Licensnivå | Klass | Giltig | ||
---|---|---|---|---|
Internationell | FIE B | Florett | Aktiv | |
Internationell | FIE B | Sabel | Aktiv | |
Internationell | FIE B | Värja | Aktiv |
Antal dömda matcher (pouler/DE) : | Domare | Videodomare | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(Enligt data som tillhandahålls av arrangörer. Är kanske inte fullständiga.) | Poule | DE | Poule | DE | |||||
8 aug. 2024 | BRA | Rio de Janeiro |
CBE Torneio Nacional Cidade do Rio de Janeiro |
Senior |
Värja 21 (1) Sabel 21 (1) |
Värja 7 (3) Sabel 10 (5) |
|||
8 aug. 2024 | BRA | Rio de Janeiro |
CBE National Tournament of Team by 2 |
Senior |
Florett 1 (1) Sabel 3 (3) |
||||
12 juni 2024 | BRA | Curitiba |
CBE Torneio Nacional Cadete |
U17 |
Florett 10 (1) |
Florett 9 (3) Sabel 4 (2) |
|||
12 juni 2024 | BRA | Curitiba |
CBE 94 Campeonato Brasileiro Interclubes |
Senior |
Florett 21 (1) Värja 21 (1) Sabel 30 (2) |
Florett 5 (2) Värja 6 (4) Sabel 20 (6) |
|||
5 apr. 2024 | BRA | São Paulo |
CBE Torneio Nacional Cidade de São Paulo |
Senior |
Värja 21 (1) Sabel 78 (3) |
Florett 5 (4) Sabel 38 (6) |
|||
4 apr. 2024 | BRA | São Paulo |
CBE Torneio Nacional Juvenil |
U20 |
Florett 3 (3) |
||||
22 feb. 2024 | BRA | Rio de Janeiro |
CPE/FIE 2024 Pan American Championship Cadet and Junior |
U17 U20 |
Florett 42 (2) Värja 15 (1) Sabel 15 (1) |
Florett 13 (6) Värja 1 (1) Sabel 8 (4) |
|||
9 feb. 2024 | PER | Lima |
FIE World Cup World Cup |
Senior |
Sabel 63 (3) |
Sabel 20 (12) |
|||
17 nov. 2023 | BRA | São Paulo |
CBE 14 Campeonato Brasileiro Veterano |
PreVet V1 V2 |
Florett 8 (3) Värja 4 (3) |
||||
16 nov. 2023 | BRA | São Paulo |
CBE Campeonato Brasileiro Infantil |
U11 U13 U9 |
Florett 45 (2) Värja 15 (1) |
Florett 18 (5) Värja 2 (1) Sabel 2 (1) |
|||
16 nov. 2023 | BRA | São Paulo |
CBE Campeonato Brasileiro Pré-Cadete |
U15 |
Florett 15 (1) |
Florett 7 (4) Värja 5 (3) Sabel 4 (3) |
|||
28 sep. 2023 | BRA | Curitiba |
CSE 2023 South American Championship |
Senior |
Florett 21 (1) |
Florett 4 (3) Värja 1 (1) Sabel 2 (1) |
|||
2 sep. 2023 | BRA | São Paulo |
FIE Satellite Tournament Satellite |
Senior |
Florett 36 (1) |
Florett 18 (5) |
|||
18 aug. 2023 | BRA | São Paulo |
CBE Troféu Brasil de Equipes |
Senior |
Florett 2 (2) Värja 1 (1) Sabel 5 (3) |
||||
17 aug. 2023 | BRA | São Paulo |
CBE Torneio Nacional Cidade de São Paulo |
Senior |
Florett 15 (1) Värja 36 (2) Sabel 36 (2) |
Florett 3 (2) Värja 10 (4) Sabel 17 (6) |
|||
5 aug. 2023 | BRA | São Paulo |
CBE 3ª Etapa Veterano |
PreVet V1 V2 | |||||
15 juni 2023 | PER | Lima |
FIE 2023 Pan American Championships |
Senior |
Florett 42 (1) Värja 36 (2) Sabel 36 (2) |
Florett 7 (4) Värja 5 (4) Sabel 19 (8) |
|||
26 maj 2023 | BRA | Belo Horizonte |
CBE Torneio Nacional Cidade de Belo Horizonte |
Senior |
Florett 15 (1) Värja 21 (1) Sabel 15 (1) |
Florett 14 (6) Värja 5 (3) Sabel 15 (5) |
|||
25 maj 2023 | BRA | Belo Horizonte |
CBE 2ª Etapa Veterano |
PreVet V1 V2 | |||||
25 maj 2023 | BRA | Belo Horizonte |
CBE 5ª Etapa Circuito Jovem |
U17 U20 |
Florett 21 (1) |
Florett 7 (4) Sabel 3 (2) |
|||
5 maj 2023 | BRA SP | São Paulo |
FPE Torneio de Ranking Paulista Cadete e Juvenil |
U17 U20 |
Florett 31 (2) Värja 15 (1) |
Florett 17 (4) Värja 5 (3) Sabel 11 (4) |
|||
14 apr. 2023 | BRA | Rio de Janeiro |
CBE 1ª Etapa Veterano |
PreVet V1 V2 | |||||
14 apr. 2023 | BRA | Rio de Janeiro |
CBE Torneio Nacional Cidade do Rio de Janeiro |
Senior |
Florett 21 (1) Värja 21 (1) Sabel 21 (1) |
Florett 8 (4) Värja 3 (3) Sabel 11 (3) |
|||
13 apr. 2023 | BRA | Rio de Janeiro |
CBE 3ª Etapa Circuito Jovem |
U17 U20 |
Sabel 10 (1) |
Florett 1 (1) Värja 1 (1) Sabel 3 (3) |
|||
10 mars 2023 | BRA | Curitiba |
CBE 1ª Etapa Circuito Jovem |
U17 U20 |
Florett 10 (1) |
Florett 7 (4) |
|||
10 mars 2023 | BRA | Curitiba |
CBE Torneio Nacional Cidade de Curitiba |
Senior |
Florett 36 (2) Värja 21 (1) Sabel 30 (1) |
Florett 14 (5) Värja 5 (5) Sabel 22 (5) |
|||
4 feb. 2023 | BRA | Sao Paulo |
FIE World Cup World Cup |
U20 |
Florett 36 (2) |
Florett 9 (6) |
|||
21 jan. 2023 | PER | Lima |
FIE World Cup World Cup |
U20 |
Sabel 21 (1) |
Sabel 8 (5) |
|||
18 nov. 2022 | PER | Lima |
FIE World Cup World Cup |
U20 |
Florett 36 (2) |
Florett 17 (7) |
|||
2 okt. 2022 | PAR | Ascuncion | 12 South American Games | Senior |
Florett 15 (1) |
Florett 3 (2) |
|||
22 sep. 2022 | BRA | São Paulo |
CBE 92 Campeonato Brasileiro Interclubes Adulto 95 Anos CBE |
Senior |
Florett 15 (1) Värja 36 (2) Sabel 21 (1) |
Florett 12 (6) Värja 11 (6) Sabel 13 (6) |
|||
19 aug. 2022 | BRA | Curitiba |
CBE Copa Curitiba - Ronaldo Schwantes 95 Anos CBE |
Senior |
Värja 30 (2) Sabel 36 (2) |
Florett 9 (4) Värja 10 (7) Sabel 18 (5) |
|||
24 juni 2022 | BRA | Rio de Janeiro |
CBE Torneio 95 Anos CBE - Equipes 95 Anos CBE |
Senior |
Florett 3 (3) Sabel 3 (3) |
||||
23 juni 2022 | BRA | Rio de Janeiro |
CBE 2º Torneio Adulto - 95 Anos CBE 95 Anos CBE |
Senior |
Florett 21 (1) Värja 36 (2) Sabel 36 (2) |
Florett 3 (2) Värja 8 (6) Sabel 13 (5) |
|||
2 juni 2022 | PAR | Asuncion |
FIE 2022 Pan American Championships |
Senior |
Florett 42 (2) Värja 42 (2) Sabel 42 (2) |
Florett 12 (6) Värja 12 (7) Sabel 12 (9) |
|||
22 apr. 2022 | BRA | Porto Alegre |
CBE Copa Porto Alegre 250 anos 95 Anos CBE |
Senior |
Florett 15 (1) Värja 36 (2) Sabel 15 (1) |
Florett 8 (3) Värja 10 (3) Sabel 20 (5) |
|||
21 apr. 2022 | BRA | Porto Alegre |
CBE 1º Torneio 95 Anos CBE - Cadete 95 Anos CBE |
U17 |
Florett 30 (2) Värja 10 (1) |
Florett 2 (1) Värja 5 (3) Sabel 3 (2) |
|||
21 mars 2022 | PER | Lima |
CPE/FIE 2022 Pan American Championship Cadet and Junior |
U17 U20 |
Florett 72 (3) Sabel 45 (3) |
Florett 9 (4) Värja 3 (3) Sabel 7 (4) |
|||
18 mars 2022 | BRA | São Paulo |
CBE U15 National Tournament 95 Anos CBE |
U15 |
Värja 21 (1) Sabel 21 (1) |
Värja 3 (2) Sabel 11 (3) |
|||
17 mars 2022 | BRA | São Paulo |
CBE Festival Infantil Mestre Buonafina 95 Anos CBE |
U11 U13 U9 |
Florett 15 (1) Sabel 28 (1) |
Florett 5 (4) Sabel 9 (4) |
|||
13 dec. 2021 | PER | Lima |
CSE 2022 South American Championship |
Senior |
Florett 10 (1) Värja 36 (2) Sabel 36 (2) |
Florett 6 (4) Värja 7 (5) Sabel 14 (5) |
|||
5 nov. 2021 | BRA | Curitiba |
CBE 12 Campeonato Brasileiro |
PreVet V1 V2 |
Sabel 3 (3) |
||||
4 nov. 2021 | BRA | Curitiba |
CBE Campeonato Brasileiro Infantil |
U11 U13 U15 U9 |
Florett 31 (1) Sabel 72 (2) |
Florett 5 (4) Värja 2 (2) Sabel 23 (4) |
|||
8 okt. 2021 | BRA | Porto Alegre |
CBE 91 Campeonato Brasileiro |
Senior |
Florett 30 (2) Värja 21 (1) Sabel 15 (1) |
Florett 3 (2) Värja 8 (6) Sabel 6 (3) |
|||
21 aug. 2021 | BRA | São Paulo |
CBE 6ª Etapa do Circuito Brasileiro Senior São Paulo |
Senior |
Sabel 30 (2) |
Sabel 19 (5) |
|||
21 aug. 2021 | BRA | São Paulo |
CBE 6ª Etapa do Circuito Brasileiro Cadete São Paulo |
U17 |
Sabel 31 (2) |
Sabel 9 (4) |
|||
14 aug. 2021 | BRA | Curitiba |
CBE 5ª Etapa do Circuito Brasileiro Senior Curitiba |
Senior |
Värja 36 (2) |
Värja 12 (6) |
|||
14 aug. 2021 | BRA | Curitiba |
CBE 5ª Etapa do Circuito Brasileiro Cadete Curitiba |
U17 |
Värja 10 (1) |
Värja 4 (3) |
|||
3 juli 2021 | BRA | São Paulo |
CBE 3ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Senior São Paulo |
Senior |
Sabel 25 (2) |
Sabel 8 (4) |
|||
3 juli 2021 | BRA | São Paulo |
CBE 3ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Juvenil São Paulo |
U20 |
Sabel 21 (1) |
Sabel 8 (4) |
|||
26 juni 2021 | BRA | Porto Alegre |
CBE 2ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Juvenil Porto Alegre |
U20 |
Florett 21 (1) |
Florett 8 (4) |
|||
26 juni 2021 | BRA | Porto Alegre |
CBE 2ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Senior Porto Alegre |
Senior |
Florett 21 (1) |
Florett 8 (4) |
|||
19 juni 2021 | BRA | Rio de Janeiro |
CBE 1ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Senior Rio de Janeiro |
Senior |
Värja 36 (1) |
Värja 13 (6) |
|||
19 juni 2021 | BRA | Rio de Janeiro |
CBE 1ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Juvenil Rio de Janeiro |
U20 |
Värja 10 (1) |
Värja 7 (4) |
|||
11 okt. 2019 | BRA | Curitiba | 2019 Campeonato Brasileiro Infantil | U11 U13 U9 | |||||
7 okt. 2019 | BRA | Curitiba | 2019 Campeonato Brasileiro Cadete e Juvenil | U15 U17 U20 |
Florett 15 (1) |
Florett 3 (2) Värja 1 (1) |
Värja 1 (1) Sabel 1 (1) |
||
4 okt. 2019 | BRA | Curitiba | 90 Campeonato Brasileiro 2019 | Senior |
Värja 42 (2) Sabel 10 (1) |
Florett 6 (2) Värja 2 (1) Sabel 2 (1) |
Florett 4 (3) Sabel 4 (2) |
||
14 sep. 2019 | BRA | São Paulo |
4ª Etapa Circuito Nacional de Esgrima da Categoria Livre Florete e Sabre - São Paulo |
Senior |
Florett 21 (1) |
Florett 3 (2) |
Florett 3 (2) |
||
14 sep. 2019 | BRA | São Paulo |
Torneio Nacional Cadete
Florete e Sabre - São Paulo |
U17 |
Florett 3 (2) |
Florett 1 (1) |
|||
13 sep. 2019 | BRA | São Paulo |
11 Campeonato Brasileiro Veterano 2019
Florete e Sabre - São Paulo |
PreVet V1 V2 |
Florett 5 (2) |
||||
26 apr. 2019 | BRA | Rio de Janeiro | 2019 Trophy Brazil Teams | Senior | |||||
25 apr. 2019 | BRA | Rio de Janeiro |
2ª Etapa Senior National Circuit Rio de Janeiro |
Senior |
Florett 15 (1) Värja 15 (1) |
Florett 1 (1) Värja 6 (4) |
Värja 1 (1) |
||
22 feb. 2019 | BRA | São Paulo |
1ª Etapa Circuito Nacional de Esgrima Categoria Livre São Paulo |
Senior |
Värja 36 (2) |
Värja 16 (6) |
|||
28 sep. 2018 | BRA | Porto Alegre | Junior National Tournament | U20 |
Värja 21 (1) |
||||
28 sep. 2018 | BRA | Porto Alegre | 89 Brazilian Championships 2018 | Senior |
Värja 21 (1) Sabel 15 (1) |
||||
6 juli 2018 | BRA | Belo Horizonte | National qualification tournament | Senior |
Florett 21 (1) |
||||
17 maj 2018 | BRA | Curitiba | National qualification tournament | Senior |
Florett 21 (1) |
Värja 6 (2) |