Tillbaka till listan

16. Internationaler Händel-Cup der Saalesparkasse Halle
GER Halle
14 december 2019 - 15 december 2019
(krav): Nationell licens

Florett Herrar U17 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
MORAIS Paulo 2003 BRA ECP Pinheiros
R --- Anmäld
AHLVERS Philipp 2004 GER Fechtcentrum Halle
R --- Anmäld
ARNDT Justin 2003 GER Quernheimer FC
L --- Anmäld
BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Anmäld
BOSSERHOFF Nils 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Anmäld
BROCKER Malte 2004 GER FG Schwerin
R --- Anmäld
DIESTELKAMP Niklas 2005 GER KTF Luitpold München
R --- Anmäld
DÖRFER Laurenz 2004 GER TG Münster
R --- Anmäld
EBERT Tillmann 2005 GER TV Markkleeberg
R --- Anmäld
EMDE-MARBACH Nick 2005 GER FC Moers
L --- Anmäld
EMMERICH Jaron 2004 GER TG Dörnigheim
L --- Anmäld
ENGFER Friedrich 2004 GER FG Schwerin
R --- Anmäld
FAITZ Philip 2005 GER TG Dörnigheim
R --- Anmäld
FAßMANN Moritz 2003 GER FC Schkeuditz
R --- Anmäld
FRANKE Tim Ole 2004 GER TV Haueneberstein
R --- Anmäld
FRÖHLICH Moritz 2003 GER Hanseatischer FC Lübeck
R --- Anmäld
GRÖTEKE Sebastiano 2003 GER TSG Weinheim
R --- Anmäld
GRUN Nils 2003 GER SC Berlin
L --- Anmäld
HAGENE Emmanuel 2005 GER FC Moers
R --- Anmäld
HARMS Tyler 2004 GER SC Berlin
L --- Anmäld
HÄßLER Arwed 2003 GER FC Schkeuditz
R --- Anmäld
HEGGE Maurus 2003 GER TG Münster
L --- Anmäld
HEITZ Noah 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Anmäld
HILBRANDT Alexander 2005 GER FC Moers
R --- Anmäld
HOFFMANN Nils 2005 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Anmäld
HÖFLER Julius 2006 GER TSG Weinheim
R --- Anmäld
KAPPL Arwin-Tobias 2003 GER TSV Neu-Ulm
R --- Anmäld
KAPPUS Bastian 2004 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Anmäld
KLOSTERMANN Max 2004 GER KTF Luitpold München
R --- Anmäld
LINDNER Ruben 2005 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Anmäld
MACHETANZ Jasper 2003 GER Dresdener FC
R --- Anmäld
MALITZKI Lukas 2005 GER Fechtcentrum Halle
L --- Anmäld
MAUKSCH Paul 2004 GER Fechtclub Radebeul
L --- Anmäld
MEIER Bernhard 2003 GER FS TG Würzburg
R --- Anmäld
MICHEL Fabian 2004 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Anmäld
MIRBACH Maximilian 2006 GER Remscheider SV
R --- Anmäld
NOWAK Hannes 2003 GER Fechtclub Radebeul
L --- Anmäld
PEARCE Martin 2003 GER MTV München
R --- Anmäld
PENZ Leonard 2003 GER PSV Stuttgart
R --- Anmäld
PFEIFFER Jonathan 2005 GER Berliner FC
R --- Anmäld
POLOTZEK Simon 2006 GER FC Moers
R --- Anmäld
PUHLMANN Kjell 2004 GER SC Berlin
R --- Anmäld
RAITHEL Theo 2004 GER FC Schkeuditz
R --- Anmäld
REHDA Felix 2003 GER FG Schwerin
R --- Anmäld
RENARD Nolann 2004 GER FSC Jena
R --- Anmäld
SAIFI Kiyan 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Anmäld
SAIFI Teymour 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Anmäld
SAUTNER Marcel 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Anmäld
SCHARFENBERG Rasmus 2004 GER VFL Pinneberg
L --- Anmäld
SCHMIDT Friedrich 2003 GER USC Magdeburg
R --- Anmäld
SCHMIDT Richard 2003 GER USC Magdeburg
R --- Anmäld
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 GER Fechtclub Radebeul
L --- Anmäld
SEEMANN Felix 2003 GER DFC Düsseldorf
R --- Anmäld
SEMBACH Philipp 2003 GER TSG Weinheim
R --- Anmäld
SPIELMANN Richard 2004 GER Fechtcentrum Halle
L --- Anmäld
STUDENT Mika 2005 GER FG Recklinghausen
L --- Anmäld
THÖNNES Jorge 2004 GER DFC Düsseldorf
R --- Anmäld
VELLMANNS Leonard 2003 GER TG Münster
R --- Anmäld
WAGNER Vincent 2004 GER PSV Stuttgart
R --- Anmäld
WALTER Lennard 2003 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Anmäld
WETZLAR Mattis 2003 GER Quernheimer FC
L --- Anmäld
WOLF Julien 2005 GER Dresdener FC
R --- Anmäld
WOLF Patrick 2003 GER Dresdener FC
R --- Anmäld
ZACHER Niklas 2003 GER FSC Jena
R --- Anmäld
ZAGORNIK Lucas 2003 GER FSC Jena
R --- Anmäld
ASK Henri 2003 SWE KTF Luitpold München, ÄFK Stockholm
R --- Anmäld
CEDERGREN Axel 2003 SWE GFK Göteborg
R --- Anmäld
EBERT Ferdinand - GER TV Markkleeberg R --- Annullerad  
FABER Justus - GER TV Jahn Siegen R --- Annullerad  
HELM Leander - GER SC Berlin R --- Annullerad  
SCHULZ Linus - GER OSC Potsdam R --- Annullerad  

67 Anmälningar, 0 Bearbetas, 4 Annullerad

Idrottare Förbund Lic. N R
BRETSCHNER Liam 2005 GER Dresdener FC L GER 89
LEUSCHKE Jakob 2005 GER Dresdener FC R GER 79
STRELOW Alexander 2006 GER Dresdener FC R GER 90
KORKMAZ Keyan 2004 GER Duisburger FK L GER -
STUBENRAUCH Bartolomé 2004 GER Duisburger FK R GER 83
BARBY Henrik 2007 GER FC Moers L GER -
JOBST Maximilian 2005 GER FC Moers L GER 77
MEHNER Laureano 2007 GER FC Moers R GER -
MEIER-EBERT Finn 2006 GER FC Moers R GER 109
GRUND Toni 2003 GER FC Schkeuditz R GER -
WUNDLING Ivo 2006 GER FC Tauberbischofsheim L GER 106
SCHULTZ Milan 2006 GER FG Schwerin R GER 123
NEEB Jakob 2003 GER FS TG Würzburg R GER 59
ALTENRIEDER Simon 2004 GER MTV München R GER 103
MÜLLER Len 2005 GER PSV Stuttgart R GER 86
HUBER Felix 2003 GER TV Haueneberstein R GER 107
BECKMANN Otto 2007 GER SV Angern R GER -
KUSIAN Andreas 2004 GER SV Angern R GER 81

18 Föranmälan

Bekräftade inbjudningar

Funktionär   BÖHM Alexander GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Funktionär   GSCHING Wilfried GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Domare CN KLUGER Vincent GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Florett Herrar U17 Lag

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.

0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad

Idrottare Förbund Lic. N R
FC RADEBEUL
Fechtclub Radebeul (GER)
- GER - GER  
FC SCHKEUDITZ
FC Schkeuditz (GER)
- GER - GER  

2 Föranmälan

Bekräftade inbjudningar

Funktionär   BÖHM Alexander GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Funktionär   GSCHING Wilfried GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Domare CN KLUGER Vincent GER Deutscher Fechter-Bund e.V.