Tillbaka till listan
GER Wangen
13 juli 2019 - 14 juli 2019
krävs:
Nationell licens
Värja Damer U8 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Damer U9 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Damer U10 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
NEUMEISTER Julia
|
2009
|
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Damer U11 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
HERBST Larissa
|
2008
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
CIOATA Ariadne
|
2008
|
GER TSV Neu-Ulm
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
DULLWEBER Rebecca
|
2008
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
IHLN Sara
|
-
|
GER TSV Tettnang
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Damer U12 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
WUNDERLE Lisa
|
2007
|
GER Fechtakademie Ravensburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MATH Hannah
|
2007
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Damer U13 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Damer U14 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Damer U17 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
KLEINERT Lilly-Eleonore
|
2004
|
AUT ASC Wien, Heidenheimer SB
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
DING Sibylle
|
2003
|
GER TG Biberach
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KIESSLING Caroline
|
2004
|
GER TSV Laupheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Damer U20 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
KLEINERT Lilly-Eleonore
|
2004
|
AUT ASC Wien, Heidenheimer SB
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
DING Sibylle
|
2003
|
GER TG Biberach
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RIST Magdalena
|
2000
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KIESSLING Caroline
|
2004
|
GER TSV Laupheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Damer Seniorer Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
FREY Ilona
|
1973
|
GER Fechtakademie Ravensburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
STIER Alena
|
1995
|
GER Fechtakademie Ravensburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HAAG Almut
|
1978
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MATH Barbara
|
1966
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RIST Magdalena
|
2000
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
AMANN Britta
|
1978
|
GER VFB Friedrichshafen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MAIROSE Katharina
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
MÜLLER Andrea
|
-
|
GER MTG Wangen
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Herrar U8 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Herrar U9 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Herrar U10 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Herrar U11 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Herrar U12 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
LIEBSCHER Marlon
|
2007
|
GER TSV Laupheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
NEUMEISTER Alexander
|
2007
|
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Herrar U13 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
KORDT Moritz
|
2006
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
ROSENBERGER Johannes
|
2006
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KNÖR Dario
|
2006
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MILLER Nico
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Herrar U14 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
RUNG David
|
2005
|
GER Fechtakademie Ravensburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KRAUS Quirin
|
2005
|
GER KV Laupheim - Fechten
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HEIZMANN Constantin
|
2005
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Herrar U17 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
RUNG David
|
2005
|
GER Fechtakademie Ravensburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BACH Moritz
|
2002
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GOLDSCHMIDT Lukas
|
2004
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RENZ Dominik
|
2004
|
GER Heidenheimer SB
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KNÖR Dario
|
2006
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KUHLMANN Cornelius
|
2004
|
GER VFB Friedrichshafen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HEIZMANN Constantin
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
MILLER Nico
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Herrar U20 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
BACH Moritz
|
2002
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GOLDSCHMIDT Lukas
|
2004
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RENZ Dominik
|
2004
|
GER Heidenheimer SB
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KUHLMANN Cornelius
|
2004
|
GER VFB Friedrichshafen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Värja Herrar Seniorer Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
BONEBERGER Tobias
|
1996
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
DING Andreas
|
1961
|
GER TG Biberach
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
THIELE Yonas
|
1987
|
GER VFB Friedrichshafen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RENNER Daniel
|
1965
|
GER Fechtakademie Ravensburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RITTHALER Ulf
|
1965
|
GER Fechtakademie Ravensburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BACH Moritz
|
2002
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BRAUER Oliver
|
1982
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KRAMER Michael
|
1996
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MEER Markus
|
1986
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RIST Maximilian
|
1998
|
GER MTG Wangen
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
MORATH Christoph
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
10 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
BRAUER Oliver |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
HEILMANN Thomas |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Damer U8 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Damer U9 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Damer U10 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
NEUMEISTER Julia
|
2009
|
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Damer U11 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
BORTA Swantje
|
2008
|
GER TG Biberach
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Damer U12 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
KRONTHALER Leni
|
2007
|
GER TSV Lindau
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
MATH Hannah
|
2007
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BLUMENTHAL Charlotte
|
2007
|
GER TG Biberach
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KARNATH Floriane
|
2007
|
GER TG Biberach
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Damer U13 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
WLOTKOWSKI Johanna
|
2006
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Damer U14 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
JENDROSSEK Pauline
|
2005
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
CARSTENSEN Lina
|
2005
|
GER TG Biberach
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
POPOV Maria
|
2005
|
GER TSV Neu-Ulm
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Damer U17 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
GOLDBACH Jasmin
|
2002
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
POPOV Maria
|
2005
|
GER TSV Neu-Ulm
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KIESSLING Caroline
|
2004
|
GER TSV Laupheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HAMMER Lilly
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Damer U20 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
GOLDBACH Jasmin
|
2002
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RIST Magdalena
|
2000
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KIESSLING Caroline
|
2004
|
GER TSV Laupheim
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HAMMER Lilly
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Damer Seniorer Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
GOLDBACH Jasmin
|
2002
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HAAG Almut
|
1978
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MAIROSE Katharina
|
1986
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MATH Barbara
|
1966
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RIST Magdalena
|
2000
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BORTA Heike
|
1976
|
GER
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
KARNATH Kathrin
|
1978
|
GER TG Biberach
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
HOLLECZEK Alina
|
1999
|
GER
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
AMANN Britta
|
1978
|
GER VFB Friedrichshafen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MÜLLER Andrea
|
-
|
GER MTG Wangen
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
9 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Herrar U8 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Herrar U9 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
0 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Herrar U10 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
GUGLIELMI Samuel
|
2009
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MUSTO Flavio
|
2009
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Herrar U11 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
SCHÖLL Clemens
|
2008
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Herrar U12 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
GRÜBEL Joshua Leopold
|
2007
|
GER TSV Lindau
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
NEUMEISTER Alexander
|
2007
|
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
STOHR Paul
|
2007
|
GER TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Herrar U13 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
HEROLD Jan
|
2006
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MORATH Franz
|
2006
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
ROSENBERGER Johannes
|
2006
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
ESER Noah
|
2006
|
GER TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RILLING Noel
|
2006
|
GER TSV Tettnang
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
WATTENBACH Finn
|
2006
|
GER
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
ABT Samuel
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
6 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Herrar U14 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
SCHMIDT Ruwen
|
2005
|
GER TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
VON DEWITZ Paul
|
2005
|
GER TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
HEINE Linus
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Herrar U17 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
BACH Moritz
|
2002
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GOLDSCHMIDT Lukas
|
2004
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RENZ Dominik
|
2004
|
GER Heidenheimer SB
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KRAMER Luis
|
2002
|
GER TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RILLING Noel
|
2006
|
GER TSV Tettnang
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
SCHMIDT Ruwen
|
2005
|
GER TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
VON DEWITZ Paul
|
2005
|
GER TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
WATTENBACH Finn
|
2006
|
GER
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
HEINE Linus
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
STÄRK Dominik
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Herrar U20 Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
BACH Moritz
|
2002
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
GOLDSCHMIDT Lukas
|
2004
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RENZ Dominik
|
2004
|
GER Heidenheimer SB
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
STÄRK Dominik
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|
Florett Herrar Seniorer Individuell
Visa lista
Idrottare / Lag |
Tävlingsranking |
Status |
Lic. |
WELLER Simon
|
1992
|
GER
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RENNER Daniel
|
1965
|
GER Fechtakademie Ravensburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RITTHALER Ulf
|
1965
|
GER Fechtakademie Ravensburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BACH Moritz
|
2002
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
KRAMER Michael
|
1996
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
MEER Markus
|
1986
|
GER MTG Wangen
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
RIST Maximilian
|
1998
|
GER MTG Wangen
|
L
|
|
---
|
Anmäld |
|
STRAUB Adrian
|
1992
|
GER TSB Ravensburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BIEHLER Björn
|
1977
|
GER TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
STOLBERG Ludwig
|
1984
|
GER ETV Hamburg
|
R
|
|
---
|
Anmäld |
|
BRAUER Oliver
|
-
|
GER MTG Wangen
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
MORATH Christoph
|
-
|
GER
|
R |
|
---
|
Annullerad |
|
10 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Domare
Kategori |
Namn |
Nation |
Anmäld av |
|
|
AMANN Britta |
GER |
VFB Friedrichshafen |
|
|
|
KRAMER Michael |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
MATH Barbara |
GER |
MTG Wangen |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
TSV Tettnang |
|
|
|
RIST Magdalena |
GER |
MTG Wangen |
|
|
Namn |
Nation |
Anmäld av |
Roll |
Domare |
Funktionärer |
Domare |
|
RIST Maximilian |
GER |
Internationale Bodenseefechterschaft
|