Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KUSTER Hannah | 2000 |
GER TSV Speyer
|
R | --- | Anmäld | ||
MÜLLER Tomke | 2003 |
GER 1. FC Holz
|
R | --- | Anmäld | ||
HAAS Chiara | 2004 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
BÖHLE Letizia | 2003 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
L | --- | Anmäld | ||
KISSEL Emily | 2004 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
VERST Theresa | 2001 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
HEESE Vanessa | 2004 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
STEINLAGE Emily | 2002 |
GER HC Bad Dürkheim
|
L | --- | Anmäld | ||
BREITWIESER Carolin | 1999 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Anmäld | ||
FLAT Diana | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld |
10 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BAPPERT Alexander | GER | TG Frankenthal | |||
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U20 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U17 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MARX Charlotte | 2005 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
HUSSUNG Aerin | - | GER TV Homburg | R | --- | Annullerad |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BAPPERT Alexander | GER | TG Frankenthal | |||
MARX Valentino | GER | Fechterring Hochwald | |||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U13 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Damer Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHWITZER Benjamin | 2003 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BARTH Mathis | 2004 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
BOPP Dietrich | 2001 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
HAAS Luca | 2001 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
MARX Valentino | 2003 |
GER Fechterring Hochwald
|
L | --- | Anmäld | ||
OBERMAYR Tom | 2003 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
KALLENBRUNNEN Mark | 1999 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KOCBEK Vincenc Niclas | 2002 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KREUTZ Marcel | 2003 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
POPP Tim | 2004 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
PRIESNITZ Niklas | 2003 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
REISER Paul | 2004 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
WEBER Julius | 2002 |
GER FSC Saarlouis
|
R | --- | Anmäld | ||
BLUM Timo | 2003 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
JUNG Gabriel | 2004 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Anmäld | ||
LAUE Richard | 2000 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Anmäld | ||
HANS Lia | 1999 |
GER TG Rohrbach
|
R | --- | Anmäld | ||
TIPPELT Cedric | 2004 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
HARRISS Quin | - | GER Mainzer TV | L | --- | Annullerad | ||
RITTHALER Finn | - | GER TSG Friesenheim | L | --- | Annullerad |
18 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BAPPERT Alexander | GER | TG Frankenthal | |||
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STRAUB Max | 2006 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
MÜLLER-GEBEL Arik | 2006 |
GER BW Schneidhain
|
L | --- | Anmäld | ||
KORSTEN Sebastian- Teiwei | 2005 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHÖMER Jonas | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
SEIMETZ Julian | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
ADAM Henry | 2006 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
ELLENBERGER Dominic | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
KUHN Silas | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
ANTONI Benedict | 2005 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
DEWENDER Lars | 2005 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
HANS Matthis | 2006 |
GER TG Rohrbach
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUMANN Niklas | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld |
12 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
BAPPERT Alexander | GER | TG Frankenthal | |||
MARX Valentino | GER | Fechterring Hochwald | |||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Värja | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ABILGAARD Lynn | 2009 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Anmäld | ||
HUSSUNG Aiana | 2009 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
KRAFT Vivian | - | GER TSG Weinheim | R | --- | Annullerad |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAPPERT Alexander | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
NICK Julia | 2002 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHNEIDER Marie-Estelle | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
MÄRZHÄUSER Gioia | 2003 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Anmäld | ||
BUCHHOLTZ Charlotte | 2004 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAPPERT Alexander | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U20 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TCHANG Mathilda | 2007 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
BACH Victoria | 2008 |
GER FSV Klarenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
KIESSLING Florence | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
HERWIG Finja | 2007 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Anmäld | ||
HASSINGER Sophie | - | GER TG Frankenthal | L | --- | Annullerad | ||
HERWIG Merle | - | GER VFL Marburg FA | R | --- | Annullerad | ||
KRAFT Maja | - | GER TSG Weinheim | R | --- | Annullerad |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAPPERT Alexander | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ARNELA Lucia | 2005 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
PLECHINGER Alina | 2005 |
GER TSV Speyer
|
R | --- | Anmäld | ||
TCHANG Pauline | 2005 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCHE Lena | 2005 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
ROTHE Catherine | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
ASCHERL Emily | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
LUPA Celina | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KNOSALA Emily | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
RINGEISEN Cara | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
DÖRR Lilith | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KOLLING Jolina | 2005 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld | ||
HUSSUNG Aerin | 2005 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
NIEDZIELA Maja | 2005 |
POL
|
R | --- | Anmäld |
13 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAPPERT Alexander | GER | TG Frankenthal | ||
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U15 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOCAYEF Luiz | 2009 |
GER Fechtclub Marburg
|
R | --- | Anmäld | ||
MANIA Christoph | 2009 |
GER Fechtclub Marburg
|
R | --- | Anmäld | ||
FRENKLER Matthis | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
GREBING Julian Richard | - | GER Fechtclub Marburg | R | --- | Annullerad | ||
HAHN Ole | - | GER FSV Klarenthal | R | --- | Annullerad |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAPPERT Alexander | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BORCHERT Moritz | 2004 |
GER TSV Bockenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
AUER Julius | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
AUER Lukas | 2000 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
RODRIGUEZ Christian | 2000 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCH Jonathan | 2003 |
GER SFC Bad Kreuznach
|
R | --- | Anmäld | ||
FAIER Luca | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
FERIZI Florian | 2001 |
GER TG Frankenthal
|
L | --- | Anmäld | ||
KÜHBORTH Max | 2000 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
HARRISS Quin | 2004 |
GER Mainzer TV
|
L | --- | Anmäld | ||
JAGELLA Lukas | 2003 |
GER TGM Mainz-Gonsenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
RALLE Alexander | 2003 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
RITTHALER Finn | 2004 |
GER TSG Friesenheim
|
L | --- | Anmäld | ||
COREA Till | 2004 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld | ||
KNERR Emil | 2001 |
GER VT Zweibrücken
|
L | --- | Anmäld | ||
BLUM Timo | - | GER HC Bad Dürkheim | R | --- | Annullerad |
14 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAPPERT Alexander | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U20 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BURGER Matthis | 2008 |
GER Fechtclub Marburg
|
R | --- | Anmäld | ||
FUST Samuel | 2007 |
GER TG Oggersheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BELOUANAS Mehdi | 2007 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Anmäld | ||
PANOV Dimitar | 2008 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
RAWE Tizian | 2008 |
GER TGM Mainz-Gonsenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
KÖRTNER Marlon Ben | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
LAUFHÜTTE Piet | 2007 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
GOLDMANN Paul | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
KEMPE Jonah-Maurice | 2007 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
LEHNER Fynn | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHRAMM Fynn | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
HOWARD Junot | 2008 |
IRL TSG Kaiserslautern
|
R | --- | Anmäld | ||
LUFT Alexander | - | GER | R | --- | Annullerad |
12 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAPPERT Alexander | GER | TG Frankenthal |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SEIDEL Fabian Emanuel | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
STRAUB Max | 2006 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
BAPPERT Felix | 2006 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
HOFFMANN Samuel | 2005 |
GER TG Frankenthal
|
L | --- | Anmäld | ||
SCHLATTER Moritz | 2006 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
GERSCH Emil | 2005 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
FLAUSSE Fabian | 2005 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld | ||
REKOW Jan Moritz | 2006 |
GER TV Neu Isenburg
|
R | --- | Anmäld | ||
DORT Cornelius | 2006 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
BUCH Sean | - | GER | R | --- | Annullerad |
9 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAPPERT Alexander | GER | TG Frankenthal | ||
D | DICK Timon | GER | HC Bad Dürkheim |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |