20 Herrar Florett | Schweiz. Fechtverband |
2020 | Sélection U20 Herrar Florett | Schweiz. Fechtverband |
2019 | Sélection U20 Herrar Florett | Schweiz. Fechtverband |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PERROUD Nora | 2004 |
SUI CEF Founex
|
R | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | |||
SPONGA Luca | SUI | ZFC Zürich | |||
WANG Helius | SUI | ZFC Zürich |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Circuit National U17 Damer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2020 | Sélection U17 Damer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2019 | Sélection U17 Damer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PONTINELLI Marie | 2001 |
SUI CEF Founex
|
R | --- | Anmäld | ||
PELET Luna | 2001 |
SUI THONON EC, CHCH Châtelaine
|
R | --- | Anmäld | ||
RUST Annina | 2002 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | Anmäld |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | |||
HATZ Nick | SUI | ZFC Zürich | |||
SPONGA Luca | SUI | ZFC Zürich |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Circuit National U20 Damer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2019 | Sélection U20 Damer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KRA'L Maxime | 2005 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
ALVAREZ PEREZ Iñaki | 2004 |
SUI CHCH Châtelaine
|
R | --- | Anmäld | ||
DELAPORTE Simon | 2006 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
MOULIN Théo | 2003 |
SUI
|
R | --- | Anmäld | ||
RICHTER Axel | 2005 |
SUI CHCH Châtelaine
|
R | --- | Anmäld | ||
WUNDERLI Adrien | 2004 |
SUI
|
R | --- | Anmäld |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | |||
SPONGA Luca | SUI | ZFC Zürich | |||
WANG Helius | SUI | ZFC Zürich |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Circuit National U17 Herrar Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2020 | Sélection U17 Herrar Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2019 | Sélection U17 Herrar Sabel | Schweiz. Fechtverband |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
VERT Loïc | 2001 |
SUI CEF Founex
|
R | --- | Anmäld | ||
DONATI Alexander | 2003 |
SUI CSL Locarno
|
--- | Anmäld | |||
OBERHOLZ Kenny | 2002 |
SUI FCB Bern
|
--- | Anmäld | |||
URAN Yann | 2002 |
SUI
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | |||
HATZ Nick | SUI | ZFC Zürich | |||
SPONGA Luca | SUI | ZFC Zürich |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Circuit National U20 Herrar Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2020 | Sélection U20 Herrar Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2019 | Sélection U20 Herrar Sabel | Schweiz. Fechtverband |