Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MÜLLER Tomke | 2003 |
GER 1. FC Holz
|
R | --- | Anmäld | ||
HAAS Chiara | 2004 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
MARX Charlotte | 2005 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
VERST Theresa | 2001 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
BRUCK Victoria | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BÖHLE Letizia | - | GER Fechtzentrum Maxdorf | L | --- | Annullerad | ||
KISSEL Emily | - | GER Fechtzentrum Maxdorf | R | --- | Annullerad |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
COLLING Emile | LUX | Fechterbund Saar e.V. | |||
FEß Norbert | GER | Fechterbund Saar e.V. | |||
CN | HANS Lia | GER | Fechterbund Saar e.V. | ||
KUNERT Esther | GER | 1. FC Holz | |||
L | MARIEN Isabell | GER | Fechterring Hochwald | ||
L | STRAUB Annika | GER | Fechterbund Saar e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. |
---|
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
COLLING Emile | LUX | Fechterbund Saar e.V. | |||
FEß Norbert | GER | Fechterbund Saar e.V. | |||
CN | HANS Lia | GER | Fechterbund Saar e.V. | ||
KUNERT Esther | GER | 1. FC Holz | |||
L | MARIEN Isabell | GER | Fechterring Hochwald | ||
L | STRAUB Annika | GER | Fechterbund Saar e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MÜLLER Maximilian | 2000 |
GER 1. FC Holz
|
R | --- | Anmäld | ||
STRAUB Max | 2006 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
BARTH Mathis | 2004 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
BOPP Dietrich | 2001 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
MARX Valentino | 2003 |
GER Fechterring Hochwald
|
L | --- | Anmäld | ||
OBERMAYR Tom | 2003 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
PALTZ Simon | 2002 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
ELLENBERGER Dominic | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
KOCBEK Vincenc Niclas | 2002 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KREUTZ Marcel | 2003 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
REISER Paul | 2004 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
WEBER Julius | 2002 |
GER FSC Saarlouis
|
R | --- | Anmäld | ||
ANTONI Benedict | 2005 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
JUNG Gabriel | 2004 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
LAUE Richard | 2000 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Anmäld | ||
TIPPELT Cedric | 2004 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
IMBSWEILER Lars | 2002 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUMANN Lars | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUMANN Niklas | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld |
19 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
COLLING Emile | LUX | Fechterbund Saar e.V. | |||
FEß Norbert | GER | Fechterbund Saar e.V. | |||
CN | HANS Lia | GER | Fechterbund Saar e.V. | ||
KUNERT Esther | GER | 1. FC Holz | |||
L | MARIEN Isabell | GER | Fechterring Hochwald | ||
L | STRAUB Annika | GER | Fechterbund Saar e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FR HOCHWALD WADERN Fechterring Hochwald (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
TV HOMBURG TV Homburg (GER) |
GER | --- | Anmäld |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
COLLING Emile | LUX | Fechterbund Saar e.V. | |||
FEß Norbert | GER | Fechterbund Saar e.V. | |||
CN | HANS Lia | GER | Fechterbund Saar e.V. | ||
KUNERT Esther | GER | 1. FC Holz | |||
L | MARIEN Isabell | GER | Fechterring Hochwald | ||
L | STRAUB Annika | GER | Fechterbund Saar e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MARX Winona | 2000 |
GER 1. FC Holz
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCHE Lena | 2005 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
DÖRR Lilith | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KOLLING Jolina | 2005 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld | ||
HUSSUNG Aerin | 2005 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
EICH Tanja | GER | Fechterbund Saar e.V. | |||
E | SCHNEIDER Florian | GER | TUS Neunkirchen | ||
STRAUB Leon | GER | Fechterbund Saar e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U17 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U17 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. |
---|
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
EICH Tanja | GER | Fechterbund Saar e.V. | |||
E | SCHNEIDER Florian | GER | TUS Neunkirchen | ||
STRAUB Leon | GER | Fechterbund Saar e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
JOHANN Valentin | 2000 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
KREUTER Lars | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
BAPPERT Felix | 2006 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCH Jonah | 2001 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld | ||
COREA Till | 2004 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld | ||
FLAUSSE Fabian | 2005 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld |
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
EICH Tanja | GER | Fechterbund Saar e.V. | |||
E | SCHNEIDER Florian | GER | TUS Neunkirchen | ||
STRAUB Leon | GER | Fechterbund Saar e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TUS NEUNKIRCHEN TUS Neunkirchen (GER) |
GER | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
EICH Tanja | GER | Fechterbund Saar e.V. | |||
E | SCHNEIDER Florian | GER | TUS Neunkirchen | ||
STRAUB Leon | GER | Fechterbund Saar e.V. |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |