Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MÜLLER Tomke | 2003 |
GER 1. FC Holz
|
R | --- | Anmäld | ||
ECKER Kristina | 2002 |
GER
|
R | --- | Anmäld |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CEVIKOL Eda | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
KRÄMER Angelique - Sophie | 2007 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
ADAM Zoe | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
MAIER Sara | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
TIETZ Judith | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
ECKER Maithe | 2007 |
GER FSC Saarlouis
|
R | --- | Anmäld | ||
PURUCKER Eva | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
WEIDIG Mathilda | 2009 |
GER FSC Saarlouis
|
R | --- | Anmäld |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. |
---|
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BARTH Mathis | 2004 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
MARX Valentino | 2003 |
GER Fechterring Hochwald
|
L | --- | Anmäld | ||
PALTZ Simon | 2002 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
KOCBEK Vincenc Niclas | 2002 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KREUTZ Marcel | 2003 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
JUNG Gabriel | 2004 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
IMBSWEILER Lars | 2002 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUMANN Lars | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
PRIESNITZ Niklas | - | GER Fechtzentrum Maxdorf | R | --- | Annullerad | ||
REISER Paul | - | GER Fechtzentrum Maxdorf | R | --- | Annullerad |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
VOLK Rainer | GER | Rastatter TV |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BALLER Joshua | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
MICHELS Andrej | 2009 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
MOLTER Felix | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
PFEIL Elias | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
WEINGÄRTNER Alexander | 2007 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
YAPOV Simeon | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
GIANNOLO Valerio | 2008 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Anmäld | ||
KRIER Felix | 2007 |
GER FSC Saarlouis
|
L | --- | Anmäld | ||
KRIER Linus | 2007 |
GER FSC Saarlouis
|
R | --- | Anmäld | ||
KÖR Kian | 2008 |
GER Rastatter TV
|
R | --- | Anmäld | ||
SEIDLER Andreas | 2008 |
GER Rastatter TV
|
R | --- | Anmäld | ||
AQUILOTTI Matteo Pasquale | 2009 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
FLORMANN Philipp | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
LAMBERT Jannes | 2008 |
GER TG Rohrbach
|
R | --- | Anmäld | ||
BANOWITZ Constantin | 2009 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
COLLING Herve | 2007 |
LUX SC Parcival Leuven, CE Luxembourg
|
R | --- | Anmäld | ||
KRUIJFF Kai Lucas | 2007 |
NED TG Rohrbach
|
L | --- | Anmäld | ||
BUBERL Erik Niklas | - | GER Fechtzentrum Maxdorf | R | --- | Annullerad | ||
TIETZ Jakob | - | GER | R | --- | Annullerad |
17 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
VOLK Rainer | GER | Rastatter TV |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHÖMER Jonas | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
SEIMETZ Julian | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
ADAM Henry | 2006 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
ELLENBERGER Dominic | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
HAIDER Simon | 2006 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
KUHN Silas | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
PESHARA Elias Angelo | 2005 |
GER FSC Saarlouis
|
R | --- | Anmäld | ||
ANTONI Benedict | 2005 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
DEWENDER Lars | 2005 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
JUNG Felix | 2005 |
GER Rastatter TV
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUMANN Niklas | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
SEITZ Simeon | 2005 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
EBNET Alexander | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
JUNG Iason | - | GER TV Homburg | R | --- | Annullerad | ||
BETTIN Killian | - | GER | L | --- | Annullerad |
12 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
VOLK Rainer | GER | Rastatter TV |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HUSSUNG Aiana | 2009 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BECKER Leo | 2009 |
GER FC Rüsselsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
KÖTHE Joscha | 2009 |
GER Fechtclub Marburg
|
L | --- | Anmäld | ||
ILIN Nils | 2009 |
GER TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
KÖRTNER Marlon Ben | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KILINC Harun | - | GER FC Rüsselsheim | R | --- | Annullerad | ||
RIECKE Leonard | - | GER FC Rüsselsheim | R | --- | Annullerad |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
VOLK Rainer | GER | Rastatter TV |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OTTO Justus | 2007 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Anmäld | ||
KRÖPELIN Joscha | - | GER VFL Marburg FA | R | --- | Annullerad |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
VOLK Rainer | GER | Rastatter TV |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |