Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BECKER Madeleine | 2000 |
GER KTF Luitpold München
|
R | 153 | Anmäld | ||
HARTMANN Lea | 2000 |
GER TSG Eislingen
|
R | 276 | Anmäld | ||
HORNAK Alina | 2003 |
GER
|
R | 283 | Anmäld | ||
KRAMER Annette | 2000 |
GER TSG Eislingen
|
R | 236 | Anmäld | ||
KRAMER Violetta | 2002 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | Anmäld | ||
KUHN Shannen | 2001 |
GER TSG Eislingen
|
R | 342 | Anmäld | ||
KUZMIN Tais | 2002 |
GER
|
R | 355 | Anmäld | ||
LACKMANN Xenia | 2004 |
GER
|
R | 285 | Anmäld | ||
LECHEL Annika | 2002 |
GER
|
R | 261 | Anmäld | ||
LÜDEKE Nora | 2004 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | Anmäld | ||
MÄSCHKE Clara | 2002 |
GER
|
R | 266 | Anmäld | ||
SCHILLINGER Ylvi | 2002 |
GER
|
R | 267 | Anmäld | ||
SINGER Paula | 2000 |
GER FC Leipzig
|
R | 213 | Anmäld | ||
STAPF Vienna | 2001 |
GER
|
R | 245 | Anmäld | ||
TREFFKORN Celina | 2001 |
GER TSG Eislingen
|
L | 368 | Anmäld |
15 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
KREIS Alexander | GER | FC Tauberbischofsheim | |||
CN | KUZMIN Andrej | UKR | FC Tauberbischofsheim | ||
CN | MÜND Martin | GER | TSG Eislingen | ||
RIEG Joachim | GER | TSG Eislingen | |||
B | SHTURBABIN Vadym | GER | FC Würth Künzelsau | ||
B | VOYTOV Oleksandr | GER | TSG Eislingen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Württembergische Rangliste U20 Damer Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2019 | Nordbadische Rangliste U20 Damer Sabel | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Nordbadische Rangliste U20 Damer Sabel | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Württembergische Rangliste U20 Damer Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TSG EISLINGEN TSG Eislingen (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
FC WÜRTH KÜNZELSAU FC Würth Künzelsau (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
FC TAUBERBISCHOFSHEIM FC Tauberbischofsheim (GER) |
GER | --- | Anmäld |
3 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
KREIS Alexander | GER | FC Tauberbischofsheim | |||
CN | KUZMIN Andrej | UKR | FC Tauberbischofsheim | ||
CN | MÜND Martin | GER | TSG Eislingen | ||
RIEG Joachim | GER | TSG Eislingen | |||
B | SHTURBABIN Vadym | GER | FC Würth Künzelsau | ||
B | VOYTOV Oleksandr | GER | TSG Eislingen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BLATZ Sebastian | 1999 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
DEGEN Adrian | 1999 |
GER TSG Eislingen
|
R | 204 | Anmäld | ||
FUNKE Timon | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HAAG Louis | 2000 |
GER
|
R | 52 | Anmäld | ||
HEFNER Lukas | 2004 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HOFMANN Björn | 2001 |
GER
|
R | 455 | Anmäld | ||
KUZMIN Leon | 2002 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 247 | Anmäld | ||
ROMMELSPACHER Ralph | 1999 |
GER TSG Eislingen
|
R | 242 | Anmäld | ||
VON BUCH Simon | 2003 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | Anmäld | ||
WAGNER Lucas | 2004 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | Anmäld | ||
WAHL Louis | 2004 |
GER TSG Eislingen
|
L | --- | Anmäld | ||
DAHMLOS Fritz | - | GER | R | --- | Annullerad |
11 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
KREIS Alexander | GER | FC Tauberbischofsheim | |||
CN | KUZMIN Andrej | UKR | FC Tauberbischofsheim | ||
CN | MÜND Martin | GER | TSG Eislingen | ||
RIEG Joachim | GER | TSG Eislingen | |||
B | SHTURBABIN Vadym | GER | FC Würth Künzelsau | ||
B | VOYTOV Oleksandr | GER | TSG Eislingen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Württembergische Rangliste U20 Herrar Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2019 | Nordbadische Rangliste U20 Herrar Sabel | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Nordbadische Rangliste U20 Herrar Sabel | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Württembergische Rangliste U20 Herrar Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TSG EISLINGEN TSG Eislingen (GER) |
GER | --- | Anmäld | ||||
FC TAUBERBISCHOFSHEIM FC Tauberbischofsheim (GER) |
GER | --- | Anmäld |
2 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
KREIS Alexander | GER | FC Tauberbischofsheim | |||
CN | KUZMIN Andrej | UKR | FC Tauberbischofsheim | ||
CN | MÜND Martin | GER | TSG Eislingen | ||
RIEG Joachim | GER | TSG Eislingen | |||
B | SHTURBABIN Vadym | GER | FC Würth Künzelsau | ||
B | VOYTOV Oleksandr | GER | TSG Eislingen |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |