Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BÖHLE Letizia | 2003 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
L | --- | Anmäld | ||
FLAT Diana | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KISSEL Emily | 2004 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
MÜLLER Tomke | 2003 |
GER 1. FC Holz
|
R | --- | Anmäld | ||
BUCHHOLTZ Charlotte | - | GER VT Zweibrücken | R | --- | Annullerad | ||
ADAM Eleni | - | GRE G.E.FLORINAS | R | --- | Annullerad |
4 Anmälningar, 0 Bearbetas, 2 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
REICHERT Dieter | GER | TV Homburg |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
AICHERT Malte | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
ANTONI Benedict | 2005 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BARTH Mathis | 2004 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
IMBSWEILER Lars | 2002 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
JUNG Iason | 2005 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
KOCBEK Vincenc Niclas | 2002 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
KREUTZ Marcel | 2003 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
NEUMANN Niklas | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
OBERMAYR Tom | 2003 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
POPP Tim | 2004 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
PRIESNITZ Niklas | 2003 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Anmäld | ||
STRAUB Max | 2006 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
TIPPELT Cedric | 2004 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
WARNKING Nicolo | 2005 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Anmäld | ||
WEBER Julius | 2002 |
GER FSC Saarlouis
|
R | --- | Anmäld | ||
SEITZ Simeon | - | GER TV Homburg | R | --- | Annullerad |
15 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
REICHERT Dieter | GER | TV Homburg |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Värja | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BUCHHOLTZ Charlotte | 2004 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCHE Lena | 2005 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
DÖRR Lilith | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HEESE Vanessa | 2004 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
HOFFMANN Lea | 2004 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HUSSUNG Aerin | 2005 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld | ||
KOLLING Jolina | 2005 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld | ||
LUPA Celina | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHNEIDER Marie-Estelle | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
TROPMANN Abigail | 2004 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Anmäld | ||
ARNELA Lucia | - | GER FC Tauberbischofsheim | R | --- | Annullerad |
10 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
REICHERT Dieter | GER | TV Homburg |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U17 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HUSSUNG Aiana | 2009 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Anmäld |
1 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
REICHERT Dieter | GER | TV Homburg |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ARNELA Lucia | 2005 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCHE Lena | 2005 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
KNOSALA Emily | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
LUPA Celina | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
PLECHINGER Alina | 2005 |
GER TSV Speyer
|
R | --- | Anmäld | ||
RINGEISEN Cara | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
ROTHE Catherine | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
NIEDZIELA Maja | 2005 |
POL
|
R | --- | Anmäld | ||
CHRISTIANSEN Amanda | - | DEN | R | --- | Annullerad |
8 Anmälningar, 0 Bearbetas, 1 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
REICHERT Dieter | GER | TV Homburg |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Damer Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BAPPERT Felix | 2006 |
GER TG Frankenthal
|
R | 8 | Anmäld | ||
BETTIN Killian | 2006 |
GER
|
L | 21 | Anmäld | ||
BORCHERT Moritz | 2004 |
GER TSV Bockenheim
|
R | 2 | Anmäld | ||
BUSCH Jonathan | 2003 |
GER SFC Bad Kreuznach
|
R | --- | Anmäld | ||
BUSCHE Lukas | 2004 |
GER FSV Klarenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
COREA Till | 2004 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Anmäld | ||
EULENBURG Julian | 2002 |
GER Darmstädter FC
|
R | 6 | Anmäld | ||
FAIER Luca | 2003 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
HARRISS Quin | 2004 |
GER Mainzer TV
|
L | 4 | Anmäld | ||
HIRSCH Julius | 2003 |
GER
|
R | 7 | Anmäld | ||
JAGELLA Lukas | 2003 |
GER TGM Mainz-Gonsenheim
|
R | 10 | Anmäld | ||
JANZEN Leonard | 2002 |
GER
|
R | 11 | Anmäld | ||
LEG Elias | 2003 |
GER FSG Dillingen
|
R | --- | Anmäld | ||
RALLE Alexander | 2003 |
GER TSG Friesenheim
|
R | 1 | Anmäld | ||
RITTHALER Finn | 2004 |
GER TSG Friesenheim
|
L | 3 | Anmäld | ||
SEBASTIAN Philipp | 2004 |
GER
|
L | 5 | Anmäld | ||
STRAUB Max | 2006 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
BUCH Sean | - | GER | R | --- | Annullerad | ||
IMBSWEILER Lars | - | GER TV Homburg | R | --- | Annullerad | ||
SCHULTE Sebastian | - | GER TSG Friesenheim | R | 19 | Annullerad |
17 Anmälningar, 0 Bearbetas, 3 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
REICHERT Dieter | GER | TV Homburg |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U17 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ANDRÈS Leander | 2010 |
GER FSG Dillingen
|
R | --- | Anmäld | ||
KEMPE Jonah-Maurice | 2007 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
LEHNER Fynn | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
NIEßNER Finn | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHRAMM Fynn | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld |
5 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
REICHERT Dieter | GER | TV Homburg |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |
Visa lista
Idrottare / Lag | Tävlingsranking | Status | Lic. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ANTONI Benedict | 2005 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | Anmäld | ||
BAPPERT Felix | 2006 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Anmäld | ||
BETTIN Killian | 2006 |
GER
|
L | --- | Anmäld | ||
BUCH Sean | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
DORT Cornelius | 2006 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Anmäld | ||
RICHTER Tim Niklas | 2006 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
SCHULTE Sebastian | 2006 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Anmäld | ||
SEIDEL Fabian Emanuel | 2005 |
GER
|
R | --- | Anmäld | ||
STRAUB Max | 2006 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Anmäld |
9 Anmälningar, 0 Bearbetas, 0 Annullerad
Kategori | Namn | Nation | Anmäld av | ||
---|---|---|---|---|---|
REICHERT Dieter | GER | TV Homburg |
Namn | Nation | Anmäld av | Roll |
---|---|---|---|
Domare | |||
Funktionärer |
2018 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrar Florett | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Herrar Florett | Fechterbund Saar e.V. |